طب سنتیگیاهان دارویی

تفاله ی قهوه و ۴ کاربرد فوق العاده ی آن

اگر شما هم جزء افرادی هستید که بعد از نوشیدن قهوه تفاله ی آن را سریعا در سطل زباله خالی میکنید بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید چون در ادامه تصمیم گرفته ایم به ۴ کاربرد فوق العاده ی تفاله ی قهوه بپردازیم. بهتر است بدانید بسیاری از افراد تفاله های قهوه را در ظرفی جمع آوری میکنند و به استفاده ی خلاقانه از آن میپردازند.

۱. تفاله ی قهوه برای رشد و تقویت مو

هر چند که مقادیر زیادی از کافئین بر اثر دم کشیدن از تفاله ی قهوه خارج خواهد شد اما بهتر است بدانید درصد زیادی از کافئین حتی بعد از دم کردن قهوه در تفاله ی آن باقی خواهد ماند. کافئین یکی از بهترین تقویت کننده های طبیعی برای مو به شمار میرود به همین دلیل میتوایند از تفاله ی قهوه برای رشد و تقویت موهای خود استفاده کنید.

برای رشد و تقویت موهای خود با استفاده از تفاله ی قهوه بهتر است آن را با مقداری روغن نارگیل ترکیب کنید و به مدت ۱۰ دقیقه بر روی موهایتان قرار دهید.

بیشتر بخوانید: هرآنچه لازم است در باره زیبایی بدانید

۲. لایه برداری پوست

برای لایه برداری و رفع لایه ی شاخی پوست میتوانید از قهوه استفاده کنید. استفاده از تفاله ی قهوه برای لایه برداری پوست باعث میشود تا منافذ پوست باز و از پیری پوست جلوگیری گردد. علاوه بر این با این کار میتوان جلوی جوش های سر سیاه و آکنه را هم گرفت.

۳. رنگ کردن مو

با استفاده از تفاله قهوه میتوانید به رنگ کردن موهای خود نیز بپردازید. اضافه کردن مقداری سرکه ی سیب به قهوه و ماساژ موها با آن به مرور باعث خواهد شد تا رنگ موها به قهوه ای متمایل شود. برای اثر بخشی بیشتر و رنگ گرفتن سریع تر موها میتوانید مقداری حنا و یا رنگ دهنده های طبیعی دیگر نیز به آن اضافه نمایید.

۴. استفاده به عنوان کود

پتاسیم و منیزیم موجود در تفاله ی قهوه باعث شده است تا بتوان از آن به عنوان کود و تقویت کننده ی گیاهان استفاده نمود. تفاله ی قهوه برای گیاهانی که دارای برگ های پهن هستند بسیار مناسب میباشد و اثر فوق العاده ای دارد به همین دلیل پیشنهاد میکنیم برای تقویت گیاهان خود حتما تفاله ی قهوه را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا