مصرف گلوتن برای چه افرادی مضر است؟

0
مصرف گلوتن براي چه افرادي مضر است؟
مصرف گلوتن براي چه افرادي مضر است؟

مصرف گلوتن بزرگترین روند بهداشتی در دهه های گذشته بوده است و بیماران مبتلا به سلیاک باید از مصرف آن اجتناب کنند. با این حال ، بسیاری از افراد به دلیل سلامتی ، کاهش وزن ، بهبود روحیه و سلامتی باید از مصرف آن خودداری کنند، اما آیا مصرف گلوتن برای همه افراد بد است یا تنها برای افرادی با شرایط پزشکی خاص. این سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ داده ایم. 

گلوتن چیست؟

گلوتن اصطلاحی است که به انواع مختلف پروتئین های (پرولامین ها) موجود در گندم ، جو ، چاودار اشاره دارد. به عنوان نمونه پرولامین های مختلف دارای ساختار و خواص مشابه هستند، پرولامین های اصلی گندم شامل گلیادین و گلوتنین می باشد .

پروتئین های گلوتن بسیار الاستیک هستند ، به همین دلیل برای تهیه نان و سایر محصولات پخته شده به کار می رود.البته از گلوتن به صورت پودری برای افزایش مقاومت و ماندگاری محصولات پخته شده استفاده می شود.

غلات و غذاهای حاوی گلوتن قسمت عمده ای از رژیم های غذایی امروزی را تشکیل می دهند ،با این وجود پروتئین های گلوتن در دستگاه گوارش تجزیه نمی شوند و هضم ناقص آن ها باعث بیماری سلیاک می شود.

شرایط مضر بودن گلوتن 

  • بیماری سلیاک

بیماری سلیاک نوعی بیماری خود ایمنی و التهابی است که به دلیل عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می شود امروزه تقریباً 1٪ از جمعیت جهان درگیر این بیماری هستند. در کشورهایی مانند فنلاند ، مکزیک و جمعیت های خاص در شمال آفریقا ، شیوع این بیماری حدود 2-5 درصد تخمین زده شده است.

سلیاک یک بیماری مزمن است که با مصرف دانه های گلوتن همراه است و به عنوان اختلال التهابی در روده کوچک بروز پیدا می کند و منجر به آسیب روده ، سو ء جذب مواد مغذی و علائمی مانند کاهش وزن و اسهال می شود . سایر علائم بیماری سلیاک شامل کم خونی ، پوکی استخوان ، اختلالات عصبی و بیماری های پوستی مانند درماتیت است. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری سلیاک در برخی موارد هیچ علائمی ندارند.

  • آلرژی گندم

آلرژی به گندم بیشتر در کودکان دیده می شود اما می تواند بزرگسالان را نیز تحت تأثیر قرار دهد. افرادی که به گندم حساسیت دارند ، واکنش ایمنی غیرطبیعی نسبت به پروتئین های خاص موجود در گندم و محصولات آن نشان می دهند .

این علائم از حالت تهوع خفیف گرفته تا آنافیلاکسی شدید بر اثر واکنش آلرژیک باعث دشواری تنفس پس از بلعیدن گندم یا استنشاق آرد گندم می شود. حساسیت به گندم معمولاً توسط متخصصان آلرژی با استفاده از آزمایش خون یا خراش پوست تشخیص داده می شود.

  • حساسیت به گلوتن غیر سلیاک

حساسیت به گلوتن غیر سلیاک (NCGS) هنگامی تشخیص داده می شود که فرد علائم درد روده ، سردرد ، خستگی و درد مفصل هنگام مصرف گلوتن تجربه کرده اند. 

  • بیماری خودایمنی

گلوتن باعث ایجاد یا بدتر شدن شرایط خود ایمنی مانند تیروئیدیت هاشیموتو ، دیابت نوع 1 ، بیماری گراو و آرتریت روماتوئید می شود.

در کل باید گفت قطع غذاهای حاوی گلوتن به چند دلیل ممکن است باعث بهبود سلامتی شود و برخی از آنها ارتباطی با گلوتن ندارد. اگرچه بسیاری از متخصصان بهداشت و درمان موارد دیگری را پیشنهاد می کنند ، اما رعایت رژیم غذایی بدون گلوتن بی خطر است حتی برای افرادی که لزوماً نیازی به این کار ندارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید