راهکارهایی که باعث افزایش تمرکز میشوند

0
راهکارهایی که باعث افزایش تمرکز میشوند
راهکارهایی که باعث افزایش تمرکز میشوند

داشتن هوش و حافظه ای خارق العاده در اکثر مواقع به تنهایی کافی نخواهد بود چون با استفاده از آن نمیتوان فعالیت های ذهنی را به بهترین شکل ممکن انجام داد. تمرکز بالا یکی از مهمترین مواردی است که برای انجام امور ذهنی باید از آن برخوردار بود به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به معرفی راهکارهایی عملی برای افزایش تمرکز بپردازیم.

 

مراقبه کردن

برای افزایش تمرکز روش های زیادی وجود دارد که هر کدام تا حدودی راهگشا خواهند بود اما مراقبه با توجه به اثراتی که دارد قطعا یکی از بهترین روش ها برای افزایش تمرکز به شمار خواهد رفت.

مراقبه نوعی تمرین ذهنی به شمار میرود که در آن لازم است فرد تمام تلاش خود را به کار گیرد تا بر روی یک فعالیت خاص تمرکز کند. تمرکز بر روی تنفس یکی از رایج ترین تمرین هایی است که در مراقبه انجام میگیرد. این کار باعث میشود تا قسمت هایی از مغز که مسئول تمرکز هستند تقویت شوند.

 

حذف عوامل مزاحم

در زمانی که به تمرکز نیاز دارید باید سعی کنید قبل از هر چیز به حذف عوامل مزاحم بپردازید. صداها، وسایل اضافی، نوتیفیکیشن ها و … جزء عوامل مزاحمی به شمار میروند که باعث از بین رفتن تمرکز خواهند شد بنابراین باید قبل از انجام دادن فعالیت های ذهنی، آن ها را کنار بگذارید.

 

انجام کارهای مهم

اولویت بندی و انجام کارهای مهمتر باعث میشود تا بتوانید تمرکز خود را بالا ببرید. یکی از بهترین کارهایی که میتوانید برای افزایش تمرکز انجام دهید اولویت بندی کارهای مهم میباشد.

افرادی که از تمرکز بالا بر خوردارند معمولا در اوایل صبح کارهای مهم خود را دسته بندی کرده و سعی میکنند تمام طول روز تمرکز خود را بر روی آن ها منعطف کنند.

 

مشخص کردن هدف

تا زمانی که هدف مشخصی نداشته باشید، نمیتوانید بر روی چیزی متمرکز شوید. برای افزایش تمرکز بهتر است هدف های خود را بررسی کنید و روش های مناسبی برای دستیابی به آن ها مشخص نمایید. میتوانید هدف های کوتاه مدت و بلند مدت خود را یادداشت کنید تا در ذهن تان انسجام بیشتری شکل گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید