کاربردهای هوشمندانه در مورد پیاز که نمی دانستید

0
کاربردهای هوشمندانه در مورد پیاز که نمی دانستید
کاربردهای هوشمندانه در مورد پیاز که نمی دانستید

پیاز برای هنر آشپزی ضروری است و می تواند به طور همزمان طعم های شیرین ، معطر ، تند و معطر داشته باشد ، به معنای واقعی ، پیازها غذا را بسیار خوشمزه می کنند اما این تنها کاربرد پیاز نیست بلکه  ویتامین و مواد معدنی بینظیر آنها کاربرد پیاز را فراتر از حد معمول کرده است. اگر شما نیز تا به حال به کاربرد و فواید پیازها بی اعتنا بودید بهتر این مقاله سیو طب را از دست ندهید.

  • از بین بردن بوی رنگ

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با رنگ امیزی اتاق بوی زننده ی آن مدت ها شما را اذیت می کند ، برای از بین بردن بوی رنگ تنها کافی است پیازی را برش دهید و نیم ان را در طرفی در اتاق و نیم دیگر را در طرف دیگر اتاق قرار دهید خواهید دید ظرف چند ساعت بو را جذب خواهد کرد.

  • از بین بردن نیش زنبور

اگر زنبور عسل شما را نیش زده باشد ، پیازی را برش زده و آن را روی منطقه ای نیش قرار دهید. این عمل درد نیش را تسکین می دهد اما این ترفند فقط درد را درمان می کند و اگر به زنبور یا سایر حشرات حساسیت دارید ، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

  • کاهش سوختگی

پیازها روشی عالی برای کاهش سوختگی است. متخصصان درمان خانگی ادعا دارند آب پیاز تازه برای سوختگی مفید است و حتی به جلوگیری از تاول کمک می کند. برای این منظور یک پیاز کامل را خرد کرده و آنرا فشار دهید، حال آب پیاز را در قالب های مکعبی یخ ریخته و در فریزر قرار دهید و هر زمان برای درمان سوختگی یکی کعب ها را روی محل مورد نظر قرار دهید .

  • تازه نگه داشتن آووکادو

قرار دادن پیاز بریده شده در کنار آووکادو به ماندگاری و تازگی آن کمک می کند. همانطور که می دانید دی اکسید گوگرد ترکیبی برای حفظ میوه است و گوگرد یکی از اجزای تشکیل دهنده پیاز است بنابراین بهترین روش برای تازه ماندن آووکادو می باشد.

  • جلوگیری از یخ زدگی

باور کنید یا نه ، پیاز می تواند در زمستان از یخ زدایی شیشه های اتومبیل جلوگیری کند. قند موجود در آب پیاز سدی بین ماشین و میعان آب در هوا ایجاد می کند. این قند همچنین به تجزیه آسانتر مولکول های یخ کمک می کند و باعث مضاعف شدن ان می شود.

  • درمان آکنه

پیاز ، جو دوسر و عسل را در مخلوط کن ترکیب کرده و خمیر آن را روی آکنه و جای زخم بپوشانید و پس از10 دقیقه صورت خود را بشویید. یکی دیگر از مخلوط های رایج ماسک پیاز یک عدد زرده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ، دو قاشق غذاخوری آب پیاز و دو قاشق غذاخوری آب خیار است و قرار دادن این ماسک بر روی صورت و سپس شستشو است.

  • درست کردن یک آفت کش طبیعی

پیاز برای خانه و باغ بسیار مفید است و به عنوان یک حشره کش موثر و ماده دافع کننده حیوانات  برای گل و سبزیجات موجود در باغ و گیاهان خانگی است. برای این منظور در مخلوط کن ، چهار عدد پیاز ، دو میخک ، دو قاشق غذا خوری فلفل و یک لیتر آب مخلوط کنید و آنرا کنار بگذارید. حالا دو قاشق غذا خوری صابون را در دو گالن (7.5 لیتر) آب رقیق کنید. محتویات مخلوط کن را در ان بریزید و خوب تکان دهید این آفت کش یک راه حل مناسب و سازگار با محیط زیست برای اسپری روی گیاهان برای رهایی از حشرات است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید