بیماریبیماری های عفونی

نکات مراقبت از فرد مبتلا به COVID-19

زندگی با فردی که مبتلا به COVID-19 است نه تنها استرس زا است بلکه ممکن است دیگران را در معرض خطر ابتلا به ویروس قرار دهد.

اگر در خانه فردی مبتلا به کوید 19 است می توانید از طرق مختلف از خود در برابر ویروس محافظت کنید. اگر فردی مبتلا به کرونا است اعضای خانواده نیز در معرض خطر حدود 50 درصد قرار خواهند گرفت که به این دلیل در این مقاله سعی کردیم نکات مهم مراقبت از خود در برابر فردی که دجار کوید 19 شده را بیان کنیم.

نکات کمک و مراقبت از فرد مبتلا به COVID-19 

  • آزمایش 

اگر کسی در خانه شما COVID-19 مثبتی داشته باشد باید ، آزمایش COVID-19 PCR انجام دهید بنابراین بهتراست در ابتدا آزمایش دهید برای یافتن آزمایشگاه در نزدیکی خود ، به نزدیکترین درمانگاه یا آزمایشگاه مراجعه کنید .اگر قادر به آزمایش نیستید ، قرنطینه کردن به مدت 14 روز تا زمانی که هیچ علامتی نداشته باشید گزینه خوبی است.

  • محدود کردن تماس با افراد
  • فرد مبتلا به COVID-19 باید در خانه از دیگران جدا باشد.
  • در صورت امکان ، فرد مبتلا به COVID-19 باید از یک اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده کند.
  • هر کس در خانواده باید حداقل یک متر از فرد مبتلا به COVID-19 تا حد ممکن دور باشد و فرد مبتلا به COVID-19 را تا حد امکان از دیگران دور نگه دارید .
  • هر فرد مبتلا به COVID-19 باید از زمان شروع علائم یا آزمایش مثبت حداقل 14 روز در قرنطینه باشد و در موارد شدید نیز طولانی تر شود.
  • پنجره ها را باز نگه دارید

برای بهبود تهویه در محل زندگی خود ، پنجره ها را تا حد ممکن باز نگه دارید این امر به ویژه هنگامی که ویروس به صورت قطرات بسیار کوچک در هوا باقی بماند و دیگران را آلوده می کند مهم است.

  • ماسک بزنید

کسی که بیمار است باید در هنگام حضور در کنار افراد دیگر از ماسک استفاده کند و هر کسی که با آنها زندگی می کند نیز باید از ماسک یا پوشش صورت استفاده کند.

ماسک ها به عدم انتقال عفونت های تنفسی بینی و دهان فرد آلوده کمک می کنند تا دیگر افراد خانواده در برابر آلودگی محافظت شوند. اگرچه استفاده از ماسک صد درصد در برابر ابتلا به ویروسCOVID-19 پیشگیر نیست ولی شانس ابتلا به این بیماری را تا حد امکان کاهش می دهد. همچنین استفاده از عینک هنگام نزدیک بودن به فرد مبتلا به COVID-19 “می تواند از ورود ویروس به داخل غشاهای مخاطی چشم محافظت کند.

  • دست ها را بشویید و ضد عفونی کنید

دستان خود را به مدت حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید ، به خصوص پس از نزدیک بودن به بیمار. اگر آب و صابون به راحتی در دسترس نیست ، از ضد عفونی کننده دست که حداقل 60 درصد الکل دارد استفاده کنید. از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا