ارتباط دردهای دندان با بیماری های بدن

0
ارتباط دردهاي دندان با بيماري هاي بدن
ارتباط دردهاي دندان با بيماري هاي بدن

به طور معمول تشخیص و درمان درد های مربوط به دندان ها بسیار ساده است. اما گاهی اوقات این دردها نشانه علائم و بیماری های مختلفی در بدن است به همین دلیل تشخیص دقیق علت آن دشوار است و ممکن است در اثر عفونت دندان یا لثه ایجاد شود، با این وجود انتخاب درمان مناسب و تشخیص نوع بیماری مرتبط با دندان درد بسیار مهم است.

انواع بیماری های درد دندان

  • آبسه پریودنتال(لثه)

 دردهای اطراف دندان و ورم ناشی از آن اغلب نشانه پوکی استخوان است که برای اطمینان بیشتر باید آزمایشات مربوط را نزد پزشک انجام دهند.

  • دندان قروچه یا مشکلات اکلوزال 

متراکم شدن دندانها در شب یا روز باعث ایجاد مسائلی از جمله گاز گرفتن ، حساسیت ، حساسیت گذرا و شکستگی و تحریک دندان ها می شود و درد دندان ها ممکنه ناشی از آن باشد.

  • نورالژی 

این بیماری شامل التهاب و یا اختلال عصب در حفره دهان و ساختارهای اطراف آن می شود و معمولاً بیماران درد شدیدی را در هنگام غذا خوردن ، جویدن ، نوشیدن و مسواک زدن دندان ها و حتی وزش باد به قسمت دندان ها متحمل می شوند.

  • بیماری قلب و عروق

معمولا درد فک و گردن نشانه حمله قلبی است که معمولا همراه با حالت تهوع ، خستگی و تنگی نفس در قفسه سینه درد است توجه داشته باشید درد قفسه سینه ممکن است در زنان بروز نکند.

  • بیماری پاتولوژیک

تحرک دندان و ورم در فک غالبا ناشی از سرطان و رشد در فکها است در برخی موارد این نواحی مستعد درد و ورم می شود و اغلب به صورت مشکل عادی دندان درد بروز می کند.

  • عفونت سینوسی

درد در قسمت فوقانی دندانهای ناحیه گونه معمولاً ناشی از عفونت و افزایش احتقان و یا تخلیه سینوس ها است و ممکن است فرد تب و در کل احساس ضعف پیدا کند. 

  • غدد بزاقی

بیماران غدد بزاقی اغلب هنگام غذا خوردن احساس ورم و درد در هنگام جویدن غذا می کنند و معمولا کمی بعد از غذا خوردن این درد برطرف می شود. البته مصرف غذاهای شیرین یا ترش رایج ترین غذاهایی هستند که این مشکل را بیشتر می کند. بیماری غدد بزاقی باعث انسداد مجرا شده و باعث  درد در دندان ها می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید