تناسب اندامورزش

تی آر ایکس، ورزشی برای لاغری، شادابی و تقویت تمامی بدن

تی آر ایکس مخفف کل تمرینات مقاومتی است که نوعی تمرین کامل بدن به شمار می‌آید و شامل تعلیق توسط نوارهای آموزشی TRX می‌شود.

یکی از مشهورترین مزایای TRX سادگی آن است. تمرینات به جای تکیه بر وزنه یا سایر تجهیزات، از وزن بدن شما استفاده می‌کنند.

بنابراین انجام آن‌ها آسان بوده و تقریبا در هر مکانی با ابزار بسیار کمی قابل انجام خواهد بود.

آموزش تی آر ایکس در دنیای تناسب اندام بی‌نظیر است، زیرا به شما این امکان را می‌دهد که مرکز ثقل خود را به دلخواه تغییر دهید.

این موضوع در لیست مزایای تمرین‌های تعلیقی قرار دارد. تمرین کنندگان تسمه‌ها را به یک پایه ایمن وصل می‌کنند و مجموعه‌ای از تمرین‌ها را در حالت تعلیق انجام می‌دهند.

روش ورزش بسیار محبوب است، زیرا انجام آن ساده بوده و تمرین‌ها فشار بیهوده‌ای بر بدن وارد نمی‌کنند. همه افراد از ورزشکاران حرفه‌ای گرفته تا ارتش‌ها در سراسر جهان از مزایای TRX سود می‌برند.

آن‌ها دریافتند استفاده از مقاومت بدن در برابر ورزش راهی موثر برای توسعه تناسب اندام، تقویت عضلات و کار روی انعطاف‌پذیری است.

تی آر ایکس دارای تاریخچه‌ای جذاب است. این ورزش توسط Randy Hetrick عضو نیروی دریایی ایالات متحده اختراع شد که مزایای آموزش تعلیق را برای مخاطبان بسیار بیشتری به ارمغان آورد.

هتریک در جستجوی جایگزینی ساده اما موثر برای فشارهای سنتی بود. اولین سیستم TRX متشکل از کمربند چتر نجات و جیو جیتسو بود.

همین میزان سادگی باعث شده است که TRX در این سال‌ها بسیار محبوب شود. هتریک با ترک نیروی دریایی از دانشگاه استنفورد کارشناسی ارشد گرفت و کار خود را برای انتشار مزایای تمرین TRX به سایر نقاط جهان آغاز کرد.

بیشتر بخوانید: مزیت های ژیمناستیک در سلامتی نوجوانان

9 مزیت تی آر ایکس

1 – می‌توان تی آر ایکس را در هر کجا اجرا کرد

یکی از بزرگ‌ترین و آشکارترین مزایای TRX این است که تقریبا به هیچ‌گونه مورد خاصی نیاز ندارد و می‌تواند در هر محیطی از باشگاه خانگی تا باغ (یا حتی در اتاق نشیمن شما) انجام شود.

بسیاری از افراد با مراجعه مکرر به ورزشگاه و حتی بیشتر با چشم انداز یک باشگاه بدنسازی خانگی که به وزنه، تردمیل و وسایل گران قیمت دیگر احتیاج دارد، خسته می‌شوند.

هیچ کدام از اینها در TRX نگران کننده نیست. تنها چیزی که برای انجام تمرین‌ها نیاز دارید یک جفت بند است که به طور معقول ارزان هستند (به ویژه در مقایسه با وزنه) و تنوع بسیاری دارند. بنابراین می‌توانید بدون مزاحمت از تمام مزایای تمرین تعلیق TRX بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید: لاغری با رقص و مراحل کاهش وزن در خانه با 8 رقص محبوب

این ابزار همچنین سبک هستند و به اندازه کافی کوچک تا در کیف بدنسازی شما جا شوند. این که بتوانید سالن بدنسازی خود را با خود ببرید یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود و تنها یکی از مزایای بسیار اTRX است که آن را بسیار محبوب می‌کند.

این موضوع همچنین به آن معنا است که می‌توانید تمرین TRX را با سایر تمرینات ترکیب کنید. یک مثال خوب می‌تواند رفتن به پارک باشد.

از آنجایی که تنها چیزی که برای تمرین TRX نیاز است یک جفت کمربند تعلیق و چیزی است که می توانید آن‌ها را به هم وصل کنید، ممکن است بخواهید پس از دویدن با چسباندن تجهیزات به یک درخت تمرین خود را به پایان برسانید.

با انجام این کار، می‌توانید تمام مزایای تمرینات تی آر ایکس را در کنار دویدن به دست آورید. این باعث صرفه‌جویی در وقت، تلاش و پول می‌شود.

بیشتر بخوانید: ایروبیک دنس؛ معرفی 5 تمرین جذاب از زومبا تا حرکات موزون شکم

همچنین می‌توانید تجهیزات را در محل کار و در تعطیلات هر کجا که دوست دارید ببرید. مردم اغلب درباره مزایا و معایب TRX بحث می‌کنند، اما هیچ چیز نمی‌تواند از نظر راحتی و قابلیت حمل با این ورزش مطابقت داشته باشد.

مزایای جسمی و روحی تی آر ایکس بسیار زیاد است، بنابراین بسیار عالی می‌شود که می‌توانید تجهیزات را هر کجا که هستید ببرید و دیگر مجبور نباشید یک جلسه تمرین را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید: 14 حرکات ورزش هوازی؛ از پروانه و اسکات تا لانژ و پیاده‌روی

2 – بسیار متنوع است

بسیاری از ما با تکرار مجموعه‌ای از تمرین‌ها در روز چه در خانه و چه در باشگاه خسته می‌شویم. اگر این چیزی است که شما خودتان با آن دست و پنجه نرم کرده‌اید، خوشحال می‌شوید بدانید که TRX به بسیاری از افراد کمک کرده است تا بر خستگی روانی ناشی از تکرار بیش از حد غلبه کنند.

با وجود اینکه یک وسیله فوق‌العاده ساده است، بندهای تعلیق TRX در واقع شما را قادر می‌سازند تا بیش از 300 نوع تمرین مختلف را انجام دهید.

شاید باور آن دشوار به نظر برسد، اما مزایای تی آر ایکس را می‌توان در طیف وسیعی از تمرینات از جمله لانگ، پرتاب، کرانچ و خزیدن ارتش استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: برنامه فیتنس برای بانوان؛ چطور به یک اندام ایده‌آل دست پیدا کنیم؟

این یعنی که قسمت‌های مختلف بدن می‌توانند از مزایای متنوع تمرین تعلیق TRX برخوردار شوند و شما می‌توانید با خیال راحت این کیت را خریداری کنید. زیرا هیچ زمینه‌ای از تناسب اندام نادیده گرفته نمی‌شود.

این امر باعث ساده شدن چشمگیر تمرین می‌شود. باشگاه‌های بدنسازی غالبا شلوغ هستند و انتقال از یک وسیله به تجهیزات دیگر زمان بر است و اغلب شامل صف می‌شود.

داشتن یک کیت واحد که همه این موارد را از بین می‌برد، یکی از مزایای عمیق‌تر تمرینات تعلیق و یکی از دلایل اصلی انتخاب بسیاری از افراد است.

معمولا تنظیم موقعیت بندها برای انتقال آسان از یک تمرین به تمرین دیگر کافی است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از مزایای تمرین تی آر ایکس برای بدن خود استفاده کنید، می‌توانید یک تخته را با بندهایی که در ارتفاع ساق پا قرار گرفته تنظیم کنید و پاهای‌تان در گهواره‌های پا قرار دهید و تمرین را اجرا کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش پیلاتس در خانه برای لاغری و تقویت عضلات بدن+8 حرکت کاربردی

اسکوات هم به همین سادگی است و شامل تنظیم بندها به طول متوسط​​، نگه داشتن دست‌‌ها، عقب‌نشینی تا زمانی که کمی تنش را تجربه کنید و سپس انجام حرکت اسکوات است.

یکی از مزایای اصلی تمرینات تعلیقی، کوتاه شدن زمان‌های گذار و در نتیجه طول تمرین است. برای کسانی که برنامه شلوغ و سخت کاری دارند یا تحت فشار هستند، مناسب است.

بیشتر بخوانید: دوش بعد از ورزش

3 – برای Calisthenics (ورزش‌های سبک بدون وسیله) عالی است

Calisthenics تمریناتی با وزن بدن هستند که برای هدف قراردادن گروه‌های بزرگ ماهیچه طراحی شده‌اند. آن‌ها دارای بسیاری از مزایای TRX هستند، زیرا از نظر فنی می‌توان آن‌ها را به عنوان نوعی داروی کالیستنیک در نظر گرفت، همچنین مدت طولانی است که محبوبیت زیادی دارند.

Calisthenics نوعی تمرین مقاومتی است و مزایای مشابه تمرینات تعلیقی را دارد. به این معنا که نیازی به تجهیزات خاصی ندارد و شما از وزن بدن خود با کمک نیروی جاذبه استفاده می‌کنید.

سیستم تی آر ایکس انجام تمرینات کالیستنیک خارج از تمرینات تعلیق را با تمرینات منظم برای کاربر بسیار آسان می‌کند. به ویژه اینکه عضلات تثبیت کننده شما را بیشتر هدف قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ایروبیک در خانه و 21 حرکت ورزشی ایروبیک برای لاغری و شادابی

بسیاری از حرکات یکسان بوده، زیرا هر دو روش تمرین شامل سطحی از تمرینات عملکردی هستند. چمباتمه زدن، پریدن، هل دادن، کشیدن و….

توانایی انجام تمرینات کالیستنیک به راحتی و در هر شرایطی یکی از مهم‌ترین مزایای تمرین‌های تعلیق تی آر ایکس است. تمرین‌هایی مانند چمباتمه زدن یک پا، فشارهای پایک و رول ایستاده همگی جزء ذاتی تمرین‌های کالیستنیک هستند و همه آن‌ها را می‌توان با تی آر ایکس انجام داد.

هنگام سنجش مزایا و معایب TRX، ممکن است نوع تمرینی که دنبال می‌کنید را در نظر بگیرید. یکی از مزایای بزرگ TRX و callisthenics این است که هر دو همه جانبه هستند و برای ایجاد قدرت کلی عالی به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید: اسپینینگ و بهترین روش استفاده از دوچرخه ثابت

4 – انواع مختلف مقاومت را ارائه می‌دهد

تی آر ایکس فشار بیهوده‌ای بر بدن وارد نمی‌کند|سیوطب

همه می‌دانند که بسیاری از مزایای تی آر ایکس با تنوع آن مرتبط است. این به کاربران اجازه می‌دهد تا تمرین‌های خود را با هم مخلوط کرده و انواع مختلف ماهیچه‌ها و اجزای تناسب اندام را در طول تمرین مورد هدف قرار دهند.

با این حال یکی از مزایای کمتر شناخته شده آموزش تی آر ایکس این است که به کاربر اشکال مختلف مقاومت در برابر کار را ارائه می‌دهد. سه اصل جداگانه از مقاومت وجود دارد که می توان در طول تمرین‌های تی آر ایکس به کار برد.

بیشتر بخوانید: بدنسازی؛ 17 تمرین برای نیمه‌مبتدی تا حرفه‌ای‌ها

مقاومت بردار رایج‌ترین است و با زاویه‌ای که بدن شما در حین تمرین در آن قرار گرفته است، مرتبط خواهد بود. مقاومت پایداری به نحوه قرارگیری پاهای شما بستگی دارد و می‌توان مقاومت پاندول را با تغییر زاویه خود سیستم TRX تغییر داد.

این به آن معنا است که هیچ تمرینی یکسان نیست و فرد به راحتی می‌تواند تمرینات خود را از نظر دشواری بالا یا پایین بیاورد. همچنین به این معنی است که تمرکز بر انواع مختلف گروه‌های عضلانی در طول یک تمرین آسان است.

  • به عنوان مثال یک فشار ساده TRX را می‌توان تغییر داد تا سطح بیشتری از مقاومت پایداری را در مقایسه با سایر اشکال مقاومت ایجاد کند. برای این کار به سادگی پاها را بیشتر از هم دور کنید. این باعث افزایش ثبات کلی کاربر می‌شود و انجام تمرین را آسان‌تر می‌کند.
  • همچنین کاربر ممکن است فشار را با زاویه 45 درجه نسبت به کف انجام دهد تا وزن کمتری از بدنش به قسمت بالایی بدن وارد شود و در عوض روی پاهای خود قرار گیرد. این یک مثال است که چگونه می‌توان از مقاومت بردار برای کاهش چالش تمرین استفاده کرد.
  • مقاومت پاندولی را کاربر با قرار دادن پای خود در بندهای TRX ایجاد می‌کند، زیرا آن‌ها باید در برابر مقاومت ناپایدار ایجاد شده توسط خود سیستم TRX (تمایل تسمه‌ها به نوسان مانند پاندول) عمل کنند.

بیشتر بخوانید: فیتنس؛ حرکات ورزشی برای آب کردن چربی‌ با برنامه و رژیم غذایی

این کار باعث افزایش چالش می‌شود، زیرا نه تنها قسمت بالایی بدن با وزن بدن کاربر بارگیری می‌شود، بلکه ماهیچه‌های تثبیت کننده آن‌ها باید در برابر این حرکت پاندول کار کنند.

بنابراین مزایای سیستم TRX در همه سطوح آمادگی به دست می‌آید. مقاومت آونگ پیچیده‌تر از این سه است، اما یادگیری کارکردن در برابر آن مجموعه‌ای از امکانات جدید را در مورد نحوه تمرین‌های فردی باز می‌کند.

تسلط بر این امر به کاربر اجازه می‌دهد تا به تمرین‌های پیچیده کف بپردازد و به او کمک می‌کند تا مزایای زیادی را مخصوصا برای قسمت بالای بدن خود داشته باشند.

بیشتر بخوانید: فواید طناب زدن برای لاغری و تناسب اندام چیست؟

5 – باعث ایجاد قدرت و عدم تعادل عضلات می‌شود

مزایای تی آر ایکس هنگامی که صحبت از توسعه قدرت عضلانی می‌شود آشکار است. یکی از مزایای اولیه تمرینات تعلیقی این است که چگونه سریع و آسان ماهیچه‌ها را حالت‌دهی می‌کند.

به ویژه اینکه شما از وزن بدن خود به عنوان شکل اصلی مقاومت استفاده می‌کنید نه استفاده از وزنه‌های آزاد و این یک روش طبیعی‌تر برای تمرین است.

ایجاد عدم تعادل عضلانی بسیار ساده‌تر از آن است که تصور می‌کنید و حتی می‌تواند به طور طبیعی اتفاق بیفتد. اما بزرگ‌ترین نقصان در این امر این واقعیت است که رفع آن‌ها معمولا دشوار خواهد بود.

با این اوصاف، احتمالا خوشحال خواهید شد که بدانید یکی از بزرگ‌ترین مزایای تمرین تی آر ایکس این است که این تمرینات چقدر اصلاح کننده هستند.

بیشتر بخوانید: پیلاتس، شناخت تجهیزات، حرکات و فواید

این سیستم فرم صحیح را تشویق می‌کند و طیف وسیعی از تمرینات ترکیبی را شامل می‌شود. بنابراین هنگامی که طیف وسیعی از این تمرین‌ها به پایان رسید، بزرگ‌ترین گروه‌های عضلانی بدن کم و بیش به طور یکنواخت کار می‌کنند.

در این ورزش عدم تعادل عضلانی بسیار راحت‌تر از تمرین‌های با وزنه برطرف می‌شود، زیرا حتی پیچیده‌ترین تمرین‌های بدون وزنه همچنان فشار بیشتری بر عضلات ضعیف مورد بحث وارد می‌کنند.

اگر می‌خواهید عدم تعادل در عضلات شما به طور کامل ترمیم شود، قبل از وارد کردن این تمرین‌ها به روال معمول، بهتر است یک رابطه محکم با تمرین‌های تی آر ایکس و وزن بدن خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: 12 فایده رقص زومبا؛ از چربی سوزی تا تقویت بدن

6 – تی آر ایکس یک تمرین کامل بدن را ارائه می‌دهد

تنها چیزی که برای تی آر ایکس نیاز دارید یک جفت بند است|سیوطب

یکی از مزایای اصلی TRX این است که روی کل بدن با حداقل سر و صدا کار می‌کند، زیرا هیچ جابه‌جایی بین ماشین‌ها یا انواع مختلف تجهیزات وجود ندارد.

ما پیش‌تر در مورد تنوع یکی از مزایای بزرگ تمرین‌های تعلیق صحبت کرده‌ایم، اما حتی ابتدایی‌ترین تمرین‌های تی آر ایکس به طور کامل کار می‌کند.

این به دلیل توانایی سیستم در تغییر مرکز ثقل فرد است، به ویژه هنگامی که مقاومت پاندول اعمال می‌شود، بنابراین ماهیچه‌ها را مجبور به کار هم‌زمان می‌کند.

بیشتر بخوانید: پیاده روی یک کلینیک پزشکی ارزان قیمت

بدن در هر تمرینی مورد مقاومت قرار می‌گیرد، به این معنی که حتی اگر به طور صریح روی قسمت مرکزی بدن خود کار می‌کنید، با کمک گرفتن از عضلات تثبیت کننده، سایر قسمت‌های بدن را نیز تمرین می‌دهید.

به عنوان مثال ممکن است بخواهید عضلات چهارسر، همسترینگ و ساق پا خود را از طریق اسکوات، دوسر بازویی خود را از طریق فرها یا لات‌ها، رمبوئیدها و تل‌‌های خود را در ردیف‌هایی مورد هدف قرار دهید؛ اما زیبایی تی آر ایکس این است که بقیه بدن شما در حال حرکت است.

بیشتر بخوانید: 12 ورزش برای درمان آرتروز زانو که بهترین متخصصان آن ها را توصیه می‌کنند

7 – تی آر ایکس یک فرم درخشان از کاردیو است

یکی از اساسی‌ترین مزایای تمرین‌های تعلیقی این است که سرعت را تعیین می‌کنید. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک تمرین با سرعت کم انجام شود یا چالش برانگیز و شدید باشد. توانایی تغییر فوری بین این سطوح چیزی است که در وهله اول اکثر افراد را به سیستم جذب می‌کند.

به دلیل این واقعیت که انجام تمرینات ترکیبی به طور هم‌زمان بر چندین گروه عضلانی کار می‌کند، بر سیستم قلبی عروقی شما هم تاثیر می‌گذارد.

این عمل به کارکرد زیادی از قلب شما نیاز دارد، زیرا باید خون را به طور هم‌زمان به هر یک از این مناطق پمپاژ کند.

بیشتر بخوانید: ایروبیک، ورزشی همراه با موسیقی و تقویت بدن و فرم‌دهی

شرکت منظم در تمرینات تعلیق تی آر ایکس آمادگی عضلانی را بهبود می‌بخشد و چندین عامل خطر اصلی CVD از جمله کاهش چربی بدن، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک و دور کمر را تغییر می‌دهد.

بسیاری تصور می‌کنند که مزایای TRX صرفا برای تمرین‌های قدرتی محفوظ است، اما به سادگی باید گفت که این‌طور نیست.

در حقیقت، TRX حتی یک روال ویژه “TRX cardio circuit” را ارائه می‌دهد که به طور گسترده در دسترس است و به شما کمک می‌کند تا همه مزایای قلب و ریه خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: عوارض پیلاتس و آشنایی با این ورزش تقویتی

8 – متفاوت از هر ورزشی توان شما را افزایش می‌دهد

افزایش قدرت مرکزی یکی از مزایای اصلی آموزش TRX است که به طور مکرر مورد بحث قرار می‌گیرد. از هر فرد ورزشی بخواهید مزایای این نوع تمرین را خلاصه کند و فورا چیزی در مورد افزایش قدرت مرکزی بیان می‌کنند.

آن‌ها اشتباه نخواهند کرد، زیرا تعداد کمی از تمرین‌های ورزشی و تمرین‌های فردی چنین فرایندی را به وجود می‌آورند.

همه چیز در مورد تعادل است، مزایای تمرین تعلیق TRX بسیار فراتر از تمرینات اصلی سنتی نتیجه می‌دهد. زیرا بدن شما را مجبور می‌کند در هر حرکت تمامی نواحی را درگیر کند.

تی آر ایکس از یک نقطه ثقل استفاده می‌کند، به این معنی که بدن شما باید دائما در برابر چرخش (یا مقاومت پاندول، همان‌طور که قبلا ذکر شد) مقاومت کند.

بیشتر بخوانید: فیتنس در خانه؛ تناسب اندام رویا نیست، ورزش را از اتاق خواب شروع کنید

حتی یک حرکت کوچک هسته را درگیر می‌کند که برای حفظ تعادل باید واکنش نشان دهد. این یکی از مهم‌ترین مزایای TRX است و در طولانی مدت تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

پیشرفتی که شما در تقویت قلب خود انجام می‌دهید همیشه فورا قابل مشاهده نیست، اما یکی از مزایای اصلی تی آر ایکس است که چگونه به راحتی ماهیچه‌های شکم را درگیر می‌کند.

ممکن است در حال انجام اسکوات باشید، اما هسته اصلی بدن شما همچنان در پس زمینه سخت کار می‌کند و تنظیمات مداوم را برای حفظ ثبات شما انجام می‌دهد.

بعید است که در آن زمان متوجه این موضوع شوید، اما استفاده طولانی مدت به هسته‌ای محکم‌تر و قوی‌تر منجر می‌شود.

فقط به این دلیل که این ماهیچه‌ها دائما در حال استفاده هستند. این یک اتفاق کلیدی است و اگر از سیستم به طور منظم‌تر استفاده کنید، از مزایای بسیار تمرین‌های تی آر ایکس برخوردار خواهید شد.

بیشتر بخوانید: ورزش برای لاغر شکم و پهلو، به همین راحتی!

9 – کم ضربه و ایمن است

یکی دیگر از مزایای بزرگ و شاید نادیده گرفته شده آموزش تعلیق TRX این است که چقدر کم خطر است. اگرچه ممکن است این‌طور به نظر نرسد، به ویژه هنگامی که کابل‌ها را در حال کشیدن به درختی در پارک یا نقطه‌ای محکم در باشگاه می‌بینید.

اما می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که یکی از بزرگ‌ترین مزایای این روش ورزشی، حداقل آسیب آن است.

این مورد باعث می‌شود TRX تقریبا برای همه از جمله مبتدیان، افراد مسن و هر کسی که دچار آسیب شده یا با مفاصل خود مشکل دارد مناسب باشد.

خلاف تقریبا همه تجهیزات ورزشی دیگر در جهان، شما کنترل کامل تمرین خود را حفظ می‌کنید. این موضوع به این دلیل است که شما دستگاه مقاومت خودتان هستید و بدن شما از وزن خود برای تمرین استفاده می‌کند. این یکی از عمیق‌ترین مزایای TRX است و نمی‌توانیم بر اهمیت آن تاکید نکنیم.

این که بتوانید تمرین خود را به سادگی با تنظیم زاویه بدن خود کنترل کنید، این اطمینان را به شما می‌دهد که هرگز به مفاصل خود فشار زیادی وارد نکنید و ماهیچه‌های شما هرگز بیش از حد تحت فشار قرار نگیرند.

بیشتر بخوانید: ایروبیک مارشال؛ ترکیب حرکات کیک بوکسینگ با فعالیت‌های هوازی

هر تمرین به معنای واقعی کلمه به همان سختی است که می‌خواهید انجام دهید. این امر نادر است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد مزایای تمرین TRX را بیشتر از سایر تمرین‌ها می‌دانند.

این سیستم شما را در هماهنگی کامل با حرکات خود قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا بفهمید محدودیت‌های شما کجاست.

از آنجا که از منبع مقاومت خارجی استفاده نمی‌کنید، فشار آوردن بیش از حد و ایجاد فشار اضافی بسیار دشوار است که یکی دیگر از مزایای بی‌شمار برای مبتدیان خواهد بود.

هنگامی که مزایا و معایب TRX را ارزیابی می‌کنید، تاثیر آن مهم است. اگر در گذشته دچار صدمات شده‌اید یا با درد مفاصل مشکل داشته‌اید، مطمئنا از مزایای این روش ورزشی بهره‌مند خواهید شد.

این یک روش ورزشی کم خطر است، به این معنی که شما می‌توانید بدون احتمال خطر آسیب دیدن، تناسب اندام خود را حفظ کرده و روی بدن خود کار کنید.

بیشتر بخوانید: انواع ورزش ها براساس نوع شخصیت فردی

اکنون که همه چیز را در مورد مزایای تمرین تعلیق تی آر ایکس می‌دانید، زمان آن رسیده است که آموخته‌های خود را عملی کرده و این روش فوق‌العاده ورزشی را برای خود امتحان کنید.

تی آر ایکس ورزشی است که شما برای انجام حرکات خود به دستگاه یا وزنه نیاز ندارید. پس می‌توانید آن را در هر محیطی انجام دهید. همچنین تاثیر بر تمامی اجزای بدن از مزایای مهم TRX است.

منبع
origympersonaltrainercourses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا