راه کارهای اختصاص ورزش در محل کار

راه كارهاي اختصاص ورزش در محل كار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روزها ، تقریبا اکثر افراد بیشتر از هر زمان دیگری کار می کنند و به این بهانه ورزش را از برنامه روزمره خود حذف می کنند ، امروزه تمرینات زیادی از قبیل حرکات کششی ، تقویت عضلات و ورزش های هوازی وجود دارد که می توانید در محل کار خود ورزش کنید .
تمرینات و ورزش های محل کار
هر چقدر که میز و صندلی محل کار شما ارگونومیک باشد ، نشستن زیاد باعث ایجاد کمردرد ، سردرد و بی حالی می شود.

چندین ترفند ورزش هوازی در ساعات استراحت کاری:
• تمرین گردن
با کشیدگی عضلات حرکات یوگا برای گردن و شانه ها از هرگونه سردرد یا گردن درد جلوگیری می شود. علیرغم اینکه این حرکات در عین ساده بودن ، بسیار موثر هستند و دردی ندارند.به این تریب که سر و شانه های خود را به اطراف بچرخانید و دستان خود را دراز کنید.
• کشش مچ دست
کشش های مچ دست مخصوص افرادی که زیاد از کامپیوتر استفاده می کنند ، کمک می کند تا درد مچ دست و سایر موارد جدی تر را در آینده کاهش دهید. کف دستان خود را به یکدیگر فشار دهید یا با بلند کردن بطری های آب به عنوان وزنه تمرین مچ دست انجام دهید.
• تمرین زانوها
از روی میز خود بایستید و سعی کنید زانوهای خود را تا جایی که می توانید بالا ببرید. این تمرین شبیه به دویدن در محل کار است و برای اثر بخشی بهتر زانوها را بالا آروده و به کف دستان خود بزنید .
همچنین می توانید از این تمرین به عنوان روشی برای گرم شدن قبل از تمرین ورزشی استفاده کنید.
• ساق پا
این تمرینات مربوط به پا و شکم را می توانید حتی وقتی در جلسه کاری یا در کنفرانس هستید بدون اینکه کسی متوجه شود ، انجام دهید. تمرین ساق پا عضلات چهار سر ران (جلوی ران شما) و همسترینگ (پشت ران) را هدف قرار می دهد و یک تمرین ترکیبی می باشد.

به صورت ایستاده روی صندلی دفتر خود بایستید. پای چپ خود به مدت 10 ثانیه را صاف کنید تا موازی زمین شود و همان کار را با پای راست خود انجام دهید، این تمرین را برای هر دو پا 15 بار تکرار کنید.
• تمرین بوکس
این تمرین نه تنها ضربان قلب را افزایش می دهد  همچنین استرس محل کار را کاهش می دهد . مشت های خود را به حالت بوکس در مقابل صورت خود قرار دهید سپس مشت های خود را به جلو در هوا پرتاب کنید و بازوهای خود را به راست به چپ و عقب و جلو ببرید. این تمرین را به مدت 30 ثانیه انجام دهید.
• بازکن قفسه سینه
این کشش سریع و موثر برای هر افرادی است که درد مکرر شانه را تجربه می کنند، برای این تمرین روی صندلی خود بنشینید ، هر دو دست خود را پشت گردن خود قرار دهید و به آرامی در حالی که سر خود را بالا گرفته اید سینه و بازوهای خود را باز و بسته کنید و این تمرین تا 10 مرتبه تکرار کنید.

هر کدام از تمرینات ورزشی را که انتخاب می کنید ، در محل کار ، نمی توانید یک یا دو ساعت فعالیت بدنی داشته باشید. بنابراین 15 تا 30 دقیقه و هنگام استراحت تمرینات را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *