خطرات آرایش و تاثیر منفی آن بر دوستداران آرایش

0
خطرات آرايش و تاثير منفي آن بر دوستداران آرايش
خطرات آرايش و تاثير منفي آن بر دوستداران آرايش

ریمل ، رژ لب ، رژگونه و خط چشم و همه لوازم آرایشی محصولات زیبایی هستند که بسیاری از خانم ها در سراسر دنیا استفاده از آنها را به عنوان یک ضرورت می دانند  اما آیا می دانید بیش از 80٪ کل محصولات زیبایی و بیش از 93٪ محصولات مراقبت از مو امروزی با مواد شیمیایی ساخته شده اند و پوست به عنوان بزرگترین عضو بدن حداکثر 60٪ از آن را جذب می کند.

در حقیقت آرایش و عادات ناسالم آن باعث آکنه ، پیری و چربی یا خشکی پوست می شود و بر روی افزادی که هر روز آرایش می کنند اثرات منفی دارد.

اثرات منفی و خطرات آرایش

  • آلرژی های پوستی

هیچ عارضه ای بدتراز خارش ، قرمزی و حساسیت پوستی نیست. محصولات آرایشی و به ویژه آنهایی که حاوی آب یا مواد نگهدارنده و  مواد شیمیایی مانند پارابن برای جلوگیری از رشد باکتری را تشدید می کند. پارابن ها طور گسترده ای باعث واکنش های آلرژیک و اختلال در تعادل هورمونی می شوند.

  • پیری زودرس

درسته که بخش عمده ای از مردم جهان آرایش می کنند اما تعداد کمی از آنها استفاده درست از لوازم آرایشی را می دانند. ماندن آرایش یک شبه روی پوست چین و چروک ها را برجسته می کند. بعلاوه ، برخی از مواد شیمیایی موجود در این محصولات باعث تشدید مشکل می شوند.

  • پوست خشک یا چرب

برخی از محصولات آرایشی پوست را خشک یا چربتر از حالت معمول می کنند. علاوه بر این ، وقتی افرادی که پوست خشک دارند آرایش باعث خشک شدن بیشتر پوست می شود و به صورت پوسته پوسته شدن نمود پیدا می کند. 

بنابراین خانم هایی که هر روز آرایش می کنند در حال آسیب رساندن به پوست خود هستند و با رعایت و تغییر برخی عادت های آرایشی به سالم نگه داشتن پوست کمک می کند.

  • تغییر رنگ پوست

محصولات آرایشی و بهداشتی اغلب از مواد بی کیفیت ساخته شده اند که منجر به تغییر رنگ پوست می شود. بیشتر این محصولات حاوی ترکیبی از هزاران مواد شیمیایی است که هر یک از آنها به پوست واکنش نشان می دهندپوست چروک و کک و مک بخشی از اعمال محصولات آرایشی با مواد شیمیایی روی پوست است.

  • آکنه

خب جای گفتن نیست یکی از رایج ترین تأثیرات آرایش روی پوست آکنه و جوش است  و در برخی موارد منجر به تشکیل جوش های سرسیاه به صورت آکنه می شود.

 عادت های آرایشی سالم برای پوست

  • شستن صورت هر شب 

برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست ، عادت شستن صورت آرایشی هر شب ضروری است. این فرآیند در مرحله اول شامل استفاده از پاک کننده آرایشی و دوم شستن صورت است.

  • تمیزی مرتب برس های آرایشی

شاید تغییر این عادت دشوار باشد ، اما تمیزی برس های آرایشی حداقل یک بار در ماه برای از بین بردن باکتری های مضر ناشی از عرق و سلولهای مرده پوست و باکتری های حاصل از محصولات آرایشی مهم است.

  • یافتن محصولات آرایشی مناسب پوست

با توجه به متفاوت بودن پوست در افراد مختلف و نحوه واکنش پوست به محصولات ارایشی متنوع باید محصولاتی متناسب با پوست خود را پیدا کنید .

  • استفاده روزانه از مرطوب کننده و ضد آفتاب 

مرطوب کننده ها به کاهش خشکی ناشی از آرایش کمک می کند و ضد آفتاب نیز از اشعه آفتاب برای ضد پیری پوست کمک کننده است و بهتر از مرطوب کننده ها به عنوان پایه زیر آرایش خود استفاده کنید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید