بیماری کودکانکودکان

چگونه حملات میگرن را در کودکان کاهش دهیم ؟

حملات میگرن کودکان یکی از آزاردهنده ترین موضوعات برای والدین است، این که والدین ببینند کودکشان از درد رنج می برد و آن ها قادر به انجام کاری نیستند. شناخت علائم میگرن کودکان می تواند به کودکان بیمار و والدین شان کمک زیادی کند. هر چه علائم را زودتر تشخیص دهید، زودتر می توانید درمان را شروع کنید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه حملات میگرن را در کودکان کاهش دهیم.

شناخت علائم میگرن اطفال

دختر بچه ای که سردرد دارد - درمان میگرن کودکان - سیوطب

 • درد وحشتناک
 • حالت تهوع
 • درد پشت یک چشم یا گوش
 • درد در شقیقه ها
 • دیدن لکه ها یا نورهای چشمک زن
 • حساسیت به نور و یا صدا
 • از دست دادن بینایی موقتی و استفراغ

بیشتر بخوانید: درمان سردرد با روش‌های معالجه فوری دارویی و خانگی

تفاوت میگرن با یک سردرد معمولی

تفاوت میگرن و سردرد معمولی - درمان میگرن کودکان - سیوطب - Copy

میگرن معمولاً وحشتناک ترین نوع سردرد است. درد میگرنی در بعضی از افراد ممکن است آنقدر شدید باشد تا جایی که به اورژانس مراجعه کنند. سردردهای میگرنی معمولاً فقط یک طرف سر را تحت تأثیر قرار می دهد اما برخی از آنها می توانند هر دو طرف را هم درگیر کنند. شایع ترین نوع سردرد، سردرد تنشی است. عوامل تحریک کننده شامل استرس، کشیدگی عضلات یا اضطراب است. اگرچه سردردهای تنشی تنها نوع سردرد نیستند. انواع دیگر آن شامل سردردهای خوشه ای و سینوسی است. تفاوت های دیگر شامل کیفیت درد است. سردرد میگرنی باعث درد شدیدی می شود که ممکن است ضربان دار باشد و انجام کارهای روزمره را بسیار دشوار کند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان میگرن را مطالعه نمایید.

نکته هایی برای کمک به اینکه در یک سال تحصیلی چگونه حملات میگرن را در کودکان کاهش دهیم

درمان میگرن کودکان در مدرسه - سیوطب

کودکان نیز ممکن است مبتلا به میگرن شوند. این روزها برای کمک به کودکان مبتلا به میگرن منابع مختلفی از جمله فیلم ها و مقالات آموزشی وجود دارد. از راهنمایی های مقدماتی برای پرستاران و معلمان مدارس گرفته تا راهنمای رایگان و قابل اجرا برای والدین که علائم میگرن در کودکان را بشناسیم و بدانیم چگونه حملات میگرن را در کودکان کاهش دهیم.

برای بسیاری از دانش آموزان، سال تحصیلی چالش های جدیدی را به همراه دارد. اما چگونه کودکان مبتلا به میگرن می توانند با سال تحصیلی جدید سازگار شوند، در حالی که جامعه با COVID درگیر است. افزایش زمان استفاده از صفحه نمایش گوشی یا رایانه، پوشیدن ماسک و تغییر روال کار همگی می تواند باعث افزایش دفعات حملات میگرن شود.

خبر خوب: چه کودک شما در کلاس های آموزش از راه دور یا حضوری یا در مدل آموزشی ترکیبی شرکت کند، روش هایی وجود دارد که به ما می آموزد که چگونه حملات میگرن را در کودکان کاهش دهیم.

5 روش قابل اجرای برای درمان میگرن کودکان

درمان میگرن کودکان سیوطب

درمان میگرن کودکان

 • اصلاح وضعیت بدنی کودک هنگام استفاده از وسایل الکترونیکی آموزشی

هنگام استفاده از صفحه نمایش از وضعیت بدنی و طرز نشستن کودک را اصلاح کنید. استفاده طولانی از صفحه نمایش می تواند باعث ناراحتی چشم، تاری دید و خستگی چشم شود. خشکی چشم احتمالاً یکی از عوامل اصلی ایجاد این علائم است. ما هنگام تماشای صفحه رایانه کمتر پلک می زنیم و افراد مبتلا به میگرن ممکن است در معرض علائم خشکی چشم باشند. نشستن در مقابل صفحه نمایش با وضعیت بد بدنی می تواند به گردن درد منجر شود و به طور بالقوه امکان حملات میگرن در کودکان را افزایش دهد.

چه کاری باید انجام دهید: از آنجا که افزایش زمان استفاده صفحه نمایش می تواند علائم میگرن را بدتر کند یا در برخی موارد باعث حمله میگرن شود، کودک شما ممکن است نیاز به وقفه های مکرر در بین کلاس داشته باشد. در مورد اجرای این وقفه ها با معلم کودک خود در ارتباط باشید تا کودک بتواند چشمان خود را در طول روز استراحت دهد. در صورت امکان، یک گزینه مفید می تواند تکمیل تکلیف روی کاغذ باشد.

همچنین با استفاده از دستگاه دلکوویو میتوانید بدون استفاده از داروهای شیمیایی سردرد و میگرن خود را در مان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دلکوویو را مطالعه نمایید.

 • اصلاح ساعات خواب و فعالیت بدنی کودککنترل میگرن کودکان دختر | سیوطب

فعالیت بدنی و خواب به همان اندازه مهم هستند و سبب افزایش یادگیری و کاهش حملات می شوند. قبل از همه گیری COVID-19، توصیه می شد که کودکان حداکثر یک ساعت در روز از صفحه نمایش استفاده کنند. اما اکنون صفحه نمایش به ابزاری ضروری برای آموزش و ارتباط با دوستان و خانواده تبدیل شده است.

چه کاری باید انجام دهید: اطمینان حاصل کنید که کودک تان هر روز وقت هایی را به دور از صفحه نمایش گوشی میگذراند، به اندازه کافی ورزش می کند و می خوابد. پزشکان  یک ساعت فعالیت بدنی و 8 تا 12 ساعت خواب شبانه، بسته به سن و بیشتر برای کودکان خردسال توصیه می کند. برای تقویت خواب باید یک تا دو ساعت قبل از خواب صفحه نمایش خاموش شود و کودکان و نوجوانان نباید با وسایل الکترونیکی در اتاق خواب خود بخوابند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله چگونگی درمان کمبود خواب را مطالعه نمایید.

 • تنظیم نور اتاق و نور صفحه نمایش وسایل الکترونیکی کودکتنظیم نور اتاق برای کاهش میگرن | سیوطب

نور اتاق و روشنایی صفحه را در نظر بگیرید. حساسیت به نور هم از جمله علائم شایع میگرن است و می تواند با استفاده از صفحه نمایش بدتر شود. استفاده از یک اتاق کم نور ممکن است به این نوع حساسیت کمک کند.

چه کاری باید انجام دهید: از فرزندتان بخواهید از صفحه نمایش در یک اتاق با سطح روشنایی یکنواخت استفاده کند. سعی کنید روشنایی صفحه را کاهش دهید، تنظیمات را به رنگ های گرمتر تغییر دهید یا از عینک های مخصوص استفاده کنید. گرچه شواهد موثقی در مورد مزایای این تغییرات وجود ندارد، اما در برخی از کودکان مبتلا به میگرن ممکن است مفید باشد

 • تنظیم آب بدن کودک هنگام استفاده طولانی مدت از ماسک

هنگام زدن ماسک در تمام طول روز، هیدراته باشید و آب بنوشید. استفاده از ماسک در هنگام بازگشت شخص به مدرسه یا سایر فعالیت ها، قسمت مهمی در ایمن نگه داشتن کودک و دیگران است. اما برخی از بزرگسالان و کودکان پس از چند ساعت استفاده از ماسک و پوشاندن صورت، دچار سردرد می شوند. برخی نیز احساس سرگیجه می کنند.

چه کاری باید انجام دهید: اگر احساس سرگیجه دارید، به احتمال زیاد دچار کمبود آب شدید. کودک خود را به نوشیدن آب اضافی در طول روز تشویق کنید تا آبی را که ممکن است به دلیل تنفس سریع در ماسک از دست بدهد، جبران کند.

 • انتخاب ماسک مناسب برای صورت کودک

ماسکی را انتخاب کنید که با آن راحت باشد و در صورت بی خطر بودن محیط اطراف و فاصله داشتن از دیگران برای مدتی ماسک را بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا