کودکانورزش و کودکان

برای فرزندتان، یک مربی فوتبال کودکان باشید تا این نتایج بزرگ را به دست آورید

فهرست محتوا نمایش

به عنوان یک والد دوست‌دار فوتبال، طبیعی است که بخواهید عشق به بازی فوتبال را به فرزندان خود القا کنید. اما فشار زود و بسیار برای یادگیری فوتبال کودکان گاهی اوقات می‌تواند تاثیر معکوس داشته باشد. عشق هر طرفدار یا بازیکن به فوتبال با عنصر سرگرمی شروع می‌شود و اگر این عنصر از بین برود، عاشق فوتبال شدن یک راه دور است.

اگر شما یک تیم محلی را اداره می‌کنید یا مایل هستید که کودک نوپای خود را وارد فوتبال کنید، چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا معرفی اولیه سرگرم کننده و به یاد ماندنی شود. بدون شک ورزش کودکان اهمیت بالایی دارد، ولی شروع این موضوع نباید براساس اجبار یا اشتیاق دیگران اتفاق بیفتد.

8 مرحله برای معرفی جذاب‌تر فوتبال کودکان

1. همه چیز با لگد زدن شروع می‌شود

لگد زدن به توپ به طور طبیعی برای بیشتر کودکان اتفاق می‌افتد. اگر یک کودک و یک توپ را روی چمن با هم تنها بگذارید، به طور منطقی می‌توانید مطمئن باشید که لگد زدن بدون درخواست شما شروع می‌شود.

این کار بسیار رضایت بخش است و به هیچ مهارت دیگری جز توانایی ضربه‌زدن با پا به یک جسم کروی نیاز ندارد. بدون داشتن اهداف خاص یا حتی یک هدف مشترک یا نیاز به مهارت، تنها چیزی که باقی می‌ماند سرگرم کننده بودن است. سرگرم کنندگی یک احساس قوی است که می‌تواند برای مدت طولانی در حافظه باقی بماند.

2. دوستان او را دعوت کنید

کودکان دوست دارند تجربیات مورد علاقه خود را با گروه‌های همسال خود به اشتراک بگذارند. این سرگرمی اغلب تقویت می‌شود و پیوندهای خاصی می‌تواند شکل بگیرد. اگر فرزندان شما کودک نوپا هستند، از وسوسه تقسیم آن‌ها به تیم اجتناب کنید. در عوض آن‌ها را تشویق کنید تا توپ را به اشتراک بگذارند و با هم کار کنند تا آن را به یک دروازه وارد کنند. دوستان بعدا در مورد اتفاقات آن روز صحبت خواهند کرد و این موضوع تجربیات آن‌ها را بسیار خاص‌تر می‌کند.

3. بازی برای سرگرمی

در دو و سه سالگی، کودکان معمولا تمایلی برای رقابت با دیگران ندارند. آن‌ها بیشتر ولع تفریحات زیاد دارند. اگر چیزی سرگرم کننده باشد، کودکان در هر فرصتی می‌خواهند آن را انجام دهند. اگرچه کودکان نمی‌دانند، اما توانایی آن‌ها در همان زمان بهبود می‌یابد. برای آموزش فوتبال کودکان، این کار را به یک سرگرمی بی‌انتها تبدیل کنید.

4. اصول اولیه را به آن‌ها نشان دهید

علاوه بر عمل اصلی لگد زدن، آموزش اصول اصلی كنترل و شوت کردن می‌تواند به لذت بازی بيفزايند. با این حال بسیار مهم است که در کل آرام و صبور باشید. اگر به نظر نمی‌رسد فرزند شما علاقه‌مند باشد یا او در تلاش برای پیروی از دستورالعمل‌های شما نیست، کافی است دوباره میزان سرگرمی را افزایش دهید؛ چون هیچ عجله‌ای وجود ندارد.

5. یک مسابقه را با هم تماشا کنید

بسیاری از کودکان پس از دیدن بازی حرفه‌ای‌ها در تلویزیون به فوتبال علاقه‌مند می‌شوند. اگر فرزند شما بسیار جوان است، احتمالا بهتر است به نکات برجسته پایبند باشید. یک بازی را انتخاب کنید که می‌دانید هیجان‌انگیز و پر از لحظات خوب خواهد بود. در صورت امکان، تیم مورد علاقه یا محلی خود را در حال بازی تماشا کنید.

6. آن‌ها را به رویدادهای محلی ببرید

روزهای سرگرم کننده خانوادگی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها اغلب دارای فعالیت‌های مرتبط با فوتبال هستند. این ممکن است فرصتی عالی برای ارائه دیدگاه تازه به کودک در مورد بازی باشد.

7. از باشگاه محلی دیدن کنید

هنگامی که فرزند شما هر روز به مدرسه می‌رود، علاقه او به فوتبال ممکن است به سرعت افزایش یابد. پس ممکن است زمان مناسبی باشد تا آن‌ها را در محیطی منظم‌تر از بازی فوتبال قرار دهید. اکثر باشگاه‌های فوتبال محلی برای جذب استعدادهای جدید روزهای تست برگزار می‌کنند. بنابراین ایده خوبی است که فرزند خود را فقط برای تماشا همراه خود ببرید. مشاهده نحوه تعامل مربیان با جوانان می‌تواند به یک جوان تصور دقیقی از معنای عضویت در تیم بدهد.

8. آن‌ها را با تیم مورد علاقه خود آشنا کنید

فراموش نکنیم که فوتبال بازی عشق، وفاداری و وفاداری‌های خانوادگی است. بسیاری از ما تیم فوتبال خود را انتخاب نمی‌کنیم. این تیم فوتبال ما است که ما را انتخاب می‌کند. ما به تدریج عاشق باشگاه خود می‌شویم و این اغلب به عنوان انگیزه‌ای قوی برای شروع بازی خودمان عمل می‌کند.

ضمن حمایت از باشگاه محلی خود، باشگاهی که خانواده شما از آن حمایت می‌کنند یا یکی از تیم‌های نخبه، این ارتباط را برای فرزند خود توضیح دهید. در حالی که ممکن است برای شرکت در مسابقه زود باشد، سعی کنید تور ورزشگاه را ترتیب دهید. همچنین ممکن است بتوانید در یک جلسه آموزشی باز شرکت کنید. در نهایت، یک نوار کپی برای فرزند خود بخرید که ممکن است حس غرور بزرگی را در شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: آموزش اسکیت کودکان را با دانستن این نکته‌های طلایی شروع کنید

علاقه‌مند کردن کودکان به فوتبال

همه کودکان به شیوه خود با بازی زیبای فوتبال پیوند برقرار می‌کنند. بهتر است به جای اینکه یک پدر و مادر کلیشه‌ای و فشار‌آور باشیم، به سادگی یک حرکت ظریف را در جهت‌های درست به کودک خود بدهیم.

اکثر مردم از این واقعیت آگاه هستند که تعداد بسیار کمی از بچه‌ها تصمیم می‌گیرند وقت گران‌بهای خود را به صورت مداوم صرف انجام فوتبال کودکان کنند. بیشتر جوانان ترجیح می‌دهند در خانه بنشینند و تلویزیون تماشا کنند یا بازی‌های ویدئویی انجام دهند.

با این حال می‌توانید فرزند خود را به حرکت درآورید، مخصوصا اگر کوچک‌ترین علاقه‌ای به فوتبال در او مشاهده کنید. ممکن است بخواهید هر فرصتی را که نیاز دارد به او بدهید. بنابراین، شما حرکت برای پیوستن به برنامه‌های آموزشی فوتبال کودکان را شروع می‌کنید.

نکاتی فوق‌العاده برای انتخاب برنامه آموزشی فوتبال کودکان

در اینجا چند استراتژی وجود دارد که به شما کمک می‌کند به آسانی پیش بروید. با آن‌ها مطمئن می‌شوید به نتیجه‌ای خواهید رسید که شما و بازیکن جوان از آن راضی خواهید بود.

  • ابتدا بهترین امکانات اطراف منطقه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که گزینه‌های خود را بر اساس مکان محدود کرده‌اید. صادقانه بگویم، مناسب نیست که هر روز چند ساعت آن هم برای هفته‌ها سفر کنیم. به این خاطر که چنین روزهایی به طرز وحشتناکی طولانی و خسته کننده هستند. هنگامی که زمین تمرین مناسب را در جایی با فاصله مناسب برای خود پیدا کردید، در نظر بگیرید که فرزندتان را برای آموزش ثبت نام کنید.

  • بررسی منابع موجود مفید خواهد بود. برنامه آموزشی چه چیزی ارائه می‌دهد؟ آیا آن‌ها زمین، امنیت، اتاق و… مختص به خود را دارند؟ ببینید چه دوره‌هایی ارائه می‌دهند. به قیمت‌ها فکر کنید و به همان اندازه تعیین کنید که آیا ارزش این پیشنهاد را دارند یا خیر.
  • هزینه را در نظر بگیرید. به طرز شگفت‌انگیزی، پرداخت هزینه آموزش فوتبال برای کودکان چندان ارزان نیست. علاوه بر این، هزینه‌های دیگری مانند هزینه سفر نیز وجود دارد که ممکن است به طور قابل توجهی افزایش یابد. با این وجود یک برنامه آموزشی فوتبال را انتخاب کنید که دقیقا با اهداف کودک و همچنین موقعیت مالی شما مطابقت داشته باشد.
  • نکته دیگری که ممکن است بخواهید به آن توجه کنید، اعتبار متخصصانی است که برای اجرای برنامه‌های آموزشی به بچه‌ها تعیین شده‌اند. از آنجا که برای شما به عنوان والدین معمولی درخواست گواهینامه و سایر مدارک برای اثبات مهارت آن‌ها بی‌معنی است، این موضوع را در نظر بگیرید که برنامه‌های آموزشی چه موفقیتی داشته است؟ اگر موفقیت‌هایی را که در برنامه تمرینی فوتبال به دست آورده‌اند را شنیده‌اید یا جایی دیده‌اید، این می‌تواند برای متقاعد کردن شما در مورد مربیان خوب کافی باشد.
  • به یاد داشته باشید داشتن برنامه‌ای که بیشتر از فوتبال را در نظر می‌گیرد، یک امتیاز مثبت برای شما است. اینکه به سراغ محیطی برویم که بچه‌ها را تشویق به پرورش ذهن مثبت همراه با نگرانی مثبت برای افزایش مهارت‌ها کند، سالم‌تر خواهد بود.

اکنون که درباره انتخاب تمرینات مناسب فوتبال برای فرزندان خود اطلاعات بیشتری دارید، بیایید به مزایای منحصربه‌فردی که با آموزش فوتبال برای این خردسالان به دست می‌آوریم نگاه کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش شنای کودکان، از چه سنی و با چه شرایطی؟

مزایای اجتماعی، سلامت جسمانی و سلامت روانی آموزش فوتبال برای کودکان

مزایای اجتماعی آموزش فوتبال کودکان

کودکان در حال فوتبال بازی کردن سیوطب

بیشتر بخوانید: علت بی خوابی کودکان چیست؟

1. مهارت‌های اجتماعی کودک را بهبود می‌بخشد

کودکان هنگام بازی فوتبال به عنوان بخشی از تیم، مهارت برقراری ارتباط با یکدیگر را کسب می‌کنند. انجام یک بازی گروهی و تمرینات فوتبال کودکان به آن‌ها این توانایی را می‌دهد که به خوبی هماهنگ شده و همچنین این موضوع را دوست داشته باشند. علاوه بر این، از طریق این ورزش، آن‌ها مهارت‌های مدیریت تعارض و همچنین توانایی احترام به دیگران را کسب می‌کنند. به عبارت دیگر، کودک یاد می‌گیرد که از نظر اجتماعی وابسته باشد.

2. عزت نفس مثبت ایجاد می‌ کند

یکی از راه‌های عالی برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان انجام کاری است که آن‌ها دوست دارند در کنار دوستان‌شان انجام دهند. تیم‌های فوتبال کودکان یک گروه دوستانه قوی و احساس نزدیک برای خود ایجاد می‌کنند. همچنین شایسته است بدانید که از طریق این ورزش، کودکان نحوه برخورد با پیروزی و شکست را درک می‌کنند. همه این موارد در زندگی واقعی موجود است و می‌تواند بر آن‌ها تاثیر بگذارد. اعتماد به نفس آن‌ها در زمان انجام فوتبال با کودکان دیگر ایجاد خواهد شد.

3. همکاری ایجاد می‌کند

فوتبال برای موفقیت تیم به همکاری کامل همه بازیکنان نیاز دارد. با عضویت در یک تیم و شرکت در کلاس فوتبال کودکان، آن‌ها یاد می‌گیرند که چگونه نقش خود را بهتر بازی کنند تا در هر شرایطی موفق باشند.

4. تمرکز بیشتری برای کودک ایجاد می‌کند

بازی منظم فوتبال کودکان یک گزینه اضافه مثبت به روال معمول زندگی آن‌ها اضافه می‌کند که به او تمرکز روی چیزهای سالم و لذت‌بخش را آموزش می‌دهد. تمرینات فوتبال کودکان راهی عالی برای تقویت تمرکز است.

5. کار گروهی و اشتراک‌گذاری را ارتقا می‌بخشد

با این بازی توانایی همکاری با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک به عنوان درسی قدرتمند به وجود می‌آید. درسی که بازیکنان در زمین می‌آموزند به زندگی روزمره آن‌ها تبدیل می‌شود. به عبارت دیگر، پیوستن به یک تیم باعث ارتقا همکاری و همراهی با افراد دیگر خواهد شد.

6. این یک راه عالی برای ملاقات با مردم و ایجاد دوستی است

پیوستن به برنامه تمرینات فوتبال کودکان راهی فوق‌العاده دلپذیر است تا به آن‌ها فرصتی برای ایجاد روابط خوب و سالم با هم تیمی‌های خود بدهید. این روابط می‌تواند یک عمر طول بکشد. علاوه بر این، مشارکت کودکان در چنین مواقعی آن‌ها را از خیابان‌ها دور می‌کند و خطر رفت و آمد با افراد اشتباه را کاهش می‌دهد.

7. به سوی موفقیت تحصیلی

این واقعیت وجود دارد، کودکانی که در ورزش شرکت می‌کنند از نظر تحصیلی نیز برتری دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که این کودکان همان اصول فداکاری و سخت‌کوشی را که از طریق ورزش آموخته‌اند، در مطالعه خود می‌پذیرند. بنابراین، هنگامی که عملکرد کودک شما با شروع تمرینات فوتبال بالا می‌رود، این موضوع تعجب‌آور نخواهد بود.

8. نظم و انضباط را آموزش می‌دهد

وقتی بچه‌ها در سنین جوانی به ورزش می‌پردازند، نظم تاکتیکی، ذهنی و جسمی را به دست می‌آورند. یکی از مهمترین درس‌هایی که بچه‌ها از بازی فوتبال می‌گیرند، بازی با قوانین است. آن‌ها ملزم به مهار خود هستند و رفتار کنترل شده‌ای دارند که در زمان مناسب به موقعیت‌های واقعی زندگی تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید : ورزش ژیمناستیک کودکان و تاثیرات آن بر کودکان

 مزایای سلامت روان در آموزش فوتبال برای کودکان

 شرکت فعال در ورزش‌هایی مانند فوتبال کودکان می‌تواند بر سلامت روانی فرزندتان تاثیر مثبت بگذارد.

1. ورزش راهی فوق‌العاده برای تقویت روحیه است

همه ما می‌خواهیم فرزندان‌مان از شادی، نشاط و آرامش سرشار شوند. واداشتن آن‌ها به بازی فوتبال به کودکان فرصتی بی‌عیب و نقص است تا آن‌‌ها آرام شوند و درگیر یک چالش رضایت‌بخش باشند. این فرایند آمادگی روانی را بهبود می‌بخشد.

2. بازی فوتبال باعث افزایش تمرکز می‌شود

شرکت در این نوع فعالیت‌ها، مهارت‌های ذهنی را افزایش می‌دهد. این شامل تفکر انتقادی، یادگیری و استفاده از قضاوت خوب است. بنابراین ثبت نام یک کودک برای تمرینات فوتبال پیوندی برای بهبود تمرکز و توانایی‌های یادگیری او به شمار می‌رود.

 3. کاهش سطح استرس و افسردگی

فعالیت بدنی منحرف کننده ذهن از مشکلات روزانه‌ای است که باعث ایجاد استرس می‌شوند. در واقع، فعالیت بدنی سطح هورمون‌های استرس را در بدن کاهش می‌دهد و از استرس و افسردگی جلوگیری می‌کند.

4. عادات خواب را بهبود می‌بخشد

برای رشد سالم، کودکان اساسا ملزم به خواب زیاد هستند. بازی فوتبال به عنوان یک ورزش می‌تواند کیفیت خواب را از طریق خواب سریع و عمیق افزایش دهد. خواب بهتر چشم‌انداز ذهنی را بهبود می‌بخشد و به عنوان یک مزیت روحیه را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: نگاهی عمیق‌تر به بازی قایم موشک

مزایای سلامت جسمانی در فوتبال کودکان

چند پسربچه که کمی اضافه وزن دارند سیوطب

بیشتر بخوانید: کم خوابی کودکان، مشکلی غم‌انگیز که کودکان را آزار می‌دهد

1. مدیریت وزن

یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که میلیون‌ها کودک در سراسر جهان با آن روبه‌رو هستند، چاقی است. با این حال، می‌توان با دفعات زیاد فعالیت بدنی مانند فوتبال از اضافه وزن جلوگیری کرد. این فعالیت به صورت دقیق به کاهش کالری و سوزاندن چربی کمک زیادی می‌کند. بچه‌هایی که در فوتبال کودکان شرکت می‌کنند، طبیعتا تناسب اندام بیشتری دارند.

2. گردش خون را در بدن بهبود می بخشد

انجام ورزش باعث اکسیژن‌رسانی به بدن می‌شود. در نتیجه گردش خون در بدن افزایش می‌یابد. بنابراین کودک، سالم و فعال باقی می‌ماند. علاوه بر این فعالیت بدنی منجر به ایجاد هموگلوبین اضافی می‌شود.

3. تناسب اندام را افزایش می‌دهد

واضح است که شرکت در ورزش چه مقدار سلامتی و تناسب اندام را به همراه دارد. فوتبال، به عنوان یک ورزش سازمان یافته، استقامت کودک را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود کودکان از سلامت و تناسب اندام برخوردار باشند. تمرین‌های ورزشی با هدف، احتمال ایجاد شرایط پزشکی ناشی از بی‌تحرکی بدن را کاهش می‌دهند.

4. تقویت ماهیچه‌ها و استحکام استخوان‌ها

ورزش یک روش فوق‌العاده برای تمرین عضلات است. عضلات تنیده همیشه مطلوب هستند و این دقیقا همان چیزی است که بعد از ورزش کردن به دست می‌آید. این نوع تمرین به ایجاد بدنی قوی‌تر کمک می‌کند. علاوه بر این ورزش در تقویت استخوان‌های بدن نیز مفید است.

مزایای شرکت در کلاس فوتبال کودکان و تمرین با یک تیم بی‌شمار است. این ورزش نباید فقط به مدرسه محدود شود. مهم‌تر از همه، فرزندان خود را تشویق کنید تا آن را به عنوان یک سرگرمی در نظر بگیرند و از آن به طور کامل لذت ببرند. در غیر این صورت ممکن است بعد از جدی‌تر شدن تمرینات فوتبال کودکان و پیدایش فشار روی بازیکنان، کودک شما آن را رها کند.

منبع
minikicks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا