بیماریبیماری های مفصلی

خرید زاپیامکس معجزه‌ای غیر قابل انکار برای دردهای زانو

فهرست محتوا نمایش
هشدار: مواظب کلاهبردارانی که از شما درخواست پیش پرداخت جهت خرید زاپیامکس دارند باشید. محصولات آنها تقلبی است و شما بعدا دسترسی به آنها ندارید. در هرکجای ایران هستید بعد از تحویل محصول و چک نهایی و کد رجیستر آن اقدام به پرداخت نمایید.

زاپیامکس زانوبندی نوظهور در تسکین درد و فعال نگه داشتن زانو، خدمات ارزشمند و شایان توجهی را در اختیار بیماران قرار می‌دهد. در حالی که هیچ درمانی برای آرتروز حاد زانو وجود ندارد، ‌ترکیبی از زانوبند زاپیامکس و استراتژی‌های درمانی دیگر، امیدها را در تسکین و درمان دو چندان کرده است.

اگرچه سنگ بنای درمان زانو درد ورزش و فیزیوتراپی به شمار می‌رود (داروهای ضد درد و تزریق استروئید نیز گزینه‌های درمانی هستند)، زانوبند زاپیامکس نیز مسیر توانبخشی را با بهره‌گیری از تکنولوژی UIC هموار کرده است. UIC بر گرفته از سه تکنولوژی اولتراسوند، اشعه مادون قرمز و کلاک پالس است.

زانوبند زاپیامکس در مدیریت درد مفید بوده و با قرارگیری در محل درد و ایجاد حرارت در عمق بافت‌ها شدت علائم را تا حد زیادی کاهش و عملکرد زانو را بهبود می‌بخشد. این مقاله از مجله سلامت سیوطب به تاثیر عمیق زانوبند زاپیامکس در تسکین، کنترل علائم و همچنین بهبود عملکرد زانو به صورت جامع پرداخته است. برای اطلاع از خرید و فروش زاپیامکس و گارانتی و خدمات پس از فروش این محصول تا پایان مقاله همراه ما باشید.

زانوبند (بریس) و انواع آن

زاپیامکس و دیگر زانوبندهای مورد استفاده برای زانو |سیوطب

زانوبند یکی از ابزارهای مدیریت ناراحتی و تسکین درد ناشی از بیماری‌های زانو به ویژه آرتروز است. زانوبندها با تضمین ثبات مفصلی و کنترل فشار بر اطراف و روی زانو ایجاد نقش می‌کنند. اغلب هدف آن‌ها ارائه پشتیبانی در طول بهبودی آسیب یا کمک به جلوگیری از بدتر شدن آسیب است.

ساختار زانو به دلایل مختلفی از قبیل تصادف، افتادن، ضربه شدید، فعالیت ورزشی غیر اصولی و بیماری‌های زمینه‌ای، مستعد آسیب‌های جدی است که در حین بهبودی به زانوبند نیاز ضروری پیدا خواهد کرد.

انواع مختلف زانوبندها بر اساس عملکرد و سطح حمایت متفاوت است. برخی از آن‌ها برای جلوگیری از آسیب، برخی دیگر برای کنترل و تسکین درد و برخی با ارائه ماساژ و افزایش جریان خون از طریق حرارت (زاپیامکس)، بی‌حرکتی زانو را بهینه می‌سازند.

انتخاب زانوبند باید بر اساس موقعیت انجام پذیرد و همچنین دستگاه باید در مدیریت درد و توزیع فشار اطراف زانو نقش حمایتی و درمانی داشته باشد.

مفصل زانو شامل استخوان‌ها، غضروف‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها و ماهیچه‌ها می‌شود. این مفصل دارای دامنه حرکتی قابل توجهی است و وزن زیادی را تحمل می‌کند. زانوبندها (به ویژه زاپیامکس) به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در کنترل و تسکین درد با نیازهای بیمار در زمان معین مطابقت دارد.

بر اساس یافته‌های محققان این مطالعه، نوآوری‌های جدیدتر در زانوبند زاپیامکس، آن را از بقیه زانوبندها مجزا کرده و امکانات و خدمات جامع‌تری از طریق تکنولوژی نهفته در آن را در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

انواع زانوبندها عبارتند از:

زانوبند‌های پیش‌گیری کننده

قرارگیری در موقعیتی که خطر آسیب دیدگی زانو در آن وجود دارد، مانند یک ورزش تماسی که احتمال ضربه به زانو دور از ذهن نیست نیاز به زانوبند پیشگیری‌کننده را نمایان می‌سازد. زانو‌بندهای پیش‌گیری کننده مانند یک پد زانو، برای محافظت از زانو به کار می‌روند.

زانوبندهای پروفیلاکتیک (پیش‌گیری کننده) معمولا دارای بالشتک مخصوص روی استخوان کشکک هستند تا از زانو در برابر آسیب ناشی از ضربه مستقیم محافظت کنند.

بیشتر بخوانید: اسپیلاوایزر زانوبند فراصوت بهترین راه برای درمان زانو درد

زانوبندهای تخلیه کننده

بریس تخلیه کننده زانو معمولا برای کنترل درد ناشی از شرایط التهابی مانند تاندونیت، استئوآرتریت زانو، سندرم استرس کشکک رانی یا ایلیوتیبیال و کندرومالاسی کشکک (CMP) استفاده می‌شود. این نوع بریس به جابجایی فشار و وزن روی مفصل زانو، برای کاهش درد کمک می‌کند. انواع مختلفی از بریس‌های تخلیه کننده وجود دارد، مانند:

 • در صورت ابتلا به تاندونیت کشکک از بریس کنترل حرکت کشکک استفاده می‌کنند
 • سندرم استرس باند ایلیوتیبیال باعث درد در کنار زانو می‌شود که با یک باند کوچک در اطراف قسمت تحتانی مفصل زانو تسکین می‌یابد. باند ایلیوتیبیال با فشرده ساختن قسمتی از زانو که فشار را به ساق پا منتقل می‌کند، نیروهای مکانیکی وارد بر آن را کاهش می‌دهد
 • زانوبندهای زاپیامکس برای تسکین و مدیریت درد هستند. آن‌ها به زانو در زمان استراحت وصل می‌شوند و با ماساژ و ایجاد حرارت در عمق بافت‌های زانو به افزایش جریان بهتر خون کمک می‌کند. بالا رفتن جریان خون از سفتی زانو می‌کاهد و عملکرد حرکتی شگفت‌انگیزی را به وجود می‌آورد

زانوبندهای عملکردی

اگر شخصی به دلیل یک مشکل ساختاری در داخل یا اطراف زانو، مانند ضعیف شدن رباط‌ها یا تمایل به دررفتگی، در معرض خطر بالا قرار دارد، این زانوبند به جلوگیری از آسیب کمک خواهد کرد. انواع مختلفی از بریس‌های کاربردی وجود دارد و بهترین آن‌ها به مشکل زانوی شخص و فعالیت پیش بینی شده او بستگی دارد که عبارتند از:

·       بریس کنترل حرکت

اگر رباط‌های کناری زانو دچار رگ به رگ شدن یا کشیدگی بیش از حد شده باشد، توصیه یک بریس کنترل حرکت از جانب پزشک دور از ذهن نیست. این یک آستین نئوپرن با تارهای سیلیکونی و تکیه گاه‌های فلزی در داخل و خارج است که به حمایت از رباط‌ها کمک می‌کند. این زانوبندها اغلب برای فعالیت‌های دارای چرخش، توقف، شروع یا خم شدن مکرر زانو کاربرد دارند.

·       بریس کنترل کشکک

اگر شخص دچار دررفتگی کشکک، سندرم استرس کشکک رانی، آرتریت زانو یا CMP شده باشد، از زانوبند کنترل کشکک برای کاهش حرکت استخوان بهره می‌برند. زانوبند کنترل کشکک در حین فعالیت‌هایی مانند راه رفتن، دویدن یا چمباتمه زدن، کشکک را در محل قرار داده و ثابت می‌کند.

 بیشتر بخوانید: زانوبند طبی مناسب زانودرد شما کدام است؟

زانوبندهای توانبخشی

پس از جراحی زانو مانند‌ ترمیم مینیسک یا‌ ترمیم رباط صلیبی قدامی‌(ACL)، زانوبند با بی‌حرکت کردن مفصل به بهبود زانو کمک می‌کند. مسئله بسیار حائز اهمیت پس از جراحی، چگونگی بهبودی، کنترل و تسکین درد زانو است.

·       زانوبند زاپیامکس؛ با خرید زانوبند زاپیامکس از شر هر گونه درد زانو خلاص شوید!

برای دستیابی بهتر و راحت به یک تسکین دهنده، نمی‌توان به سادگی از کنار زاپیامکس گذشت. زاپیامکس به عنوان یک زانوبند توانبخشی تاثیرگذار در کنترل درد و بهبود عملکرد حرکت از طریق تکنولوژی نهفته در آن، درمانی جدید و قابل توجه پیش روی بیماران قرار داده است.

آداپتور همراه با سیم آن معرف زانوبندی است که باید به برق وصل شود و این بدان معنی است که باید از آن در حالت سکون (نه در حالت حرکت و راه رفتن) استفاده کرد. زاپیامکس در زمان‌های استراحت و موقعیت‌هایی که فرد در حالت نشسته است به راحتی قابل استفاده و عمدتا در زمره درمان خانگی قرار می‌گیرد.

·       زانوبندهای ثابت کننده زانو

بریس‌های تثبیت کننده دارای بندهایی برای پیچیده شدن دور ران و ساق پا و براکت‌های نگهدارنده فلزی در داخل و خارج مفصل زانو هستند. یک مکانیسم کوچک که زانو را در حالت ثابت قفل می‌کند، تا روند بهبودی بعد از دوره اولیه جراحی آغاز شود.

با پیشرفت روند بهبودی و تحمل حرکات بیشتر، زانوبند تثبیت کننده باز شده تا مفصل زانو امکان خم شدن محدود پیدا کند. بهبود بیشتر حرکت زانو مستلزم استفاده از تکنولوژی UIC است که خوشبختانه در زانوبند زاپیامکس تعبیه شده و دسترسی راحت به این تکنولوژی را برای بیماران فراهم ساخته است.

به یاد داشته باشید که بریس‌های بی‌حرکت کننده زانو صرفا نقش نگه‌دارنده دارند و در درمان و تسکین درد نقشی ایفا نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: زانوبند آرتروزی تا چه حد برای زانودرد مفید است؟

زانوبند زاپیامکس را بشناسیم؛ از تکنولوژی تا نحوه خرید زاپیامکس

زانوبند UIC زاپیامکس را نباید با یک بریس طبی اشتباه گرفت. زانوبند زاپیامکس علاوه بر ویژگی‌های عمومی برخی دیگر از زانوبندها فاکتورهای منحصر به فردی را همراه خود دارد. رویکرد توانبخشی و تسکین‌دهنده نهفته در زاپیامکس به همراه سه تکنولوژی (اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس) نوین درمانی در خود موجب درخشش بی چون و چرای این دستگاه در مدیریت درد و درمان بیماران شده است.

هدف کلان زانوبند زاپیامکس تسکین درد از طریق حرارت و افزایش خون ‌رسانی در اندام‌های زانو و در نهایت بهبود عملکرد حرکتی است. زاپیامکس متشکل از زانوبندی چسبی به همراه کابل و آداپتور است که توسط شرکت زایس ترونیک آلمان ساخته شده است. این دستگاه به راحتی با برق شهری کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی زانودرد با این ۱۵ راه مفید

تکنولوژی UIC به کار گرفته شده در زاپیامکس

تکنولوژی UIC از درخشان‌ترین و کم عوارض‌ترین روش‌های درمانی نوین و پیشرفته در زمینه درمان و فیزیوتراپی است. خطا نیست که این تکنولوژی ماساژ را بهترین راه برای تسکین درد و کاهش التهاب در زانو نام ببریم. این تکنولوژی متشکل از سه بخش است که عبارتند از:

·         اولتراسوند Ultrasound

فردی در حال بهره بردن از تکنولوژی اولتراسوند برای درمان درد زانو که زانوبند زاپیامکس هم به آن مجهز شده است|سیوطب

دستگاه اولتراسوند با تاباندن میلیون‌ها موج در ثانیه به دو صورت گرمایی و غیر گرمایی طبقه بندی می‌شود. از اثرات آن برای درمان مراحل حساس و عمقی بافت‌ها بهره می‌برند. با ایجاد حرارت در بافت‌ها و افزایش جریان خون تاثیر شگفت‌انگیزی در کاهش درد و ورم زانو دارد.

عملکرد اولتراسوند نسبت به گرما دهنده‌های سنتی بسیار بهتر است؛ زیرا در نوع سنتی پک‌های گرمایی، گرما قابلیت نفوذ به عضلات و بافت‌ها را نداشت. هد دستگاه اولتراسوند با کم و زیاد کردن فرکانس، عمق بافت‌های مختلف بدن را گرم می‌کند.

حرارت عمیقی که از دستگاه اولتراسوند ساطع می‌گردد عضلات خشک یا رگ به رگ شده را قادر به حرکت دادن می‌سازد. علاوه بر این اسپاسم عضله را که اغلب اوقات با آسیب‌دیدگی یا کشیدگی همراه است به حداقل می‌رساند. از فوائد دیگر حرارت عمیق اولتراسوند باید به افزایش دامنه حرکتی عضله اشاره کرد.

از جمله دردهایی که با اولتراسوند کاهش می‌یابند می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تسکین درد آرتروز: آرتروز مفاصل، آرتروز روماتوئید
 • مشکلات گردش خون
 • زانو درد ناشی از نقرس
 • آسیب زانو
 • بورسیت زانو
 • رگ به رگ شدن زانو و درد ناشی از دویدن، پیچ خوردگی عضله
 • خشکی عضله زانو و پارگی ماهیچه
 • شکستگی استخوان، شکستگی تیبیا، شکستگی کشکک زانو
 • کشیدگی عضله: کشیدگی عضله ساق پا، کشیدگی کشاله ران، کشیدگی عضله همسترینگ

بیشتر بخوانید: کاربرد اولتراسوند در پزشکی باورنکردنی است

تکنولوژی اینفرارد یا مادون قرمز Infrared در زانوبند زاپیامکس

به خدمت در آوردن اشعه مادون قرمز برای درمان درد حاد یا مزمن اتفاقی شگرف در دنیای پزشکی به حساب می‌آید. از آن جایی که اشعه ماورا بنفش اثرات مخربی بر بافت‌ها و سلول‌های بدن دارد مادون قرمز به بازسازی و ترمیم آن‌ها کمک می‌کند.

همچنین مادون قرمز گردش خون غنی از اکسیژن را در بدن بهبود بخشیده و باعث التیام سریع‌تر بافت‌های عمیق و تسکین درد زانو می‌شود. درمان با مادون قرمز (Infrared Therapy) برای التهاب حاد و مزمن بیشتر شناخته شده است ولی از آن در بهبود بیماری‌های زیر نیز بهره می‌برند:

 • استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید
 • درد و سفتی زانو
 • کمر درد مزمن
 • درد عضلانی
 • التهاب تاندون زانو
 • برش‌های جراحی

در پژوهش‌های بسیاری اثرات مثبت درمانی مادون قرمز بر آرتریت، درد مفاصل و عضلات، التهابِ مفصل زانو بدون عوارض جانبی به اثبات رسیده است.

تکنولوژی کلاک پالس Pulse clock در زانوبند زاپیامکس

در الکتروتراپی پالس‌های الکتریکی از طریق دستگاهی به بدن بیمار منتقل و موجب تحریک اندام‌های آسیب دیده می‌شود. این تحریک با رویکرد بهبود عضلات و بازسازی بافت‌ها انجام می‌پذیرد.

استفاده از الکتروتراپی مزایای زیر را به همراه دارد:

 • از بین بردن اسپاسم عضلانی
 • پیشگیری از آتروفی عضلات و متوقف کردن روند تحلیل عضلات به علت استفاده نادرست از آنها
 • بهبود گردش و جریان خون
 • آموزش مجدد عضلات با استفاده از تحریک هدفمند آن‌ها
 • حفظ و بهبود دامنه حرکتی
 • کنترل و کاهش درد (دردهای مزمن، پس از حادثه و بعد از جراحی)
 • کمک به ترمیم زخم

از جمله مهمترین کاربردهای الکتروتراپی تسریع و تسهیل بهبود و ریکاوری عضلات است که در اثر فرکانس‌ها و پالس‌های الکتریکی بر بدن وارد می‌شود. این تحرکات الکتریکی باعث:

 • کاهش التهاب
 • افزایش گردش خون
 • تحریک ماهیچه‌ها
 • تحریک آزادسازی اندورفین به عنوان هورمون‌های ضد درد در بدن

از الکتروتراپی در درمان‌های مزمن از جمله درد زایمان، دردهای پس از جراحی و یا شکستگی‌های موجود در بخش‌های مختلف بدن از جمله کمر، گردن، دست، زانو، مچ دست و سایر نواحی بدن استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: کشکک زانو چیست و چرا دانستن در مورد آن اهمیت زیادی دارد؟

بیمارانی که باید از زانوبند زاپیامکس استفاده کنند

زاپیامکس را چه مدت باید استفاده کرد؟

بسته به نوع و میزان گستردگی آسیب زانو زمان استفاده از زانوبند زاپیامکس را می‌توان مشخص کرد. برخی از بیماری‌ها مانند آرتروز درجه ۳ نیاز ضروری به جراحی دارند و زانوبند نقش توانبخشی را دارد. ولی در بیشتر اوقات دردهای زانو با استفاده از زاپیامکس تسکین و سپس درمان خواهند شد.

عموما زمان استفاده در هر مرتبه بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است. با شروع بهره برداری از زانوبند زاپیامکس میزان دردها بعد از دو هفته کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کنند و بعد از گذشت یک ماه دیگر اثری از درد زانو وجود نخواهد داشت.

چرا باید از زانوبند زاپیامکس استفاده کرد؟

آناتومی زانو که دچار آسیب شده و نیاز به استفاده از زانوبند زاپیامکس برای تسکین درد و کاهش التهاب دارد|سیوطب

زانوبندها و تکیه گاه‌های زانو معمولا به سه دلیل عمده استفاده می‌شوند و دلیل استفاده از آن، نوع زانوبند مورد نیاز را مشخص می‌سازد.

 • یکی از کاربردهای رایج برای زانوبندها، توانبخشی زانو پس از یک آسیب جدی یا جراحی است. برای مثال، اگر فردی در حال طی کردن دوره نقاهت آسیب رباط صلیبی قدامی‌(ACL) است، به یک زانوبند نسبتا محکم برای محدود کردن حرکت زانو نیاز دارد. این نوع بریس‌های حمایتی دارای بخش‌های فوم، پلاستیکی و فلزی هستند تا زانو را در جای خود به صورت ثابت نگه دارند.
 • بی حرکت ماندن مفصل زانو باعث خشکی و سفت شدن و مختل شدن حرکت ‌پا برای فرد می‌شود. عدم حرکت زانو در بازه زمانی طولانی موجب ایجاد درد هنگام حرکت دادن آن می‌شود. زانوبند زاپیامکس با ایجاد حرارت و افزایش گردش خون امکان حرکت زانو را بالا می‌برد.
 • کاهش درد و التهاب عضلات و همچنین تسکین درد ناشی از سفتی مفصل، همه و همه بیمار را به استفاده از یک درمان غیر تهاجمی‌ وا می‌دارد. زانوبند زاپیامکس با بهره‌گیری از تکنولوژی اولتراسوند امکان درمان و بهبود حرکت را در زانوهای سفت و خشک شده ناشی از آسیب فراهم ساخته است.
 • دستیابی آسان، استفاده راحت و بدون دغدغه و بهبود شگفت‌انگیز درد زانو از اصلی‌ترین ویژگی‌های زاپیامکس است که آن را در صف اول استفاده بیماران قرار داده است.
 • دلیل دیگری که افراد را به سمت استفاده از زانوبند زاپیامکس می‌برد، مدیریت بیماری‌های مزمن مانند آرتریت با کمک به کاهش درد و التهاب است. زانوبند برقی با به همراه داشتن تکنولوژی اولتراسوند قادر به تسکین و کاهش درد در مفاصل، عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها و سایر بافت‌های زانو بدون نیاز به جراحی و درمان دارویی است.
 • در صورت وجود ورم در زانو، صاف نشدن زانو و درد در حین ورزش، زاپیامکس با ایجاد حرارت همراه با ماساژ از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری خواهد کرد و در کنار سایر استراتژی‌های درمانی نقشی کلیدی در آرام‌سازی زانو خواهد داشت.
 • از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد زاپیامکس، غیر تهاجمی بودن آن در درمان درد زانو است که عملی مشابه فیزیوتراپی را ارائه می‌کند. این دستگاه با حل کردن دردسرهای فیزیوتراپی از جمله شلوغی مطب و مسافت به محصولی تاثیرگذار و محبوب در درمان خانگی زانو تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: زانوبند کشی، پرطرفدارترین و آشناترین راه مقابله با زانودرد

نقش درمانی زانوبند زاپیامکس در بیماری‌های شایع زانو

زانو، مفصلی پیچیده است که به فرد اجازه خم و صاف کردن پا را می‌دهد و از چهار جز اصلی تشکیل شده است.

 • استخوان‌ها
 • غضروف
 • رباط‌ها
 • تاندون‌ها

انواع مختلفی از آسیب‌های زانو وجود دارد. استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، رگ به رگ شدن و نقرس از شایع‌ترین علل زانو درد هستند. در ادامه به برخی دیگر از آسیب‌های زانو اشاره خواهد شد.

تاثیر درمانی زاپیامکس بر آرتروز

استئوآرتریت یا آرتروز از شایع‌ترین علل زانو درد طولانی مدت است. این بیماری ناشی از ساییدگی و پارگی مفصل بوده و بیشتر افراد مسن بالای 65 سال را مبتلا می‌سازد.

زانو به دلیل غضروفی که انتهای استخوان‌های مفصل را می‌پوشاند به نرمی ‌خم و صاف می‌شود. آسیب طولانی مدت به این غضروف، آرتروز، درد و همچنین کاهش حرکت را به دنبال دارد. این درد با تحمل وزن بدتر شده و با استراحت تسکین می‌یابد. درد همچنین پس از بیدار شدن از خواب یا بعد از دوره‌های بدون حرکت خود را نشان می‌دهد.

زانوبند زاپیامکس دستگاهی است که با ایجاد حرارت و بالا بردن گردش خون در اندام‌های زانو در درمان خانگی آرتروز بسیار کاربردی و کمک کننده است. زاپیامکس همراه با درمان جراحی زانو و تغییر سبک زندگی، بیشترین تاثیر را بر رضایت بیمار خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ۱۲ ورزش برای درمان آرتروز زانو که بهترین متخصصان آن ها را توصیه می‌کنند

تاثیر درمانی زاپیامکس بر روماتیسم مفصلی

آناتومی زانو که دچار روماتیسم مفصلی شده و نیاز به استفاده از زانوبند زاپیامکس برای درمان دارد|سیوطب

نوع دیگری از آرتریت، آرتریت روماتوئید (RA) است که باعث زانو درد خواهد شد. آرتریت روماتوئید متمایل به تورم زانو است. مفاصل درد قرمز، حساس، گرم و متورم خواهند بود. از آنجایی که زاپیامکس به عنوان محرکی برای تسکین درد و کاهش التهاب زانو، خود را به اثبات رسانده، از آن به عنوان یک درمان شگفت‌انگیز خانگی و بدون عوارض یاد می‌کنند.

درد ناشی از روماتیسم مفصلی، سفتی عمومی‌تری دارد که معمولا در اوایل صبح بدتر می‌شود. زانو درد با این علائم نیاز به توجه پزشک برای تشخیص و درمان صحیح دارد. آرتریت روماتوئید با درمان زودهنگام قابل کنترل خواهد بود.

از جمله راه‌های پیش‌گیری کننده در روماتیسم مفصلی پوشیدن زانوبند زاپیامکس است که با عملکرد حرارتی ایجاد شده، موجب افزایش خون‌رسانی در ناحیه آسیب دیده زانو می‌شود. حرارت برخاسته از زانوبند زاپیامکس به تسکین و التیام درد و همچنین منجر به ترمیم بافت‌های آسیب دیده خواهد شد.

درمان رگ به رگ شدن، کشیدگی و جراحت با زاپیامکس

رگ به رگ شدن و کشیدگی زمانی اتفاق می‌افتد که بافت‌های زانو در اثر فعالیت غیرمعمول یا بیش از حد، پیچ و تاب یا چرخش ناخوشایند کشیده می‌شوند.

زاپیامکس با روند کاهش درد و بهبود حرکت در عرض چند روز و بهبود تدریجی در هفته‌های بعد، یک درمان غیر تهاجمی خانگی برای رگ به رگ شدن و کشیدگی به شمار می‌آید.

پیچ خوردگی اغلب خود به خود، گاهی با زانوبند به خصوص زاپیامکس برطرف می‌شود، اما برخی از مشکلات درمان بیشتری را طلب می‌کند. به عنوان مثال، آسیب به پد بافتی در مفصل زانو که به منیسک معروف است امکان دارد با جراحی قابل درمان باشد.

تاثیر درمانی زاپیامکس بر نقرس

نقرس نوع دیگری از آرتریت است. زانو درد ناگهانی شدیدی همراه با قرمزی و تورم پیدا کرده و می‌تواند مفاصل دیگر را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این بیماری تحت مراقبت‌های پزشکی با دارو، تغییر در رژیم غذایی و ورزش قابل درمان است. همچنین از جمله روش‌های درمانی نقرس، درمان‌های خانگی با زانوبند زاپیامکس است که با اثرگذاری روی جریان خون به تسکین درد و کاهش تورم می‌انجامد.

تاثیر درمانی زاپیامکس بر شکستگی زانو

آناتومی زانو که دچار آرتروز شده و نیاز به استفاده از زانوبند زاپیامکس برای درمان دارد|سیوطب

هر یک از استخوان‌های داخل یا اطراف زانو امکان شکستگی دارد. شایع‌ترین استخوان شکسته در مفصل کشکک یا کاسه زانو است. ضربه شدید مانند سقوط یا تصادف رانندگی باعث بیشتر شکستگی‌های زانو می‌شود. افراد مبتلا به پوکی استخوان زمینه‌ای امکان دارد با یک پیچ خوردگی ساده دچار شکستگی زانو شوند.

بعد از شکستگی استخوان زانو باید آن را برای مدتی به وسیله گچ یا بریس‌های تثبیت کننده ثابت کرد تا مراحل اولیه درمان شکل بگیرد. بدون حرکت بودن مفصل زانو موجب خشکی و سفتی آن و تحرک فرد را مختل خواهد کرد. برای رفع خشکی زانو بهترین گزینه استفاده از زانوبند برقی زاپیامکس است که با داشتن تکنولوژی UIC کم عوارض‌ترین روش تسکین درد به نظر می‌رسد.

آسیب‌های رباط صلیبی قدامی

رباط صلیبی قدامی‌(ACL) به صورت مورب در جلوی زانو کشیده می‌شود و ثبات حیاتی را برای مفصل فراهم می‌کند. آسیب‌های ACL می‌تواند جدی و نیاز به جراحی داشته باشد. آسیب‌های ACL در یک مقیاس از یک تا سه درجه بندی می‌شوند. پیچ خوردگی درجه یک آسیب خفیف به ACL و درجه 3 به پارگی کامل آن اشاره دارد.

ورزشکاران ورزش‌های تماسی مانند فوتبال اغلب به ACL خود آسیب می‌رسانند. فرود نادرست از یک پرش یا تغییر سریع جهت حرکت گاهی به پارگی ACL می‌انجامد. کشیدگی رباط صلیبی با درد و التهاب همراه است که برای کنترل و تسکین درد از زانوبند زاپیامکس بهره می‌برند. نوع سه آن نیاز به درمان جراحی دارد.

تاثیر درمانی زاپیامکس بر دررفتگی زانو

دررفتگی زانو زمانی اتفاق می‌افتد که استخوان‌های زانو از قرارگیری و ‌تراز مناسب خود خارج شوند. هنگام دررفتگی زانو، یک یا چند استخوان از جای خود خارج می‌شوند. ناهنجاری‌های ساختاری یا ‌تروما، از جمله تصادفات رانندگی، زمین خوردن و ورزش‌های تماسی، می‌توانند باعث دررفتگی زانو شوند.

دررفتگی، کیفیت حرکتی زانو را برای مدتی تحت تاثیر قرار می‌دهد که اگر درمان نشود امکان دارد در دراز مدت عوارض آن قابل جبران نباشد.

عمده پزشکان برای تسکین درد ناشی از دررفتگی، فیزیوتراپی را تجویز می‌کنند. از آن جایی که زانوبند زاپیامکس با ایجاد حرارت و افزایش گردش خون ناحیه آسیب دیده عمل می‌کند می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را همانند فیزیوتراپی در خانه به بیمار ارائه کند.

تاثیر درمانی زاپیامکس بر پارگی مینیسک

وقتی مردم به پارگی غضروف زانو اشاره می‌کنند، احتمالا منظور پارگی مینیسک است. مینیسک‌ها دو بخش غضروفی بین استخوان ران و ساق پا هستند. این تکه‌های غضروف می‌توانند به‌طور ناگهانی در حین فعالیت‌های ورزشی پاره شوند.

همچنین با افزایش سن، ‌پاره شدن مینیسک دور از ذهن نخواهد بود. به همین جهت زاپیامکس با دقت در این موضوع، مسیر درمان را برای مبتلایان به این عارضه هموار کرده است. هنگامی‌که منیسک به دلیل روند طبیعی پیری پاره می‌شود، به آن پارگی منیسک دژنراتیو می‌گویند.

با پارگی ناگهانی مینیسک، صدای پارگی در زانو شنیده یا احساس خواهد شد. پس از آسیب اولیه، درد، تورم و سفتی طی چند روز آینده افزایش می‌یابد و لزوم استفاده از زانوبند زاپیامکس را برای بیمار ضروری می‌سازد. استفاده از این دستگاه به مدت دو هفته تا یک ماه امکان بازگشت حرکت زانو را تا حد زیادی تضمین خواهد کرد.

مزایای استفاده از زانوبند زاپیامکس

فردی در حال استفاده از زانوبند زاپیامکس | سیوطب

مزایا و فواید زانوبند زاپیامکس بیش از تصور شماست. در ادامه به برخی از این فواید اشاره خواهیم کرد:

قیمت زاپیامکس به‌صرفه است! هزینه کم‌تر در مقایسه با فیزیوتراپی

قیمت زاپیامکس باتوجه به تکنولوژی UIC آن کاملاً به صرفه است. با شروع درد اولین نکته‌ برای تسکین درد استفاده از داروهای مسکن خواهد بود ولی به یاد داشته باشید مصرف داروهای مسکن و ضدالتهاب بدون نسخه فقط یک درمان موقت هستند. فیزیوتراپی نیز از عمده راه‌های درمان زانو درد است. از آنجایی که هزینه دوره‌های فیزیوتراپی گزاف است، طبیعتا داشتن دستگاهی که همان کار را در خانه برای بیمار انجام می‌دهد مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

زانو بند زاپیامکس با داشتن تکنولوژی UIC شخص را از رفتن به فیزیوتراپی بی نیاز می‌سازد، پس می‌توان تشخیص داد زانوبند زاپیامکس به نسبت سایر درمان‌های دیگر هزینه بسیار کمتری را به بیمار تحمیل می‌کند.

در برخی از بیماری‌های زانو به ناچار باید سراغ جراحی رفت. هزینه‌های زیاد مراقبت بعد از جراحی خود به عنوان معضل بزرگی است که بسیاری از بیماران را از انتخاب درمان عقب می‌راند. به طور کلی استفاده از زانوبند زاپیامکس عمده هزینه‌های بعد از جراحی را حذف خواهد کرد، چون تمام نیازهای فیزیوتراپی را در خانه در اختیار بیمار قرار می‌دهد. شما میتوانید این زانوبند را با قیمت دو میلیون و نهصد و شصت هزار تومان از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید.

اثربخشی بهتر زاپیامکس نسبت به دیگر روش‌های درمانی

 با شروع درد در زانو انواعی از راه‌های درمانی ذهن را درگیر خواهند کرد. باید پذیرفت که زانوبند زاپیامکس به دلیل داشتن تکنولوژی UIC جلو‌تر از درمان‌هایی چون طب سوزنی و ازون‌تراپی قرار می‌گیرد. عوارض تقریبا صفر، زمان کمتر برای درمان و مهم‌تر از این نکات، اثربخشی بسیار بیشتر، زاپیامکس را به انتخابی بی رقیب برای تسکین و کاهش درد کرده است.  استفاده دو تا سه هفته‌ای از آن به صورت معجزه‌آسایی درد را از بین برده و عملکرد زانو را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد.

موضوع دیگری که زاپیامکس را نسبت به درمان‌های دیگر متمایز می‌کند عدم نیاز به داروهای شیمیایی و تزریق است. این زانوبند به عنوان یک درمان غیر تهاجمی سایر روش‌های تهاجمی مثل جراحی و ازون‌تراپی را پشت سر گذاشته و در خط اول درمان قرار گرفته است.

تسکین درد و کنترل التهاب‌های عضلانی با زانوبند زاپیامکس

با خرید زاپیامکس انجام هر نوع درمان تهاجمی در هر سطحی مستلزم استراحت بیمار است. جراحی‌های کوچک و حتی ازون‌تراپی نیز دوران نقاهتی دارند. ولی زاپیامکس این موضوع را نیز در خود حل کرده و بهره‌گیری یک ساعته از آن در طول روز در زمان‌های استراحت و همچنین سبک و قابل حمل بودن آن در قیاس با سایر موارد درمانی آن را دارای امتیاز بیشتری نموده است.

برای تسکین درد و بهبود حرکات زانو نیاز به هزینه زمانی نیست چرا که قابل حمل بودن زاپیامکس این امکان را در اختیار بیمار قرار می‌دهد که در هر مکانی از آن به راحتی استفاده کند. به ویژه برای افرادی که مشکل حرکتی دارند یک ایده‌آل محض به شمار می‌رود.

زاپیامکس مکملی برای سایر روش‌های درمانی

با آغاز درد و بیماری قطعا باید رویکردی ترکیبی در درمان پیش گرفت تا نتایج قابل قبول‌تری دریافت کرد. در کنار استفاده از زانوبند زاپیامکس انجام حرکات ورزشی برای بهبود عملکرد حرکتی لازم به نظر می‌رسد. آب درمانی، ماساژ درمانی، تغییر عادات و سبک زندگی همگی همگام با زانوبند زاپیامکس مسیر درمان قطعی را هموار می‌کنند.

فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی جامع برای تسکین درد و کاهش التهاب همواره مد نظر بیماران و پزشکان بوده است. وقوع درمان بهتر و سریع‌تر بیماری‌های زانو مانند آرتروز با زاپیامکس و فیزیوتراپی با هم خطا نیست.

عوارض زانوبند زاپیامکس

بر اساس گزارش‌های به دست آمده از افرادی که این زانوبند را استفاده کرده‌اند به هیچگونه عوارضی اشاره نشده است. بنابراین همه افراد امکان استفاده از زاپیامکس را دارند. یک مورد استثنا که باید با پزشک معالج قبل از استفاده مشورت کرد در زنان باردار است.

تفاوت زانوبند زاپیامکس با بریس‌های زانو

اغلب زانوبندهای موجود بیشتر نقش حمایتی دارند و بر درمان و بهینه ساختن عملکرد زانو متمرکز نیستند. استفاده بیش از حد از بریس‌های در دسترس، عوارضی را به همراه دارند که خوشبختانه زاپیامکس با استفاده از تکنولوژی بکار گرفته این عوارض را نیز به طور کامل حل کرده است.

 • مختل کردن دامنه حرکتی زانو
 • تحلیل و ضعف عضلات
 • خشکی و سفتی مفصل
 • ایجاد دردهای جدید ناشی از خشکی عضلات

زاپیامکس با ایجاد حرارت، به تسکین درد و ترمیم آسیب‌های ایجاد شده و همچنین افزایش دامنه حرکتی کمک می‌کند. علاوه بر نکات ذکر شده در مراقبت‌های بعد از جراحی نمی‌توان نقش زانوبند زاپیامکس را نادیده گرفت؛ چون هم به بهبود سریع زخم‌ها کمک می‌کند و هم نقش توانبخشی جامعی دارد. با این تفاسیر قیاس زانوبند زاپیامکس با سایر زانوبندها اشتباه به نظر می‌رسد.

2 دیدگاه

 1. محصول خوبیه. اوایل فکر نمی کردم انقدر موثر باشه. اما خداروشکر الان وضعیت زانوم خیلی بهتر شده و راحت تر راه میرم. من چون دوتا زانوم مشکل داشت و بخاطر اینکه موقع استراحتم کمه و باید مجددا کار کنم دوتا گرفتم که همزمان برای هر دو زانوم استفاده کنم.

 2. زانوبند زاپیامکس رو 3 هفته ای میشه تهیه کردم. من آرتروز زانو داشتم و الان دردهام کمتر شده و داروی کمتری مصرف می کنم. به امید سلامتی همه بیماران و دردمندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا