طب سنتیگیاهان دارویی

مسکن های طبیعی ضد درد را بشناسید

مسکن های طبیعی، معمولا ما براي انواع دردهاي خود از دندان درد ، کمر درد یا هر نوع درد دیگراولين چيزي كه به ذهنمان مي رسد، مصرف قرص هاي مسكن ضد درد با عوارض اعتیاد آور ،خطر عوارض جانبی ، تداخلات دارویی و غيره به همراه دارند و از مسكن هاي طبيعي غافل مي شويم . بسیاری از گیاهان و ادویه ها اغلب التهاب و سایر بیماری های مربوطه را درمان کنند و به عنوان داروی جایگزین شناخته می شود .

مسکن های طبیعی ضد درد

  • پوست بید

پوست درخت بید مسکن طبیعی سیوطب

مسکن های طبیعی ضد درد

قرن هاست که مردم از پوست بید برای تسکین التهاب و علت بیشتر درد ها و تب استفاده می کنند. پوست بید سفید حاوی ماده شیمیایی سالیسین مانند آسپیرین (Bayer) است. پوست بید را ميتوان به صورت چای دم كرد. البته به دليل خواصش به صورت مکمل مایع یا بصورت کپسول نيز قابل خريداري است. در كل از پوست درخت بید برای تسکین ناراحتی ناشی از سردرد ، کمردرد ، آرتروز (OA) و بسیاری از بیماری ها استفاده مي شود.

با این حال در برخي موارد باعث ناراحتی معده و آسيب به کلیه ها مي شود پوست بيد فقط باید توسط بزرگسالان استفاده شود و مقدار زیاد آن برای کودکان مضر و سمی است. پوست درخت بيد با داروهاي آسپیرین ، ایبوپروفن یا ناپروکسن، وارفارین (کومادین) یا سایر درمان های ضد انعقادی تداخل دارد.

  • زردچوبه

زردچوبه مسکن طبیعی

مسکن های طبیعی ضد درد

احتمالا يادتان است از زمان هاي قديم زدچوبه را به همراه تخم مرغ در محل آسيب و شكستگي قرار مي دادند اما علت آن را نمي دانستيم ، زردچوبه ادویه اي با طعم تركيباتي بي نظير است که به محافظت از بدن در برابر مولکول های رادیکال آزاد که به سلول ها و بافت آسیب می رساند ، كمك مي كند. علاوه بر اين زردچوبه برای درمان موارد زير استفاده مي شود:

  • سوءهاضمه
  • زخم
  • ناراحتی معده
  • پسوریازیس
  • سرطان

زردچوبه به عنوان مسکن طبیعی درد به تسکین التهاب کمک می کند و به صورت مكمل نيز وجود دارد.

  • میخک ها

میخک مسکن های طبیعی

مسکن های طبیعی ضد درد

بیشتر بخوانید:درمان سردرد با روش‌های معالجه فوری دارویی و خانگی

میخک علاوه بر خواص غذايي و استفاده به عنوان طعم دهنده، به عنوان دارو به کاهش حالت تهوع و درمان سرماخوردگی ، تسکین درد ، سردرد ، التهاب آرتروز ، و دندان درد کمک مي كند و به صورت کپسول یا پودر نيز مصرف مي شود. حتي از میخک برای درمان عفونت های قارچی نيز استفاده مي شود اما به مطالعات بيشتر در اين زمينه نياز است.

ماده فعال موجود در میخک ، یک مسکن طبیعی در تسكين های درد است. مالیدن مقدار کمی روغن میخک روی لثه ها درد دندان را به طور موقت تسکین مي دهد اما نبايد زياد از آن استفاده شود.

فراموش نكنيد درد نشانه مشكلي در بدن است که مشکلی وجود دارد که نیاز به بررسي پزشک دارد. 

مسکن های طبیعی ضد درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا