اعصاب و روانبیماری های روانی

مقابله با افسردگي خانوادگی در طول بحران COVID-19

بحران COVID-19 در حال تبدیل شدن به یک چالش در برخی از خانوارها شده است. اگر دچار علائمي از قبيل احساس خستگی جسمی یا عاطفی، قادرنبودن به انجام وظایف معمول و احساس اذیت شدن كرديد ممكنه دچار افسردگي خانوادگي شده باشيد

تعداد زیادی از افراد در حال حاضر اين علائم را تجربه كرده اند احساس مي كنند در میان همه گیر جهانی COVID-19 ، احساس ناامیدی فراگير شده و نياز به بهبود روحیه و کاهش افسردگی نياز است.

انزوا ، اضطراب ، عدم اطمینان اقتصادی و هجوم روزانه اخبار بد ناشی از بیماری ویروس کرونا روحيه بسياري از افراد را متزلزل كرده است و آسيب جدي به سلامت روانی افراد وارد كرده است و استرس انزوای اجتماعی ، نگرانی در مورد شغل ، پول و سلامتی و احساس عمیق از دست دادن در حال حاضر علائم افسردگی است.

راهکارهایي براي کاهش افسردگی در طول كرونا ويروس

  • تغيير تمرکز

برای رهايي از افسردگی كويد19 هیچ راه حل ساده ای وجود ندارد و یافتن انرژی و انگیزه برداشتن اولین قدم بري غلبه بر آن است . اما شما کنترل بیش از آنچه تصور می کنید بر روحیه خود دارید. درست است که زمان بيماري كرونا دردناک و نگران کننده است و افراد کمی در حال حاضر شاد هستند. اما درعین حال ، افسردگی اوضاع را واقعاً بدتر مي كند. فرد افسرده همه چيز را منفي مي بيند بنابراين تغيير تمرکز، اولین قدم برای احساس خوش بینی بیشتر است.

  • حواس پرتي

هنگامی که افسرده هستید افکار منفی بارها و بارها در ذهن تکرار می شود و هرگز پایاني ندارند. اما می توانید با تمرکز بر چیزی که به زندگی شما معنا و هدف می بخشد اين چرخه را بشکنید. مانند يادگرفتن زبان يا موسیقی جديد ،نوشتن رمان ، آشپزی یا پرورش سبزیجات تمرکز بر روی یک پروژه یا هدف ، می تواند شما را از فکر و نگرانی منفی رها کند .

  • پيداكردن راه حل هاي شادي

درشرايط كرونايي كه امكان تفريح كردن نيست کارهایی را که باعث افزایش روحیه شما در طول روز می شود انجام دهيد مانند گوش دادن به موسیقی نشاط بخش و یا پیدا کردن بهانه هایي برای خندیدن با تماشای فیلم های خنده دار .

  • تعامل با دیگران

ملاقات حضوری با دوستان و خانواده در حال حاضر كه ويروس كرونا افزايش يافته دشوار است گزينه هاي چت ویدیویی ، تلفنی یا پیامک می تواند به ارتباط بیشتر شما کمک کند. با دوستان نزدیک و خانواده خود ارتباط برقرار کنید و از این فرصت برای جستجوی دوستان قدیمی استفاده کنید و یا با هم گروه های مختلفی برای دیدارهای آنلاین برنامه ریزی كنيد

  • عادت های روزمره سالم

عادت های روزمره نقش مهمی در کمک به غلبه بر افسردگی دارند. ممكنه در طول بحران كرونا ساعتهای نامنظمی بخوابید يا برای رفع استرس و بی حوصلگی بیش از حد غذا بخورید یا بیش از حد بنوشید اما با اتخاذ یک برنامه روزمره سالم علاوه بر تقويت روحیه و انرژی بيشتر علائم افسردگی را تسکین مي دهد.

  • تکنیک های يوگا

با گنجاندن ورزش هاي مدیتیشن و يوگا در برنامه روزانه خود می توانيد از چرخه تفکر منفی و همچنین تنش و اضطراب رهايي يابيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا