بیماریبیماری های مفصلی

بهترین قرص برای درد گردن در یکی از این 7 دسته جای دارد!

بهترین قرص برای درد گردن چه قرصی است؟ این سوالی است که تعداد زیادی از افرادی که به گردن درد مبتلا هستند آن را از پزشک خود می‌پرسند. جواب این سوال به نوع آسیب و شدت گردن بستگی دارد. به عنوان مثال برای دردهای عضلانی قرص‌های شل‌کننده عضلانی و برای دردهای التهابی داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی تجویز می‌شود.

در این مقاله از مجله علمی پزشکی سیوطب به بررسی انواع بهترین قرص برای درد گردن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: پلاتینر درمان کمردرد با تکنولوژی UIC در خانه

نگاهی کلی به موضوع بهترین قرص برای درد گردن

  • اولین مرحله درمان و تسکین درد، مصرف دارو است.
  • داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی هم درد را تسکین می‌دهند و هم باعث کاهش التهابات می‌شوند.
  • قرص باکلوفن برای درمان گرفتگی‌های عضلانی از دردهای گردن گرفته تا سکسکه کاربرد دارد.
  • داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای TCA بدون برچسب برای درمان درد مزمن، به ویژه درد عصبی استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: زاپیامکس معجزه‌ای غیر قابل انکار برای دردهای زانو

گردن درد و بهترین داروها و قرص‌ها برای تسکین درد آن

گردن درد یکی از شایع‌ترین دردها و بیماری های مفصلی بین افراد مختلف است که در اثر شرایط مختلفی مانند دیسک گردن، آرتروز، دردهای عصبی و تروما ایجاد می‌شود.

برای تسکین درد گردن روش‌های مختلفی وجود دارد، اما اولین و شاید بهترین روش در مرحله اول، امتحان بهترین قرص برای درد گردن و شانه باشد. داروهای مختلفی وجود دارند که باعث تسکین درد بیمار می‌شوند. در ادامه با این داروها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: درمان گردن درد با روش‌های طب سنتی تا جراحی‌‌های مدرن و لیزر 

بهترین قرص برای درد گردن؛ از دیسک تا آرتروز

بهترین قرص برای درد گردن استامینوفن است|سیوطب

داروهای مختلفی برای تسکین دردهای مفصلی، عضلانی و عصبی وجود دارند که بر درد ایجاد شده در گردن اثر می‌گذارند. این داروها براساس نوع آسیب و مشکل ایجاد شده در گردن توسط پزشک توصیه می‌شوند. در ادامه با انواع بهترین قرص‌ها برای درد گردن آشنا خواهیم شد.

1. داروهای مسکن؛ درمان سریع گردن درد

داروهای مسکن در خط اول درمان درد قرار دارند. این داروها باعث تسکین درد می‌شوند و بیمار راحت‌تر می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. یکی از شناخته شده‌ترین قرص‌های مسکن، استامینوفن است.

این دارو را می‌توان بدون نسخه تهیه کرد، اما این موضوع به معنای بدون عوارض بودن آن و استفاده زیاد از این دارو نیست؛ بلکه مصرف بیش از حد آن نیز مانند سایر داروها مضر است.

بیشتر بخوانید: درمان آرتروز گردن به صورت قطعی با روش‌های سنتی و مدرن 

2. داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی؛ بهترین قرص برای درد دیسک گردن و آرتروز

داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDS) بهترین قرص برای درد گردن هستند که در اثر آرتروز یا دیسک ایجاد شده‌اند. این داروها هم درد را تسکین می‌دهند و هم باعث کاهش التهابات می‌شوند.

از این داروها می‌توان به ایبوپروفن و ناپروکسن اشاره کرد که امکان تهیه آن‌ها بدون نسخه هم وجود دارد؛ اما باید در مصرف آن‌ها احتیاط به خرج داد. از عوارض این داروها می‌توان به خونریزی گوارشی، زخم و آسیب کلیوی، به ویژه زمانی که برای مدت طولانی استفاده می‌شوند اشاره کرد.

همچنین نمونه‌ای جدید از NSAIDs تولید شده است که به آن‌ها مهارکننده انتخابی Cox-2 می‌گویند. این داروها با نسخه پزشک در دسترس هستند و عوارض گوارشی کمتری نسبت به NSAIDها دارند؛ اما خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش می‌دهند.

همچنین باید اشاره کرد که بهترین قرص برای درد گردن ایندومتاسین است که برای از بین بردن و درمان درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از نقرس، بورسیت، آرتروز و تاندونیت استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: درمان سردرد با روش‌های معالجه فوری دارویی و خانگی 

3. مسکن‌های مخدری یا ایپوئیدی؛ بهترین قرص برای درد گردن آتروز و دیگر بیماری‌ها

تسکین دردهای شدید گردن با داروهای مسکن مخدری مانند هیدروکودون|سیوطب

قرص‌های ضددرد به صورت تنها برای دردهای شدید مناسب نیستند، به همین دلیل در موارد حاد از داروهای مسکن دیگری استفاده می‌کنند که به آن‌ها مسکن مخدری می‌گویند. این نمونه از قرص‌های مسکن با احتیاط برای بیماران تجویز خواهند شد؛ زیرا باعث ایجاد وابستگی بیمار به مصرف می‌شود. از این داروها می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  • کدئین
  • هیدروکودون
  • اکسی کدون
  • لورتاب
  • ترامادول

مصرف این داروها باعث ایجاد خواب‌آلودگی، حالت تهوع، یبوست و کاهش سرعت تنفس می‌شود.

بیشتر بخوانید: درمان گردن درد با یوگا و ۱۰ حرکت کلیدی کنترل درد گردن 

4. استروئیدها

استروئیدها باعث کاهش التهابات در بدن می‌شوند. از این داروها می‌توان به پردنیزون، Deltasone، Orasone و Sterapred اشاره کرد. اگرچه می‌توان این داروها را به صورت خوراکی مصرف کرد، اما استروئیدهایی که برای گردن درد تجویز می‌شوند، گاهی از طریق تزریق به این ناحیه به ستون فقرات وارد خواهند شد. این کار باعث تسکین درد در کوتاه مدت می‌شود.

شایع‌ترین عوارض جانبی استروئیدهای خوراکی در کوتاه مدت افزایش قند خون، احتباس آب و زخم معده است. برای مصرف اپیدورال، خطرات شامل عفونت، سردرد و خونریزی است.

بیشتر بخوانید: بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ این لیست را فراموش نکنید! 

5. شل‌کننده‌های عضلانی، مانند قرص باکلوفن

باکلوفن و سایر شل‌کننده‌های عضلانی سفتی عضلات را آرام می‌کنند. همچنین بعضی تحقیقات نشان می‌دهند که این داروها درد گردن را در چند روز اول آسیب حاد تسکین خواهند داد. این قرص‌ها در دوزهای مختلفی تولید شده‌اند که هر کدام از آن‌ها برای استفاده در شرایط خاصی است، مانند:

بیشتر بخوانید: اسپیلاوایزر زانوبند فراصوت، بهترین راه برای درمان زانو درد

باکلوفن ۲۵ برای چیست؟

این دارو برای شل کردن و رفع گرفتگی عضلات است که برای بیماران مبتلا به بیماری MS و آسیب نخاعی نیز تجویز می‌شوند. مصرف آن‌ها به صورت خوراکی و تزریقی است و تزریق آن به نخاع باعث رفع اسپاسم‌های عضلانی و کاهش درد گردن می‌شود.

بیشتر بخوانید: تشک گردن درد مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ از مزایا تا معایب 

قرص باکلوفن 10 برای چیست؟

این دارو برای درمان گرفتگی‌های عضلانی از دردهای گردن گرفته تا سکسکه کاربرد دارد. البته باید اشاره کرد که مصرف قرص باکلوفن 10 برای درمان اسپاسم عضلانی یا درد اسکلتی عضلانی با داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی یا استامینوفن تجویز خواهد شد.

هنگام استفاده از این داروها مراقب عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، وابستگی و احتباس ادرار باشید. این داروها بهتر است تحت نظر پزشک و برای کوتاه مدت استفاده شوند.

 

6. داروهای ضدتشنج؛ از جمله بهترین قرص برای درد گردن

بهترین قرص برای درد گردن عصبی گاباپنتین است|سیوطب

اگرچه این داروها توسط سازمان FDA برای درمان تشنج تایید شده‌اند، اما داروهایی مانند گاپاپنتین، کاربامازپین و pregabalin ممکن است به درد گردن مرتبط با عصب کمک کنند. پس می‌توان اینگونه عنوان کرد که بهترین قرص برای درد گردن اعصاب یا عصبی، داروهای ضدتشنج هستند.

این داروها بر نحوه درک مغز از درد تاثیر می‌گذارند و عوارض جانبی آن‌ها شامل سرگیجه، خواب آلودگی، مشکلات بینایی و استفراغ است.

بیشتر بخوانید: بالش گردن درد و نکاتی کلیدی برای انتخاب بالش مناسب درد گردن 

7. داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای؛ مناسب برای دردهای عصبی

داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای TCA بدون برچسب برای درمان درد مزمن، به ویژه درد عصبی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به آمی تریپتیلین و نورتریپتیلین اشاره کرد که ممکن است به درد مزمن و خواب کمک کنند. توجه داشته باشید که ممکن است چندین هفته طول بکشد تا اثر آن مشاهده شود. عوارض جانبی شامل خواب آلودگی، خشکی دهان، یبوست و احتباس ادرار است.

بیشتر بخوانید: متخصص گردن درد کیست و چگونه بهترین پزشک را انتخاب کنیم؟ 

یادداشت پایانی در مورد بهترین قرص برای درد گردن

اولین اقدامی که برای درمان و تسکین درد گردن انجام می‌شود، مصرف داروهای مختلف است. این داروها طیف گسترده‌ای دارند که شامل داروهای مسکن ساده، مسکن‌های مخدری، ضدالتهاب‌های غیراستروئیدی، ضدتشنج و ضدافسردگی است.

در این مطلب از مجله علمی پزشکی سیوطب به بررسی بهترین قرص برای درد گردن پرداخته‌ایم. اگر شما داروی خاصی برای کاهش درد گردن می‌شناسید یا تجربه‌ای در این مورد دارید، با ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول در مورد بهترین قرص برای درد گردن

آرتروز گردن و درد دست چپ با دارو درمان می‌شود؟

در مواردی که آسیب جزئی باشد مصرف داروهای خاص باعث تسکین درد بیمار می‌شوند.

قرص باکلوفن برای چیست؟

این دارو یک شل‌‎کننده عضلانی است که برای درمان درد گردن نیز موثر خواهد بود.

آیا درمان آرتروز گردن در منزل امکان‌پذیر است؟

بله. راهکارهای خانگی و مصرف بعضی داروها به درمان و تسکین درد آرتروز کمک خواهند کرد.

منبع
webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا