کودکانورزش و کودکان

آموزش اسکیت کودکان را با دانستن این نکته‌های طلایی شروع کنید

فهرست محتوا نمایش

آیا می خواهید فرزندتان در اسکیت غلتکی سرآمد باشد تا بتواند به راحتی با شما این بازی را انجام دهد؟ همه ما می‌دانیم که شاید در مراحل اولیه، آموزش اسکیت کودکان خیلی سرگرم کننده نباشد، زیرا فرزند شما مدام در حال سقوط است. گاهی اوقات، ما آن‌قدر در لذت بردن از چیزی عجله داریم که اقدامات مناسب را برای درست انجام دادن کارها انجام نمی‌دهیم.

در اینجا لیستی کامل از بایدها و نبایدهایی وجود دارد که هنگام آموزش اسکیت کودکان باید رعایت کنید. همچنین به شما می‌گوییم که برای بهتر آموزش دیدن فرزندتان چه کارهایی را انجام دهید و در پایان از فواید بازی اسکیت کودکان حرف می‌زنیم.

 

اولین کار برای آموزش اسکیت کودکان

فرزند خود را در کلاس‌های اسکیت غلتکی ثبت نام کنید. اکثر مراکز اسکیت کلاس‌هایی را برای آموزش نحوه درست انجام این ورزش به کودکان (و گاهی بزرگسالان) برگزار می‌کنند. در دراز مدت کار کردن معلم با فرزند شما آسان‌تر از خودتان خواهد بود. آن‌ها اسکیت سواری را به عنوان یک وظیفه یا دستور و به شکل یک درس شبیه به حضور در مدرسه نمی‌دانند. با اجازه دادن به متخصصان برای آموزش، فشار را از کودک خود برای یادگیری بردارید.

 

بایدها و نبایدهای آموزش اسکیت سواری

حامی و دلگرم کننده باشید

بچه‌ها برای تایید والدین خود به دنبال این هستند که به آن‌ها بگویید در مسیر پیشرفت قرار دارند. مطمئن شوید که از پیشرفت آن‌ها تعریف می‌کنید تا کودکان بخواهند به یادگیری خود ادامه دهند.

 

به کودک خود فضای یادگیری بدهید

به فرزند خود اجازه دهید که معاشرت کند و نحوه انجام درست این ورزش را به تنهایی بیاموزند. این استقلال با افزایش اعتماد به نفس آن‌ها تا حد زیادی همراه خواهد بود.

 

فقط از یک دست یا انگشت اشاره استفاده کنید

ما می‌دانیم که این عجیب به نظر می‌رسد، اما اگر فرزند شما هنوز روی اسکیت تکان می‌خورد، مهم است که وقتی شروع به حرکت می‌کند یا می‌افتد، شما را با خود به پایین نکشد.

 

اگر نمی توانید اسکیت کنید، پشتیبانی نکنید

قبل از ارائه کمک به فرزند خود، مطمئن شوید که خودتان به خوبی این ورزش را بلد هستید. اگر نیاز به کمی طراوت دارید، سعی کنید کمی تنهایی بازی کنید و سپس در منطقه‌ای امن (مانند موکت یا چمن) با کودک‌تان راهپیمایی کنید.

 

کودک خود را با هر دو دست نگه ندارید

هنگامی که در حال آموزش اسکیت کودکان هستید و کودک‌تان احساس ناپایداری می‌کند، به طور غریزی می‌خواهد تمام وزن بدن خود را روی شما بگذارد. نگه داشتن آن‌ها با هر دو دست می‌تواند منجر به گره خوردن پا و افتادن شود. همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، فقط از یک دست یا انگشت اشاره خود استفاده کنید.

 

کودک خود را بلند نکنید

اگر شما یک اسکیت‌باز مسابقه‌ای هم هستید، هرگز فرزند خود را هنگام اسکیت سواری بالا نبرید. حتی اگر بتوانید یک کودک را از نظر جسمی بلند کنید، در صورت افتادن، اختلاف وزن بین شما و فرزندتان می‌تواند خطرآفرین باشد. حتی بهترین اسکیت‌بازان نیز ممکن است سقوط کنند.

 

بی حوصله نباشید

همه افراد یادگیرنده سریع نیستند؛ بنابراین اجازه دهید فرزند شما با سرعت خودش پیشرفت کند. اگر کودک‌تان می‌خواهد استراحت کند، اجازه دهید این کار را انجام دهد. استقلال به ایجاد اعتماد به نفس کمک می‌کند.

 

بند کفش اسکیت کودک خود را نبندید

به جای بستن بند کفش اسکیت کودک به او آموزش دهید که بندها را خودش ببندد تا به کودک در یادگیری یک مهارت جدید کمک کنید. اگر او در بستن با مشکل روبه‌رو است، کمک یا آموزش ارائه دهید، اما از این موضوع به عنوان یک تجربه یادگیری غافل نشوید.

 

با دستورالعمل مربی تناقض نداشته باشید

برای آموزش اسکیت کودکان مهم است که از راهنمایی‌های مربی حمایت کنید. گاهی اوقات هنگامی که موانع بیش از حد سخت می‌شوند، کودکان مستقیما به سراغ والدین یا سرپرستان خود می‌روند. آن‌ها را تشویق کنید که این کار را انجام دهند و به آن‌ها اطمینان دهید که مربی می‌داند چه کار می‌کند.

به نفع فرزند شما است که از پیشرفت او حمایت کنید در حالی که به مربی اجازه می‌دهید به فرزند شما آموزش دهد. با سپردن مسئولیت به مربیان، این اطمینان حاصل می‌شود که فرزند شما نحوه صحیح اسکیت را یاد می‌گیرد و این کار فشار شما را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید : آموزش شنای کودکان، از چه سنی و با چه شرایطی؟

نقش والدین در آموزش اسکیت کودکان

اگر فرزند شما آماده است که اسکیت خود را ببندد و شروع به یادگیری کند، این هفت تاکتیک مفید به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت از روند آموزش دیدن او لذت ببرید.

 

از ابزار مناسب برای آموزش اسکیت کودکان استفاده کنید

اولین قدم برای یادگیری هر ورزش جدید این است که مطمئن شوید از وسایل مناسب استفاده می‌کنید. این امر به ویژه برای کوچک‌ترها مهمتر است. برای یادگیری راه رفتن روی چرخ‌ها، زمین خوردن اجتناب ناپذیر و داشتن وسایل حفاظتی برای مبارزه با ترس از زمین خوردن امری حیاتی است. استفاده از زانوبند، محافظ مچ دست و کلاه ایمنی به آن‌ها کمک می‌کند تا بفهمند که زمین خوردن اشکالی ندارد.

 

روی فرش شروع کنید

قبل از اینکه مستقیما به سراغ پیست (یا خارج از منزل) بروید، اجازه دهید کودک‌تان اسکیت خود را روی فرش، چمن یا سطح نرم دیگر امتحان و احساس کند و بعد از آن آموزش اسکیت کودکان را شروع کنید. این کار به او ثبات بیشتری می‌بخشد و در هنگام سقوط آمادگی ذهنی برای او فراهم می‌کند. از او بخواهید با راه رفتن شروع کند، سپس وقتی احساس راحتی کرد تا جایی که می‌تواند روی سطح نرم بچرخد.

 

وضعیت‌ها را به کودکان آموزش دهید

قبل از اینکه آن‌ها را رها کنید، فرش یا چمن مکان مناسبی برای یادگیری انواع وضعیت در زمان اسکیت است. زیرا حین کار روی فرم آن‌ها به کودکان ثبات می‌بخشد.

انگشتان پای کودکان باید بیرون باشد، پاشنه‌ها داخل، زانوها خم شده و تنه آن‌ها کمی به جلو خم شود. همچنین باید به آن‌ها بیاموزید که چگونه از انگشتان خود برای توقف ایمن استفاده کنند. این احساس در ابتدا برای کودکان احساس ناخوشایندی به نظر می‌رسد، اما به آن‌ها کمک می‌کند حرکات خود را هنگامی که در زمین بازی هستند کنترل کنند.

 

صبور باشید

این موضوع واقعا مهم است و ما به هر حال به آن اشاره می‌کنیم، شما باید در آموزش اسکیت کودکان صبور باشید. اگر کودکان حین یادگیری احساس احمق بودن کنند، دیگر نمی‌خواهند به یادگیری ادامه دهند. به آن‌ها اطلاع دهید که زمین خوردن اشکالی ندارد، زیرا همه کسانی که اسکیت سواری را یاد گرفته‌اند باید از ابتدا شروع می‌کردند. تمام تلاش خود را بکنید تا در صورت اشتباه، نخندید و مسخره نکنید.

 

در کنار فرزندتان یاد بگیرید

یادگیری یک ورزش جدید می‌تواند هر کودکی را به صورت ناخودآگاه عصبی کند و بهترین راه برای این مشکل این است که شما هم با آن‌ها یاد بگیرید. یک جفت اسکیت و وسایل محافظتی همراه خود داشته باشید و به آن‌ها نشان دهید که در این کار با هم هستید. خیلی راحت‌تر است که احساس کنید جزئی از چیزی هستید تا اینکه توسط کسی زیر نظر قرار بگیرید.

 

از منطقه راحت خارج شوید

هنگامی که آن‌ها حرکات اصلی را آموزش دیدند، نترسید که اجازه دهید کودکان اسکیت کردن را به تنهایی امتحان کنند. اسکیت غلتکی‌تان را در نزدیکی خود قرار دهید، آن‌ها را تشویق کنید و پیشرفت‌شان را تماشا کنید. شگفت‌انگیز است وقتی که به گرفتن دست کسی وابسته نیستند، چگونه سرعت یادگیری آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

 

آداب معاشرت ضروری است

هنگامی که آن‌ها برای انجام این ورزش به تنهایی آماده شدند، قوانین جاده را به آن‌ها بیاموزید. در یک پیست، به کودکان بگویید که از اسکیت‌بازان حرفه‌ای دور شوند و با جریان ترافیک بازی کنند. اگر آن‌ها بیرون اسکیت می‌کنند، یادگیری نحوه بررسی ترافیک و چگونگی حرکت در خیابان بسیار مهم است. یادگیری آداب در آموزش اسکیت کودکان نقش مهمی دارد.

بیشتر بخوانید:  ورزش ژیمناستیک کودکان و تاثیرات آن بر کودکان

10 دلایل مهم برای شروع اسکیت سواری کودکان

اسکیت برای همه سنین فوایدی دارد، اما آیا می‌دانستید بچه‌هایی که این بازی را شروع می‌کنند، مهارت‌های دیگر را سریع‌تر یاد می‌گیرند؟ در اینجا برخی از بهترین دلایلی که باید فرزند خود را برای آموزش ثبت نام کنید و او را تحت آموزش اسکیت کودکان قرار دهید، آورده شده است.

 

1. ایمنی اسکیت

یکی از بارزترین دلایل شروع کلاس‌های اسکیت یادگیری ایمنی است. اسکیت‌سواری در فضای باز انجام می‌شود و شما احساس بسیار بهتری خواهید داشت اگر بدانید فرزندتان روش صحیح زمین خوردن، بلند شدن و بازی را خوب می‌داند.

 

2. درس‌های زندگی

عزم، عزت نفس و موارد دیگر درس‌هایی هستند که بچه‌ها در کودکی برای همیشه در اسکیت یاد می‌گیرند. کلاس‌ها موارد بسیار بیشتری از نحوه اسکیت سواری را به بچه‌ها آموزش می‌دهند. کودک شما ضمن یادگیری استقامت و تمرکز تحت فشار، اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهد.

 

3. انواع مسیرها را باید طی کرد

بچه‌ها در دوران یادگیری و پس از آن باید انواع مسیرها را طی کنند. حتی امکان دارد با حضور در این ورزش و همراهی دیگران، به سمت ورزش‌های دیگر کشیده شوند و رشته‌های مختلف ورزشی را امتحان کنند. فقط باید توجه داشته باشید که این کار را در تمام مواقع برای آن‌ها یک ورزش و تفریح به حساب بیاورید.

 

4. از ورزش تا ورزش

یکی از بهترین بخش‌های اسکیت این است که می‌توان آن را در هر سنی انجام داد. بچه ها وقتی بزرگ می‌شوند لازم نیست این ورزش را متوقف کنند. در واقع، آن‌ها می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند؛ از مربیگری گرفته تا شرکت در مسابقات بزرگسالان را می‌شود در برنامه داشته باشند. اسکیت واقعا یک ورزش مادام‌العمر است.

 

5. دوستی‌های مادام‌العمر

هنگامی که کودک شما شروع به یادگیری و آموزش می‌کند، از او در جامعه‌ای از اسکیت‌بازان، مربیان و افرادی که اشتیاق یکسانی برای این بازی دارند استقبال می‌شود. فرزند شما معاشرت کرده و دوستی‌های مادام‌العمری ایجاد می‌کند که فراتر از میدان بازی هستند.

 

6. یک فعالیت همه آب و هوایی

اسکیت بهترین فعالیت تابستانی و زمستانی است. با وجود پیست‌های روباز و سرپوشیده، کودک می‌تواند از ورزش خود در تمام فصول و اوضاع اقلیمی لذت ببرد.

 

بیشتر بخوانید: اتل متل توتوله، گاو حسن و چند موضوع دیگر!

7. ایجاد استقامت فیزیکی

اسکیت سواری یک فعالیت هوازی عالی است که ضربان قلب کودک شما را بالا می‌برد. همچنین به کودک کمک می‌کند استقامت خود را در سنین پایین تقویت کرده و به تقویت استقامت ماهیچه‌های او یاری می‌رساند. اگر فرزند شما اسکیت سواری را با مهارت آموخت، صعودهای سربالایی ماهیچه‌های او را به همراه سیستم قلبی عروقی آموزش می‌دهد تا از انرژی خود به نحو احسن استفاده کند.

اگر کودک‌تان تمایل دارد در آینده یک حرفه که نیازمند توان بالایی است را داشته باشد، این ورزش در تمام دوران نوجوانی و بزرگسالی برای او مفید خواهد بود. آموزش اسکیت کودکان برای کل بدن مفید است، روی پاها و عضلات شکم کار می‌کند، به انعطاف‌پذیری و تقویت چندین ناحیه که شامل شکم، ران و همچنین ساق پا می‌شود، سود می‌رساند.

این فرایند به تثبیت تاندون آشیل هم کمک می‌کند. از مچ پا نیز پشتیبانی می‌شود زیرا این ناحیه در اسکیت غلتکی بیشتر کار خواهد کرد. ناگفته نماند بازوها نیز به حفظ سرعت و تعادل کمک‌رسانی دارند. این ورزش جذاب همچنین به بهبود تعادل کمک می‌کند، زیرا شامل تقویت عضلات شکم و کمر است و اینکه برای ایستادن به یک هسته ثابت نیاز دارد.

علاوه بر این اسکیت سواری باعث هماهنگی بهتر بدن و جلوگیری از صدمات می‌شود در حالی که کودک شما را بدون احساس خستگی، کاملا فعال نگه می‌دارد. هر بار که تحت آموزش اسکیت کودکان قرار می‌گیرد و آن‌ها اسکیت روی غلتک را تمرین می‌کنند‌، قدرت عضلات افزایش می‌یابد.

 

8. تشویق به رشد مغز

مطالعات بارها و بارها نشان داده‌اند که ورزش منظم یک راه عالی برای تقویت عملکرد شناختی است. اما برای نوجوانان پیروی از تمرین‌ها خسته کننده به نظر می‌رسد. اسکیت سواری یکی از بهترین فعالیت‌های بدنی است که باعث می‌شود فرزند شما ورزش کند و هم‌زمان از آن لذت ببرد.

این ورزش نیاز به تمرکز و تصمیم‌گیری زیادی در مورد سرعت و چابکی دارد. این امر باعث می‌شود کودک مهارت‌های شناختی، تمرکز و بهره‌وری خود را بهبود بخشد. این فعالیتی است که یادگیری آن به زمان زیادی نیاز ندارد. وقتی نوجوان شما در این کار سرآمد می‌شود، نه تنها اوقات خوشی را سپری می‌کند، بلکه اعتماد به نفس او بالا می‌رود.

 

9. یک فعالیت خانوادگی

شما می‌توانید با کودک خود این بازی را انجام دهید و آموزش اسکیت کودکان را به کاری خانوادگی بدل کنید. اسکیت یک فعالیت خانوادگی عالی است که روابط خانوادگی شما را تقویت می‌کند. هیچ چیز شبیه یادگیری چیزهای جدید با هم نیست.

 

10. آموزش اسکیت کودکان سرگرم کننده است

بیایید مهم‌ترین دلیلی که فرزند شما باید آموزش اسکیت کودکان را شروع کند، فراموش نکنیم. این یک بازی سرگرم کننده است. هیچ چیزی مانند حرکت کردن یا سرعت در پیست وجود ندارد. مهم نیست چند سال دارید، مطمئنا این ورزش لبخند را بر لبان شما می‌نشاند.

 

 

وقتی صحبت از ورزش و کودکان است، می‌توان با تهیه یک کفش اسکیت شرایط مناسبی را برای آموزش اسکیت کودکان فراهم کرد. در این مقاله در سه بخش مجزا تمامی نکاتی که باید درباره این بازی بدانید را بیان کردیم. اما یک نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه قرار بگیرد. هیچ وقت این تفریح فوق‌العاده را از شکل یه ورزش و کار سرگرم‌کننده خارج نکنید.

منبع
parentmap

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا