تغذیهخانواده و تغذیه سالم

ٖبهترین ظروف برای پخت غذاهای سالم

بهترین ظروف برای پخت غذا، معمولا بسیاری از ما‌ برای پخت غذاهای سالم فقط به مواد غذایی توجه داریم این در حالی است که انتخاب ظروف مناسب نیز در کیفیت غذای پخته شده نقش قابل توجهی خواهد داشت. این موضوع باعث شده است تا در ادامه به معرفی بهترین ظروف برای پخت غذاهای سالم بپردازیم. بهتر است بدانید ظرف ها حتی در طعم غذاهایی که میپزیم نیز تاثیر گذار خواهند بود.

بیشتر بخوانید: زندگی انگل ها

معرفی بهترین ظروف برای پخت غذا

ظروف سرامیکی

میتوان به جرات گفت که ظروف سرامیکی رتبه ی نخست را در لیست بهترین ظروف برای پخت غذاهای سالم در به خود اختصاص خواهند داد.

ظروف سرامیکی جزء معدود ظروفی به شمار میروند که با غذاهای مختلف هیچ واکنشی نشان نخواهند داد و باعث تغییر در طعم و عناصر مواد غذایی نخواهند شد. البته برای انتخاب ظروف سرامیکی باید حساسیت زیادی به خرج داد چون برخی از آن ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار نیستند و ممکن است چندان سالم به شمار نروند.

بیشتر بخوانید: تغذیه سالمندان با چه موادی بهتر است؟

ظروف مسی

ظروف مسی در صورتی که قلع اندود شده باشند جزء بهترین ظروف برای پخت غذاهای سالم به شمار خواهند رفت. مس یکی از عناصر ضروری بدن به شمار میرود و کارشناسان معتقدند پختن غذا در ظروف مسی قلع اندود باعث تامین نیاز بدن به مس خواهد شد.

مس به خوبی حرارت را انتقال میدهد به همین دلیل غذا به صورت یک دست تر در این ظرف ها پخته میشود و کمتر دچار ته گرفتگی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آنچه باید در مورد غذای کودک شش ماهه بدانید

ظروف چدنی

به گفته ی محققان ظروف چدنی برای بسیاری از افراد جزء ظروف سالم به شمار خواهد رفت تا جایی که میتوان با استفاده از آن به درمان کم خونی ناشی از کمبود آهن رفت. این ظروف برای پختن غذاهای گوشتی بسیار مناسب هستند اما برای غذاهای اسیدی بهتر است از سایر ظروف استفاده شود.

البته این ظروف برای افرادی که دچار بیماری هموکروماتوز شده اند چندان مناسب نخواهد بود چون این افراد دچار ازدیاد آهن در خون هستند.

امیدواریم مقاله بهترین ظروف برای پخت غذا مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا