نحوه استفاده از آلوئه ورا برای شفافی پوست

نحوه استفاده از آلوئه ورا براي شفافي پوست
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آلوئه ورا گیاهی با سابقه دیرینه است و بیشترین کاربرد آن برای سفید کردن پوست و به عنوان یک راه حل زیبایی استثنایی تقریبا معجزه می کند. 

آلوئه ورا به دلیل خواص درمانی شگفت انگیز گزینه درمانی و زیبایی مشکلات مختلف پوستی است، در حقیقت آلوئه ورا دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی قوی است و به درمان موثر مشکلات پوستی کمک می کند و به صورت موضعی برای جلوگیری از عفونت ها ، بهبود زخم و براق و لطیف شدن پوست کمک می کند.

از دیگر مزایای آلوئه ورا برای پوست:

  • درمان و التیام آفتاب سوختگی 
  • جلوگیری از پیری زودرس 
  • درمان آکنه 
  • التیام زخم ها 
  • کاهش کشیدگی پوست در دوران بارداری و هنگام افزایش وزن یا کاهش وزن که پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و خیلی سریع چروک می شود.

چندین روش برای استفاده از ژل کاملاً خالص و طبیعی آلوئه ورا برای روشن کنندگی پوست :

ژل آلوئه ورا:

مقدار قابل توجهی از ژل آلوئه ورا ، را به صورت یکنواخت روی پوست خود بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید. این عمل را روزانه تکرار کنید.

آلوئه ورا ، عسل و شیر:

یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق غذاخوری شیر و نصف قاشق غذاخوری عسل را خوب مخلوط کنید و روی پوست خود ماساژ دهید و بعد از چند ساعت آن را با آب ولرم بشویید.

آلوئه ورا ، زردچوبه و عسل:

یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق غذاخوری زردچوبه و نیم قاشق غذاخوری عسل را خوب مخلوط کنید و آن را روی پوست ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید. هفته ای 2-3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

آلوئه ورا و مولتانی میتی :

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با 2 قاشق غذاخوری پودر مولتانی میتی ترکیب کنید و روی پوست خود ماساژ دهید و بعد 15-20 دقیقه بگذارید با آب سرد بشویید. هفته ای 2-3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

آلوئه ورا و پوست پرتقال:

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال ترکیب کنید و روی پوست خود ماساژ دهید و بعد 10-15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. هفته ای 2-3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

آلوئه ورا و شکر قهوه ای:

دوقاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای مخلوط کنید این اسکراب را روی پوست خود قرار دهید و با آب سرد بشویید. برای رفع مشکلات مربوط به خشکی پوست ، این اسکراب را دو بار در هفته استفاده کنید.

آلوئه ورا و پوست لیمو:

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با دو قاشق غذاخوری پودر پوست لیمو مخلوط کنید و روی پوست خود ماساژ دهید.

توجه :

همیشه توصیه می شود از آلوئه ورا تازه استفاده کنید اگر پوستی جوش دار دارید، یک تا دو قاشق غذاخوری آلوئه ورا را با  کمی پودر زردچوبه و یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنیدسپس ماسک را به مدت بیست تا سی دقیقه روی پوست خود قرار دهید و با آب ولرم بشویید و مرطوب کنیدخواص ضد عفونی کننده زردچوبه و الوئه را آکنه و جوش های شما را ازبین می برد و باعث شادابی و درخشش پوست تان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *