پوستزیبایی

درمان سریع جوش چرکی

جوش یا آکنه شایع ترین بیماری پوستی است که جمعیت زیادی را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. در این مقاله از سیوطب به موضوع درمان سریع جوش چرکی پرداخته ایم.

جوش چرکی مساله ای آزار دهنده است. اغلب شیوع آن در نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی در مرحله بلوغ رخ می دهد و معمولاً در صورت، گردن ، پشت و شانه ها ظاهر می شود. در حقیقت جوش ها به دلیل ترشح بیش از حد سبوم غدد چربی در پوست تولید می شود و غالباً آلوده اند و منجر به ورم ، درد ، قرمزی و چرک می شود. بنابراین کاهش جوش ها و جلوگیری از ظهور مجدد آنها برای سلامتی بدن مهم است.

درمان های خانگی جوش ها

درمان سریع جوش چرکی بزرک - سیوطب

درمان سریع جوش چرکی


  • کمپرس گرم برای درمان سریع جوش چرکی

معمولا کمپرس گرم اولین کاری که باید برای خلاص شدن از شر جوش های چرکی انجام داد، گرما به افزایش گردش خون و تولید آنتی بادی های بیشتر بدن کمک می کند به همین دلیل استفاده از کمپرس گرم روی جوش یکی از بهترین داروهای خانگی است که امتخانش ضرری ندارد.

طریقه مصرف:

هر روز سه یا چهار بار به مدت 20 دقیقه کمپرس گرم را روی جوش ها قرار دهید تا جایی که جوش ها از بین بروند.


  • آب لیمو 

آب لیمو به دلیل خاصیت اسیدی راهی سریع برای از بین بردن جوش ها و سفید کننده پوست برای کاهش رنگدانه های باقی مانده پس از بهبودی جوش می باشد همچنین جای زخم آکنه را خشک می کند.

طریق مصرف:

یک پنبه آبلیمو آغشته به اب لیمو را روی قسمت جوش ها قراردهید و بعد از 5 تا 6 ساعت آن را بشوییدبهتر است قبل از خواب آن را اعمال کنید.

توجه داشته باشید ،استفاده از آب لیمو برای افرادی که پوست حساس دارند توصیه نمی شود زیرا باعث تحریک و بدتر شدن شرایط پوست می شود.

روغن درخت چای برای درمان سریع جوش چرکی

درمان سریع جوش چرکی


  • روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی است  و به درمان عفونت باکتریایی  و ایجاد جوش کمک می کند.

طریقه مصرف

البته نباید روغن مستقیماً روی پوست قرار گیرد زیرا باعث سوزش می شود بنابراین پنج قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کنید  سپس روغن رقیق شده را به پنبه ای اغشته کنید و آن را دو یا سه بار در روز روی جوش ها قرار دهید


  • پودر زردچوبه برای درمان سریع جوش چرکی

پودر زردچوبه دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است که به التیام  و کاهش جوش ها کمک می کند. یکی از شگفتی های پودر زردچوبه اینکه هم می توان آن را خورد و هم به صورت موضعی برای درمان جوش استفاده کرد.

طریق مصرف:

برای خوردن زردچوبه، یک قاشق چای خوری پودر آن را در آب یا شیر بجوشانید و مخلوط را روزانه سه بار بنوشید. برای استفاده موضعی، نیز زردچوبه را با آب ، زنجبیل یا هر دو مخلوط کنید و به صورت خمیر حداقل دو بار در روز اعمال کنید.


  • نمک اپسوم

نمک اپسوم به خشک شدن چرک و تخلیه جوش کمک می کند. نمک اپسوم را در آب گرم حل کرده و در کمپرس قرار دهید سپس کمپرس را به مدت 20 دقیقه در محل جوش ها قرار دهیداین کار را حداقل سه بار در روز برای از بین بردن جوش ها انجام دهید.


  • روغن کرچک برای درمان سریع جوش چرکی

روغن کرچک یک ضد التهاب  قوی و حاوی ترکیبی به نام اسید ریسینولئیک است که به درمان طبیعی و عالی ردن جوش ها کمک می کند.

طریق مصرف: 

حداقل سه بار در روز مقدار کمی روغن کرچک را مستقیماً روی جوش قرار دهید.

درمان سریع جوش چرکی با روش های بالا در بیشتر مواقع جوابگو است و نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا