مواد غذایی که نباید با هم بخورید

مواد غذايي كه نباید با هم بخورید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آگاهی از تغییرات غذایی برای سلامتی و هضم بهتر مهم است. برخی مواد  غذایی باید جداگانه خورده شوند در غیر این صورت باعث نفخ  و حتی مشکلات جدی و مزمن برای بدن می شوند. نگران کننده ترین قسمت وعده های غذایی در خوردن ترکیبات اشتباه آنها است. اگر کنجکاو شدید چه ترکیب غذایی باید مناسب خورده شود این مقاله را از دست ندهید.

مواد غذایی  شگفت انگیز که نباید با هم بخورید

  • میوه بعد از غذا

برخی افراد از میوه ها به عنوان دسر استفاده می کنند اما این حقیقت وجود دارد که میوه ها به سرعت از دستگاه گوارش عبور می کنند و باعث مشکلات معده و نفخ و حتی بدتر از آن ، از بین رفتن مواد مغذی میوه به دلیل فرآیند تخمیر می شود. 

  • پروتئین و نشاسته با هم

برای مثال چیزبرگر و پنیر ، نمونه های معروف پروتئین و نشاسته هستند. این ترکیب غذایی بدترین  نوع است. به طور کلی پروتئین (گوشت یا پنیر) توسط اسید معده هضم می شود و نشاسته ، نان یا ماکارونی منجر به ترشح آنزیمی به نام پتیالین می شود که شرایط قلیایی ایجاد می کند. بنابراین این دو یکدیگر را خنثی می کنند و باعث التهاب روده می شود.

  • آب پرتقال و غلات

آب پرتقال با ترکیب قندی کم از قبیل 18 گرم فروکتوز دارد ، فروکتوز آنزیم مسئول هضم را از بین می برد به همین دلیل توصیه می شود آب پرتقال را قبل از غلات بخورید. 

  • موز و شیر

موز و شیر بدترین ترکیب غذایی است  که در بدن سموم تولید می کند. موز با رسیدن به معده باعث ترشی معده می شود و شیر را خمیر کرده و آن را به ماده مخاطی تبدیل می کند. علاوه بر این موز 25 درصد قند دارد و شیر نیز قند بالایی دارد و ترکیب انها یکی از بدترین موارد برای بدن است. 

  • آب با غذا
خواندن مقاله مرتبط  فواید سلامتی سرکه بالزامیک

بسیاری از ما تقریباً همه ما هنگام غذا خوردن آب می نوشیم. نوشیدن آب همراه با وعده غذایی یکی از بدترین ترکیبات است. زیرا آب اسیدهای معده را که برای هضم غذا ضروری است را رقیق می کند. اگر در حین غذا خوردن آب بنوشید ، هضم آن برای معده دشوار است و باعث می شود اندام ها خسته شوند

  • روغن زیتون و آجیل

آجیل های بو داده شده با روغن زیتون ترکیب غذای بدی ایجاد می کند که منجر به بیمار می شود. آجیل ها دارای پروتئین زیاد و روغن ها حاوی چربی هستند و این دو ماده با هم مشکلاتی را در روند هضم ایجاد می کنند.

  • لوبیا و پنیر

این ترکیب محبوب و غذای مکزیکی منجر به نفخ و گاز می شوند . لوبیا یک نوع قند خاص دارد و بدن آنزیم های خاصی برای پردازش آن ندارد. همچنین ، پنیر از جمله التهابی ترین غذاها است بنابراین ترکیب این دو مواد غذایی بسیار بد است.

  • میوه های ترش و ماست

ماست نوعی مخمر است و ترکیب آن با میوه های ترش مانند انواع توت ها ، درست است که گزینه محبوب صبحانه است اما در بدن سموم تولید کرده و باعث گرفتگی سینوس و همچنین علائم آلرژی مانند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *