اخبار پزشکی

زاویه سازي صورت چیست؟ به روز‌ترین روش‌ها برای  اینکه زیباتر دیده شوید

زاویه سازي صورت برای زیباتر شدن را امروزه بسیاری از زنان و مردان در برنامه خود قرار داده‌اند. گاهی صورت دارای مشکلاتی است که خیلی‌ها دوست دارند هرچه زودتر راهی برای ترمیم آن پیدا کنند. این مشکلات ممکن است مادرزادی  یا در گذر زمان ایجاد شده باشد. هدف از زاویه سازی این است که فرد زیباتر و جوان تر دیده شود. روش‌های گوناگونی امروزه برای زیبا دیده شدن ابداع شده که زاویه سازی یکی از این روش هاست که بر اساس فرم فک و صورت شما، متخصص، مناسب‌ترین روش‌ها را برای فرد برمی‌گزیند. به هر روی هدف از زاویه سازي، اقدام برای زیباتر دیده شدن فک و صورت شماست. در این مقاله از مجله پزشکی سیوطب درباره زاویه سازی صورت و موضوعاتی مطرح در این میان سخن خواهیم گفت.

تاثیر زاویه سازي بر زیبایی صورت

در فرایند زاویه سازي،  پزشک درپی برطرف کردن کاستی های فک و صورت شماست. گاهی این مهم با کشیدن فک، گاهی با لاغر کردن فک و گاهی با برجسته‌سازی گونه اتفاق می‌افتد. در این میان همزمان با زاویه سازی، جوان شدن پوست و ترمیم چروک‌ها و ظریف‌تر شدن بینی نیز به دست می‌آید. گاهی هم تصادفات باعث تغییر ناگهانی چهره می شوند که این فرایند به اصلاح تغییرات فک و صورت کمک می‌کند. افزون بر اثر گذاری زاویه سازی در زیباتر دیده شدن، ایجاد یا افزایش اعتماد به نفس افراد از دیگر دست آوردهای این تغییر در چهره است.

چه کسانی  لازم است زاویه سازی انجام دهند؟

زاویه سازی صورت و ترمیم | سیوطب

افرادی که کاندیدای مناسب برای زاویه سازي صورت هستند  به چند دسته تقسیم می‌شوند. افردی که مشکلاتی در چهره خود دارند. اگر فکی به شکل مربع یا پهن دارید یا گونه‌هایتان چاق است، خانم‌هایی که فکشان خط مردانه دارد یا اگر گونه‌هایتان لاغر است احتمالا کاندیدای مناسبی خواهید بود. برای امتحان، انگشت شستتان را دردو طرف گونه قرار دهید و بکشید. اگر این کشیده شدن صورتتان را زیباتر کند شما به اقدامات زیبایی نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر اگر خیلی چاق یا لاغر است یا فک پایینی شما کوچک است، اگر بینی‌تان بزرگ است و گردن چاقی دارید بهتر است از زاویه دار کردن فکتان منصرف شوید.

 زاویه سازي صورت با ژل

یکی از روش‌هایی که برای زاویه سازی صورت پیشنهاد می‌شود، زاویه سازی با تزریق ژل است. این روش به دوران نقاهت خاصی نیاز ندارد و یک عمل کم خطر به شمار می‌رود. برای این منظور ژل‌ها در انواع گوناگون موجود است که قیمت‌های متفاوتی نیز دارد. ژل با دقت به بخش‌های مختلف فک تزریق می‌شود. این تزریق بایستی توسط یک متخصص صورت گیرد تا دچار مشکل نشوید. این عمل ممکن است 1 ساعت طول بکشد. بعد از اتمام تزریق ژل، شما می‌توانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید. نکته این است که بعد از تزریق، نباید به محل تزریق دست بزنید و روی آن قسمت دراز بکشید. باید توجه داشته باشید که امروزه ژل‌های تقلبی بسیاری در باز وجود دارد  که تزریق آن‌ها سلامت پوست و زیبایی شما را به خطر می‌اندازند.

زاویه سازی صورت با نخ

استفاده از نخ‌های قابل جذب که برایتان ایجاد حساسیت نمی‌کند، از دیگر روش‌های زاویه دار کردن صورت است. نخ را در لایه زیر پوست می‌گذارند. سپس پزشک از طریق همین نخ، زاویه‌سازی را اعمال خواهد کرد. زاویه‌سازی با افزایش کلاژین سازی صورت می‌ گیرد که در این میان ترشح سنتر الاستین نیز سبب جوان سازی پوست خواهد شد. آثار این روش تا دوسال باقی می‌ماند.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

استفاده از بافت چربی خود فرد، یکی دیگر از روش‌های زاویه‌دار کردن صورت است. پزشک چربی های خود فرد را از کشاله ران، دور ناف، دور زانو و پهلو بر می‌دارد و چربی را برای تزریق آماده می‌کند. تمامی مراحل برداشت چربی در اتاق عمل و شرایط استریل کامل انجام می‌گیرد. این چربی‌ها را به وسیله کانول به صورت تزریق خواهند کرد. در این روش محل تزریق تا چند روز کبود خواهد ماند.

زاویه سازی صورت با عمل جراحی

زاویه سازی صورت و جراحی | سیوطب

زاویه سازي صورت با جراحی از تمام این روش‌ها سخت‌تر، پرعوارض تر با دوران نقاهت طولانی‌تر است. همینطور در جراحی زاویه دار کردن صورت، دیگر امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد. عمل جراحی از چند طریق صورت می گیرد. عمل غبغب، جراحی کوچک یا بزرگ کردن گونه‌ها، کوچک کردن فک  و لیفت گردن، از نمونه جراحی‌هایی است که در این مرحله انجام می‌شود و زاویه مناسبی برای صورت می‌سازد.

زاویه سازی صورت با ورزش

علاوه بر روش‌های گفته شده با حرکات ورزشی نیز می‌توان فک را زاویه دار کرد. عضله‌های صورت و گردن بر روی فک تاثیر بسیاری دارند. به همین سبب با انجام حرکات ورزشی به صورت مدام و پیوسته می‌توانید صورتتان را زاویه دار کنید. البته این کار به حوصله، مداومت و صبر نیاز دارد. این فرایند 1 تا 3 ماه طول می‌کشد. البته ممکن است تغییرات چنان واضح نباشد، اما به گونه‌ای است که شما اصلاح فکتان را حس نخواهید کرد.

مراحل زاویه سازي صورت چگونه است؟

توجه به این نکته ضروری است که 10 روز قبل از اقدام باید مصرف داروهای ضد انعقاد خون را متوقف کنید. اگر باردارید یا به کودک شیر می‌دهید نیز از این عمل چشم پوشی کنید. پیش از تزریق خوب پوستتان را بشویید و وعده غذایی مناسبی میل کنید. کیفیت ژل، جنس نخ و تمام موارد را به خوبی زیر نظر بگیرید تا پشیمانی به بار نیاید. پزشک بنا به روش مورد نظر، از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد  و صورت را کانتور یا بررسی جزء به جزء خواهد کرد. این روش ها دوران نقاهت کوتاهی دارند و گاهی سرپایی انجام می‌شوند.

بعد از عمل زاویه سازی چه باید کرد؟

مراقبت های پس از زاویه دار کردن صورت  با هر روشی که باشد شامل اقدامات پرهیزی است. تا دوهفته بعد از عمل از کشیدن سیگار و مصرف الکل بپرهیزید. به سونا نروید  و به صورتتان هیچ فشاری نیاورید. اگر از روش تزریق چربی استفاده می‌کنید یادتان باشد که چربی سیال است  و نباید روی آن فشار بیاورید. پس هنگام خوابیدن مراقب باشید. اگر در قسمت تزریق با تورم و قرمزی پوست مواجه شدید حتما پزشکتان را مطلع نمایید.

معایب زاویه سازی صورت

روش‌های مختلف زاویه دار کردن، معایب و محاسنی دارد. تزریق ژل و چربی در مقایسه با عمل جراحی، مقرون به صرفه تر و کم خطرتر است. اما جراحی همواره با خطراتی همراه است  و هزینه بالایی دارد. از سوی دیگر ژل‌ها ماندگاری کمتری نسبت به جراحی دارند. البته میزان ماندگاری بستگی به جنس ژل مصرفی دارد. باید دانست تزریق ژل و چربی به منظور زاویه سازي صورت هزینه‌های بالایی دارد؛ زیرا زاویه سازی به حجم بالایی از ژل نیاز دارد که رقم بالایی خواهد بود.

 همه چیز در باره زیبایی و هزینه‌های های زاویه سازی صورت 1401

روش‌های مختلف زاویه سازی، هزینه‌های متفاوتی نیز دارد. هزینه زاویه سازي صورت با ژل به ازای هر یک سی سی از 1500000 تا5000000 توما نخمین زده شده است. هزینه کل درمان زاویه سازی با چربی نیز بین 10 تا 12 میلیون تومان برآورد شده است. این در حالی است که برای عمل جراحی هزینه‌ها به طور محسوسی افزایش خواهد یافت و به محل انتخابی شما برای عمل بستگی دارد. در این مقاله درباره زاویه دار کردن صورت نکاتی را بیان کردیم. امید که هر روز سالم تر و زیباتر به نظر برسید.

پرسش‌های مطرح در زمینه زاویه دار کردن صورت

آیا ممکن است عدم تقارن پدید آید؟

بله. درصورت مشاهده فورا نزد پزشک تزریق کننده بروید.

مهمترین عوارض زاویه سازی صورت چیست؟

وجود تورم و کبودی در همه روش‌ها یکسان است.

آیا زاویه سازی برای مردان نیز مانند زنان است؟

بله. اما به دلیل ضخیم‌تر بودن پوست مردان ممکن است به میزان ژل  و چربی بیشتری نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا