قد خود را با این مواد غذایی بلندتر کنید

0
قد خود را با اين مواد غذايي بلندتر كنيد
قد خود را با اين مواد غذايي بلندتر كنيد

همانطور که همه ما می دانیم قد ما تا حد زیادی به ژنتیک و مواد مغذی در رژیم غذایی بستگی دارد. اگرچه تا زمانی که به حداکثر قد رسیده باشید دیگر قد بلند تر نمی شود اما ، برخی از غذاها با سالم و قوی نگه داشتن استخوان ها ، مفاصل و بدن به حفظ قد کمک می کنند. پروتئین ها و سایر ریز مغذی ها مانند کلسیم ، ویتامین D ، منیزیم و فسفر در سلامت و رشد استخوان ها و قد و وزن نقش دارند.

مواد غذایی موثر در بلند شدن یا حفظ قد 

 • لوبیا

لوبیا فوق‌العاده مغذی است و سرشار از پروتئین است و باعث افزایش رشد مناسب میشود.

 • مرغ

مرغ غنی از پروتئین همراه با طیف وسیعی از سایر مواد مغذی به ویژه از نظر ویتامین B12 است که می تواند یک افزودنی عالی برای رژیم غذایی حفظ و بلند کردن قد باشد.

 • بادام

بادام مملو از بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بلندتر شدن قد است. چربی های سالم سرشار از فیبر ، منگنز و منیزیم هستند بعلاوه ، ویتامین E ، یک ویتامین محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. کمبود این ویتامین مهم می تواند عوارض جانبی جدی از جمله توقف رشد را به همراه داشته باشد .

 • سبزی های برگدار

سبزیجات برگ دار از قبیل اسفناج ، کلم پیچ ، ریشه و کلم ، به طور کلی دارای ویتامین C ، کلسیم ، آهن ، منیزیم و پتاسیم و غنی از ویتامین K هستند ، ماده مغذی که  تراکم استخوان را افزایش می دهد و به حفظ قد کمک می کند.

 • ماست

ماست منبع خوبی از چندین ماده مغذی اصلی است که برای رشد مهم هستند ، به همین ترتیب منبع بسیار خوبی از چندین ماده مغذی در متابولیسم استخوان ها از جمله کلسیم ، منیزیم ، فسفر و پتاسیم است.

 • سیب زمینی شیرین

از نظر ویتامین A غنی است و سلامت استخوان را بهبود بخشد و به شما کمک می کند تا قد را بلندتر یا حفظ کنید و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای رشد و نمو را دارد.

 • کینوا

کینوا دانه بسیار مغذی است که غالباً می تواند جایگزین سایر غلات در رژیم غذایی شود. دانه های کینوا یکی از معدود غذاهای گیاهی است که پروتئین کامل ضروری بدن را تامین می کنند، همچنین منبع عالی منیزیم است ، از بافت استخوان محافظت می کند و تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد.

 • تخم مرغ

تخم مرغ واقعاً یک منبع تغذیه ای به ویژه از نظر پروتئین هستند ، بعلاوه حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی لازم برای رشد از جمله ویتامین D هستند ، که جذب کلسیم برای کمک به حفظ سلامت اسکلت و استخوان ها را افزایش دهد .

 • توت

خانواده توت ها مانند زغال اخته ، توت فرنگی ، توت سیاه و تمشک ، همه از مواد مغذی مهم غنی هستند که باعث رشد سلول ها و ترمیم بافت ها می شوند همچنین سنتز کلاژن را برای تراکم استخوان ها  در بدن را افزایش می دهد و به افزایش قد یا حفظ آن کمک می کند.

 • ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا ماهی چربی است که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که در سلامت استخوان نقش دارد و باعث افزایش تقویت استخوان و به حداکثر رساندن رشد می شود.

 • شیر

شیر یکی از اجزای اصلی یک رژیم غذایی سالم و کاملاً مناسب محسوب می شود و با تأمین چندین ماده مغذی مهم برای سلامت استخوان ، از جمله کلسیم ، فسفر و منیزیم ، به رشد کمک می کند.

 • سویا

سویا یکی دیگر از غذاهای افزایش قد است که به طور طبیعی با قوی شدن عضلات مرتبط می باشد.  سویا همراه با کلسیم شامل یک طیف وسیعی از ویتامین های بدن سازی نیز می باشد.  همچنین  یک گزینه عالی برای گیاهخوارانی است که برای افزایش قد نمی توانند گوشت ، تخم مرغ یا مرغ بخورند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید