تغذیهخانواده و تغذیه سالم

شکر قهوه ای (شکر سرخ) چیست؟ تفاوت شکر قهوه ای و سفید

شکر قهوه ای چیست؟ تفاوت شکر قهوه ای(شکر سرخ) و شکر سفید چیست؟ شکر ماده‌ای طبیعی است و هزاران سال به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی انسان‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است، درواقع شکر قهوه‌ای (شکر سرخ) و سفید از محبوب‌ترین انواع شكر هستند. اما كدام نوع شكر براي بدن مفيد است و ارزش غذايي دارد؟ اگر براي شما نيز اين ابهام پیش‌آمده است براي دانستن آن کافی است اين مقاله را مطالعه كنيد.

مطالب مفید: اطلاعات کامل در مورد مسائل مربوط به زنان و زایمان

شکر قهوه‌ای چیست؟

شکر قهوه ای ( شکر سرخ ) چیست؟ سیوطب

شکر قهوه‌ای نوعی ساکارز است که به دلیل وجود ملاس، قهوه‌ای‌رنگ است و شکر تصفیه نشده یا تا حدی تصفیه‌شده است.

شکر قهوه‌ای طبیعی معمولاً از تبلور اولیه نیشکر تولید می‌شود و عاری از رنگ و مواد شیمیایی اضافی است.

اما گاهی اوقات شکر قهوه‌ای با افزودن ملاس نیشکر به شکر سفید تصفیه‌شده به‌منظور کنترل درصد اضافه‌شده ملاس و کاهش هزینه‌های تولید، تولید می‌شود.

شکر قهوه‌ای به دلیل داشتن آب دارای کالری کمتری نسبت به شکر سفید است.

تفاوت شکر قهوه‌ای (شکر سرخ) و سفید

تفاوت شکر قهوه ای و شکر سرخ - سیوطب

با توجه به اینکه شکر سفید و قهوه‌ای از گیاه نیشکر یا چغندرقند برداشت می‌شوند ارزش غذايي کاملاً مشابه اي دارند. درواقع قسمت عمده شکر قهوه‌ای تركيبي از شکر سفید و ملاس (نوعی شربت مشتق از شکر) است. ملاس باعث تیره‌رنگی شكر می‌شود و همين ارزش غذایی آن راکمی افزایش می‌دهد.

شکر قهوه‌ای حاوی کالری کمتري از شكر سفید است، یک قاشق چای‌خوری (4 گرم) شکر قهوه‌ای 15 کالری دارد، درحالی‌که همان مقدار شكر سفید 16.3 کالری دارد. جدا از این تفاوت‌های جزئی، هر دو شكر ازنظر تغذیه‌ای مشابه یکدیگر هستند و تفاوت اصلی آن‌ها طعم و رنگشان می‌باشند.

شکر قهوه‌ای حاوی مواد معدنی بیشتر و کالری کمتری نسبت به شکر سفید است و تفاوت‌های تغذیه‌ای بین این دو ناچیز است.

کاربردهای آشپزی شکر قهوه ای و سفيد

کاربردهای شکر قهوه ای - سیوطب

از شکر سفید و قهوه‌ای می‌توان به روش‌های مختلف آن در پخت و پز نام برد البته توجه داشته باشيد شكر قهوه‌ای روی رنگ، طعم یا بافت نهایی غذا تأثیر بهتري می‌گذارد.

ملاس موجود در شکر قهوه‌ای رطوبت غذا را حفظ می‌کند و باعث نرم و درعین‌حال خوشمزه‌تر شدن غذا می‌شود. به‌عنوان‌مثال، شيريني يا کوکی‌هایی پخته‌شده با شکر قهوه‌ای مرطوب‌تر و تردتر است، درحالی‌که پخت شيريني با شکر سفید بافت آن را سفت می‌کند. به همین دلیل از شکر قهوه‌ای در کلوچه‌ها و کیک‌ها و سس‌ها استفاده می‌شود.

شكر سفيد و قهوه‌ای دارای عطر، طعم و رنگ متفاوتي دارند علاوه بر اين  جایگزینی شکر سفید به‌جای شکر قهوه‌ای بر روی رنگ غذا تأثیر می‌گذارد و رنگ کاراملی یا قهوه‌ای روشن به غذا می‌دهد. 

شکر سفید شیرین و طعم خنثی دارد و بايد از آن به مقدار کمتر در غذاها و شیرینی‌ها استفاده شود تا از شيرين شدن بیش‌ازحد آن‌ها جلوگيري شود.

کدام شكر را بايد انتخاب كرد؟

شکر قهوه ای یا شکر سفید؟ سیوطب

انتخاب شکر سفید یا قهوه‌ای به ترجیح شخصی بستگی دارد، شکر قهوه‌ای حاوی مواد معدنی بیشتری نسبت به شکر سفید است، اما مقادیر این مواد معدنی به‌قدری ناچیز است که هیچ فواید سلامتی ندارد.

همان‌طور كه می‌دانید شكر از عوامل مؤثر در شیوع چاقی و علت اصلی بیماری‌هایی ازجمله دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی است به همین دلیل توصیه می‌شود بیش از 5-10٪ کالری روزانه شكر مصرف نشود. 

نتیجه گیری…

در این مقاله با شکر قهوه ای (شکر سرخ) آشنا شدید و در مورد خواص و تفاوت شکر قهوه ای و شکر سفید اطلاعاتی کسب کردید. امیدواریم این محتوا مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا