کودکانورزش و کودکان

اسکی کودکان و چگونگی انتخاب مربی، پیست مناسب+چالش های والدین

اسکی کودکان یا بزرگسالان تفواوت بسیاری ندارد، در هر دو حالت شما با ورزشی جذاب روبه‌رو هستید که برای انجام آن نیاز به آموزش دارید. از طرفی این رویای هر پدر و مادر علاقه‌مند به اسکی است که فرزندش را در حال اسکی کردن در شیب‌ها با لبخندی بر لب ببیند. جالب است اگر بدانید که بچه‌ها خیلی سریع‌تر از بزرگسالان اسکی را یاد می‌گیرند، اما دقیقا چه زمانی برای شروع اسکی کودکان مناسب است؟

انتخاب لحظه مناسب برای آشنا کردن فرزندانتان با اسکی برای اینکه آن‌ها عاشق اسکی شوند بسیار مهم است. اولین تجربه اسکی کودکان علاقه بچه‌ها را نسبت به این ورزش ایجاد یا از بین می‌برد.

ما می‌خواهیم به فرزندان شما کمک کنیم تا اسکی را یاد بگیرند. به همین دلیل است که چندین نکته مفید را در مورد نحوه یادگیری اسکی کودکان و کارهایی که والدین می‌توانند برای حمایت از کودکان و نوجوانان خود انجام دهند جمع‌آوری کرده‌ایم.

سوالات رایج والدین در خصوص فراگیری اسکی توسط فرزندان‌شان در این چند مورد خلاصه می‌شود، تلاش بر این است تا انتهای این نوشتار به این سوالات به صورت تخصصی پاسخ داده شود:

  • کودکان از چه سنی باید اسکی یاد بگیرند؟
  • کدام پیست اسکی کودکان را انتخاب کنیم؟
  • آیا درست است که والدین به کودک خود اسکی یاد دهند؟
  • آموزش گروهی بهتر است یا یک مربی خصوصی؟
  • چقدر طول می‌کشد تا کودکان اسکی یاد بگیرند؟
  • در مورد تجهیزات اسکی چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

از چه سنی باید اسکی کودکان باید آغاز شود؟

پسر کوچکی در تله سیژ با مربی اسکی کودکان خصوصی خود|سیوطب

در حالی که شما می‌توانید اسکی را در هر سنی یاد بگیرید، کودکان نیز از این مزیت برخوردارند؛ چراکه انعطاف‌پذیر، چابک و نسبتا نترس هستند. اکثر مدارس اسکی کودکان آموزش را از سن سه سالگی آغاز می‌کنند. با آموزش خوب، بسیاری از بچه ها می‌توانند تنها در چند روز به طور مستقل در یک پیست مبتدی اسکی کنند.

هرچه کودکان زودتر اسکی را یاد بگیرند بهتر است. با این وجود، در پاسخ به این سوال که از چه سنی باید اسکی کودکان را شروع کنند باید بگوییم به انگیزه، اشتیاق و توانایی‌های بدنی آن‌ها بستگی دارد. برخی از کودکان نوپا نمی‌توانند مانند والدین برای اسکی صبر کنند در حالی که کودکان یک یا دو سال بعد علاقه خود را به اسکی نشان می‌دهند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید آن‌ها را با اسکی آشنا کنید، قطعا باید شخصیت (خجالتی یا نترس) و توانایی های بدنی (گام‌های ناامن یا خوب در حفظ تعادل) را در نظر بگیرید.

قانون سرانگشتی اسکی کودکان: بیشتر بچه‌ها از سن چهار سالگی آماده شروع اسکی هستند. معمولا بچه‌های این سن می‌توانند تعادل خود را حفظ کنند و وزن خود را از یک پا به پای دیگر منتقل کنند. از سوی دیگر، اسنوبورد به حرکات متفاوتی نیاز دارد. این حرکات ممکن است برای بچه‌هایی که جوان هستند خیلی سخت باشد. توصیه می‌کنیم اسنوبورد را از هشت سالگی به بعد شروع کنید.

ملاحظات: مطمئن نیستید که آیا فرزندان شما اسکی را دوست دارند یا خیر؟ بگذارید ابتدا به یک مهدکودک اسکی بپیوندند. به این ترتیب کودکان شما به وسایل اسکی عادت می‌کنند؛ در حالی که از بازی در برف با سایر بچه‌ها نیز بسیار لذت می‌برند. اگر فرزندانتان از روز اول لذت بردند، اجازه دهید چند روز دیگر با آن‌ها باشند.

بیشتر بخوانید :دوچرخه سواری کودکان، غنیمتی در دنیای مدرن و دیجیتال امروز

کدام پیست اسکی را انتخاب کنیم؟

برخی از پیست‌های اسکی بیشتر از بقیه برای مبتدیان یا خانواده‌ها مناسب هستند. در حالت ایده‌آل، یک پیست اسکی را انتخاب کنید که مناطق تمرینی مختلف و شیب‌های آسان را ارائه می‌دهد در این صورت می‌توانید به فرزندانتان در یادگیری اسکی کمک کنید. به خاطر داشته باشید که مناطق تمرین باید به راحتی قابل دسترسی باشند. به عنوان مثال آن‌ها باید یا در دره یا نزدیک ایستگاه تله اسکی باشند. به این ترتیب کودکان شما قبل از بستن بند اسکی خود خسته نمی‌شوند.

وقتی بچه‌ها را سرگرم می‌کنید و در عین حال به آن‌ها تکنیک‌های اساسی اسکی مانند برف‌روب، چرخش به چپ و راست را آموزش می‌دهید، تقریبا بدون زحمت اسکی را یاد می‌گیرند.

ملاحظات: مطمئن شوید که فرزندتان با کمک یک حرفه‌ای در اسکی کودکان آموزش می‌بیند.

آیا والدین می‌توانند در آموزش اسکی کودکان ورود کنند؟

تصویر آموزش دادن اسکی از طرف مربی به کودکان|سیوطب

آموزش‌های گروهی روشی سرگرم کننده برای یادگیری اسکی کودکان هستند. بیشتر والدین علاقه‌مند به اسکی نمی‌توانند صبر کنند تا به فرزندان خود اسکی را آموزش دهند، با این حال آموزش دادن به فرزندان خود تنها در دو مورد توصیه می‌شود:

  • شما یک اسکی باز عالی باشید
  • صبور باشید

چیزی که والدین اغلب فراموش می‌کنند این است که هدف اصلی کودک از اولین باری که روی اسکی می‌رود، تفریح ​​در برف و عادت به وسایل اسکی است. تا زمانی که سرگرم کننده باشد، فرزندان شما با کمال میل اصول اسکی را یاد می‌گیرند و تمرین می‌کنند. متاسفانه همه نمی‌توانند به کودکان اسکی را به شیوه‌ای بازی‌گونه و با صبر و حوصله آموزش دهند.

این غیرمعمول نیست که هم کودکان و هم والدین پس از چند حرکت ناموفق روی اسکی، ناامید شوند و استرس داشته باشند. به خاطر داشته باشید، مربیان حرفه‌ای اسکی برای رفع نیازهای فرزندان شما آموزش دیده‌اند. آن‌ها دقیقا می‌دانند که زمان استراحت از تمرین، یک بازی انگیزشی برای حفظ روحیه بچه‌ها یا کمکی برای بهبود تکنیک اسکی است.

ملاحظات: آخرین روز تعطیلات خود را برای اسکی همراه با فرزندانتان ذخیره کنید. پس از یک هفته سرگرم کننده در یک مدرسه اسکی، اکثر بچه‌ها می‌توانند با دامنه‌های پیست اسکی مقابله کنند.

بیشتر بخوانید: بسکتبال کودکان از چه سنی مناسب است؟

آموزش‌های گروهی یا یک مربی خصوصی برای اسکی کودکان؟

یک مربی حرفه‌ای اسکی به فرزندان شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان ممکن اسکی را یاد بگیرند. این که آیا باید کلاس‌های گروهی را پیگیری کنید یا یک مربی خصوصی اسکی را برای کمک به کودکان خود در یادگیری اسکی انتخاب کنید، در درجه اول به نیازهای فرزندان شما بستگی دارد. آیا فرزندان شما کاملا مبتدی هستند؟ آیا آن‌ها از هم‌نشینی با بچه‌های دیگر خوشحال هستند یا معمولا به زمان بیشتری برای سازگاری با موقعیت جدید نیاز دارند؟

مخصوصا برای بچه‌های کوچک، توصیه می‌کنیم آموزش‌های گروهی اسکی را امتحان کنند، زیرا آن‌ها با سایر بچه‌های هم سن و سال‌شان لذت بیشتری را در یادگیری اسکی خواهند داشت. به خاطر داشته باشید، هرگز درس‌های گروهی خسته کننده نخواهد شد.

وقتی زمان برای‌تان اهمیت داشته باشد، ممکن است بخواهید یک مربی خصوصی اسکی بگیرید تا به فرزندانتان در یادگیری اسکی کمک کند. به عنوان مثال، اگر در حال برنامه‌ریزی یک سفر اسکی نسبتا کوتاه هستید، ممکن است پیدا کردن یک کلاس گروهی برای تاریخ دقیق سفر دشوار باشد.

با این حال، مربیان خصوصی اسکی کودکان برنامه‌های انعطاف‌پذیرتری دارند. زمان شروع، مدت زمان و مکان جلسه را می‌توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. علاوه بر این، مربی اسکی می‌تواند تنها روی سرعت، سطح و نیازهای فرزندان شما تمرکز کند، به این معنی که آن‌ها تکنیک خود را حتی سریع‌تر بهبود می‌بخشند.

چقدر طول می‌کشد تا کودکان اسکی یاد بگیرند؟

یادگیری اسکی کودکان زمان می‌برد، زیرا بچه‌ها اسکی را به روش‌های مختلف و با سرعت خودشان یاد می‌گیرند. تجربه نشان داده است که اکثر بچه‌ها بعد از 3 تا 4 روز آموزش اسکی (3 ساعته) در این ورزش احساس امنیت می‌کنند.

در طول اولین کلاس‌های اسکی، کودکان به تجهیزات اسکی عادت و شروع به تمرین برف‌روب و پیچ‌های اولیه و همچنین نحوه توقف مستقل در زمین‌های هموار می‌کنند. به محض اینکه فرزندان شما با اصول اولیه احساس راحتی کنند، می‌توانند در دروس متوسط ​​حضور داشته باشند.

تمرکز آن درس‌ها این است که پیچ‌های موازی را انجام دهند و بتوانند در مسیرهای آبی و حتی برخی از دامنه‌های قرمز اسکی کنند. دروس پیشرفته برای کودکانی در نظر گرفته شده است که قبلا تجربه‌ای در اسکی بازی دارند، بنابراین عمدتا چرخش‌های موازی انجام می‌دهند و می‌توانند به راحتی با شیب‌های سیاه مقابله کنند.

اگر تنها یک بار در سال به تعطیلات اسکی می‌روید، توصیه می‌شود به فرزندان خود اجازه دهید در چند کلاس اسکی حضور داشته باشند تا مهارت‌های اسکی خود را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید: برای فرزندتان، یک مربی فوتبال کودکان باشید تا این نتایج بزرگ را به دست آورید

در مورد تجهیزات اسکی چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

تصویر فروشگاه اجاره تجهیزات اسکی در کوه|سیوطب

وسایل اسکی مناسب برای تفریح ​​و ایمن ماندن در پیست‌ها مهم است. تجهیزات استاندارد اسکی کودکان شامل کت و شلوار اسکی (ژاکت، شلوار، دستکش)، چکمه اسکی، چوب اسکی، کلاه ایمنی و عینک اسکی است. برای اینکه فرزندان شما از آموزش‌های اسکی خود لذت ببرند، باید مطمئن شوید که کلاه و چکمه‌های اسکی کاملا مناسب هستند.

انتخاب چکمه‌های اسکی مناسب تضمین می‌کند که اولین کلاس‌های اسکی فرزندان شما آخرین کلاس‌ها بدل نشوند و تجربه بدی نداشته باشند. البته کلاه ایمنی مناسب برای ایمن نگه داشتن فرزندانتان همیشه مهم است.

وقتی نوبت به لباس اسکی بچه‌ها می‌رسد، دو جنبه را باید در نظر بگیرید. لباس باید گرم و مقاوم در برابر آب باشد. وقتی بچه‌ها اسکی را یاد می‌گیرند، زمان زیادی را صرف بازی در برف می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید کودکتان در طول کلاس‌های اسکی خشک و گرم بمانند، سرمایه گذاری کمی بیشتر روی لباس‌ها ارزشش را دارد.

ملاحضات: خرید تمام تجهیزات اسکی برای کودکان می‌تواند بسیار گران باشد. اگر مطمئن نیستید که فرزندتان اسکی را دوست دارند یا نه یا می‌ترسید لباس‌ها در مدت زمان کوتاهی برای آن‌ها کوچک شود، به سادگی تجهیزات را هنگام ورود به پیست خود اجاره کنید.

قوانین اسکی کودکان

این مقاله به شما کمک می‌کند تا شانس موفقیت کودکان را به حداکثر برسانید. در ادامه چند قانون برای اسکی کودکان را می‌خوانید:

قانون شماره 1: کودکان را گرم نگه دارید

هرگز آب و هوا را دست کم نگیرید. یک روز آبی می‌تواند در مدت زمانی که برای سوار شدن تله کابین نیاز دارید به شرایط کاملا زمستانی تبدیل شود. زیبایی اسکی در سراشیبی این است که شما همیشه به یک اقامتگاه نزدیک باشید، با یک اسکی باز مبتدی، پایین آمدن از کوه می‌تواند زمان‌بر باشد. بنابراین پوشیدن لباس‌های گرم می‌تواند کودک را از سرمای شدید مصون دارد.

قانون شماره 2: اجاره یا خرید تجهیزات اسکی کودکان؟

در حالی که معمولا داشتن وسایل راحت‌تر است، خرید و اجاره فصلی هر دو گزینه‌های هوشمندانه‌ای برای بچه‌ها هستند. اگر تازه شروع کرده‌اید یا قصد دارید فقط چند بار در فصل اسکی کنید، اجاره را در نظر بگیرید. از منطقه اسکی محلی یا فروشگاه اجاره‌ای خود در مورد اجاره یک فصل اسکی، چکمه، میله و حتی کلاه ایمنی بپرسید.

اجاره وسایل به شما این امکان را می‌دهند که اگر کودک شما بزرگ‌تر شد، اندازه وسایل را به تناسب سن آن‌ها تغییر دهید. یکی دیگر از مزایای لیزینگ یا اجاره این است که شما معمولا تجهیزات پیشرفته‌ای را تهیه می‌کنید که تنظیم، واکس شده و آماده استفاده هستند.

اکثر بچه‌ها می‌توانند دو فصل از اسکی، چکمه و میله استفاده کنند. اگر کودکی دارید که مشتاقانه در این ورزش شرکت می‌کند یا اگر قصد دارید وسایل را به کودک دیگری بدهید، خرید وسایل منطقی است.

بیشتر بخوانید :آموزش اسکیت کودکان را با دانستن این نکته‌های طلایی شروع کنید

سوالات متداول درباره اسکی کودکان

آیا کودکان می‌توانند مسابقه اسکی انجام دهند؟

در اکثر کوه‌های اسکی فرصت‌های مسابقه وجود دارد. کودکان می توانند از سن 6 یا 7 سالگی مسابقات را شروع کنند. مسابقه اسکی بر ایمنی و مهارت‌ها تمرکز دارد ولی سرگرمی تاکید اصلی است.

آیا اسکی ورزش گران قیمتی نیست؟

اسکی کودکان می‌تواند به طور شگفت‌انگیزی ارزان باشد. بسیاری از استراحتگاه‌ها به کودکان 5 یا 6 ساله وسایل رایگان اجاره می‌دهند.

با وجود اینکه والدین اسکی نکرده باشند، کودکان چطور می‌توانند شروع کنند؟

مناطق اسکی در سراسر کشور کلاس‌های اسکی با تخفیف (یا حتی رایگان) را برای اولین بار در تمام سنین ارائه می‌دهند که می‌توانید از مزایای آن‌ها استفاده کنید.

آیا مهم است که فرزند من در کجا اسکی یاد می‌گیرد؟

برخی از مناطق اسکی، زمین‌های مبتدی بهتری را نسبت به سایرین ارائه می‌دهند. ابتدا یک تحقیق آنلاین انجام دهید. علاوه بر این بسیاری از استراحتگاه‌ها در چند تعطیلات آخر هفته برای بچه‌ها درس‌هایی ارائه می‌دهند که بسیار ارزان‌تر از کلاس خصوصی یکباره است.

بیشتر بخوانید: آموزش شنای کودکان، از چه سنی و با چه شرایطی؟

آیا باید به فرزندم آموزش دهم یا او را در کلاس ثبت نام کنم؟

برای آموزش به فرزندان خود لازم نیست یک اسکی باز با کالیبر المپیک باشید، تنها دویدن‌های متعدد روی یک تپه برای یک مبتدی، سکوی عالی برای پیشرفت بیشتر ایجاد می‌کند. به خاطر داشته باشید، اولویت اول سرگرمی است، تکنیک‌‌ها پس از آن می‌آیند. (برای برخی از بچه‌ها، راز یک روز خوب در پیست‌ها، خرس‌های آدامسی، شکلات داغ و بازی‌ها هستند.)

کلاس‌های اسکی برای افزایش اعتماد به نفس و مهارت فوق‌العاده هستند، به‌علاوه بیشتر بچه‌ها دوست دارند در گروه‌هایی با دوستان هم سن و سال خود اسکی کنند. برای تقویت تکنیک همه، یک کلاس خانوادگی را در نظر بگیرید. درس‌های چند روزه برای توسعه مهارت‌ها بهترین هستند و هزینه آن‌ها کمتر از یک روز است. برای برنامه‌های آموزش اسکی که به صورت هفتگی با بچه‌ها کار می‌کنند، با بنیاد اسکی یا استراحتگاه محلی خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :ورزش ژیمناستیک کودکان و تاثیرات آن بر کودکان

یادداشت پایانی

ایجاد ایمنی برای اسکی کودکان مسئولیت والدین است. به خاطر داشته باشید هیچ مقاله یا ویدئوی اینترنتی نمی‌تواند جایگزین آموزش و تجربه مناسب شود. این مقاله صرفا به عنوان اطلاعات تکمیلی در نظر گرفته شده است. قبل از انجام هرگونه فعالیت در فضای باز، مطمئن شوید که در تکنیک‌ها و الزامات ایمنی مناسب تمرین کرده‌اید.

منبع
checkyeti

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا