چرا باید از قرار دادن لپ تاپ روی پا خودداری کرد؟

0
چرا باید از قرار دادن لپ تاپ روی پا خودداری کرد؟
چرا باید از قرار دادن لپ تاپ روی پا خودداری کرد؟

لپ تاپ ها امروزه یکی از رایج ترین ابزارهای تکنولوژی هستند و به دلیل قابلیت حمل و استفاده آسان بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. 

لپ تاپ اشعه مضر فرکانس الکترومغناطیسی (EMF)تولید می کند که برای سلامتی بسیار مضر است. بنابراین قراردادن آنها روی اندام های حیاتی بدن باعث جذب اشعه الکترومغناطیسی و بیماری و عوارض جدی می شود همچنین به دلیل گرمای ناشی از آن فرد دچار سندرم تغییر پوست می شود. افرادی که مدت زمان طولانی لپ تاپ روی پاهای خود قرار می دهند و به مطالعه ، خواندن یا بازی می پردازند در آینده دچار مشکلات بیشماری می شوند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

اثرات مضر قرار دادن لپ تاپ روی پا

قرار دادن طولانی مدت لپ تاپ بر روی ران ها تقریبا حرارتی معادل 44 درجه روی بدن ایجاد می کند و با از بین رفتن بافت ها و سلول های بدن پوست  با ایجاد قرمزی و رنگدانه مداوم به آن پاسخ می دهد. از طرفی تماس مکرر آن با پوست احتمال سرطان پوست وجود دارد.

  • آسیب به اندام های تولید مثل 

در حالت عادی لپ تاپ کاملاً برای بدن بی ضرر می باشد ، اما با دریافت سیگنال های اینترنت اشعه EMF  ساطع می کند. این اشعه سیستم تولیدمثل را مختل می کند. به طور غیرمنتظره ای مشخص شده قرار دادن لپ تاپ بر کیفیت اسپرم و ناباروری مردان موثر است . البته هنوز تحقیقات کافی در این مورد صورت نگرفته اما استفاده مکرر از آن باعث مشکلات تولید مثل می شود.

  • انواع خاصی از سرطان 

حرارت لپ تاپ می تواند منجر به آسیب و سرطان پوستی شود . التهاب طولانی مدت پوست به طور بالقوه احتمال سرطان پوست را افزایش داده و از آنجا که اگر لپ تاپ را حین استفاده نزدیک اندام های تولید مثل خود قرار دهید ، احتمالاً باعث سرطان ها بیضه و تخمدان می شود.

  • درد کمر و گردن 

زمانی که لپ تاپ را روی پاهای خود قرار می دهید نحوه استفاده از آن باعث درد در گردن و کمر می  شود. بنابراین در بهترین حالت برای استفاده از لپ تاپ یا دسکتاپ استفاده از میز برای وضعیت بدن بهتر است.

  • مشکلات خواب 

افرادی که عادت دارند در رختخواب و زمان استراحت از لپ تاب استفاده کنند این امر باعث مشکلات خواب در آنها می شوند. نور مصنوعی لپ تاب در سطح چشم باعث ترشح ملاتونین می شود که سیستم خوابیدن را سرکوب می کند.

  • مسائل بارداری 

استفاده طولانی مدت از لپ تاپ قدرت باروری و توانایی تولید مثل زنان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و تولید تخمک را به تأخیر انداخته و بارداری آنها را بسیار دشوار می کند  همچنین در مادران باردار سلامتی جنین و مشکلات مادرزادی و رشدی به وجود می آید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید