ورزشورزش و لاغری

8 ورزش لاغری پهلو؛ تمرینات آسان برای خلاص شدن از شر چربی‌ها

ورزش لاغری پهلو برای اشخاصی که چربی شکم و پهلو دارند یک چالش بزرگ است و این افراد اغلب به دنبال تمریناتی هستند که چربی‌های ناحیه پهلو و کمر را هدف قرار دهد. هرچند بسیاری از خانم‌ها با هدف داشتن کمری باریک، لاغر و خوش‌فرم به سراغ ورزش لاغری پهلو می‌روند، اما این تمرینات فقط مختص خانم‌ها نیست و بسیاری از آقایان نیز به دنبال آن هستند. در این مقاله می‌خواهیم تمرینات ورزش لاغری پهلو را به شما معرفی کنیم تا دیگر خلاص شدن از شر چربی‌های دور شکم و پهلو و داشتن کمری باریک؛ رویا نباشد.

ورزش لاغری پهلو

ورزش لاغری پهلو این روزها در بین مرد و زن و اکثر جوانان محبوب است؛ زیرا همه دوست دارند نه تنها چربی پهلو و شکم نداشته باشند بلکه به دنبال شکمی 6 تیکه هستند؛ آنچه که آن را به اصطلاح سیکس پک می‌شناسیم.

در حقیقت نیازی نیست که یک بدن‌ساز یا ورزشکار حرفه‌ای باشید، اشخاص عادی جامعه نیز وقتی می‌خواهند وزن‌شان را کاهش دهند اغلب یکی از اهداف‌شان داشتن شکمی صاف و پهلوهایی بدون چربی است.

به همین دلیل است که یافتن ورزش لاغری پهلو این روزها چالش بسیاری از بیان می‌شود.

مشکل از آنجا آغاز می‌شود که چربی پهلو ظاهر زیبایی ندارد و تناسب اندام ما را بر هم می‌ریزد و در عین حال بسیار هم سخت آب می‌شود.

بیشتر بخوانید: 6 ورزش برای چاقی سیبی شکل؛ از اسکات تا کار با وزنه و لانژ

در سوی دیگر اهمیت پهلوها این است که عضلات شکم و پهلوها به هم متصل هستند و بدون از بین بردن چربی‌های پهلو و تقویت عضلات آن، نمی‌توان شکمی صاف و بدون چربی اضافه داشت.

از سوی دیگر باید با خودمان صادق باشیم و بدانیم که از بین بردن چربی‌های شکم بدون ورزش و تنها از طریق رژیم غذایی اگر هم شدنی باشد بسیار دشوار و زمان‌بر است و ممکن است در طولانی‌مدت، ماندگار نباشد.

همچنین صرف نظر کامل از غذاهای خوشمزه نظیر همبرگر و فست فودها یا سایر خوراکی‌های خوشمزه نیز به خودی خود کار بسیار سختی است.

در سوی دیگر، رژیم غذایی شاید چربی‌های شکم و پهلوی شما را آب کند اما بدون ورزش و تنها با رژیم، نمی‌توانید شکمی شش تکه و اندامی زیبا داشته باشید.

پس ورزش لاغری پهلو، منطقی‌ترین راه برای خلاص شدن از شر چربی‌های پهلو و داشتن اندامی مناسب؛ به نظر می‌رسد.

بنابراین بهتر است اگر می‌خواهید به هدف خود برسید، تنبلی را کنار بگذارید و از همین امروز ورزش لاغری پهلو را آغاز کنید.

همان‌طور که گفتیم آب کردن چربی‌های شکم و پهلو یکی از دشوارترین مراحل لاغر شدن به شمار می‌رود. پس بهتر است از ابتدا به این مسائل توجه کنید تا پس از آغاز ورزش لاغری شکم، زود دلسرد نشوید.

حقیقت این است که شکم و پهلو، اولین بخش‌هایی از بدن هستند که چاق می‌شوند و از سایر قسمت‌ها نیز دیرتر لاغر خواهند شد. این واقعیتی است که تلخ یا شیرین همگی باید آن را بپذیریم.

بیشتر بخوانید :7 ورزش چاقی صورت؛ معجزه یوگا برای زیبایی بیشتر صورت

7 تمرین آسان برای خلاص شدن از شر چربی‌های شکم و پهلو

از آنجایی که چربی‌های شکم در کناره‌های معده قرار دارند، خلاص شدن از شر آن می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. چربی‌های پهلو برای ریختن و آب شدن به مجموعه‌ای کاملا متفاوت از سایر تمرینات نیاز دارند.

قرنطینه و دورکاری در دوران پاندمی کرونا سبب در خانه ماندن و گذراندن بیشتر زمان در خانه شد. همچنین کار کردن به صورت نشسته در مواقع عادی در محل کار، ممکن است منجر به رسوب بیشتر چربی در پهلوها شود.

برای لینکه چربی‌های پهلوی خود را آب کنید و کمری تراشیده داشته باشید، تمریناتی وجود دارند که می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 10 ورزش لاغری با توپ از کرانچ و پلانک با توپ تا پل گلوت

1-  حرکت مثلث

چرخش در حرکتِ ژست مثلثی شکل که در واقع یکی از حرکات یوگا است، چیزی است که به کاهش چربی رسوب شده در پهلوی شما کمک می‌کند.

برای انجام این کشش کافی است بایستید و هر دو پا را به اندازه عرض شانه باز کنید.

حالا بازوهای خود را از هر دو طرف دراز کنید. بدن خود را به آرامی به طرفین خم کنید و با دست چپ انگشت پای چپ خود را لمس کنید. دست راست شما باید در هوا باشد و به سمت بالا کشیده شود.

اطمینان حاصل کنید که بازوی چپ و راست شما یک خط مستقیم تشکیل می‌دهند که از زمین شروع می‌شود. گردن خود را به سمت چپ نگه دارید. به آرامی به حالت عادی برگردید و آن را در سمت دیگر تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: فیتنس؛ حرکات ورزشی برای آب کردن چربی‌ با برنامه و رژیم غذایی

2-  چرخش شکم روسی

ورزش لاغری پهلو؛چرخش شکم روسی|سیوطب

یک ورزش لاغری پهلو که می‌تواند بسیار مفید باشد، چرخش شکم روسی است. برای انجام این ورزش و لاغری پهلو، فقط بنشینید و پاهایتان را دراز کرده و دست‌ها را جلوتر به هم متصل کنید.

حالا پاهایتان را بالا بیاورید تا با زمین تماس نداشته باشند. اکنون بالاتنه خود را به همراه دستان خود از این طرف به سمت دیگر بچرخانید، بدون اینکه اجازه دهید پاهایتان با زمین برخورد کنند.

این ورزش لاغری پهلو به آب کردن چربی‌های رسوب کرده روی پهلوهای شما در کمترین زمان کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: 12 فایده رقص زومبا؛ از چربی سوزی تا تقویت بدن

3-  حرکت ضربه از پهلو

ورزش لاغری پهلو؛حرکت ضربه از پهلو|سیوطب

یک ورزش لاغری پهلو برای حرکت دادن عضلات کمر و شکم، تمرین ضربه پهلو است. برای انجام این ورزش لاغری پهلو، روی تشک بنشینید و زانوهای خود را خم کنید.

پاهایتان را کنار هم و دستانتان را پشت سر بگذارید و انگشتانتان رو به عقب باشند. حالا به آرامی باسن خود را به سمت بالا فشار دهید و پای راست خود را با لگد به بالا بکوبید.

پاهای خود را یکی یکی عوض کنید و به لگد زدن ادامه دهید. مطمئن شوید که باسن در طول تمرین با زمین تماس نداشته باشد. 30 ثانیه ادامه دهید و 3-4 بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش برای لاغر شکم و پهلو، به همین راحتی!

4- کشش نشسته (تک پا)

ورزش لاغری پهلو؛کشش نشسته تک پا|سیوطب

کشش نشسته تک پا، یک تمرین نشسته بسیار ساده و در عین حال موثر که به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان از شر چربی‌های پهلو خلاص شوید.

برای این تمرین فقط کافی است بنشینید و پای چپ خود را به سمت داخل تا کنید و پای راست را جلوتر از خود بکشید. اکنون از دست راست خود برای لمس انگشت پای راست‌تان استفاده کنید.

این وضعیت را حداقل 10 ثانیه نگه دارید و 3-4 بار تکرار کنید. این به کشش عضلات کمر و همچنین عضلات کناری شکم کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری با حلقه برای چه اشخاصی مناسب است؟

5- کرانچ با دست و پای مخالف

ورزش لاغری پهلو؛کرانچ با دست و پای مخالف|سیوطب

اگر به دنبال راه‌های سریع برای کاهش چربی هستید، سعی کنید این تمرین را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

برای انجام تمرین کرانچ با دست و پای مخالف، فقط کافی است به شکل صاف به پشت دراز بکشید و پای خود را با زانوهای جمع شده به سمت داخل بکشید و دست‌ها را زیر سر قرار دهید.

حالا پای راست خود را بلند کنید و سعی کنید زانوی راست خود را با آرنج چپ لمس کنید. در حین انجام این کار حتما بالاتنه خود را بالا بیاورید. به حالت استراحت برگردید و همین کار را با پای دیگر تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: هر کدام از این تمرین‌ها می‌توانند بهترین ورزش برای لاغری باشند

6-  لمس پاشنه درازکش

ورزش لاغری پهلو؛لمس پاشنه درازکش|سیوطب

لمس پاشنه درازکش، تمرینی است که می‌تواند به شما رسیدن به کمر باریک را نوید دهد. حرکت لمس پاشنه برای نابودی شکم و پهلوهای شما عالی هستند.

برای آغاز این تمرین، روی تشک یوگا خود دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و پاهای‌تان را کمی بیشتر از عرض شانه از هم باز کنید.

سپس بازوهای خود را طوری دراز کنید که کف دست‌ها به سمت داخل باشند. نفس خود را بیرون دهید و بالاتنه‌تان را به سمت چپ فشار دهید تا با انگشتان دست چپ پاشنه چپ خود را لمس کنید. این وضعیت را برای یک ثانیه نگه دارید.

به آرامی به موقعیت اولیه برگردید و نفس بکشید. همین کار را با سمت راست خود انجام دهید. این ورزش لاغری پهلو را 30 بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری صورت با آموزش 11 تکنیک موثر برای زیبایی

7-  حرکت تخته‌ای پلانک

ورزش لاغری پهلو؛حرکت تخته‌ای پلانک|سیوطب

حرکت تخته‌ای پلانک یا پلانک ساعد، یک ورزش لاغری پهلو است که به شما در داشتن شکمی صاف، کمک شایانی می‌کند.

برای انجام این تمرین، ساعدهای خود را روی تشک یوگا قرار دهید و آرنج‌ها را زیر شانه‌ها تراز کنید. بازوهای شما باید به اندازه عرض شانه موازی بدن باشند.

توجه کنید که سرتان در یک راستا با پشتتان باشد. این موقعیت را به مدت 20 ثانیه نگه دارید.

بیشتر بخوانید: ورزش‌هایی برای لاغری سریع در خانه

8-    Starfish crunch

ورزش لاغری پهلو؛حرکت ستاره دریایی|سیوطب

حرکت Starfish crunch یا کرانچ ستاره دریایی برای تقویت عضلات شکم و پهلوی شما عالی است. برای انجام این ورزش لاغری پهلو، روی تشک یوگا دراز بکشید و پاها و دستان خود را دراز کنید و حالت “X” ایجاد کنید.

سپس شانه‌ها، قسمتی از بالاتنه و پاهایتان را از زمین بلند کنید و آرنج‌ها را به زانوهایتان نزدیک کنید.

این موقعیت را برای یک ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی به حالت اولیه بازگردید. این حرکت را 20 بار تکرار کنید.

 

بیشتر بخوانید: ایروبیک، ورزشی همراه با موسیقی و تقویت بدن و فرم‌دهی

سخن آخر درباره ورزش لاغری پهلو

شکمی که ول باشد و تکان بخورد یا پهلوهایی که بیرون‌زده و انباشت چربی در آن‌ها مشخص است، به راحتی به دست می‌آیند اما خلاص شدن از شر آن‌ها مدتی طول می‌کشد.

خوشبختانه، راه‌های مؤثری وجود دارد که به شما در حل این مشکل کمک می‌کند که تحت عنوان ورزش لاغری پهلو می‌شناسیم مثل کرانچ و چرخش روسی که روی عضلات شکم و عضلات پهلوی شما تمرکز می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری بازو به همراه 7 تکنیک کاملا کاربردی

ورزش لاغری پهلو به راحتی قابل اجرا است و نیازی به تجهیزات خاصی نداشته یا حتی نیازی به رفتن به باشگاه ندارد.

در واقع تنها عاملی که شما از شر چربی‌های پهلو خلاص می‌کند و به شکم و پهلوی خوش‌فرم و رویایی‌تان می‌رساند، 30 دقیقه ورزش لاغری پهلو در روز است.

ما در تیم مجله سیوطب سعی کردیم تا در این مقاله به شما کمک کنیم تا به رویاهای خود برسید. به همین دلیل لیستی از تمرینات موثر جمع‌آوری کردیم که برای شما شکمی صاف و شگفت‌انگیز را به ارمغان می‌آورند. بیایید شروع کنیم و استارت ورزش لاغری پهلو را از همین امروز بزنیم.

منبع
timesofindia.indiatimes

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا