روش های سالم نگه داری پنیر

0
روش های سالم نگه داری پنیر
روش های سالم نگه داری پنیر

پنیر یکی از محبوب ترین غذاهای جهانی است و امروزه صدها انواع مختلف لذیذ و فوق العاده گران و فرآوری شده ارزان قیمت دارد. نگهداری از پنیر و حفظ ارزش های غذایی آن بسیار مهم است و مدت زمان ماندگاری آن نقش دارد.

توصیه های نگهداری از پنیر

  • عدم نگهداری در پلاستیک 

بدترین راه ذخیره و نگهداری پنیر بسته بندی پلاستیکی است و عطر و طعم آن را از بین می برد. همچنین از آنجایی که پنیر بیشتر روغن و چربی است ، پس از چند روز طعم پلاستیک را به خود می گیرد و مزه اش به کل تغییر می کند.

  • درپوش مناسب 

درپوش مناسب برای نگهداری پنیر در خشک شدن و سفتی آن نقش دارد و از پنیر در برابر قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت محافظت می کند. توجه کنید بهترین راه برای تازه نگه داشتن پنیر تا حد ممکن استفاده از کیسه های پنیر یا کاغذ پنیر و ظرف ضد هوای است.

  • متفاوت بودن پنیرهای نرم و تازه 

پنیرهای نرم مانند موزارلا ، ریکوتا و چوره بسیار تازه هستند و اگر مواد نگهدارنده اضافی نداشته باشند خیلی زود خراب می شوند. در بیشتر موارد ، این پنیرها باید در ظروف اصلی خود به صورت مهر و موم شده نگهداری شوند.

  • خریداری به مقدار کم 

سعی کنید پنیر را به مقدار کم و تنها برای چند روز خریداری کنید و یک یا دو جلسه بتوانید آن را مصرف کنید. تا هر دفعه از طعم پنیر تازه لذت ببرید.

  • نگه داری در فریزر

در حالت ایده آل ، پنیر باید بین 1 تا 7 درجه نگهداری شود زیرا که یخ زدگی باعث تخریب بافت پنیر می شود ، بنابراین بهترین مکان برای نگهداری آن تا آنجا که ممکن است فریزر و در کشوی سبزیجات یا قفسه پایین با دمای ثابت و نه خیلی سرد است.

  • پنیر کپک زده

اگر پنیری که ذخیره می کنید کپک بزند ، قسمت های کپک را برش دهید و مابقی را در کاغذ یا پلاستیک تازه بپیچید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید