بارداریزنان و زایمان

ویار جنین پسر، 3 علائم بارداری پسر را بدانید

فهرست محتوا نمایش

ویار جنین پسر، حالتی است که طی آن زنان باردار، به خوردن غذاهای مختلف یا‌ ترکیبات عجیب و غریب روی می‌آورند. این تمایلات با تغییر سطوح هورمونی و افزایش نیازهای تغذیه‌ای ارتباط زیادی دارد. برای اکثر زنان، این تمایلات غذایی به دو دسته تقسیم می‌شوند. اولی شیرین و دیگری تند یا شور است.

به دنبال این اسرار خاص، افسانه‌های متعددی در مورد تعیین جنسیت جنین با توجه به هوس‌های غذایی زنان باردار، شکل گرفته است. این مقاله از مجله پزشکی سیوطب، ویار جنین پسر را در زنانی که تصور می‌کنند نوزاد پسر به دنیا می‌آورند ارزیابی کرده است. علاوه بر ویار جنین پسر، علائم بارداری پسر و تجربه‌های جنین پسر نیز در این مطالعه هدف قرار گرفته است تا آنچه علم در مورد این نیازهای غذایی می‌گوید را تحلیل می‌کنیم.

هوس‌های غذایی هنگام بارداری با پسر چیست؟

ویار جنین پسر و دختر را با علائم مادر بشناسید|سیوطب

از نظر علمی، برای دانستن جنسیت جنین باید چند ماه صبر کرد. چون پزشک نمی‌تواند بدون اسکن تا سه ماهه دوم بارداری جنسیت جنین را تشخیص دهد. برخی از زنان حاضر نیستند تا آن زمان صبر کنند؛ بنابراین، آن‌ها روشی را برای پیشگویی جنسیت نوزاد بر اساس میل غذایی خود ایجاد کرده‌اند. البته این تنها تاکتیکی نیست که برای تشخیص جنسیت نوزاد متولد نشده استفاده می‌شود. برخی‌ها پیرو باور غلطی مانند علائم واضح جنین پسر در چشم هستند.

این دسته معتقدند اگر رگ‌های خونی در چشم راست زن باردار به شکل Y باشد جنسیت جنین پسر است، اما باید دانست که چنین نظریه‌هایی هیچ اساس علمی ندارند و نباید به آن‌ها دل بست. عده‌ای از زنان بارداربه ضربان قلب جنین، اندازه و موقعیت برآمدگی نوزاد به عنوان یک روش تشخیص نگاه می‌کنند. برخی تمایل به شکلات در چرخه قاعدگی را نشانه‌ای برای تشخیص جنسیت جنین می‌دانند. گرچه این علائم اساس علمی ندارد، ولی خالی از لطف نیست که اسرار ویار جنین پسر و ارتباط آن با پسردار شدن را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: علائم بارداری پسر در ماه اول با کمک ۸ نشانه غیرعلمی افراد مسن 

نشانه‌هایی زنان پسر زا؛ تعیین جنسیت بر اساس ویار بارداری پسر

 تمایل به خوردن مواد غذایی زیاد نشانه‌ای از ویار جنین پسر|سیوطب

1.در دوران بارداری بیشتر غذا می‌خورند؛ ارتباط بین ویار سیب زمینی سرخ شده و جنسیت جنین

برخی بر این باورند که زنانی پسردار، حدود 10 درصد کالری بیشتری نسبت به زنان دختر دار دریافت می‌کنند. محققان می‌گویند که تستوسترون‌ ترشح‌شده توسط جنین‌های پسر به مادران آن‌ها سیگنالی برای خوردن بیشتر ارسال خواهد کرد و اشاره به آن به عنوان ویار جنین پسر دور از ذهن نیست. این نظریه همچنین بزرگتر بودن نوزادان پسر نسبت به دختران را توجیه می‌کند.

بیشتر بخوانید: علائم بارداری پسر و روش‌های تعیین جنسیت بدون آزمایش 

2. دوری از غذاهای مورد علاقه قبلی و ارتباط آن با ویار جنین پسر

محققان می‌گویند که هر چه زن باردار نسبت به غذاها بیشتر احساس انزجار کند، احتمال پسر بودن جنین زن باردار بیشتر است. بیزاری‌ها با نحوه عملکرد سیستم ایمنی زن، برای محافظت از جنین در حال رشد مرتبط است.

3. ابتلا به دیابت بارداری و ارتباط آن با ویار جنین پسر

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که مادران باردار پسر بیشتر به دیابت بارداری مبتلا شوند. محققان مطمئن نیستند که چرا جنین پسر نسبت به جنین دختر تغییرات متابولیک بیشتری رقم می‌زند، اما تحقیقات زیادی در راستای تایید این موضوع انجام شده و در دسترس است.

بیشتر بخوانید: محاسبه سن بارداری؛ آموزش همه روش‌های تخمین زمان زایمان 

زنانی که علائم بارداری پسر دارند؛ ویار جنین پسر از کی شروع میشه

زنی دچار تهوع صبحگاهی شده و این نشانه‌ای برای بارداریش است|سیوطب

1. تهوع صبحگاهی در زنان باردار؛ ویار جنین پسر در ماه اول

در کنار ویار جنین پسر، حتما شنیده‌اید که شدت تهوع صبحگاهی سرنخی در مورد جنسیت کودک است. در مورد دختران، تصور این است که سطح هورمون‌ها بالاتر است. به همین دلیل، حالت تهوع صبحگاهی بیشتری ایجاد خواهد شد، ولی زنان حامل جنین پسر کمتر دچار تهوع صبحگاهی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ويار صبحگاهی بارداری، راه هاي كنترل ويار صبحگاهي در بارداری 

2. وضعیت پوست زنان باردار؛ ویار حاملگی پسر چیست

برخی بر این باورند که نوزاد دختر زیبایی مادر را می‌دزدد، ولی در مورد پسرها اینگونه نیست. داستان مشابهی در مورد رشد مو نیز وجود دارد. بر این اساس داشتن جنین پسر، موهای زن را بلندتر و درخشندگی آن را بیشتری خواهد کرد، ولی وجود جنین دختر، باعث سستی و ریزش موهای زن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ویار جنین دختر چیست؟ ۸ نشانه از نگاه قدیمی‌ها در تعیین جنسیت

3. تفاوت ویار جنین پسر با دختر؛ علائم ویار پسر و ویار جنین دختر

زنان باردار به پسر هوس خوردن غذاهای شور و خوش طعم مانند ‌ترشی و چیپس سیب زمینی می‌کنند. با دختران، همه چیز در مورد شیرینی و شکلات به نظر می‌رسد. این تفاوت در هوس‌های غذایی در اغلب موارد درست است اما گاهی این پیش‌بینی قدیمی نیز غلط از آب در می‌آید.

بیشتر بخوانید: علائم بارداری دختر، افسانه‌ها و حقایق پزشکی و علمی 

4. ضربان قلب جنین؛ یکی از تفاوت‌ها و علایم ویار جنین پسر یا دختر

یکی از رایج‌ترین باورها در مورد جنسیت، حول محور ضربان قلب کودک می‌چرخد. اگر ضربان در دقیقه کمتر از 140 باشد، نوزاد پسراست و ضربان بالاتر از 140، خبر از جنین دختر دارد. اما این علامت نیز گاهی درست از آب در نمی‌آید. پس بهتر است برای تعیین جنسیت جنین تا هفته 20 بارداری صبر کنید.

بیشتر بخوانید: کنجد و سقط جنین؛ آیا کنجد باعث سقط میشود؟ 

ویار جنین پسر در زنان باردار؛ آیا از فرم نوع و عکس شکم زن باردار جنین پسر و دختر مشخص می‌شود؟

اعتقاد بر این است که زنان در انتظار پسر، فانتزی‌های غذایی خاصی دارند. همچنین برخی از زنان قدیمی نیز از روی نوع و فرم شکم زنان، جنسیت جنین را تشخیص می‌دهند. در ادامه با برخی از این اعتقادات آشنا خواهیم شد:

بیشتر بخوانید: خونریزی در بارداری؛ دلایلی که هرگز فکرش را نمیکنید! 

تمایل شدید به غذاهای شور؛ سوال رایج اغلب افراد در مورد ویار پسر چیه؟

میل به غذاهایی مانند چیپس سیب زمینی، چوب شور، لوبیا و مرغ سرخ شده نشان دهنده جنین پسر است. برای این نظر پایه علمی وجود ندارد، بلکه به گفته کارشناسان عوامل متعددی میل به نمک را به وجود خواهد آورد. بی حوصلگی، خستگی، استرس و نوسانات هورمونی در بارداری طبیعی، عوامل ترغیب زنان باردار به غذاهای شور است.

بیشتر بخوانید: تقویت تخمدان و بارداری سریع با ۱۲ روش خانگی باورنکردنی 

علاقه زیاد به ترشی؛ خوردن ترشی در بارداری نشانه دختر است یا پسر؟

خوردن ترشی در بارداری نشانه دختر است یا پسر|سیوطب

این باور وجود دارد که زنانی که اشتیاق فرونشدنی برای ‌ترشی دارند به احتمال زیاد پسر به دنیا خواهند آورد. با این حال، شواهد نشان می‌دهد هوس غذایی، جنسیت نوزاد متولد نشده را تا حدودی مشخص خواهد کرد. هوس شدید به ‌ترشی ممکن است نشانه‌ای از درخواست بدن برای سدیم بیشتر باشد. البته باید قبل از افزودن غذای جدید به برنامه غذایی، باید متخصص تغذیه و پزشک را در جریان گذاشت. این مواد غذایی محتوای سدیم بالایی دارند و برای زنان باردار مبتلا به فشار خون بالا یا مشکلات سلامت قلبی عروقی، مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: دندان درد در بارداری؛ درمان با ۴ گیاه شناخته شده در طب سنتی 

خوردن زیاد پنیر؛ آیا خوردن پنیر در بارداری و جنسیت جنین ارتباطی دارند؟

بر اساس شنیده ها زنانی که هوس پنیر می‌کنند جنین پسر دارند. متأسفانه، این میل غذایی به ‌این معنا نیست. در عوض، هوس پنیر ممکن است نشان دهد که فرد به ‌اندازه کافی چربی، پروتئین یا شاید کلسیم مصرف نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: دفع پروتئین در بارداری و آشنایی با علت و درمان این خطر پنهان 

آیا زنان باردار پسر میل بیشتری به غذا دارند؟

تصور می‌شود زنانی که انتظار نوزاد پسر دارند، تمایلشان به غذا بیشتر است. بر اساس مطالعات پزشکی نیز زنان باردار با جنین پسر علاقه بیشتری به غذا دارند. این افزایش میل، با سطح تستوسترون مرتبط است. سطح تستوسترون‌ ترشح شده توسط بیضه‌های جنینی، به افزایش هوس غذایی در زنان پسردار بیشتر کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: عفونت ادراری در بارداری به دلیل ۳ عامل تاثیرگذار در این دوران 

حالت تهوع جنین پسر از کی شروع می‌شود؟

تهوع صبحگاهی با پسر معمولا از هفته دوم بارداری شروع می‌شود. اگرچه اگر سطح تهوع بسیار بالا باشد امکان دختر بودن جنین دور از ذهن نیست. گاهی مشکلات گوارشی قبل از بارداری منشاء حالت تهوع در ابتدای بارداری به حساب می‌آید.

یادداشت پایانی درباره ویار جنین پسر

هوس‌های غذایی که هنگام بارداری پسر باید انتظار داشت کدامند؟ احتمالا این سؤال متداول را زیاد دیده و شنیده‌اید. متأسفانه، هیچ هوس غذایی از نظر علمی‌ جنسیت نوزاد متولد نشده را نشان نمی‌دهد.

با این حال، غذاهای شور و هوس پنیر و ‌ترشی نشان دهنده ویار جنین پسر است. کارشناسان اذعان دارند که هوس غذای شور امکان دارد نشانه‌ای از افزایش نیاز بدن به یک ماده مغذی خاص باشد. به طور مشابه، هوس کردن ‌ترشی‌ها نیز شاید نشان‌دهنده ‌این باشد که بدن به سدیم نیاز‌ دارد. از سوی دیگر، هوس پنیر ممکن است به‌ این معنی باشد که بدن فاقد چربی، پروتئین یا کلسیم کافی است.

سوالات متداول در خصوص موضوع ویار جنین پسر

1.چرا زنان در بارداری پسر، اشتهای بیشتری دارند؟

تستوسترون‌ ترشح شده توسط جنین‌های پسر به مادران آن‌ها سیگنالی برای خوردن بیشتر ارسال خواهد کرد.

2. زنانی که پسر باردار هستند، چه هوس‌های غذایی دارند؟

مواد غذایی شوری، ترشیجات و پنیر از جمله علائم ویار جنین پسر محسوب می‌شوند. فراموش نشود که این موضوع اساس علمی ندارد و مستلزم مشاهدات بیشتری است.

3. آیا هوس‌های غذایی در تعیین جنسیت نوزاد پسر واقع بینانه است؟

با توجه به متن مقاله می‌توان با اطمینان گفت که بیشتر هوس‌های بارداری در تشخیص جنسیت جنین نقشی ندارند. در بیشتر موارد، ویار جنین پسر به شوری و ترشی و سایر مواد غذایی، به دلیل نوسانات هورمونی خواهد بود. همچنین نشان دهنده نیاز بدن به یک ماده مغذی خاص در دوران بارداری است.

4. ویار جنین پسر از کی شروع میشه؟

معمولا ویار بارداری چند روز پس از بارداری شروع می‌شود.

منبع
betterme.world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا