تغذیهرژیم غذایی

رژیم لاغری تا عید؛ 14 راهکار ساده که باورتان نمی‌شود

رژیم لاغری تا عید، فهرستی از مواد غذایی و فعالیت‌های مفید برای کاهش وزن در مدت زمان کوتاه است. بسیاری از اشخاص به ویژه خانم‌ها در ماه‌های پایانی سال به فکر تناسب اندام می‌افتند تا در مهمانی‌ها و رفت‌وآمدهای عید نوروز، خوش‌اندام‌تر به نظر برسند. در این مقاله از مجله پزشکی سیوطب، رژیم لاغری تا عید را که شامل برنامه‌ای برای لاغری در زمان کوتاهی است را به شما معرفی می‌کنیم.

رژیم لاغری تا عید

زنی که با رژیم لاغری تا عید خوش اندام شده است|سیوطب

هرچند تناسب اندام اغلب برای خانم‌ها اهمیت بیشتری دارد، اما همه ما چه مرد و چه زن، دوست داریم در ایام نوروز که بسیاری از دوستان و آشنایان را می‌بینیم؛ خوش‌اندام به نظر برسیم.

باید بپذیریم که تناسب اندام، ما را جذاب‌تر می‌کند زیرا می‌توانیم لباس‌هایی را بپوشیم که در تن ما بهتر به نظر می‌رسند. مشکل اینجا است که اغلب ما در ماه‌ها و هفته‌های پایانی به فکر تناسب اندام می‌افتیم.

بنابراین رژیم لاغری تا عید باید در مدت زمان کوتاهی امکان‌پذیر باشد. به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم جهان دچار اضافه وزن هستند و در موارد زیادی تلاش برای تناسب اندام به شکست می‌انجامد.

پس اگر بارها تلاش کرده‌ و شکست خورده‌اید، نباید ناامید شوید، زیرا همیشه راهی برای رسیدن به هدف وجود دارد. شاید در 2 سال گذشته اهمیت رژیم لاغری تا عید دو چندان شده، زیرا بسیاری از ما زمان زیادی را در خانه، در قرنطینه یا به صورت دورکار گذرانده‌ایم و کم‌تحرک بوده‌ایم. این کم‌تحرک بودن باعث اضافه وزن ناخواسته و اجباری شده است.

بیشتر بخوانید: رژیم اتکینز؛ هر چقدر می‌خواهید پروتئین بخورید و لاغر شوید

شاه‌کلید رژیم لاغری تا عید، در گزینش فهرست تغذیه شامل پروتئین بدون چربی، چربی‌های سالم، غلات سبوس‌دار به همراه خواب کافی و فعالیت‌هایی مثل ورزش هوازی است.

اگر جزء اشخاصی هستید که برای رسیدن به تناسب اندام همیشه گفته‌اید از شنبه آغاز می‌کنید و آن شنبه هرگز فرا نرسیده؛ پس حالا رژیم لاغری تا عید برای شما مفید خواهد بود.

فقط کافی است تا همت کنید و باید بدانید در طول رژیم لاغری تا عید قرار نیست سختی‌های عجیب و غریبی را تحمل کنید. ما در این مقاله رژیم لاغری تا عید را از اسفندماه یعنی در بازه زمانی یک ماهه به شما معرفی می‌کنیم تا واقعی و امکان‌پذیر باشد نه صرفا یک رژیم کاهش وزن در کوتاه‌مدت که فریب‌دهنده و غیرممکن خواهد بود.

بیشتر بخوانید: رژیم جنرال موتورز، لاغری در ۷ روز! بررسی همه مزایا و معایب این برنامه غذایی

14 قدم ساده برای رژیم لاغری تا عید

مردی که با رژیم لاغری تا عید لاغر شده است|سیوطب

رسیدن به اهداف کاهش وزن می‌تواند یک چالش بزرگ باشد، مهم نیست چقدر وزن کم کنید. با این حال، حرکت گام به گام و ایجاد چند تغییر جزئی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود می‌تواند کاهش وزن را بسیار قابل کنترل‌تر کند.

با ایجاد برخی تغییرات کوچک در برنامه روزانه خود، می‌توانید با خیال راحت 5 تا 10 کیلوگرم در یک ماه وزن کم کنید و به سرعت و به راحتی به اهداف کاهش وزن خود برسید.

در اینجا 14 مرحله ساده برای رژیم لاغری تا عید در یک ماه آورده شده است.

بیشتر بخوانید: لاغری بعد از ۳۰ سالگی | بهترین روش های لاغری بعد از سی سالگی با تغذیه

1. ورزش هوازی

ورزش هوازی یا کاردیو، نوعی فعالیت بدنی است که ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد تا کالری بیشتری بسوزاند و قلب و ریه‌های شما را تقویت کند. افزودن ورزش‌های هوازی به زندگی روتین، یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش سریع کاهش وزن است.

در واقع، یک مطالعه روی 141 بزرگسال چاق نشان داد که ترکیب 40 دقیقه تمرین هوازی سه بار در هفته با رژیم کاهش وزن، وزن بدن را تا 9درصد در یک دوره چند ماهه کاهش می‌دهد.

یک مطالعه 10 ماهه دیگر نشان داد که سوزاندن 400 یا 600 کالری پنج بار در هفته با انجام تمرینات هوازی منجر به کاهش وزن به طور متوسط ​​به ترتیب 3.9 کیلوگرم و 5.2 کیلوگرم شد.

برای بهترین نتیجه، سعی کنید حداقل 20 تا 40 دقیقه در روز یا حدود 150 تا 300 دقیقه در هفته ورزش کنید.

پیاده‌روی، آهسته دویدن، بوکس، دوچرخه‌سواری و شنا تنها چند نوع تمرین هوازی هستند که می‌توانند به سرعت کاهش وزن را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین راه چربی سوزی سریع

2. مصرف کربوهیدرات را در رژیم لاغری تا عید کاهش دهید

کاهش کربوهیدرات‌ها راه ساده دیگری برای بهبود کیفیت رژیم غذایی و کاهش وزن بیشتر است. کاهش مصرف کربوهیدرات‌ تصفیه‌شده (نوعی کربوهیدرات هستند که از مواد مغذی و فیبر خود در طول فرآوری حذف شده‌اند) بسیار مفید است.

کربوهیدرات‌های تصفیه شده نه تنها کالری بالایی دارند و مواد مغذی کمی دارند، بلکه به سرعت در جریان خون شما جذب می‌شوند و باعث افزایش قند خون و افزایش گرسنگی خواهند شد.

یک مطالعه بزرگ روی 2834 نفر همچنین نشان داد که افرادی که غلات تصفیه شده بیشتری مصرف می‌کنند به طور متوسط ​​چربی شکمی بیشتری نسبت به افرادی که غلات کامل می‌خورند، دارند.

غلات سبوس‌دار یا تصفیه نشده یا غلات کامل مثل آرد سبوس‌دار، نان سنگک و بلغور گندم‌ غلاتی هستند که سبوس و جوانه آن جدا نشده است. در غلات تصفیه شده، سبوس و جوانه حذف می‌شوند.

برای بهترین نتیجه، کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند نان سفید، غلات صبحانه و غذاهای از پیش بسته‌بندی شده به شدت فرآوری‌شده را با محصولات غلات کامل مانند جو و برنج قهوه‌ای جایگزین کنید.

کربوهیدرات‌های تصفیه شده که مواد مغذی کمی دارند، می‌توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده شاید با افزایش وزن بدن و افزایش حجم شکم مرتبط باشد.

بیشتر بخوانید: آیا محلول جوش شیرین باعث کاهش وزن می شود؟

3. شروع به محاسبه کالری دریافتی کنید

برای کاهش وزن چه از طریق کاهش کالری دریافتی یا افزایش فعالیت بدنی روزانه باید کالری بیشتری نسبت به مصرف خود دریافت کنید. بر اساس بررسی 37 مطالعه روی بیش از 16 هزار نفر، رژیم‌های کاهش وزن که شامل محاسبه کالری می‌شدند، به طور متوسط ​​3.3 کیلوگرم، کاهش وزن بیشتری در سال نسبت به رژیم‌هایی که این کار را انجام نمی‌دادند، به همراه داشت.

با این حال، به خاطر داشته باشید که کاهش کالری به تنهایی یک استراتژی پایدار برای کاهش وزن طولانی‌مدت در نظر گرفته نمی‌شود، بنابراین آن را با سایر اصلاحات رژیم غذایی و سبک زندگی همراه کنید.

کاهش وزن در صورت ترکیب با سایر تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی امکان‌پذیر خواهد بود، پس به شعارها و تبلیغات پوچ و گول‌زننده توجه نکنید.

بیشتر بخوانید: رژيم غذایی گریپ فروت و تاثير آن بر کاهش وزن

4. نوشیدنی‌های بهتر را انتخاب کنید

علاوه بر تغییر در مصرف غذاها، انتخاب نوشیدنی‌های سالم‌تر، راه ساده دیگری برای رژیم لاغری تا عید است. نوشابه، آب میوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا اغلب مملو از قند و کالری اضافی هستند که می‌تواند در طول زمان به افزایش وزن کمک کند.

برعکس آب می‌تواند به شما کمک کند تا احساس سیری کنید و به طور موقت متابولیسم را برای کاهش مصرف کالری و کاهش وزن افزایش دهید. یک مطالعه روی 24 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق نشان داد که نوشیدن 500 میلی‌لیتر آب قبل از غذا، میزان کالری مصرفی را در مقایسه با گروه کنترل؛ 13 رصد کاهش داد.

مطالعه کوچک دیگری روی 14 نفر نشان داد که نوشیدن 500 میلی‌لیتر آب، متابولیسم را 30درصد پس از 30 تا 40 دقیقه افزایش می‌دهد. همچنین مقدار کالری سوزانده شده را برای مدت کوتاهی، کمی افزایش می‌دهد.

برای کاهش وزن، نوشیدنی‌های شیرین و پرکالری را حذف کنید و سعی کنید یک تا ۲ لیتر آب در طول روز بنوشید. همان‌طور که گفتیم، نوشابه، آبمیوه و نوشیدنی‌های ورزشی دارای مقدار زیادی کالری هستند و می‌توانند به افزایش وزن کمک کنند.

آب، نشان داده که مصرف کالری را می‌کاهد و متابولیسم را به طور موقت افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: رژیم هندی | بهترین رژیم غذایی کاهش وزن هندی

5. آهسته غذا بخورید

کاهش سرعت و تمرکز بر لذت بردن از غذا، یک استراتژی موثر برای کاهش مصرف و افزایش احساس سیری است. به عنوان مثال، یک مطالعه روی 30 زن گزارش داد که آهسته غذا خوردن باعث کاهش دریافت کالری به طور متوسط ​​10درصد، افزایش مصرف آب و منجر به احساس سیری بیشتر نسبت به سریع غذا خوردن، شد.

مطالعه دیگری نشان داد که غذا خوردن به آرامی باعث افزایش سطح هورمون‌های خاصی در بدن شما می‌شود که مسئول افزایش سیری هستند. لقمه‌های کوچک‌تر، نوشیدن مقدار زیادی آب همراه با غذا و کاهش حواس‌پرتی‌های بیرونی می‌تواند به شما کمک کند که آهسته‌تر غذا بخورید تا کاهش وزن را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: صبحانه رژیمی برای لاغری ، ۷ ماده غذایی رژیمی عالی برای صبحانه

6. فیبر را به رژیم لاغری تا عید اضافه کنید

فیبر یک ماده مغذی است که بدون هضم در بدن شما حرکت می‌کند، به تثبیت قند خون، کند شدن تخلیه معده یاری می‌رساند و شما را برای مدت طولانی‌تری سیر خواهد کرد.

مطالعات متعدد نشان می‌دهد که فیبر تاثیر قدرتمندی بر کاهش وزن دارد. طبق یک بررسی، افزایش مصرف روزانه فیبر به میزان 14 گرم بدون ایجاد هیچ تغییر رژیم غذایی با کاهش 10درصدی کالری دریافتی و 1.9 کیلوگرم کاهش وزن در طی چهار ماه همراه بود.

مطالعه دیگری روی 252 زن نشان داد که هر گرم فیبر رژیمی مصرف شده با کاهش 0.25 کیلوگرمی وزن بدن طی یک دوره 20 ماهه مرتبط است. حداقل 25 تا 38 گرم فیبر روزانه از غذاهایی مانند میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل را هدف قرار دهید تا سلامت خود را بهینه کنید و کاهش وزن را افزایش دهید.

پس افزایش مصرف فیبر با کاهش کالری دریافتی و وزن بدن مرتبط است.

بیشتر بخوانید: راه های لاغری افراد تنبل با تغییر رژیم غذایی و ورزش

7. یک صبحانه پرپروتئین بخورید

مصرف پروتئین یکی از مراحل رژیم لاغری تا عید|سیوطب

بیدار شدن با یک صبحانه سالم و سرشار از پروتئین راهی عالی برای شروع روز شما و ادامه دادن به اهداف کاهش وزن است. افزایش مصرف پروتئین می‌تواند با کاهش اشتها و کاهش مصرف کالری به کاهش وزن کمک کند.

یک مطالعه کوچک 12 هفته‌ای روی 19 نفر نشان داد که افزایش 30درصدی مصرف پروتئین باعث کاهش مصرف روزانه 441 کالری و کاهش وزن بدن به میزان 4.9 کیلوگرم شد.

مطالعه دیگری روی 20 دختر نوجوان نشان داد که خوردن یک صبحانه با پروتئین بالا باعث افزایش احساس سیری و کاهش سطح برخی از هورمون‌هایی می‌شود که باعث تحریک گرسنگی می‌شوند.

به علاوه، مطالعات متعدد، مصرف بیشتر پروتئین را با کاهش وزن بدن و چربی شکم در طول زمان مرتبط می‌کند. جو دوسر، ماست، تخم مرغ، پنیر دلمه و کره بادام زمینی چند غذای اصلی هستند که می‌توانید به عنوان بخشی از یک صبحانه سالم و سرشار از پروتئین آن‌ها لذت ببرید.

بنابراین افزایش مصرف پروتئین صبحگاهی با احساس سیری بیشتر، کاهش دریافت کالری و کاهش وزن بدن مرتبط است.

بیشتر بخوانید: كاهش چربی های شکم در كمترين زمان

8. هر شب به اندازه کافی بخوابید

تنظیم یک برنامه خواب منظم و پایبندی به آن شاید عامل مهم دیگری برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز باشد، به خصوص اگر می‌خواهید در یک ماه 4.5 گیلوگرم وزن کم کنید.

طبق یک مطالعه کوچک، نخوابیدن 9 مرد برای یک شب منجر به افزایش قابل توجهی در گرسنگی و سطوح گرلین، هورمونی که اشتها را تحریک می‌کند، شد. از سوی دیگر، مطالعه‌ای روی 245 زن نشان داد که بهبود کیفیت خواب و فشردگی در حداقل هفت ساعت خواب در هر شب، احتمال کاهش وزن موفق را تا 33درصد افزایش می‌دهد.

سعی کنید حداقل 7 تا 8 ساعت در شب بخوابید، یک برنامه خواب منظم تنظیم کنید و حواس‌پرتی را قبل از خواب به حداقل برسانید تا چرخه خواب خود را بهینه کنید و به اهداف کاهش وزن خود برسید.

پس در حالی که کم‌خوابی می‌تواند گرسنگی را افزایش دهد، خواب کافی می‌تواند به رژیم لاغری تا عید، کمک شایانی کند.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری با حلقه برای چه اشخاصی مناسب است؟

9. تمرینات مقاومتی را امتحان کنید

تمرین مقاومتی نوعی فعالیت بدنی است که شامل کار برای عضله‌سازی و افزایش قدرت است. علاوه بر سایر مزایای سلامتی مرتبط با تمرینات مقاومتی، شاید متابولیسم را افزایش دهند تا کاهش وزن آسان‌تر شود.

یک مطالعه روی 94 نفر نشان داد که تمرینات مقاومتی باعث حفظ توده بدون چربی و متابولیسم بدن پس از کاهش وزن می‌شود و به حداکثر رساندن میزان کالری سوزانده شده در طول روز کمک می‌کند.

به طور مشابه، مطالعه دیگری روی 61 نفر نشان داد که 9 ماه تمرین مقاومتی، میزان کالری سوزانده شده در هنگام استراحت روزانه را به طور متوسط ​​5درصد افزایش داد.

استفاده از تجهیزات باشگاه یا انجام تمرینات با وزن بدن در خانه دو راه آسان و موثر برای شروع تمرینات مقاومتی و کاهش وزن است.

به طور کلی، مطالعات نشان می‌دهد که تمرین مقاومتی می‌تواند به حفظ توده بدون چربی و افزایش متابولیسم برای رژیم لاغری تا عید کمک کند.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری صورت با آموزش ۱۱ تکنیک موثر برای زیبایی

10. ناشتایی متناوب

ناشتایی متناوب شامل محدود کردن غذا خوردن برای چندین ساعت است. این امر می‌تواند با محدود کردن بازه زمانی مصرف غذا، میزان مصرف را کاهش دهد و احتمالا وزن را کاهش دهد.

در واقع برخی تحقیقات نشان می‌دهند که ناشتایی متناوب می‌تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش وزن بوده و شاید به اندازه محدودیت کالری موثر باشد. به علاوه یک مطالعه روی 11 بزرگسال سالم نشان داد که روزه‌داری کوتاه‌مدت به طور قابل‌توجهی تعداد کالری‌های سوزانده شده در حالت استراحت را افزایش می‌دهد.

همچنین شاید سطوح هورمون رشد انسانی را افزایش دهد، هورمونی مهم که نشان داده کاهش چربی را افزایش می‌دهد و توده بدون چربی بدن را حفظ می‌کند.

روش‌های مختلفی برای ناشتایی متناوب وجود دارد. بسیاری معمولا یک پنجره 8 تا 10 ساعته برای محدود کردن مصرف غذا در هر روز را انتخاب می‌کنند. روشی را بیابید که برای شما و برنامه‌تان مناسب باشد.

بنابراین ناشتایی نامتناوب می‌تواند متابولیسم را بهبود بخشد، چربی اضافه را از بین ببرد، توده بدون چربی بدن را حفظ کند و از این طریق به رژیم لاغری تا عید کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری بازو به همراه ۷ تکنیک کاملا کاربردی

11. مصرف سبزیجات در رژیم لاغری تا عید

سبزیجات غنی از مواد مغذی هستند و ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر کافی را همراه با کاهش کالری دریافتی، تامین می‌کنند. یک مطالعه نشان داد که هر 100 گرم افزایش مصرف روزانه سبزیجات با 0.5 کیلوگرم کاهش وزن در طول شش ماه همراه بود.

بررسی بزرگ دیگری از 17 مطالعه روی بیش از 500 هزار نفر نشان داد کسانی که بیشتر سبزیجات مصرف می‌کنند، 17درصد کمتر در معرض خطر اضافه وزن یا چاقی هستند. بسیاری از مطالعات دیگر نشان می‌دهند که افزایش مصرف فیبر از غذاهای غنی از فیبر، مانند سبزیجات با کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن بدن مرتبط است.

برای اینکه یک راه آسان برای افزایش سهمیه سبزیجات خود داشته باشید، یک یا دو وعده اضافی را در مخلفات، سالادها، ساندویچ‌ها و میان وعده‌ها بگنجانید. بنابراین مصرف سبزیجات با کاهش وزن و کاهش خطر چاقی از طریق دریافت فیبر بیشتر از غذاها مانند سبزیجات با کاهش دریافت کالری مرتبط است.

بیشتر بخوانید: ۸ ورزش لاغری پهلو؛ تمرینات آسان برای خلاص شدن از شر چربی‌ها

12. از مصرف سس‌ها و چاشنی‌ها در رژیم لاغری تا عید صرف نظر کنید

اضافه کردن مواد مختلف روی غذاهای مورد علاقه شما می‌تواند به سرعت یک وعده غذایی سالم را به یک بمب کالری تبدیل کند. به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری (13 گرم) سس مایونز می‌تواند بیش از 90 کالری داشته باشد، در حالی که بسته‌های سس دارای 73 کالری در هر 15 گرم است.

کره بادام زمینی یک چاشنی محبوب دیگر است که می‌تواند باعث افزایش سریع کالری شود. با استفاده از روش‌های کلی محاسبه کالری، می‌توانید تخمین بزنید که قطع کردن حتی یک وعده از این چاشنی‌های پرکالری در روز می‌تواند کالری دریافتی را به اندازه‌ای کاهش دهد که تا 5 کیلوگرم در طول یک سال کم شود.

این امر می‌تواند به کاهش سریع وزن در صورت ترکیب با روش‌های دیگر کمک کند. در عوض، سعی کنید از گیاهان و ادویه‌ها به عنوان چاشنی استفاده کنید تا کالری دریافتی را کم نگه دارید و کاهش وزن را به حداکثر برسانید.

از طرف دیگر، سعی کنید سس‌ها و چاشنی‌ها را با گزینه‌های کم کالری مانند سس تند، خردل یا ترب کوهی جایگزین کنید. پس جایگزینی سس‌ها و چاشنی‌ها با مواد کم کالری‌تر، اهمیت زیادی در رژیم لاغری تا عید دارد.

بیشتر بخوانید: ورزش برای لاغر شکم و پهلو، به همین راحتی!

13. تمرینات هیت (HIIT)

تمرین تناوبی با شدت بالا یا هیت (HIIT) نوعی تمرین است که به طور متناوب بین دوره‌های سریع فعالیت و دوره‌های ریکاوری کوتاه، ضربان قلب شما را بالا نگه می‌دارد تا چربی‌سوزی و کاهش وزن را تسریع کند.

افزودن تمرینات هیت به رژیم لاغری تا عید، می‌تواند ابزاری فوق‌العاده موثر برای کاهش وزن 5 کیلوگرمی در یک ماه باشد. در واقع یک مطالعه در 9 مرد، اثرات تمرینات هیت را با دویدن، دوچرخه‌سواری و تمرینات مقاومتی مقایسه کرد و نشان داد که یک جلسه 30 دقیقه‌ای تا 30درصد کالری بیشتری نسبت به سایر فعالیت‌ها می‌سوزاند.

مطالعه دیگری نشان داد که مردانی که فقط 20 دقیقه تمرینات هیت را سه بار در هفته انجام می‌دهند، 2 کیلوگرم از چربی بدن و 17درصد از چربی‌های شکمی را در طی 12 هفته از دست دادند. بدون اینکه هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی یا زندگی خود ایجاد کنند.

برای شروع سعی کنید ورزش هوازی خود را تغییر داده و یک یا دو تمرین هیت در هفته انجام دهید. یعنی تمرین به طور متناوب با دویدن و پیاده‌روی به مدت 30 ثانیه را در برنامه داشته باشید.

همچنین می‌توانید فعالیت‌های دیگری را در تمرینات HIIT خود مانند پرش، اسکات و شنا تجربه کنید. پس تمرینات HIIT می‌تواند کالری بیشتری نسبت به سایر اشکال تمرینات بسوزاند. در نتیجه این تمرینات وزن را کاهش می‌دهند و چربی‌سوزی را افزایش خواهند داد.

بیشتر بخوانید: هر کدام از این تمرین‌ها می‌توانند بهترین ورزش برای لاغری باشند

14. در طول روز بیشتر فعالیت کنید

مردی که با رژیم لاغری تا عید لاغر شده است|سیوطب

حتی وقتی که در زمان کوتاهی می‌دوید و نمی‌توانید یک تمرین کامل ورزشی را انجام دهید، اضافه کردن مقدار کمی فعالیت دیگر، می‌تواند وزن بدن را کاهش دهد.

 شاخص NEAT به کالری‌هایی اشاره دارد که بدن شما در طول روز با انجام فعالیت‌های غیرورزشی منظم مانند تایپ کردن، باغبانی یا پیاده‌روی می‌سوزاند.

تخمین زده می‌شود که NEAT شاید تا 50درصد از کل کالری‌هایی که در روز می‌سوزانید را تشکیل دهد، اگرچه این تعداد بسته به سطح فعالیت شما می‌تواند کمی متفاوت باشد.

ایجاد چند تغییر در برنامه روزانه شما می‌تواند کالری‌سوزی را افزایش دهد تا با حداقل تلاش، کاهش وزن را سرعت دهد. پارک کردن دورتر در پارکینگ، استفاده از پله‌ها به جای آسانسور، پیاده‌روی در زمان استراحت ناهار و حرکات کششی هر 30 دقیقه، چند راه ساده برای افزایش تحرک در روز برای شما هستند.

پس NEAT یا فعالیت‌های غیرورزشی می‌تواند تا 50درصد از کل کالری‌هایی را که در روز می‌سوزانید، تشکیل دهد. حرکت بیشتر در طول روز می‌تواند به شما کمک کند کالری بیشتری بسوزانید تا وزن خود را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: ورزش‌هایی برای لاغری سریع در خانه

یادداشت پایانی در ارتباط با رژیم لاغری تا عید

در حالی که کاهش وزن 4 تا 5 گیلوگرمی در یک ماه شاید یک هدف عالی به نظر برسد، اما با ایجاد برخی تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی شما، کاملا امکان‌پذیر است.

هر بار یک قدم بردارید و هر هفته چند تغییر کوچک ایجاد کنید تا وزن خود را به طور ایمن و پایدار کاهش دهید و آن را در طولانی‌مدت نگه دارید. با کمی صبر و تلاش می‌توانید به اهداف کاهش وزن خود برسید و سلامت کلی‌تان را در رژیم لاغری تا عید، بهبود بخشید.

منبع
healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا