زیباییناخن

ژلیش ناخن، عوارض، هزینه و دوام

ژلیش ناخن از آن دست اقدامات زیبایی است که روز به روز به طرفداران آن افزوده می‌شود. بگذارید بی‌تعارف بگوییم که در حال حاضر کمترین اقدام برای ایجاد زیبایی، انجام کارهایی روی ناخن است که ژلیش ناخن پرطرفدارترین آن‌ها به شمار می‌رود.

شاید بسیاری از افراد تنها از ظاهر مرتبط و ساده این اقدام خوشنود باشند، اما باید بگوییم که این کار علاوه بر ایجاد زیبایی می‌تواند به تداوم لاک روی ناخن و بالا بردن استحکام ناخن‌ها نیز کمک کند.

هیچ راهی بهتر از استفاده از یک مانیکور ژل لوکس برای داشتن ناخن‌هایی مرتب نیست. کمی نقاشی روی ناخن، چند عدد بدلیجات و رنگ‌های مد روز، همان اعتماد به نفسی را به شما می‌دهد که ممکن است با خرید گران‌بها‌ترین لباس‌ها به دست آورید.

اما همین امر زیبایی می‌تواند به دغدغه‌ای برای بانوان بدل شود. اینکه کجا می‌توان بهترین ژلیش ناخن را انجام داد، یا انجام این روش چه عوارضی را در پی خواهد داشت؟

به خاطر داشته باشید که اگر نکات ژلیش ناخن را به خوبی به خاطر سپارید، آن می‌تواند تا چهار هفته برای شما دوام بیاورد.

احتمالا از خود می‌پرسید «چطور؟ ناخن‌های من معمولا بعد از سه روز خرد می‌شوند» باید بیان کنیم به لطف فرمول خشک شدن سریع، این فرایند با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد و علاوه بر این تا چهار برابر نسبت به لاک معمولی ناخن دوام دارد.

به عبارت دیگر شما هفته‌ها فرصت خواهید داشت تا از ناخن زیبای خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:مراقبت از ناخن به بهترین شکل ممکن

ژلیش ناخن چیست؟

دوگوای گوردون می‌گوید: «ژلیش ناخن یا مانیکور ژلی خدماتی است که در آن از لاک‌های مبتنی بر ژل استفاده می‌کنند و به نور UV یا LED برای اثبات آن روی ناخن‌های شما نیاز دارد.

او می گوید: «ژل لاک دوام بیشتری نسبت به پولیش معمولی دارد و در حالی که لاک معمولی می‌تواند به سرعت دو تا سه روز خرد شود، ژل هفته‌ها بدون آسیب باقی می‌ماند.»

در حالی که ژلیش ناخن مانند مانیکور معمولی و قدیمی شما به نظر می‌رسد، اما ماندگاری طولانی‌تری دارند و احساس استحکام بیشتری در فرد ایجاد می‌کند.

به علاوه، مزیت ژلیش ناخن به دلیل این است که همه بانوان می‌تو‌انند از آن بهره‌مند باشند، چه بانوانی که ناخن‌های بسیار کوتاه دارند و چه کایلی جنر.

در ادامه سعی داریم به سوالات پر تکرار درباره ژلیش ناخن بپردازیم، اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به تازگی می‌خواهید این اقدام را انجام دهید، مخاطب ما خواهید بود:

آیا ژلیش ناخن ارزش انجام دادن را دارد؟

اگر یک سفر بزرگ برای تعطیلات بهاری در نظر دارید که می‌خواهید لاکی با دوام بالا روی ناخن‌های شما باشد، ژلیش ناخن ارزش آن را دارد. اما اگر فقط برای یک شب به این ویژگی احتباج دارید یا بودجه کمی دارید، می‌توانید مانیکور معمولی را انتخاب کنید.

تفاوت بین ژلیش ناخن و اکریلیک چیست؟

ژل و اکریلیک کاملا متفاوت هستند، ناخن‌های اکریلیک با پودر آغشته به حلال ساخته می‌شوند. میس پاپ می‌گوید: «آن‌ها اساسا برای بلند کردن ناخن یا ایجاد یک لایه رویی قوی‌تر روی ناخن طبیعی استفاده می‌شوند.»

ژلیش ناخن چقدر دوام می‌آورد؟

بزرگ‌ترین مزیت ژلیش ناخن مدت ماندگاری آن است. دوگوای گوردون می‌گوید: «ژلیش ناخن با آماده‌سازی مناسب ناخن و مراقبت در منزل، مانند روغن کوتیکول و لوسیون دست، می‌تواند تا دو هفته دوام بیاورد». اما اگر واقعا مراقب باشید، آن‌ها می‌توانند تا چهار هفته دوام بیاورند.

اگر رویدادهای متعددی دارید که پشت سر هم برگزار می‌شوند، مانند جشن، مصاحبه‌های کارآموزی و تعطیلات خانوادگی ژل‌ها می‌توانند راه‌حل مناسبی باشند.

قیمت ژلیش ناخن چقدر است؟

اینکه چقدر برای یک ژلیش ناخن بپردازید بستگی به محل زندگی شما و همچنین به نوع ظاهری که می‌خواهید داشته باشید، دارد.

به دلیل افزایش روز افزون مراکز مراقبت دست و ناخن قیمت این خدمات می‌تواند با توجه به منطقه که آن را انجام می‌دهید، متفاوت باشد.

اما به خاطر داشته باشید استفاده از مواد مرغوب و تکنیک‌های روز بسیار اهمیت دارد. بنابراین گول تبلیغات مراکز ارزان قیمت را نخورید و سلامتی ناخن‌های خود را به بهای اندک نفروشید.

بیشتر بخوانید : شکنندگی ناخن، روش‌هایی برای کنترل و بهبود شرایط

آیا ژلیش ناخن به ناخن‌های شما آسیب می‌رساند؟

این پرسشی است که اغلب افرادی که تا به حال این اقدام را انجام نداده‌اند، می‌پرسند. باید بگوییم پاسخ منفی است تا زمانی که ژلیش ناخن به درستی انجام شود، هیچ آسیبی متوجه ناخن‌های شما نخواهد بود.

اگر ژلیش ناخن را در سالن آرایش انجام می‌دهید، مطمئن شوید که تکنسین، ناخن شما را سوهان نمی‌زند، آن‌ها را کم نکرده یا از مته استفاده نمی‌کند.

در کشور ما بعد از حکم شرعی ژلیش ناخن این سوال بیشتر مطرح است که با انجام ژلیش ناخن ناخن‌ها نفس می‌کشند یا خیر؟

بگذارید پاسخ دهیم که این باور از ریشه غلط است؛ چراکه ناخن‌ها بافت مرده بدن به شمار می‌آیند، بنابراین پرواضح است که بافت مرده نه نفس می‌کشد نه نیازی به اکسیژن دارد تا تنفس کند. بنابراین تصور اینکه این بافت احتیاج به تنفس دارد، غلط است.

اما انجام این کار نباید پشت سر هم اتفاق بیفتد و باید زمانی را برای استراحت دادن به ناخن در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ضخیم شدن ناخن و بیماری‌های ایجاد کننده این مشکل

چگونه می‌توان با خیال راحت ژلیش ناخن را حذف کرد؟

بستر و کوتیکول ناخن از اجزای بسیار مهم هستند. آن‌ها از بافت زنده ساخته شده‌اند، به همین دلیل است که باید در طول فرآیند استفاده و برداشتن آن مراقب باشید تا آن‌ها را پاره نکنید.

می‌توانید آن‌ها را در خانه با استون، فویل قلع، توپ‌های پنبه و سوهان ناخن بردارید. اگر به سالن می‌روید، مطمئن شوید که تکنسین ژل‌های شما را با دقت خارج می‌کنند. برای این کار می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • یک بطری استون 100درصد و یک کاسه شیشه‌ای تهیه کنید.
  • ناخن ها را حدود سه دقیقه در استون خیس کنید.
  • دستممال نرم یا پنبه را به محلول آغشته کنید و به آرامی روی سطح ژلیش بکشید.
  • پس از 15 الی 20 دقیقه یا کمتر اجازه دهید مواد پاک‌کننده روی ناخن بماند. می‌توانید در این مدت ناخن‌ها را با فویل‌های آلومینیومی بپیچید. پس از پاک شدن ژلیش، ناخن‌ها را به آرامی بشویید.
  • در نهایت دست‌ها را با حوله نرم خشک کنید و از کرم‌های مرطوب‌کننده و روغن‌های تقویتی مرغوب ناخن استفاده کنید. به یاد داشته باشید پوست اطراف ناخن را از بین نبرید و حتما از مرطوب‌کننده‌های دارای آبرسان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : ناخن | بیماری های ناخن

آیا نور UV در ژلیش ناخن خطرناک است؟

نور بنفشی که به خشک شدن ناخن‌های شما کمک می‌کنند، در واقع نورهای UV هستند. و قرار گرفتن غیر ضروری در معرض اشعه ماوراء بنفش می‌تواند مضر باشد.

اما باید پذیرفت که استفاده از این پرتوهای مضر یکی از ملزومات سالن‌های خدمات زیبایی ناخن‌ها هستند.

با این حال خوشبختانه پیشرفت‌های عظیمی در فناوری ژل صورت گرفته است و بسیاری از دستگاه‌های نوین ژلیش ناخن دارای نورهای LED تبدیل هستند که دیگر عوارض جانبی اشعه ماورا بنفش روی پوست را ندارد.

توجه داشته باشید برای جلوگیری از عارضه اشعه‌های مضر می‌توانید از تکنسین بخواهید که روی دست شما از ضد آفتاب استفاده کند.

آیا کیت ژل در خانه کار می کند؟

به دلیل هزینه‌های متوالی زیبایی، افراد به این فکر می‌افتند تا راهی برای کاهش هزینه پیدا کنند و چه گزینه‌ای بهتر از ژلیش ناخن در خانه؟

به خاطر داشته باشید؛ اگرچه استفاده از کیت‌های خانگی مقرون به صرفه و قابل دسترس‌ است، اما باید بسیار مراقب آسیب‌ها‌ی احتمالی باشید.

اما اگر به مهارت‌های خود بسیار اطمینان دارید، می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. کیت‌های ژل در خانه کمی بیشتر از یک مانیکور معمولی-شاید 10 روز- دوام می‌آورند و کیفیت سالن را ندارند.

فرق ژلیش ناخن با کاشت ناخن چیست؟

عکس دست یک زن در حال ژلیش ناخن|سیوطب

شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که تفاوت ژلیش ناخن با کاشت در چیست؟ باید پاسخ دهیم که در ژلیش ناخن چند لایه لاک روی ناخن قرار می‌گیرد که توسط اشعه UV که در بالا توضیح داده شد روی ناخن سخت و محکم می‌‍‌شود؛ اما در کاشت ناخن از پودرهای فشرده برای ایجاد فرم به ناخن استفاده می‌شود.

نکته مهم در این سوال توجه به میزان آسیب این دو خدمات است. به خاطر داشته باشید با ژلیش ناخن کمترین آسیب به ناخن وارد می‌شود، این در حالی است که در کاشت ناخن میزان آسیب به مراتب بیشتر است.

ژلیش ناخن یا لاک کدام‌ انتخاب بهتری است؟

برای پاسخ به این سوال باید چند نکته را به ذهن بسپارید. برای بانوانی که می‌خواهند همیشه ناخن‌های مرتبی داشته باشند و رنگی ثابت را بیشتر می‌پسندند، قطعا ژلیش ناخن گزینه بهتری است. اما دقت داشته باشید انجام این خدمات زیبایی نیازمند صرف هزینه و مراقبت‌های بیشتر است.

بنابراین اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای را برای این کار کنار گذارید یا در مراقبت کردن از ناخن‌ها کمی سهل‌انگار هستید، بهتر است به سمت انتخاب لاک‌های متنوع بروید.

در مقابل اگر از آن دست بانوانی هستید که تنوع رنگ را دوست دارند و ترجیح می‌دهند ناخن‌های خود را با پوشاک خود ست کنند، استفاده از ژلیش ناخن می‌تواند کمی انتخاب پردردسری باشد.

پاک کردن مداوم ژل با اصول و قواعد خاص خود به مراتب سخت‌تر از یک آستون ساده برای پاک کردن لاک است.

در نهایت باید بیان کنیم که این انتخاب بسیار سلیقه‌ای است و نمی‌توان یکی را بر دیگری ارجح دانست، بنابراین افراد باید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: چگونگی مراقبت از پا و ناخن های پا

آیا ژلیش ناخن عوارضی به همراه دارد؟

عکس دست چندین زن در کنار یکدیگرکه ژلیش ناخن کرده اند|سیوطب

فرقی نمی‌کند که موهای خود را یک رنگ ساده کنید یا بخواهید از خدمات زیبایی کم تهاجم‌تری مانند هایفوتراپی یا میکرونیدلینگ بهره‌مند شوید؛ هر کدام از اقدامات زیبایی که انجام می‌دهید در کنار ده‌ها مزیت خود می‌تواند عوارضی را نیز به دنبال داشته باشد. اما با گذشت زمان طرفداران سبک‌های جدید بیشتر می‌شوند.

دیگر یک لاک معمولی یا یک طراحی شابلنی ساده نمی‌تواند پاسخگوی زیبایی طلبی در افراد شود. بنابراین سوق به سمت روش‌های جدید غیرقابل انکار است.

ژلیش ناخن نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما به خاطر داشته باشید هر اقدام آرایشی برای تمام افراد مناسب نیست.

برای مثال ژلیش ناخن برای بانوانی که ناخن‌های ضعیف و حساسی دارند توصیه نمی‌شود، چرا که در این کار سطح ناخن فرد بین 4 تا 5 لایه در معرض ژل ژلیش مخصوص قرار می‌گیرد و پس از آن با قرار گرفتن در دستگاه مستحکم می‌شود.

بنابراین وجود این لایه‌ها می‌تواند از انتقال هوا به سطح پوست جلوگیری کند و مشکالات پوستی را به همراه داشته باشد.

به خاطر داشته باشید این مورد با تنفس ناخن متفات است؛ چراکه در پاسخ به آن سوال این ناخن‌ها هستند که مورد بحث قرار می‌گیرند، اما در این افراد ضخامت کم ناخن باعث می‌شود پوست زیرین در معرض آسیب قرار بگیرد.

به طور کلی توصیه می‌شود برای انجام ژلیش ناخن فواصل زمانی را رعایت کنید و اگر ناخن‌های حساسی دارید قبل از انجام این کار با متخصص پوست مشورت کنید.

لازم به ذکر است که هیچ‌گاه ژلیش ناخن‌های خود را با وسایل نوک تیز یا چاقو، صاف یا پاک نکنید. گفتنی است که استفاده از سوهان برای پاک کردم ژلیش ناخن می‌تواند به صفحات ناخن آسیب وارد کند.

در نهایت باید متذکر شویم که اگر از محصولات با کیفیتی برای ژلیش ناخن استفاده کنید که دارای مجوز قانونی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت هستند، عارضه‌ای شما را تهدید نمی‌کند. اما برای اطمینان از سلامت ناخن‌ها می‌توانید پس از ژلیش ناخن، از روغن‌های تغذیه‌کننده سود ببرید.

منبع
seventeen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 10 مگابایت. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here

دکمه بازگشت به بالا