طب سنتیمفردات دارویی

نحوه رایحه درمانی برای کمک به خستگی

رایحه درمانی استفاده از رایحه های روغن های اساسی برای درمان موارد مختلف از جمله استرس ، بی خوابی ، افسردگی و بیماری های جسمی است. روغن های ضروری مناسب به تقویت انرژی و مبارزه به خستگی کمک  می کند. رایحه های دلپذیر روحیه شما را تقویت می کند .

برخی تحقیقات نشان می دهد رایحه درمانی برای خستگی بسیار موثر است. بنابراین اگر احساس می کنید احساس خستگی زیاد دارید رایحه درمانی کمی روحیه شما را بهبود می بخشد و احساس بهتری به شما می دهد. با این حال ، اگر مرتباً بیش از حد احساس خستگی می کنید ، باید به پزشک مراجعه کنید.

روش های رایحه درمانی

گزینه های زیادی برای تمرین رایحه درمانی وجود دارد روشهای استنشاق مستقیم برای تأثیر سریعتر تقویت انرژی بهترین راه حل است. برخی دیگر از تکنیک های رایحه درمانی شامل حمام یا ماساژ روغن است که بیشتر منجر به آرامش می شود. این روش ها سریع و آسان را می توانید در طول روز انجام دهید.

درست کردن عطر به وسیله رایحه های مختلف برای دفتر ، خانه یا هر مکان دیگری که وقت زیادی در آن خواهید گذراند موثر است. 5 قطره روغن را در یک بطری اسپری پر از آب مخلوط کنید و محلول را تکان دهید. سپس اتاقی را که در آن هستید اسپری کنید. برای رایحه به بیشتر می توانید روغن بیشتری اضافه کنید.به صورت دوره ای رایحه هایی را به داخل اتاق اسپری کرده و رایحه ای ثابت را در آن مکان ایجاد کنید.

توجه داشته باشید از رایحه ها در اطراف کودکان زیر 30 ماه استفاده نکنید. زیرا تاثیر متفاوتی روی آنها می گذارد.

انواع رایحه ها

برخی روغنها بیشتر از روغنهای دیگر با انرژی مرتبط هستند. به عنوان نمونه برای مقابله با خستگی از ریحان ، لیمو ، رزماری ، یا روغن نعنا استفاده کنید. این رایحه ها به طور کلی در تقویت انرژی و مبارزه با خستگی موثر است. 

علاوه بر این برای رهایی استرس روغن اسطوخودوس یا مریم گلی به تقویت انرژی و کاهش استرس کمک می کند. اگر دائماً خسته هستید و استرس دارید ، این دو یکی از بهترین روغن ها می باشد. توجه داشته باشید روغن های خود را از یک تولید کننده معتبر خریداری کنید.

برای قوی ترین اثر ، روغن های رقیق نشده را انتخاب کنید. روغنهای اساسی به اشکال رقیق نشده قوی ترین رایحه و اثر را در خلق و خوی شما فراهم می کند . توجه داشته باشید هرگز روغن رقیق نشده را مستقیماً روی پوست خود قرار ندهید زیرا ممکن  است بثورات پوستی ایجاد کند و اگر قصد استفاده از آن را روی پوست خود دارید ، ابتدا آن را با روغن های زیتون یا جوجوبا رقیق کنید.

پرهیز از روغنهای معطر

روغن های معطر خالص نیستند و برای رایحه درمانی مناسب نمی باشند. همچنین رایحه های قوی باعث تحریک یا عطسه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا