از بین بردن موهای سفید با پوست سیب زمینی

0
از بين بردن موهای سفید با پوست سيب زميني
از بين بردن موهای سفید با پوست سيب زميني

احتمالا در مورد مزایای شگفت انگیز سیب زمینی برای بدن و مو شنیده اید. سیب زمینی دارای ویتامین های A ، B6 ، C ، Dو E و حاوی آهن ، روی ، مس ، کلسیم ، پتاسیم ، نیاسین و منیزیم است  که باعث شده این ماده غذایی اثرات شگفت انگیزی برای ریزش مو و بازیابی و تغییر رنگ موهای سفید دارد.

سیب زمینی غنی مواد معدنی است که به رشد قوی تر و کاهش ریزش موها کمک می کند و برای تغییر و جلوگیری از سفیدی موها عالی است. اگرچه ممکن است استفاده از سیب زمینی به عنوان درمان مو کمی غیر متعارف به نظر برسد اما کاربردها و اثرات عالی در این زمینه دارد. پوست سیب زمینی دارویی طبیعی است که به مرور زمان باعث تیره شدن موها می شود و ریشه های خاکستری و سفید آن را می پوشاند. 

در زندگی پرمشغله و پرتنش امروزی زنان بیشتری از سفیدی موهای خود رنج می برند و شاید اولین راه حلی که به ذهن شان برسد رنگ کردن متعدد موها باشد اما اگر به دنبال راه حلی طبیعی و موثر هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید. 

فواید شستشوی مو با سیب زمینی

سیب زمینی علاوه بر رشد مو و پوشاندن موهای سفید در برطرف کردن تیرگی زیر چشم نیز موثر است . درمان مو با سیب زمینی اگرچه یک درمان دائمی نیست ، اما پوست سیب زمینی درخشندگی لازم موها را تامین کرده و در عین حال نشاسته های موجود در آن به عنوان رنگ دهنده طبیعی عمل می کند و قرن ها به عنوان جایگزین رنگ کردن پارچه ها استفاده می شده است. بنابراین اگر به طور مداوم استفاده شود در تیره شدن و تغییر رنگ موهای سفید بسیار موثر است.

طریق استفاده از سیب زمینی برای موها

  • پوست سیب زمینی – حدود 6 سیب زمینی (هرچه پوست بیشتر باشد محلول قویتر خواهد بود)
  • یک قابلمه آب جوش 
  • روغن (اختیاری)
  • صافی / پارچه تمیز

به آب جوش پوست های سیب زمینی را اضافه کرده و اجازه دهید حداقل 25 دقیقه اجازه پخت دهید. سپس اجازه دهید به مدت 15 دقیقه مواد خنک شود. سپس با استفاده از صافی یا پارچه ، مایع را در ظرفی تمیز ریخته و پوست ها را دور بریزید. در صورت تمایل ، چند قطره از روغن  مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید ، سپس موهای خود را با محلول بشویید.این روند را سه بار در هفته تکرار کنید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید