ورزشورزش درمانی

راه كارهاي افزايش توان پیاده روی در سربالایی

پیاده‌ روی در سربالایی گزينه مناسبي براي بهبود تناسب‌اندام است. اگر هرروز پیاده‌روی را در برنامه ورزشي خود قرار دهيد، قدرت پیاده‌روی به‌تدریج در شما بهبود می‌یابد. اگر اين روش برايتان دشوار است به‌وسیله ترفندهاي ديگر می‌توانید توان و استقامت خود در پیاده‌روی را افزايش دهيد.

ترفندهاي افزايش توان پیاده روی در سربالایی

گروهی در حال کوه نوردی | پیاده روی در سربالایی  - سیوطب

افزايش توان پیاده روی در سربالایی

30 دقيقه پیاده‌روی در هفته

3  تا 5 روز در هفته حداقل 30 دقیقه پیاده‌روی منظم، تناسب قلبی عروقی را به‌تدریج بهبود می‌بخشد علاوه بر اين باگذشت زمان بدن به سطح مشخصی از اين فعالیت عادت خواهد کرد و این باعث پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت می‌شود.

بیشتر بخوانید: ورزش‌هایی برای لاغری سریع در خانه

پیاده‌روی حداقل یک روز در هفته

برنامه‌ریزی براي افزايش توان و استقامت در پیاده روی در سربالایی و طولانی‌مدت ضروري است براي اولین بار مسافت‌های کوتاه را در نظر بگيريد و طول مسافت‌ها را به‌تدریج افزایش دهيد.

به‌عنوان‌مثال برای اولین بار 3.2 کیلومتر راه بروید بدون اینکه خسته شوید و هر هفته، پیاده‌روی خود را 0.80 کیلومتر افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد انگل ها

پیاده‌روی با سرعت تند

پیاده‌روی با سرعت سريع به معني قدم زدن نیست بلكه سرعت آن بايد بيشتر باشد براي كمك می‌توانید با نصب برنامه‌های ورزشي بر روي تلفن یا ساعت هوشمند خود هنگام راه رفتن سرعت خود را افزايش دهيد.

بیشتر بخوانید: مزیت های ژیمناستیک در سلامتی نوجوانان

در نظر گرفتن زمین و ارتفاع در پیاده روی در سربالایی

راه رفتن روی چمن یا شن و ماسه دشوارتر از راه رفتن در مسیر هموار است. بنابراين پیاده‌روی در مسيرهاي سربالايي و شن و ماسه به ایجاد استقامت و توان پیاده‌روی کمک می‌کند.

توجه داشته باشيد هنگام پیاده‌روی در سربالایی، کمی به جلو خم شوید تا وزن عضلات پا کاهش یابد و هنگام پیاده‌روی در سرازیری برای جلوگیری از فشار بیش‌ازحد به زانوها از سرعت خود بكاهيد و قدم‌های کوتاه‌تری بردارید.

بیشتر بخوانید: فواید دویدن

قرارداد پیاده‌روی در برنامه روزانه

انجام کاره‌ای روزمره خود را با پیاده‌روی همگام كنيد. با عادت دادن بدن به حرکت مداوم و نه کم‌تحرک، به‌تدریج قدرت و استقامت پیاده‌روی شما فزايش می‌یابد. به‌عنوان نمونه:

به‌جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید.

اگر با ماشين هستيد دورتر از مكاني كه قصد توقف داريد پارک کنید و بقيه مسافت را پياده طی کنید یا دوچرخه‌سواری کنید.

راه رفتن در حين مکالمه تلفنی

هنگام تماشای تلویزیون  حركات کششي انجام دهيد.

نتیجه گیری…

در این مقاله با انواع ترفتدهای افزايش توان پیاده روی در سربالایی آشنا شدید و امیدواریم که مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 10 مگابایت. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here

دکمه بازگشت به بالا