اخبار پزشکیبیماری های مفصلی

لیست بیمارستان‌های ارتوپدی تهران؛ چه مراکزی در تهران خدمات ارتوپدی ارائه می‌کنند؟

 از آن رو اهمیت می‌یابد که بسیاری از افراد روزانه برای دریافت خدمات مربوط به مفاصل و استخوان از خانه خارج می‌شوند و اطلاعی از بیمارستان‌های ارائه دهنده این خدمات ندارند. بسیاری از هموطنان هم برای مداوای عارضه‌های مربوط به ستون مهرها و زانو یا کمر به تهران می‌آیند و سردرگم یافتن بیمارستانی هستند که به ارائه خدمات ارتو پدی‌ می‌پردازند. از این رو در این مقاله از مجله علمی پزشکی سیوطب لیستی از بیمارستان‌هایی را تهیه کرده‌ایم که در سطح شهر تهران به خدمات ارتوپدی مشغولند.

بیمارستان های دولتی ارائه دهنده خدمات ارتوپدی

برخی از این مراکز درمانی دولتی هستند. یعنی مراجعه کنندگان می‌توانند با هزینه‌های دولتی که نسبت به بیمارستان های خصوصی بسیار کمتر است، مراحل درمانشان را طی کنند. البته گرفتن پذیرش از این بیمارستان‌های دولتی با دشواری‌هایی همراه است.

بیمارستان اختر تهران، ارائه دهنده فوق تخصصی خدمات ارتوپدی

در سال 1325 خانم اخترالملوک سهرابی این بیمارستان را به هلال احمر وقف کرد و سپس در سال 1365 به مجموعه وزارت بهداشت سپرده شد و یک بیمارستان دولتی به شمار می‌رود. 118 تخت فعال و بخش‌هایی مانند درمانگاه فیزیو تراپی، جراحی فک و صورت، جراحی زانو، درمانگاه بیهوشی و درد، درمانگاه ارتوپدی‌، کاردرمانی و گچ گیری و … در این بیمارستان وجود دارد. همچنین مراجعان خدمات پاراکلینیکی نیز در این بیمارستان ارائه می‌شود و بیماران می توانند از خدماتی مانند آزمایشگاه طبی، الکترمیوگرافی، MRI ، داروخانه، رادیولوژی و نوارنگاری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: ام آر آی چیست و چگونه انجام میشود؟ مراحل و عوارض آن را بدانید

مراجعان با مشکلات ارتوپدی برای دریافت نوبت می‌توانند با شماره‌های 02122608246 ، 02122001072 تماس بگیرند. همچنین بهترین راه دسترسی به این بیمارستان استفاده از خط مترو است. با سوار شدن مترو خط یک( قرمز)، در ایستگاه قیطریه یا صدر پیاده شوند و به راحتی به بیمارستان اختر برسند. این بیمارستان با بیمه‌های: تامین اجتماعی، بیمه سلامت (خدمات درمانی)، نیروهای مسلح، شهرداری، بانک تجارت، صداو سیما، شیرخوارگاه امنه، سامان، دانا، البرز، رازی و آسیا قرار داد همکاری دارد. آدرس بیمارستان تهران ، خیابان شریعتی ، پل رومی ، خیابان شریفی منش ، بن بست آذر ، مرکز عالی فوق تخصصی ارتوپدی اختر لست.

بیمارستان حضرت رسول اکرم با خدمات تخصصی ارتوپدی

لیست بیمارستان های ارتوپدی تهران | سیو طب

مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی حضرت رسول اکرم (ص) را مرحوم مهدی باتمانقلیچ اهدا کرده و قدمتی بیش از چهل سال دارد. به گونه‌ای که بزرگترین مرکز بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایران است که با هشتصد و شصت تخت مصوب و هفتصد تخت فعال، سی بخش بستری عادی و ویژه و بیش از شصت درمانگاه تخصصی خدمات مختلف درمانی به بیماران سراسر کشور ارائه می دهد.

بیماران می‌توانند برای جراحی ارتوپدی انواع شکستگی، تعویض مفصل هیپ و زانو و شانه، ارتروسکوپی زانو و شانه، عمل اسکلیوز، تنگی کانال نخاعی، گردن وکلاپ فوت و در رفتگی لگن (انواع جراح ارتوپدی اطفال) به این بیمارستان مراجعه کنند. شماره تلفن بخش ارتوپدی این بیمارستان 021-64352341 است و در ساختما شماره دو مجموعه و در طبقه اول واقع شده است. این بیمارستان در تهران – خیایبان ستارخان، خیابان نیایش قرار دارد.

بیشتر بدانید: لیست بیمارستان‌های ارتوپدی تهران؛ چه مراکزی در تهران خدمات ارتوپدی ارائه می‌کنند؟

بیمارستان دولتی شفا یحیاییان و خدمات ارتوپدی

این بیمارستان به منظور عمومیت بخشیدن به رشته جراحی ارتوپدی، در سال 1350خورشیدی، به یک مرکز توانبخشی ملی فعال تبدیل شد. بخش های بالینی این مرکز شامل: جراحی مردان، جراحی زنان، اطفال، ICU و اورژانس است. همچنین دارای بخش های IPD، VIP، EOS، FLS، درمانگاه‌های تخصصی ، کلینیک اولیه، کلینیک ویژه، بخشCSSD، آزمایشگاه، پاتولوژی، رادیولوژی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی(کارگاه بریس)، داروخانه، کتابخانه، فتوگرافی، مددکاری، سی تی اسکن، ام آر آی، پزشکی هسته‌ای، سنجش تراکم استخوان و مرکز تحقیقات است.

این مرکز 250 تخت مصوب، 180 تخت فعال، 12 اتاق عمل فعال و 10 تخت ریکاوری است. بیماران می‌توانند پیش از رفتن به بیمارستان با مراجعه به سایت https://shafa.iums.ac.ir نسبت به دریافت نوبت اینترنتی اقدام کنند. آدرس این بیمارستان تهران میدان بهارستان خیابان مجاهدین اسلام جنب مجلس شورای اسلامی است.

بیشتر بخوانید: انواع زانو درد؛ ۱۰ نوع زانودردی که در ایران شایع‌تر است!

بیمارستان امام خمینی، ارائه خدمات ارتوپدی در قلب تهران

بیمارستان امام خمینی(ره)ساختمان اصلی و اولین بنایی است که تاسیس گردید و به همراه چندین مرکز تحقیقاتی شامل مرکز تحقیقات بیماری‌های مغز و اعصاب، مرکز تحقیقات ایدز، مرکز تحقیقات سرطان، مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی و ارتوپدی، مرکزتحقیقات تغذیه با شیر مادر، مرکز تحقیقات بهداشت باروری، مرکز تحقیقات مادر، جنین و نوزاد، مرکز تحقیقات سرطان بیماری‌های دستگاه تناسلی – ادراری، مرکز تحقیقات رادیولوژی تهاجمی، مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی پزشکی، بانک اعضا و فرآورده های پیوندی همه در این مجموعه جای گرفته‌اند.

بیشتر بدانید: کمر درد؛ ۹ علتی که انواع دردهای کمر ریشه در آن دارند

درمانگاه ارتوپدی بیمارستان امام خمینی در همین مجموعه واقع شده و جنب ساختمان مرکز تحقیقات مغز و اعصاب ایران‌، طبقه زیر زمین قرار دارد. شما می‌توانید شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 14 به صورت تلفنی( ۰۲۱۶۷۳۹۵۵۵۵ ) یا به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت اینترنتی https://nobat.tums.ac.ir/tcs نوبت بگیرید. این بیمارستان با بیمه های کمیته امداد، نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، بانک تجارت، اداره کل زندان‌ها و هواپیمایی هما و بانک سپه قرار دارد.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد تهران

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی هـزار تختخوابی میلاد به منظـور تأمیـن بخشی از نیـازهای درمــانی کشور و بیمه‌شدگان محتـرم سازمان تأمیـن اجتماعی, در تیر ماه 80 افتتاح شد. کلینیک ارتوپدی این بیمارستان واقع در طبقه چهارم این مجموعه با بهره گیری از حضور پزشکان فوق تخصص از بهترین مراکز موجود در کشور به شمار می‌رود. در این بیمارستان 12 بخش بستری دیده می شود.

بیشتر بخوانید: دیسک کمر خفیف و شدید؛ علل و جدیدترین درمان‌های ۲۰۲۳ را بدانید

برای دریافت نوبت اینترنتی ارتوپدی می توانید به سایت https://miladhospital.com/onlineReception مراجعه نمایید یا با گرفتن شماره تلفن 02184090 نوبت تلفنی دریافت نمایید. این بیمارستان در تهران، بزرگراه همت و جنب برج میلاد قرار دارد. راحت ترین راه دسترسی به این بیمارستان می توانید در مترو شهید همت یا مصلی پیاده شوید و با وسایل نقلیه دیگر در فاصله‌ای کوتاه خود را به بیمارستان میلاد برسانید.

بیمارستان شهید دکتر معیری تهران، خدمات تخصصی ارتوپدی

لیست بیمارستان های ارتوپدی تهران | سیو طب

 بیمارستان شهید دکتر معیری تهران، مرکز درمانی است که به سازمان تامین اجتماعی، وابسته است. گفتنی است که این مرکز درمانی، به عنوان بیمارستان تخصصی ارتوپدی‌، به فعالیت مشغول است. در حال حاضر، 92 تخت خواب فعال دارد. این بیمارستان دارای بخش‌های ارتوپدی، ای سی یو، اتاق عمل اورژانس و اورژانس سرپایی است. این بیمارستان با بیمه‌های تامین اجتماعی قرارداد دارد. برای دریافت نوبت می‌توانید به جز روزهای تعطیل با شماره‌های ٧٧٦١٢٣٨٣-٧٧٦١٢٣٧٧-٧٧٦٢٣٣٨٨-٧٧٦٢٦٢٣٢-٧٧٦٢٦٦٢٨-٧٧٦٢٦٦٢٧ تماس بگیرید و طبق راهنمای اپراتور نوبت خود را ثبت کنید. این بیمارستان در محل ميدان شهدا – خیابان مجاهدین اسلام – روبروی مجلس شورای اسلامی واقع شده است. بهترین راه دسترسی به این بیمارستان استفاده از خط دو مترو و پیاده شدن در ایستگاه بهارستان است.

بیشتر بدانید: کایروپراکتیک دیسک کمر؛ روشی نوین برای درمان دردهای کمر

مزایا و معایب بیمارستان های دولتی ارتوپدی در تهران

شیوه عملکرد پرستاران و کادر درمان و نحوه برخوردشان با بیماران از زمان پذیرش تا ترخیص، امکانات رفاهی و درمانی، تمیزی بیمارستان و توجه به نیاز‌های بیمار در آن از جمله عواملی است که بیمارستان‌ها را در درجه‌های مختلف قرار می‌دهد؛ هرچند این درجه‌بندی حرفه‌ای نیست و فقط براساس کیفیت و امکانات بیمارستان انجام می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد در کشورما، بیماران بر اساس حضور یک پزشک بیمارستان‌های خصوصی یا دولتی را بر می‌گزینند و علت اصلی انتخاب‌شان را وجود پزشک مجرب و ورزیده بر می‌شمارند. هرچند هزینه بیمارستان و درآمد بیماران نیز در انتخاب بیمارستان دولتی یا خصوصی بسیار اثر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا