تغذیهخانواده و تغذیه سالم

تغذیه برای درمان فراموشی | 7 ماده غذایی برای جلوگیری از آلزایمر

تغذیه برای درمان فراموشی (آلزایمر)، پزشکان معتقدند سلامت قلب و مغز بسته به غذایی که می خوریم دارد در مطالعه ای جدید ثابت شده برنامه رژیم غذایی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 53 درصد کاهش دهد. همچنین با تغییر در سبک زندگی مانند مطالعه روزانه ، فعال بودن زندگی اجتماعی ، ترک سیگار، ورزش و خواب نیز مانند رژیم غذایی بر کاهش آلزایمر نقش اساسی دارند .

انواع مواد غذایی موثر بر کاهش آلزایمر 

تغذیه برای درمان فراموشی - سیوطب

تغذیه برای درمان فراموشی


  • سبزیجات سبز

مصرف وعده های غذایی سبزیجات سبز از قبیل کلم پیچ ، اسفناج ، کلم بروکلی ، سایر سبزیجات مملو از ویتامین های A و C حداقل دو وعده و حداکثر شش وعده یا بیشتر در هفته بیشترین مزایای تقویت مغز را دارد.اهمیت سبزیجات بر سلامت مغز و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر روشن است بنابراین سعی کنید هر روز سالاد و سبزیجات بخورید.


  • آجیل

آجیل حاوی چربی های سالم ، فیبر و آنتی اکسیدان است بنابراین میان وعده خوبی برای سلامت مغز و کاهش کلسترول بد خون می باشد همچنین خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. توصیه می شود حداقل پنج بار در هفته آجیل بخورید.


  • بلوبری

بلوبری تنها میوه ای که محافظی قوی برای مغز و حفظ سلامت آن استتوصیه می شود حداقل هفته ای دو بار بلوبری بخورید.


  • لوبیا

لوبیا سرشار از فیبر ، پروتئین و، کالری کم و چربی است که به سلامت مغز کمک می کند محققان توصیه می کنند برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر، سه بار در هفته لوبیا باید خورد.


  • ماهی سالمون و ساردین ، تغذیه برای درمان فراموشی

ماهی سالمون و ساردین ، تغذیه برای درمان فراموشی

ماهی اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین های گروه B دارد که برای عملکرد عصبی مغز ضروری استدر ماهی قزل آلا آنتی اکسیدانی به نام آستاگزانتین وجود دارد که از سیستم عصبی (از جمله مغز شما) در برابر التهاب محافظت می کند

ساردین نیز ​​یکی دیگر از ماهی های دارای امگا 3 و ویتامین D دارد که با افزایش سن خطر زوال عقل را کاهش می دهد.


  • تخم مرغ

زرده تخم مرغ حاوی کولین ،که به تنظیم حافظه و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک  می کند. همچنین حاوی ویتامین های گروه B برای کاهش آلزایمررا در سالمندان است.


  • شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان های تقویت کننده مغز است و می تواند به بهبود یادگیری و حافظه و همچنین کاهش پیری کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 10 مگابایت. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here

دکمه بازگشت به بالا