اعصاب و روان

تقویت حافظه با چهار روش ساده

داشتن حافظه ای قوی در تمامی ابعاد زندگی مفید خواهد بود به همین دلیل برای تقویت حافظه باید از هر روش مفیدی که وجود دارد استفاده نمود. از میان روش های فوق العاده ای که برای تقویت حافظه وجود دارد تصمیم گرفته ایم در ادامه به ۴ مورد از ساده ترین آن ها بپردازیم پس با ما همراه باشید.

۱. مطالعه کنید

مطالعه یکی از ساده ترین روش هایی است که میتوان برای تقویت حافظه انجام داد. تفاوتی ندارد که رمان های عاشقانه میخوانید، یا به سراغ کتاب های علمی در حوزه ی تخصصی خود میروید چون در هر صورت با مطالعه میتوانید به تقویت حافظه ی خود بپردازید. 

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است در هنگام مطالعه به شدت تمرکز کنید و تمام توجه خود را به مطلبی که میخوانید منعطف نمایید.

۲. آنتی اکسیدان ها را فراموش نکنید

در طول روز عوامل زیادی وجود دارند که بر روی فعالیت مغز و حافظه تاثیر میگذارند. استرس و اضطراب، غذاهای ناسالم، هوای آلوده واز مواردی هستند که در نهایت باعث کاهش حافظه خواهند شد. برای کاهش اثرات عوامل مخرب بهترین کاری که میتوان انجام داد این است که به مصرف آنتی اکسیدان ها پرداخت.

میوه ها و سبزیجات، مغز ها، جگر و بسیاری از غذاهای طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند و باعث افزایش سریع حافظه میشوند.

۳. به خواب خود اهمیت دهید

جالب است بدانید که کم خوابی و خواب زیاد هر دو باعث اختلال در حافظه میشوند بنابراین برای تقویت حافظه باید به ساعت خواب خود اهمیت زیادی دهید. معمولا ۷ تا ۹ ساعت خواب برای اکثر افراد مناسب خواهد بود و باعث تقویت حافظه خواهد شد.

البته در کنار زمان خواب باید به کیفیت آن نیز توجه داشت و از روش های مناسب برای افزایش کیفیت خواب استفاده نمود.

۴ .با کارکرد مغز آشنا شوید

برای این که حافظه ای قوی داشته باشید پیشنهاد میکنیم حتما و حتما با کارکرد مغز و نحوه ی ذخیره سازی و پردازش اطلاعات در ان آشنا شوید. این کار باعث میشود با استفاده از روش های نوینی که وجود دارد بتوانید حافظه ی خود را تقویت کنید. کتاب «حافظه نامحدود» از جمله کتاب هایی است که مطالعه ی آن برای آشنایی با کارکرد مغز پیشنهاد میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا