زیباییناخن

فرنچ ناخن را چگونه در خانه انجام دهیم؟

فرنچ ناخن یکی از کارهای زیبایی است که امروزه در بین زنان بسیار رواج دارد. این کار از طریق مراقبت‌های بهداشتی و کارهای زیبایی انجام می‌شود. از طرح‌هایی که برای زیبایی بیشتر ناخن‌ها استفاده می‌شود و بسیار شیک و ساده است می‌توانیم فرنچ ناخن را نام ببریم.

فرنچ ناخن یعنی چه؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از قدیمی‌ترین طرح‌های تزیین روی ناخن است که پیشینه‌ آن به کشور فرانسه برمی‌گردد. در این روش به ‌صورت کلاسیک از دو رنگ سفید (سفید شفاف) و صورتی روشن (به‌عنوان رنگ پایه ناخن) استفاده می‌کنند.

بیشتر خانم‌ها از فرنچ فرانسوی به عنوان مانیکور و پدیکور استفاده می‌کنند. این روش به دلیل سادگی که دارد به ناخن‌های زیبایی طبیعی و شادابی می‌دهد. از این طرح مخصوصا برای ناخن‌های پا استفاده می‌کنند.

این طرح برای خانم‌هایی که از کفش‌ها و صندل‌های جلو باز استفاده می‌کنند بسیار محبوب است زیرا به انگشتان پا یک زیبایی طبیعی و جلوه‌ خاصی می‌دهد.

مانیکور ناخن به روش فرنچ همان‌طور که گفته شد بسیار شیک و ساده است. این طرح برای افراد جوان و حتی مسن کاربردی بوده و افراد می‌توانند این طراحی را با تمامی لباس‌های مد روز خود هماهنگ کنند.

توجه داشته باشید که مانیکور به تمامی کارهایی که برای مراقبت از ناخن‌ها، پاک‌سازی سطح آن (پولیش و گرفتن پوست‌های اضافه و تمیز کردن کوتیکول‌های ناخن)، سوهان‌کشی و شکل دادن به ناخن‌ها و در نهایت لاک زدن گفته می‌شود.

پس می‌توانیم مانیکور فرنچ را یکی از روش‌های مراقب، تزیین و طراحی ناخن نام ببریم.

بیشتر بخوانید: قارچ ناخن عامل 50درصد از ناهنجاری‌های ناخن

لوازم فرنچ ناخن

انجام فرنچ ساده ناخن بسیار راحت است و خانم‌ها می‌توانند این کار را حتی در منزل هم انجام دهند. لوازم فرنچ ناخن بسیار کم و می‌توان گفت در دسترس هستند. تنها چیزی که برای این کار نیاز خواهد بود دو نوع پولیش ناخن، دو لاک با رنگ‌های سفید و صورتی یا هر رنگ دیگر بنا بر سلیقه شخص است.

از پولیش زبر برای از بین بردن ناصافی‌های روی ناخن و از پولیش نرم برای جلا دادن به سطح ناخن استفاده می‌شود. نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که رنگ لاک‌ها را نسبت به هم متفاوت انتخاب کنید (لاک‌ها اختلاف رنگ فاحشی داشته باشند) تا زیبایی بیشتری به ناخن‌ها دهد.

در انتخاب رنگ لاک می‌توانید از نمونه‌های مختلف متالیک در کنار مات، طیف‌های رنگی متفاوت یا رنگ‌های ضد هم استفاده کنید. این بخش کاملا سلیقه‌ای است.

یکی از مواردی که باعث زیبایی بیشتر ناخن‌ها در فرنچ می‌شود این است که ناخن‌های شخص زیادی بلند یا خیلی کوتاه نباشند. همچنین بهتر است پوست‌ها و قسمت‌های خشک کنار ناخن نیز مرتب شوند.

اگر فرنچ ناخن‌های خود را در خانه انجام می‌دهید به این موضوع توجه کنید که قبل از انجام این کار حتما ناخن‌های خود را با مایع‌شستشو بشویید. در صورت داشتن لاک تمام قسمت‌های ناخن به ویژه گوشه‌ها را کاملا پاک کنید، این کار به زیبایی و تمیز بودن کار شما کمک خواهدکرد.

بیشتر بخوانید: ژلیش ناخن، عوارض، هزینه و دوام

مدل‌های مختلف فرنچ ناخن

مانیکور برای فرنچ ناخن| سیوطب

فرنج ساده ناخن همان‌طور که گفته شد به دو رنگ صورتی کم رنگ (به‌‌عنوان رنگ پایه) و رنگ سفید (ترجیحا شفاف برای نوک انگشتان) است. این ترکیب رنگ بسیار ساده، شیک و طبیعی است و هرگز از مد نمی‌افتد.

اما می‌توان با استفاده از دو رنگ مختلف در کنار هم نمونه‌های مختلفی از فرنچ ناخن را تجربه کرد و حتی هر کدام از ناخن‌ها را با یک رنگ تزیین کرد.

یک راه دیگر برای ایجاد تفاوت در فرنچ ساده ناخن این است که شخص ناخن‌های خود را به روش‌های مختلفی سوهان‌کشی کند.

این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • ناخن‌ها بلند با نوک صاف یا مربعی
 • بلند با نوک گرد
 • ناخن‌های بلند نوک نیز (اصطلاحا به آن‌ها شیطانی هم گفته می‌شود)
 • کوتاه با نوک گرد
 • کوتاه با نوک مربعی

این که شخص از کدام طرح برای ناخن‌های خود استفاده کند، بستگی به فرم ناخن‌ها و انگشتان، میزان مقاومت و جنس ناخن‌ها و همچنین سیلقه‌ شخص دارد.

بیشتر بخوانید: ضخیم شدن ناخن و بیماری‌های ایجاد کننده این مشکل

مانیکور فرنچ معکوس

فرنچ ناخن معکوس| سیوطب

فرنچ یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تزیین در ناخن است که زنان مدت زیادی است از آن استفاده می‌کنند. اما این طرح نیز مانند سایر تزیین‌ها با تغییراتی همراه بوده و پیوسته مدل‌های جدیدی از آن طراحی می‌شود.

از نمونه‌های جدید فرنچ می‌توانیم به نمونه‌ معکوس آن اشاره کنیم. در این حالت به‌جای این که قسمت سر ناخن رنگی متفاوت داشته باشد، قسمت انتهایی ناخن به رنگ دیگری خواهد بود.

در این روش استفاده از لاک‌هایی با رنگ متالیک، شاین و اکلیلی بسیار زیبا و جذاب هستند.

بیشتر بخوانید: ناخن | بیماری های ناخن

فرنچ ناخن با لاک، ژلیش یا کاشت

در حالتی که شخص ناخن‌های مقاومی داشته باشد می‌تواند با دو رنگ مختلف لاک فرنچی زیبا برای خود تزیین کند. اما استفاده از لاک معایب و مزایایی دارد که در زیر عنوان شده:

مزایای استفاده از لاک برای فرنچ ناخن:

 • شخص به‌راحتی می‌تواند در منزل این کار را انجام دهد
 • با استفاده از لاک پاک‌کن‌های معمولی پاک می‌شود
 • امکان تغییر رنگ و ایجاد تنوع رنگی به دلیل راحت پاک شدن وجود دارد

معایب استفاده از لاک برای فرنچ ناخن:

 • امکان پریدگی لاک با کار کردن وجود دارد
 • امکان خراب شدن سطح لاک در زمان لاک زدن و حتی تا یکی دو ساعت بعد انجام آن بسیار بالا است
 • ماندگاری کمتری دارد

در حالی که باید گفت فرنچ ناخن به روش ژلیش و کاشت ماندگاری بالایی دارد. در این روش‌ها شخص بسته به سرعت رشد ناخن‌های خود بین 25 تا 40 روز می‌تواند فرنچ و تزیینی زیبا با ماندگی بالا داشته باشد. اما باید گفت که امکان پریدگی قسمتی از ژلیش یا شکستن کاشت نیز وجود دارد.

از مزایای ژلیش و کاشت ناخن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندگاری بالا
 • ایجاد مقاومت بیشتر در سطح ناخن‌ها
 • زیبایی و تمیزی بیشتر کار

معایب این دو روش:

 • پرداخت هزینه تمدید (ریمو کردن کار) و تغییر طرح روی ناخن تقریبا بین هر 25 تا 40 روز
 • پرداخت هزینه‌های رفت و آمد به سالن‌های زیبایی
 • پاک نشدن راحت مواد از روی ناخن‌ها
 • ایجاد برخی بیماری‌های ناخن مانند قارچ در صورت درست انجام ندادن کار
 • کاهش مقاومت ناخن‌ها به دلیل سوهان‌کشی زیاد روی سطح ناخن

بیشتر بخوانید: شکنندگی ناخن، روش‌هایی برای کنترل و بهبود شرایط

مراقبت از مانیکور فرنچ

به طور کلی مراقب از ناخن‌ها و دست‌ها یکی از آیتم‌های زیبایی در زنان شناخته می‌شود که امروزه توجه زیادی به آن می‌شود. استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده و آبرسان، سوهان‌کشی مرتب، پولیش و به‌طور کلی مانیکور و حتی پدیکور را می‌توانیم از راه‌های مراقب از ناخن و انگشتان دست و پا بنامیم.

راه‌های ماندگاری بیشتر فرنچ ناخن و دیگر طرح‌ها روی ناخن

اگر فرنچ ساده ناخن را در خانه با لاک انجام می‌دهید یا دستگاه‌های ژلیش خانگی تهیه کرده‌اید یا برای این کار به سالن‌های آرایشی مراجعه می‌کنید، می‌توانید با راه‌کارهای زیر از ناخن‌های خود بیشتر مراقبت کنید و مدت زمان ماندگاری طرح‌ها را روی ناخن‌های خود بالا ببرید:

 • استفاده از دست‌کش در زمان شستن ظروف و کارهای آشپزی
 • عدم استفاده از ناخن‌ها برای ایجاد برش و جداکردن اجسام
 • عدم ضربه‌زدن با ناخن به اجسام
 • استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده و آبرسان
 • مراجعه به سالن‌های زیبایی معتبر برای انجام کارهای زیبایی (جهت جلوگیری از بیماری‌های پوستی و قارچی)
 • مراجعه به‌موقع به فرنچ‌کار، کانیکور و پدیکور کار خود برای تمدید و تغییر

بیشتر بخوانید: مراقبت از ناخن به بهترین شکل ممکن

مراحل فرنچ ساده ناخن در خانه

تمیز کردن ناخن‌ها

این کار بسیار ساده بوده و تنها به کمی دقت، ظرافت و سلیقه نیاز دارد. برای انجام مانیکور فرنچ در خانه باید در مرحله‌ اول ناخن‌ها را با استفاده از پدهای مخصوص لاک پاک‌کن تمیز کنید تا هرگونه آلودگی و یا اثرات لاک قبلی پاک شود. این کار به ماندگاری بیشتر لاک نیز کمک می‌کند.

شستشوی ناخن و دست

در مرحله دوم دست و ناخن‌ها را با آب و صابون بشویید، پیشنهاد می‌شود از مایع‌ظرف‌شویی استفاده کنید. برای شستن دست‌ها حتما از آب سرد استفاده کنید، زیرا آب گرم باعث می‌شود که بعد از سرد شدن دست‌ها لاک خیلی راحت از روی ناخن‌ها جدا شود.

استفاده از ابزارهای ناخن

در مرحله سوم با استفاده از ناخن‌گیر و سوهان ناخن‌های خود شکل داده و برای رفع ناهمواری‌ها سوهان‌کشی کنید. توجه داشته باشید که ناخن‌های شما زیادی بلند یا زیادی کوتاه نباشند، البته این موضوع بستگی به سلیقه شخص و مدلی که انتخاب کرده دارد.

جداسازی کوتیکول‌ها و پوست‌ها

مرحله چهارم نوبت جداسازی کوتیکول‌ها و پوست‌های اضافی اطراف ناخن است. برای راحتی در جداسازی این قسمت‌ها حدود 1 تا 2 دقیقه انگشتان خود را در آب گرم قرار دهید. همچنین با استفاده از پولیش سطح ناخن را صیقل دهید تا هم سطح ناخن صاف شود و هم لاک یا سایر مواد به خوبی و به‌درستی روی سطح ناخن قرار بگیرند.

لاک پایه برای فرنچ ناخن

مرحله پنجم نوبت استفاده از لاک پایه است. اگر بخواهید فرنچ ساده ناخن یا همان طرح اصیل را انجام دهید باید از یک لاک با رنگ صورتی کم رنگ و یک لاک به رنگ سفید استفاده کنید. یک لایه لاک بزنید و بگذارید کاملا خشک شود، سپس یک لایه دیگر بزنید.

لاک زدن نوک ناخن

مرحله‌ آخر نوبت به زدن لاک در قسمت نوک ناخن است. برای این که فرنچ تمیزی داشته باشید می‌توانید از برچسب‌های مخصوص فرنچ استفاده کنید. از راه‌های دیگر که می‌توانید در خانه به کار ببرید استفاده از چسب شفاف با عرض کم (چسب نواری) و چسب زخم است. بعد از زدن لاک به نوک ناخن‌ها اجازه دهید لاک خشک شود، سپس به آرامی چسب را از ناخن‌ها جدا کنید.

اگر می‌خواهید مانیکور فرنچ شما ماندگاری بالاتری داشته باشد در آخر کار یک لایه لاک شفاف (تاپ کات یا برق ناخن) روی ناخن‌ها بزنید.

سخن آخر

در دنیای امروز کارهای مراقبتی و زیبایی بسیار متنوع هستند و میشه گفت علاوه بر ایجاد زیبایی در شخص سبب افزایش روحیه آن، ارتقا اعتماد به نفس و… خواهدشد. فرنچ ناخن یکی از کارهای زیبایی است که برای ناخن‌های دست و پا انجام می‌شود. این طرح بسیار قدیمی است اما با این حال هنوز هم جزو مدل‌های روز و پرطرفدار به شمار می‌رود.

منبع
thecuddl.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا