تغذیهرژیم کاهش وزن

كاهش چربی های شکم در كمترين زمان

كاهش چربی شکم یک هدف معمول کاهش وزن است. چربی شکم مضر است و ارتباط قوی با بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و قلبی وجود دارد، به همین دلیل كاهش چربی فواید قابل توجهی برای سلامتی دارد.

شما می توانید با اندازه گیری دور کمر چربی شکم خود را اندازه بگیرید. اگر اين مورد بالاتر از (102 سانتی متر) در مردان و (88 سانتی متر) در زنان باشد به عنوان چاقی شکمی شناخته می شوند.برخی از استراتژی های کاهش وزن چربی موجود در ناحیه شکم بیش از سایر مناطق بدن مهم است.

روش هاي كاهش چربی شکم 

  • عادات غذا خوردن

سبزیجات کالری نسبتاً کمی دارند و حاوی مقدار زیادی ویتامین ، آنتی اکسیدان و فیبر هستند تا سلامتی و رضایت شما را حفظ کنند. اگر روزانه حدود 2 تا 3 فنجان سبزیجات بخورید تا 2 هفته آینده میزان کالری خود را کاهش خواهيد داد. وعده های غذایی خود را قبل از استفاده از غذاهای دارای کالری بالا با سبزيجات شروع کنید.

در هر وعده غذایی پروتئین بدون چربی بیشتری مصرف کنید تا عضلات سریعتر ساخته شوند. پروتئین به ایجاد توده عضلانی بدون چربی کمک می کند ، به این معنی که کالری بیشتری در طول روز خواهيد سوزانيد در كل 15٪ تا 20٪ کالری دریافتی روزانه خود را به پروتئین های بدون چربی اختصاص دهید . منابع پروتئینی غیر گوشتی لوبیا ، نخود فرنگی و عدس هستند.

به اندازه کافی کلسیم و ویتامین D بخوريد. زنان زیر 50 و مردان زیر 70 سال هر روز به 1000 میلی گرم کلسیم و 600 IU ویتامین D نیاز دارند. 

بیشتر بخوانید: زندگی انگل ها

غلات فرآوری شده را با غلات غنی از فیبر جایگزین کنید. غلات فرآوری شده (مانند نان سفید ، پاستاهای آرد سفید و برنج سفید) هستند اما غلات کامل نیز فیبر زیادی دارند و می توانند در طی 2 هفته نفخ شکم را کاهش دهند. نان گندم سبوس دار ، کینوا ، برنج وحشی ، عدس ، لوبیا ، کلم بروکسل ، کلم بروکلی ، بلغور جو دوسر ، سیب ، موز ، دانه کتان و دانه های چیا فیبر زیادی با کیفیت دارند.

در حالی که خوردن حداکثر 300 گرم کربوهیدرات در روز (برای یک رژیم 2000 کالری) طبیعی تلقی می شود ، برای 2 هفته آینده میزان مصرف خود را به حدود 50 تا 150 یا 200 گرم کربوهیدرات کاهش دهید تا سریعتر وزن شما کاهش یابد.

  • ورزش به طور منظم 

ورزش يكي از بهترین کارهایی است که می توان برای يك زندگی طولانی و سالم و جلوگیری از بیماری انجام داد. از مزایای شگفت انگیز ورزش برای سلامتی کمک به کاهش چربی شکم است. تمرین با وزنه و ورزش های هوازي باعث کاهش چربی در بدن می شود. ورزش های هوازی مانند راه رفتن ، دویدن و شنا است. ورزش همچنین منجر به کاهش التهاب ، کاهش سطح قند خون و بهبود سایر مشکلات متابولیکی مرتبط با چربی اضافی شکم می شود. 

حداقل 5 یا 6 روز در هفته 30 یا 40 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید مانند آهسته دویدن ، دویدن یا پیاده روی سریع. ورزش هوازی همچنین باعث ترشح اندورفین می شود که بعد از یک جلسه تعریق خوب احساس شادی و اعتماد به نفس بیشتری در شما ایجاد می کند. احساس خوب به شما کمک می کند کالری خود را کاهش می دهید و خیلی بیشتر تحرك داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا