تغذیهرژیم کاهش وزن

بهترین راه چربی سوزی سریع

اگر به  دنبال بهبود وضعیت کلی سلامتی خود هستید ، سوزاندن چربی اضافی بسیار چالش برانگیز است. علاوه بر رژیم و ورزش ، بسیاری از عوامل دیگر نیز می توانند بر وزن و کاهش چربی تأثیر بگذارند. خوشبختانه ، اقدامات بسیار زیادی هستند که میتوانید برای افزایش چربی سوزی سریع  و راحت انجام دهید. سیوطب بهترین راه های چربی سوزی سریع را به شما معرفی میکند.

راه کارهای چربی سوزی سریع

  • بالا بردن قدرت بدنی

تمرین قدرتی نوعی ورزش است که عضلات فرد منقبض می شود و همین باعث ایجاد توده عضلانی و افزایش قدرت می گردد. به طور معمول ، تمرین قدرتی شامل بلند کردن وزنه ها برای ایجاد ماهیچه به مرور زمان می باشد.
تحقیقات نشان می دهد تمرینات قدرتی دارای مزایای سلامتی متعددی به خصوص در مورد چربی سوزی هستند. تمرینات قدرتی باعث کاهش چربی احشایی می شود. چربی احشایی نوعی چربی خطرناک است که در شکم احاطه می شود.
طبق بررسی ، 10 هفته تمرین مقاومت منجر به افزایش کالری سوزی در حالت استراحت 7٪ و کاهش وزن چربی 1.8 کیلوگرم می شود.

چربی سوزی سریع با افزایش قدرت بدنی

گنجاندن غذاهای سرشار از پروتئین در رژیم غذایی یک روش مؤثر برای کاهش اشتها و سوزاندن چربی بیشتر است. در حقیقت ، خوردن پروتئین با کیفیت بالا با خطر کمتری از چربی شکم همراه است  و همچنین به حفظ توده عضلانی و متابولیسم در هنگام کاهش وزن کمک کند .

برخی از نمونه های غذاهای سرشار از پروتئین شامل گوشت ، غذاهای دریایی ، تخم مرغ ، حبوبات و لبنیات است. افزایش پروتئین باعث کاهش اشتها ، کاهش کالری دریافتی و حفظ توده عضلانی می شود.

خواب مناسب و بیشتر به تقویت چربی سوزی و جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند. مطالعات متعددی ارتباط بین خواب کافی و کاهش وزن را نشان داده اند. همچنین کیفیت بهتر خواب حداقل هفت ساعت در شبانه روز ، تا 33 درصد در 6 ماهه باعث کاهش وزن می شود. از طرفی دیگر کمبود خواب منجر به تغییر در هورمونهای گرسنگی ، افزایش اشتها و خطر چاقی بیشتر می شود. برای بالا بردن کیفیت خواب خود برنامه منظمی بچینید، مصرف کافئین را محدود کرده و استفاده از وسایل الکترونیکی را قبل از خواب به حداقل برسانید .

  • اضافه کردن سرکه به رژیم غذایی

سرکه به دلیل داشتن خواص تقویت کننده سلامتی بسیار شناخته شده است. براساس برخی تحقیقات سرکه علاوه بر تأثیر بر سلامت قلب و کنترل قند خون ، به چربی سوزی سریع کمک می کند.
علاوه بر این مصرف 1-2 قاشق غذاخوری (15 تا 30 میلی لیتر) سرکه روزانه باعث کاهش وزن بدن ، چربی شکم و متوسط ​​دور کمر در طی یک دوره 12 هفته می شود . همچنین باعث افزایش احساس سیر بودن و کاهش اشتها را به همراه دارد و میزان کالری روزانه را تا 275 کالری کاهش می دهد .
افزورن سرکه به رژیم غذایی خود آسان است. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد سرکه سیب را با آب رقیق می کنند و آن را به عنوان نوشیدنی چند بار در روز به همراه وعده های غذایی می نوشند.

سرکه راهکار چربی سوزی سریع

  • خوردن چربی های سالم

افزایش چربی های بدن به جلوگیری از افزایش وزن و حفظ احساس سیری کمک می کند.هضم شدن چربی مدتی طول می کشد و به کند شدن تخلیه معده کمک  می کند و اشتها و گرسنگی را کاهش می دهد.

اغلب رژیم های مدیترانه ای سرشار از چربی های سالم از روغن زیتون و آجیل هستند که با خطر کمتری از افزایش وزن در مقایسه با رژیم های کم چربی همراه است .

وقتی افراد  دررژیم غذایی روزانه خود دو قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) روغن نارگیل مصرف کنند ، چربی شکم بیشتری نسبت به افرادی که روغن سویا مصرف می کنند از دست می دهند. از طرف دیگر انواع چربی های ترانس باعث افزایش چربی بدن ، دور کمر و چربی شکم می شود

روغن زیتون ، روغن نارگیل ، آووکادو ، آجیل و دانه ها تنها چند نمونه از انواع چربی سالم هستند که اثرات مفیدی در چربی سوزی سریع دارند.

  • نوشیدنی های سالم تر

نوشیدنی های شیرین و الکلی با خطر بیشتری از چربی شکم در ارتباط هستند. در عوض نوشیدنی های سالم مانند چای سبز با کاهش وزن و چربی سوزی همراه هستند.

  • مصرف فیبر بیشتر

مصرف بیشتر فیبر با کاهش چربی ، کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن بیشتر همراه است.

کافئین ماده اولیه تقریباً هر مکمل چربی سوزی است. همچنین کافئین موجود در قهوه باعث تجزیه چربی و افزایش متابولیسم می شود. مطالعات نشان می دهد که مصرف کافئین بالاتر با کاهش وزن بیشتر همراه است.
درآخر باید گفت ، درج برخی از عادت های سالم در برنامه های روزمره و تغییر رژیم غذایی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. حتی تغییرات جزئی در سبک زندگی می تواند اثرات موثری در چربی سوزی بگذارد.

قهوه روش چربی سوزی سریع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا