بیماریکلیه و مجاری ادراری

13 درمان خانگی زود انزالی با روش‌های موضعی، گیاهی و تکنیک‌های خاص

فهرست محتوا نمایش

درمان خانگی زود انزالی در مواردی بهترین روش برای رفع این ناتوانی جنسی در آقایان است. با کمک روش‌ها و گیاهان دارویی مختلف می‌توان به تقویت قوای جنسی و انزال کمک کرد که از آن‌ها مصرف مکمل‌های خوراکی روی و منیزیم، مصرف پیاز و تغییر در رژیم غذایی روش‌های مفید و موثری هستند.

همچنین تکنیک‌های خاصی وجود دارد که به مردان در به تاخیر انداختن انزال کمک می‌کند. این روش‌های درمان خانگی زود انزال به طور معمول بدون عوارض جانبی بوده و خطری به دنبال ندارند.

درمان زود انزالی با وازلین عوارض دارد؟ آیا درمان زود انزالی با پیاز ممکن است؟ آیا درمان خانگی زود انزالی جواب می‌دهد؟ در این مطلب از مجله علمی پزشکی سیوطب به بررسی روش‌های درمان خانگی زود انزالی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نگاهی کلی به موضوع درمان خانگی زود انزالی

 • درمان انزال زودرس باعث تقویت اعتماد به نفس و کاهش استرس می‌شود
 • گاهی داروهای بی‌حس‌کننده موضعی، عوارضی را در ناحیه تناسلی ایجاد می‎‌کنند
 • تقویت عضلات کف لگن تاثیر زیادی بر مدت زمان لازم برای انزال و ارگاسم دارد
 • هیچ راه واحدی برای درمان انزال زودرس وجود ندارد و افراد مختلف به درمان‌های متفاوتی پاسخ می‌دهند

زود انزالی یا انزال زودرس یعنی چه؟

انزال زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که آلت تناسلی مرد قبل از اینکه خودش یا شریک جنسی‌اش به ارگاسم برسد، دچار انزال می‌شود. افرادی که با انزال زودرس سر و کار دارند، قبل یا مستقیما بعد از دخول به ارگاسم می‌رسند و معمولا نمی‌توانند انزال را به تاخیر بیندازند.

این وضعیت منجر به ناامیدی و اضطراب آقایان می‌شود. برخی افراد مبتلا به انزال زودرس ممکن است در نتیجه این بیماری از رابطه جنسی اجتناب کنند؛ اما باید گفت که این بیماری درمان‌های مختلف و بعضا راحتی دارد.

بیشتر بخوانید: ترک خود ارضایی درست است یا غلط؟ عوارض، فواید و 14 راه ترک آن را بدانید

درمان زود انزالی با روش‌های مختلف

درمان زودانزالی سیوطب

برای رفع انزال زودرس روش‌های درمانی مختلفی از پزشکی گرفته تا خانگی و طب سنتی وجود دارد که در ادامه با چند نمونه از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

محصولات موضعی برای درمان خانگی زود انزالی

استفاده از یکسری محصولات موضعی به انزال زودرس آقایان کمک خواهد کرد؛ از جمله:

1.   درمان زود انزالی با وازلین

برخی افراد برای راحتی در ایجاد رابطه جنسی و کاهش اصطکاک آلت تناسلی در هنگام دخول از وازلین استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌شود که از وازلین برای درمان خانگی زود انزالی استفاده نکنید؛ زیرا این روغن برای استفاده داخلی طراحی نشده است. درمان زود انزالی با وازلین ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد و به همین دلیل استفاده از آن به عنوان یک راهکار درمانی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود!

2.  درمان زود انزالی با پیاز

پیاز حاوی ماده قوی به نام آلیسین است که باعث افزایش میل جنسی در مردان می‌شود. آلیسین جریان خون را در اندام تناسلی آقایان به صورت باورنکردنی تنظیم می‌کند.

برای استفاده از پیاز در درمان خانگی زود انزالی به روش زیر عمل کنید:

 • عصاره چهار عدد پیاز را گرفته و سپس آن را از صافی رد کنید
 • به همین میزان عسل اضافه کنید
 • عسل و آب پیاز را مخلوط کرده و روی شعله قرار دهید تا عسل کف کند
 • سپس معجون را از روی شعله برداشته و درون ظرف شیشه‌ای بریزید و هر وعده یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید

بیشتر بخوانید: عوارض رابطه جنسی زیاد در مردان و زنان، مرز آن را بشناسید

در مواردی کرم‌های بی‌حس‌کننده به خوبی اثر گذاشته، اما گاهی باعث عوارض زیر می‌شوند:

 • درد خفیف
 • احساس سوزش خفیف
 • کاهش میل جنسی
 • از دست دادن موقت حساسیت

3.    درمان زود انزالی خانگی فوری با اسپری لیدوکائین

مانند کرم‌های موضعی، اسپری لیدوکائین نیز با حساسیت زدایی آلت تناسلی و کاهش حساسیت به درمان خانگی زود انزالی کمک می‌کند. از این نمونه اسپری‌ها باید 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی استفاده کرد.

عوارض جانبی بالقوه شناخته شده برای این نمونه از درمان خانگی زود انزالی شامل از دست دادن حساسیت موقت و برخی مشکلات در حفظ نعوظ می‌شود.

بیشتر بخوانید: لیدوکائین؛ 5 نکته بسیار مهمی که باید قبل از استفاده از آن بدانید

4.    استفاده از کاندوم‌های کنترل انزال یک درمان زود انزالی خانگی فوری است!

به طور کلی کاندوم حساسیت نوک آلت تناسلی آقایان را کاهش می‌دهند و باعث تاخیر در انزال می‌شود. به همین منظور برای درمان و جلوگیری از انزال زودرس نمونه‌هایی از کاندوم‌ها، از لاتکس ضخیم‌تر ساخته شده‌اند که حاوی مواد بی‌حس‌کننده بوده و میزان حساسیت آلت را کاهش می‌دهند.

استفاده از مکمل‌های درمان انزال زودرس

تاخیر در انزال با تقویت بدن سیوطب

مصرف بعضی مکمل‌ها به درمان انزال زودرس کمک می‌کند. در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

5.    درمان زود انزالی خانگی با مکمل‌های روی

روی نه تنها از ایمنی سالم و رشد سلولی حمایت می‌کند، بلکه ماده معدنی ضروری است که به تولید تستوسترون نیز کمک می‌کند و در بعضی موارد انزال زودرس را درمان خواهد کرد.

روی یکی از مواد معدنی برای درمان طبیعی مردانی است که با کاهش تستوسترون زندگی می‌کنند؛ اگرچه استفاده از این مکمل برای همه جواب نمی‌دهد. همچنین افراد باید توجه داشته باشند که زیاده‌روی در مصرف مکمل‌ها نیز مناسب نیست. مصرف بیش از حد روی ممکن است باعث موارد زیر شود:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • آسیب کلیه و معده
 • طعم فلزی در دهان

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی | چرا کاندوم از ابتلا به HPV جلوگیری نمی‌کند؟

6.    درمان زود انزالی خانگی با داروی گیاهی آیورودا و گیاهان چینی

آیورودا سیستم درمانی سنتی هند است که برای درمان همه بیماری‌ها از دیابت گرفته تا التهاب به هزاران گیاه دارویی متکی است. بعضی از داروهای آیورودا مانند کانچ بیج (kaunch beej)، کامینی ویدروان راس (kamini vidrawan ras) و یاوانامریت واتی (yauvanamrit vati) برای درمان انزال زودرس به شکل کپسول دو بار در روز با آب ولرم مصرف می‌شوند.

عوارض جانبی بالقوه شناخته شده این روش درمانی عبارتند از:

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • کاهش میل جنسی

در طب سنتی چینی نیز برای درمان خانگی زود انزالی از داروهای گیاهی مختلفی استفاده می‌شود. به صورت ویژه قرص Yimusake یا قرص Qilin – ممکن است انزال زودرس را با تقویت قوای جنسی و بهبود انرژی درمان کند.

عوارض جانبی بالقوه شناخته شده برای این داروها عبارتند از:

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف

توجه داشته باشید که باید قبل از مصرف هر گونه داروی گیاهی یا مکمل خوراکی با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ درمان خانگی واریکوسل؛ از کمپرس یخ تا عسل و سیاه دانه

درمان‌های خانگی برای زود انزالی آقایان

برای درمان یا افزایش مدت انزال می‌توان از راهکارهای خانگی استفاده کرد؛ از جمله:

7.    تغییرات رژیم غذایی

طبق تحقیقات علاوه بر ماده معدنی روی، منیزیم نیز در سلامت جنسی نقش دارد و ممکن است در انزال زودرس تاثیر داشته باشد. به همین دلیل اضافه کردن غذاهای غنی از منیزیم در رژیم غذایی برای افزایش مدت زمان انزال مفید هستند. غذاهای غنی از منیزیم عبارتند از:

 • صدف
 • دانه کدو تنبل
 • سویا
 • ماست
 • اسفناج
 • غلات جوانه گندم
 • بادام‌ها
 • لوبیا قرمز
 • نخود
 • دانه کنجد
 • گوشت گاو و بره
 • شکلات تلخ
 • سیر
 • نخود فرنگی

باید گفت که برای تقویت بدن داروهای گیاهی مختلفی وجود دارد که از بعضی از آن‌‎ها می‌توان به عنوان شربت گیاهی زود انزالی نام برد. این نوع شربت‌ها را می‌توان بدون نسخه پزشک تهیه کرد؛ اما توصیه می‌شود که با پزشک کلیه و مجاری ادراری مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی DNA، بهترین رژیم غذایی بر حسب دی ان ای

8.    استفاده از تکنیک مکث یا فشار دادن

تکنیک مکث – فشار ممکن است با کاهش برانگیختگی قبل از اوج، به کاهش انزال زودرس کمک کند. برای استفاده از این تکنیک آقایان باید زمانی که احساس کردند برای انزال آماده هستند، حرکات خود را متوقف کنند و سپس انتهای آلت تناسلی خود را فشار دهند.

این فشار باعث تاخیر در به اوج رسیدن و انزال می‌شود. پیشنهاد می‌شود که تا جایی که می‌توانید این روند را تکرار کرده تا در نهایت بتوانید بدون کمک آن، انزال را به تاخیر بیندازید.

9.    استفاده از تکنیک توقف – شروع

تکنیک توقف – شروع همچنین به عنوان کنترل ارگاسم یا لبه‌گذاری شناخته می‌شود و با جلب لذت به تاخیر اوج کمک می‌کند. در این روش مرد زمانی که میل به انزال دارد، باید فعالیت جنسی را به طور کامل متوقف کند. سپس هنگامی که کمی از شدت برانگیختگی کاسته شد، به آرامی دوباره شروع به فعالیت کند. این فرآیند را می‌توان تا جایی که لازم است تکرار کرد تا به کنترل انزال کمک کند.

بیشتر بخوانید: درمان زود انزالی با تغذیه ۱۵ غذای مفید؛ از مارچوبه تا کرفس

10.   درمان قطعی زود انزالی خانگی با تمرینات کف لگن

تقویت عضلات کف لگن تاثیر زیادی بر مدت زمانی که طول می‌کشد دچار انزال و ارگاسم شوید اثر دارد. مطالعه‌ای نشان داده است که تمرینات کف لگن به مردانی که مادام‌العمر با انزال زودرس دست و پنجه نرم می‌کنند، کمک می‌کند تا رفلکس انزالی خود را کنترل کنند و زمان لازم برای رسیدن به اوج را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: تمرینات انعطاف پذیری با 21 حرکت کششی برای کاهش سفتی عضلات

درمان قطعی زود انزالی خانگی با انجام تمرینات کف لگن برای آقایان

با تلاش برای توقف در اواسط جریان ادرار در حین دفع آن تمرین کنید. برای این کار با سفت کردن عضلات خود مانع دفع ادرار شوید. این کار باعث پیدا کردن و کنترل بهتر برای تمرینات کف لگن می‌شود. سپس این تمرین را در حالت مختلف انجام دهید.

در حالی که دراز کشیده‌اید، عضلات کف لگن خود را به مدت 3 ثانیه منقبض کنید و سپس به مدت 3 ثانیه استراحت کنید. این کار را حداقل 10 بار پشت سر هم انجام دهید. حداقل 3 مرتبه در روز این تمرین را تکرار کنید.

با قوی‌تر شدن عضلات به تدریج تعداد ثانیه‌ها را افزایش دهید. پوزیشن‌های جدیدی مانند ایستادن، راه رفتن یا نشستن را امتحان کنید. توجه کنید که نباید نفس کشیدن را فراموش کنید و به یاد داشته باشید که فقط روی عضلات کف لگن خود تمرکز کنید. شکم، ران یا باسن خود را سفت نکنید.

11.          درمان زود انزالی با خمیر دندان

تاخیر در انزال با خمیردندان سیوطب

خمیر دندان حاوی مقادیر کمی لیدوکائین است که باعث بی‌حس شدن آلت تناسلی شده و از این رو برای درمان خانگی زود انزالی استفاده می‌شود. پزشکان توصیه می‌کنند که برای تاثیرگذاری بهتر از خود محصولات حاوی لیدوکائین استفاده شود.

12. کرم‌های موضعی

کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی بدون نسخه نیز حاوی عاملی برای بی‌حس کردن آلت تناسلی هستند و به انزال زودرس کمک می‌کنند. برای استفاده از این کرم‌ها باید 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی، آن را روی آلت تناسلی بمالید تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

13. دستمال مرطوب زود انزالی    

این نوع دستمال‌های مرطوب باعث کاهش حس در نوک آلت تناسلی شده و با این روش مانع انزال زودرس خواهند شد. این محصولات حاوی بنزوکائین هستند که یک بی‌حسی‌کننده موضعی است که کانال‌های سدیمی را که باعث ایجاد حس در آلت تناسلی می‌شوند، مسدود می‌کند.

آیا درمان دائمی برای زود انزالی وجود دارد؟

هیچ راه واحدی برای درمان زود انزالی وجود ندارد و افراد مختلف به درمان‌های متفاوتی پاسخ می‌دهند. به عنوان مثال برخی افراد با روش‌های روان درمانی مشکلشان رفع می‌شود و برخی دیگر آمپول درمان زود انزالی را مصرف می‌کنند. در حالی که تعدادی از آقایان از روش‌های درمان خانگی زود انزالی استفاده می‌کنند.

در بعضی موارد پزشکان ممکن است استفاده از بعضی از انواع داروهای ضدافسردگی را برای درمان خانگی زود انزالی توصیه کنند. داروهای ضدافسردگی مانند فلوکستین و پاروکستین سطح سروتونین را در بدن تغییر می‌دهند که باعث تاخیر در ارگاسم می‌شود.

یادداشت پایانی

بسیاری از مردان نگرانی‌های جنسی مانند انزال زودرس را تجربه می‌کنند. انزال زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که فردی خیلی سریع یا بدون کنترل به ارگاسم می‌رسد. در مواردی امکان دارد که مردان مبتلا به انزال زودرس قبل از ارگاسم هشدار بسیار کمی داشته باشند، بنابراین ممکن است نتوانند آن را به تاخیر بیندازند.

روش‌های پزشکی، گیاهی و خانگی مختلفی برای درمان خانگی زود انزالی وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به درمان خانگی زود انزالی با کرم‌های موضعی، اسپری بی‌حس‌کننده، مصرف مکمل‌های تقویتی، معجون درمان خانگی زود انزالی و استفاده از تکنیک‌های خاص اشاره کرد.

سوالات متداول درمان خانگی زودانزالی

بهترین ویتامین برای زود انزالی چیست؟

مصرف ویتامین‌های مختلف و مولتی ویتامین‌های حاوی روی و منیزیم به درمان زود انزالی کمک می‌کند.

آیا درمان زود انزالی با خمیر دندان امکان‌پذیر است؟

بله. لیدوکائین موجود در خمیر دندان باعث بی‌حسی موضعی اندکی شده و انزال را به تاخیر می‌اندازد.

آیا درمان قطعی زود انزالی ممکن است؟

درمان قطعی برای زود انزالی وجود ندارد؛ زیرا علل این بیماری در افراد مختلف متفاوت بوده و هر شخصی به درمان خاصی پاسخ می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا