اخبار پزشکیپوستزیباییمو

بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو: 11 مولتی ویتامینی که شما را شگفت‌زده خواهد کرد

فهرست محتوا نمایش

بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو در راستای بهبود موهای نازک و ضعیف شده یک ضرورت به حساب می‌آید. این امر را اگر به موقه و در زمان درست پیش بگیریم رسیدن به موهای پر پشت و زیبا دور از ذهن نیست. مصرف بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو بسیاری از ویتامین‌ها را برای حمایت از مو، پوست و ناخن‌های سالم در اختیار ما قرار می‌دهد. به خصوص اگر فردی کمبود ویتامین داشته باشد، این مکمل‌های رشد مو می‌توانند به سلامت موهایش کمک کنند و از موهای نازک او محافظت قابل توجهی به عمل آورد.

به همین دلیل این مقاله از مجله سلامت سیوطب را بر اساس جدیدترین و موثرترین یافته‌های پزشکی به کمک پزشکان چیره دست این حوزه گردآوری کرده‌ایم. بر اساس تحقیقات گسترده‌ای که توسط تیم انجام شده لازم شد که علاوه بر پزشکان حوزه زیبایی با متخصصین تغذیه و گوارش نیز مشورت کامل و جامعی داشته باشیم تا به بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو برسیم. در ادامه 11 مورد از بهترین مولتی ویتامین‌ها برای مو را مور‌د بررسی قرار داده‌ایم تا مخاطبان بتوانند بهتریسن گزینه را برای موهای خود انتخاب کنند.  

نحوه عملکرد بهترین مولتی ویتامین‌ برای رشد مو مردان و زنان

هنگامی‌که یکی از مکمل‌های خوراکی را مصرف می‌کنید، بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو در جریان خون جذب و در آنجا تمام سلول‌ها، از جمله فولیکول‌های مو را تغذیه خواهد کرد. فقط بدانید که ویتامین‌ها برای رشد مو بیشتر در یک فرآیند غیر مستقیم عمل می‌کنند.

ایف جی رادنی، متخصص پوست و مو، مدیر مؤسس زیبایی شناسی پوست ابدی و استاد پوست در دانشگاه‌ هاوارد و دانشگاه جورج واشنگتن، می‌گوید: تعداد کمی ‌از ویتامین‌ها وجود دارند که به طور خاص رشد مو را هدف قرار ‌دهند. ولی برخی ویتامین‌ها نیز وجود دارد که سلامت کلی و در نهایت می‌تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد.

Joshua Zeichner، M.D.، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی در دانشکده پزشکی Icahn می‌گوید: ما می‌دانیم که شرایط خاصی مانند کمبود مواد مغذی یا ویتامین با نازک شدن موها مرتبط است. به عنوان مثال، در کم‌خونی و کمبود ویتامین D، بیماران ممکن است متوجه ریزش مو شوند.

بنابراین ما همیشه می‌خواهیم مطمئن شویم که ‌ایا سطح ویتامین D و آهن در حدی است که باید باشد یا خیر. اساساً، اگر سلامتی یا مصرف ویتامین آن طور که باید خوب نباشد، بدن روی آن تمرکز می‌کند و به طور بالقوه ویتامین‌های سالم برای مو را از موها دور می‌کند.

چه چیزی را در بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو کودکان باید جستجو کرد

دکتر رادنی می‌گوید داشتن سلامت کلی برای رشد مو مهم است، اما چند ماده مغذی وجود دارد که برای موهای سالم مهم هستند. او توصیه می‌کند به دنبال ویتامینی برای رشد مو باشید که حاوی موارد زیر باشد:

  • بیوتین (ویتامین B7): این یک ویتامین محلول در آب است که به تولید کراتین کمک می‌کند، پروتئینی که مو، پوست و ناخن‌ها را می‌سازد. دکتر رادنی می‌گوید: «در حالی که در درجه اول به رشد ناخن کمک می‌کند، ممکن است برخی از همپوشانی‌هایی با رشد مو وجود داشته باشد.
  • ویتامین C: این ویتامین به تولید کلاژن کمک می‌کند، پروتئینی که می‌تواند به تقویت پوست در ریشه مو و در نهایت کراتین در بدن کمک کند. دکتر رادنی می‌گوید: هر دو برای خاصیت ارتجاعی، استحکام و درخشندگی مو مهم هستند.
  • فلز روی: دکتر رادنی می‌گوید: این به تقویت ایمنی کلی کمک می‌کند.

دکتر انگلمن می‌گوید: سایر مواد مغذی درجه یک که باید به دنبال آن‌ها باشید عبارتند از ویتامین A، سایر ویتامین‌های B، چربی‌های امگا 3، سلنیوم، منیزیم. اما، اگر مشکل ریزش مو باشد و شخص بخواهد از مسیری بدون ویتامین استفاده کند، دکتر سیندی واسف، متخصص پوست، استادیار دانشکده پزشکی راتگرز رابرت وود جانسون، می‌گوید که ماینوکسیدیل 5 درصد موضعی بدون نسخه، یک ماده غذایی عالی است.

بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو کدام‌ها هستند

چندین درمان خانگی وجود دارد که به ضخیم شدن مو کمک می‌کند، از جمله مکمل ها و محصولات ریزش مو مورد تایید FDAسازمان غذا وداروی آمریکا. جهت تعیین بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو بهتر است با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی مشورت کرد. در ادامه 11 مورد از بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو را به شما معرفی می‌کنیم:

1.نوترافول بهترین مولتی ویتامین خارجی برای رشد مو

مکمل نوترافول بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو|سیوطب

این مکمل رشد مو حاوی تعدادی مواد قوی مانند ویتامین های A، C و D، روی و سلنیوم است که همه آن‌ها با هم برای بهبود سلامت کلی مو کار می‌کنند. مک مایکل می‌گوید: سخت است که بگوییم کدام ترکیبات دقیق کار می‌کنند، اما می‌دانیم که نخل اره‌ای و کلاژن دریایی هر دو بسیار مهم هستند.

این مکمل را بهترین مولتی ویتامین برای درمان نازک شدن مو می‌دانند. این مکمل از مواد گیاهی بسیار غلیظ برای رسیدگی به هر مرحله از چرخه رشد استفاده می‌کند، مانند ویتامین E، آشواگاندا (نوعی گیاه)، بیوکورکومین ضد التهابی و غیره. نوترافول دارای مطالعات بالینی عالی برای حمایت از اثربخشی آن بر رشد مو است. بسیاری از متخصصین این مکمل را بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو به شمار می‌آورند و آن را روزانه به بیماران توصیه می‌کنند.

یک مطالعه در مورد زنانی که می‌گویند موهایشان نازک شده نشان داد که پس از مصرف شش ماه از این مکمل رشد و ضخامت قابل توجهی برای موهایشان بدست آوردند. محققان همچنین پس از سه ماه متوجه افزایش ‌تراکم مو هم شدند.

2. بیوتین Nature’s Bounty (نیچرز بونتی) ارزشمندترین مولتی ویتامین برای رشد مو

ویتامین B یک عنصر در بسیاری از مکمل‌های مختلف مو است و بدون شک بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو حاوی این ویتامین خواهد بود. دکتر انگلمن می‌گوید: «بیوتین یک ویتامین محلول در آب است که از رشد مو، پوست و ناخن‌ها با کمک به تجزیه چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها حمایت می‌کند. وقتی ویتامین B کم می‌شود، ممکن است متوجه ضعیف شدن موها شوید یا حتی موها شروع به ریزش کند.

او می‌گوید می‌توان انتظار داشت که ‌این ویتامین سرعت رشد مو را افزایش دهد، اما ضخامت آن را افزایش نمی‌دهد. با این حال، به مراتب ارزان‌تر از سایر مکمل‌ها است و آن را به نقطه شروع خوبی تبدیل می‌کند.

3. مولتی ویتامین پاستیلی ویتافیوژن بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو (Vitafusion Multivitamin Plus Beauty)

مکمل پاستیلی ویتافیوژن بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو|سیوطب

غنی شده با بیوتین، ویتامین C و E، و همچنین سایر مواد مغذی ضروری مانند روی و فولات است. این مولتی ویتامین نه تنها ظاهر و رشد مو را بهبود می‌بخشند، بلکه منتقدان از تفاوت قابل‌ توجهی که در ناخن‌های شکننده ‌ایجاد می‌کند ابراز خوشحالی می‌کنند. مواد موجود در این مولتی ویتامین شکستگی و شکافتن انتهایی موها و گره‌ها را متوقف می‌کند. همچنین موها را ضخیم‌تر و کمی‌بلندتر خواهد کرد و به همین دلیل گاهی از آن به عنوان بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو نام می‌برند.

4. تقویت کننده کراتینه موی Reserveage Nutrition

ترکیبی چشمگیر از بیوتین، رسوراترول، و سیناتین کراتین HNS (ماده‌ای که به بهبود مو و پوست آسیب‌دیده کمک می‌کند) به تغذیه تارها برای جلوگیری از شکستگی کمک می‌کند. این گزینه مخصوصا برای افرادی است که به طور مرتب موهای خود را حالت می‌دهند، رنگ می‌کنند یا دکلره می‌کنند.

این مکمل که حاوی طیف وسیعی از ویتامین‌های B است به بدن کمک می‌کند تا مواد مغذی را برای تغذیه رشد مو تجزیه کند. علاوه بر دسته ویتامین‌های گروه B ویتامین روی، کورکومینوئیدهای آنتی اکسیدانی و اسیدهای آمینه نیز در این مکمل مو وجود دارد.

سیستین (که توسط دو مولکول سیستئین تشکیل می‌شود) یک آمینو اسید و بلوک سازنده پروتئین است که به حفظ ساختار پروتئین‌ها در بدن کمک می‌کند و یکی از مهم‌ترین اسیدهای آمینه برای رشد مو به شمار می‌آید. با توجه به ویتامین‌های کلیدی و مهمی که در این مکمل وجود دارد از نظر برخی از متخصصین مو بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو است.

5. قرص مکمل مو پاستیلی قویترین دارو برای رشد مو

HUM Nutrition Hair Sweet Hair Growth Vegan Gummies

این قرص که نوعی آدامس گیاهی است برای سلامتی بیشتر و پر پشت بودن موها طراحی شده است. این آدامس‌ها حاوی بیوتین، روی، B12، PABA و اسید هستند. این قرص به تیره شدن موهای خاکستری کمک می‌کند، همچنین در تقویت سلامت فولیکول‌ مو و جلوگیری از ریزش نقش بسیار اثرگذاری دارد. خیلی از افراد که به ریزش مو شدید دچار بودند با مصرف این قرص تقریبا از ریزش خلاص شدند به همین دلیل آن را بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو مد نظر می‌گیرند و به دیگران نیز توصیه می‌کنند.

این محصول محبوب وگان‌ها دارای موادی است که تاثیر آن برای رشد مو به اثبات رسیده است. برای مثال، بیوتین، ویتامین B، روی و اسید فولیک از جمله موادی است که در این مولتی ویتامین وجود دارند.

6. قرص ضد ریزش و مکمل مو ویویسکال

مکمل مو ویویسکال بهترین مولتی ویتامین برای پوست و مو|سیوطب

Viviscal حاوی یک کمپلکس دریایی، بیوتین، روی، ویتامین C، آهن و عصاره دم اسب است. این ویتامین‌ها برای گسترش مرحله آناژن (رشد) چرخه رشد مو کاربردهای فراوانی دارند. در یک مطالعه در سال 2015 که در پژوهش و عمل درماتولوژی منتشر شد، مشخص شد که پس از 90 روز، زنان بزرگسالی که Viviscal مصرف کردند، حجم موی بسیار بیشتری داشتند. از نظر بسیاری از زنان بزرگسال مکمل مو ویویسکال بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو است.

7. مکمل مو Ouai برای موهای نازک؛ آیا می‌توان آن را بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو دانست؟

این مکمل حاوی آشواگاندا برای کمک به کنترل تولید هورمون استرس کورتیزول است. کورتیزول عاملی است که امکان دارد باعث ریزش مو شود. بیوتین موجود در این مکمل رشد مو را تسریع می‌کند، در حالی که اسیدهای آمینه بلوک‌های ساختمانی برای تولید کراتین فراهم می‌سازند. اسید آمینه پروتئینی بسیار مهمی است که بخش عمده‌ای از موها را تشکیل می‌دهد. ویتامین‌های C و E نیز بر روی دفاع آنتی‌اکسیدانی تاثیر می‌گذارند تا از دست دادن زودرس موها جلوگیری به عمل می‌آورد.

8. کپسول نیچرمید (Nature Made Multi for Her Softgel)؛ بهترین مولتی ویتامین برای پوست و مو

کپسول مولتی نیچرمید (Nature Made) بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو|سیوطب

دکتر فریدلر می‌گوید یک مولتی ویتامین پایه خوب کمک زیادی به رشد موها خواهد کرد. به‌این دلیل که مولتی‌ها حاوی نیازهای موها هستند: بیوتین، ویتامین C و D، روی و آهن از جمله ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی است که در این مکمل وجود دارد. Nature Made به شکل ژل نرم ارائه می‌گردد تا بلعیدن آن آسان گردد.

9. Ritual Postnatal بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو در زنان پس از زایمان

مواد فعال در این مکمل فولات، بیوتین، کولین، آهن، ید، منیزیم، روی، بور، امگا 3 DHA و ویتامین‌های A، C، B12، D3، E و K2 است. پس از زایمان، بسیاری از زنان متوجه ریزش موهای اضافی می شوند که آن‌ها را با نگرانی روبرو می‌سازد. این مولتی ویتامین حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی برای حمایت از بهبودی در دوره پس از زایمان است.

به طور خاص، حاوی دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA)، یک اسید چرب امگا 3 در تقویت رشد مو، بهبود تراکم مو و کاهش ریزش مو موثر عمل خواهد کرد. همچنین حاوی ویتامین D، آهن و روی است که همگی با ریزش مو در افراد مبتلا به کمبود مرتبط هستند. از نظر کیفیت و دقت توسط شخص ثالث آزمایش شده و تاثیرگذاری آن به اثبات رسیده است.

مزایای مولتی ویتامین Ritual Postnatal برای رشد مو

  • تست شده توسط شخص ثالث
  • حاوی امگا 3 DHA است
  • مناسب برای افراد وگان
  • بدون گلوتن
  • طراحی شده برای جذب آسان

نکات منفی که در مورد این مکمل وجود دارد عبارت است از:

  • قیمت گران
  • کم کولین

10. ویتامین D ارگانیک؛ غذای واقعی که به رشد مو کمک بسیاری می‌کند

تلوژن افلوویوم (TE) اصطلاح پزشکی برای زمانی است که موها بیش از حد معمول می‌ریزد. اغلب چند ماه پس از یک رویداد استرس زا، مانند زایمان یا استرس روانی قابل توجه، ظاهر می‌شود. این جایی است که ویتامین D وارد می‌شود. ساپنا پالپ، بنیانگذار پوست اسپرینگ استریت در نیویورک می‌گوید: ویتامین شماره یک که به‌عنوان یک علت جدی رشد مجدد مو در TE به‌اندازه کافی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، کمبود ویتامین D است.

ویتامین D در تولید فولیکول‌های موی جدید نقش بسیار موثری دارد، بنابراین دکتر پالپ توصیه می‌کند که یک ویتامین رشد مو مانند نوترافول مصرف کنید و سپس مکمل D هم به صورت اضافی در برنامه دارویی خود قرار دهید.

11. مولتی ویتامین SuperHair  مکملی قدرتمند رفع ریزش و تثبیت رنگ مو

قرص SuperHair قویترین دارو برای رشد مو|سیوطب

این مکمل کاربردی، یک مولتی ویتامین را با ویتامین‌های A، B، C، D، E و K، به ‌علاوه آشواگاندا و جینسنگ ‌ترکیب می‌کند. گیاهان بکار رفته در این مکمل از دسته گیاهان آداپتوژنیک است که به مهار پاسخ استرس بدن کمک می‌کند.

از آنجایی که استرس در نازک شدن و ریزش مو نقش دارد، این‌ مکمل کمک می‌کند تا تارهای از آسیب و ریزش دور بمانند. کاربرانی کهخ از این مکمل استفاده کرده‌اند با خوشحالی به کاهش چشم‌گیر ریزش موی خود اشاره می‌کنند. همچنین از رشد مجدد موی قابل توجهی بهره‌مند می‌شوند و به همین دلیل از آن به عنوان بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو نام می‌برند.

نکات مهم بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو

عوامل زیادی از جمله سن، ژنتیک و هورمون‌ها روی رشد مو تاثیر می‌گذارند. کمبود برخی مواد مغذی مانند ویتامین D، آهن و روی در ریزش مو نقش بسیار زیادی دارد.

در حالی که برخی افراد با مکمل‌های رشد مو ارتباط برقرار نمی‌کنند اما تحقیقات انجام شده بیانگر این است که انتخاب بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو در تقویت موها بسیار خوب عمل کرده است. گاهی موادی که اغلب در مکمل‌های مو یافت می‌شوند امکان دارد برای برخی افراد، به‌ویژه آن‌هایی که باردار یا شیرده هستند، منع مصرف داشته باشد.

در این نوشتار 11 نمونه از بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو را بررسی کرده‌ایم تا اگر نگران موهای خود هستید با رجوع به آن موهایی بسسیار پر پشت داشته باشید. فقط نکته‌ای که مهم است اینکه قبل از مصرف مکمل‌های رشد مو از یک متخصص مراقبت‌های بهداشتیدر مورد تداخلات دارویی بپرسید تا با خیال راحت آن‌ها را مصرف کنید.

سوالات متداول بهترین مولتی ویتامین‌ برای رشد مو

1.بهترین مولتی ویتامین برای رشد مو کودکان حاوی کدام ویتامین‌ها باید باشد؟

موها برای رشد به بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری نیاز دارند. خوشبختانه، بسیاری از آن‌ها در حال حاضر در رژیم غذایی وجود دارند. اگر به دنبال مکمل ویتامین برای حمایت از رشد موی سالم هستید، محصولی را پیدا کنید که حاوی هر یک از موارد زیر باشد: ویتامین A، ویتامین 7B، ویتامین C، ویتامین D، ویتامین E، امگا 3 و روی.

2. بهترین ویتامین‌های دوران بارداری برای رشد مو کدامند؟

ویتامین‌های دوران بارداری یا مولتی ویتامین‌های دوران بارداری اغلب شامل ویتامین‌های B12، C، D، E، آهن، روی، اسید فولیک، کلسیم، تیامین و ید هستند. از این میان ویتامین C، ویتامین D، ویتامین E، آهن، اسید فولیک و روی برای رشد مو مفید هستند. در حالی که مصرف ویتامین‌های دوران بارداری صرفا برای اهداف مو توصیه نمی‌شود، اما به رشد مو کمک می‌کنند. اگر به دنبال مکمل ویتامینی برای رشد مو هستید، به دنبال مکملی باشید که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مشابه باشد. همیشه قبل از مصرف ویتامین‌های دوران بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

3. کدام ویتامین‌ها برای رشد موهای مردان مفید هستند؟

موهای مردانه به ویتامین‌هایی مشابه موهای زنان نیاز دارند، اما علت ریزش مو و نازک شدن مو در مردان با زنان متفاوت است. طاسی با الگوی مردانه با عوامل ژنتیکی و هورمونی مرتبط است. تحقیقات اخیر نشان داده است که کمبود ویتامین D با الگوی طاسی مردانه مرتبط است. مکمل‌های مو برای طاسی با الگوی مردانه اغلب شامل موادی مانند کراتین محلول، کلپ، دم اسب، عصاره ریشه و آنتی اکسیدآن‌ها هستند. اما تحقیقات در مورد تاثیر این مواد بر روی مو هنوز در حال انجام است.

منبع
cnet.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا