بیماریگوش و حلق و بینی

بهترین راه قطع آبریزش بینی،درمان آبریزش بینی

هر فردي در طول زندگي آبریزش بینی را تجربه مي كند اين عارضه اغلب با تغییرات فصلی یا آلرژی بروز پيدا مي كند و ممکن است ناشي از بیماری های ديگر نظير سرماخوردگی، عفونت سینوس یا حتی آنفولانزا باشد. در مقاله بهترین راه قطع آبریزش بینی، نکات و ترفندهای درمان آبریزش بینی با استفاده از داروهای خانگی ساده و بدون نسخه و تشخيص نوع آن بيان شده است. 

بهترین راه درمان آبریزش بینی- سیو طب

راه های رهایی از آبریزش بینی

 

بیشتر بخوانید: درمان سردرد با روش‌های معالجه فوری دارویی و خانگی

1. استفاده از داروهای خانگی برای قطع آبریزش بینی

مرحله ۱

براي خلاصي از گرفتگی و سردرد های ناشی از آبریزش بینی ۱۰ مرتبه روزی ۲ یا ۳ بار هر ناحيه بینی خود را فشار دهيد.

مرحله ۲

دستمالي مرطوب‌کننده را از وسط نصف کنید و به صورت دو  گلوله کوچک در هر سوراخ بینی خود بچرخانيد اگر بعد از اين عمل  پشت گلو خود مخاطی احساس كرديد بهتر آن را قورت دهید تا از شر گرفتگی بيني خلاص شوید.

بیشتر بخوانید: گلودرد کودکان را جدی بگیرید |سرماخوردگی یا کووید 19

مرحله ۳

حوله اي را روی سر خود قرار دهید و با آب گرم مخلوط با روغن اکالیپتوس و نعناع  يا دستگاه بخور یا رطوبت ساز بخور دهيد البته مي توانيد ۲ بار در روز دوش آب گرم بگيريد.

مرحله ۴

دستمالي را خیس كرده ، سپس در مایکروویو به مدت ۳۰ تا ۴۵ ثانیه گرم کنید سپس به مدت ۲ تا ۳ دقیقه روی صورت خود قرار دهید به اين ترتيب مخاط بینی کاهش مي يابد.

بیشتر بخوانید: بیماریهای فصل بهار که به سراغمان می آیند کدامند؟

مرحله ۵

هنگام خوابیدن دراز بكشيد و سر خود را روی چند بالش قرار دهید به اين ترتيب مایعات بینی به طور طبیعی تخلیه و راحتر مي توانيد نفس بكشيد.

مرحله ۶

سعی کنید هر ساعت حدود یک لیوان آب و مایعات گرم از قبيل چای گیاهی یا سوپ بخوريد.

مرحله ۷

با يك فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب گرم و نصف قاشق چایخوری (۳ گرم) نمک و یک پیمانه جوش شیرین اسپری شور درست کنید و مواد را از طريق سرنگ يا بطری ۳-۴ بار در روز اسپری داخل بینی بريزيد.

بیشتر بخوانید: قبل از جراحی بینی، این مطلب را بخوانید

استفاده از داروهای خانگی برای جلوگیری از آبریزش بینی 

2.درمان آبریزش بینی با دارو

مرحله اول

خريد اسپری و شستشوی نمکی بيني از داروخانه ها توصيه مي شود ۳-۴ بار در روز از آن استفاده كنيد.توجه داشته باشيد از اسپری بینی نبايد بیش از ۵ روز استفاده كنيد ، زیرا این امر باعث احتقان می شود.

مرحله دوم

خريد نوارهاي بینی موجود در داروخانه که مخصوص سرماخوردگی و احتقان است و استفاده از آن به دفعاتي كه روی بسته بندی درج شده است. توصيه مي شود از نوار بینی در شب استفاده شود.

بیشتر بخوانید: چه عواملی باعث سرفه صبحگاهی می شود؟

مرحله سوم

خريداري داروی ضد احتقان كه به طور معمول قرص مانند است برای خشک کردن مجاری بینی. روي بسته طريقه جند بار مصرف دارو نوشته شده است.

توجه داشته باشيد تنها از مواد ضد احتقان به مدت ۲ -۳ روز استفاده کنید زيرا در صورت استفاده بیش از حد احتقان حتی شدیدتر می شود.

مرحله چهارم

اگر آبریزش بینی شما ناشي از آلرژی است ، آنتی هیستامین ها را مطابق دستورالعمل بسته مصرف کنید و عوارض جانبی آن را نیز با دقت بخوانید برخی از آنتی هیستامین ها باعث خواب آلودگی می شوند.

بیشتر بخوانید: خارش چشم | درمان، پیشگیری و علت خارش چشم

نتیجه گیری…

در این مقاله با راه های قطع آبریزش بینی با دارو و درمان آبریزش بینی خانگی آشنا شدید. امیدواریم با بکارگیری راه های گفته شده در این قسمت با رهایی از شر آبریزش بینی زندگی راحت تری را تجربه نمایید.

امیدواریم مقاله قطع آبریزش بینی برایتان مفید واقع شده باشد همچنین به شما پیشنهاد میکنیم راه های کاهش هیستامین و آلرژی در بدن را نیز مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 10 مگابایت. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here

دکمه بازگشت به بالا