جراحی زیباییزیبایی

جراحی ژنیکوماستی؛ درمانی برای مردانی که رشد بیش از حد سینه دارند

جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن پستان در مواقعی انجام می‌شود که بافت سینه مردانه به دلایل مختلف بزرگ می‌شود. ژنیکوماستی؛ تکثیر بافت خوش‌خیم سینه آقایان است که در هر سنی می‌تواند اتفاق بیفتد.

بافت زمینه‌ای برای تشکیل پستان در آقایان نیز وجود دارد و اگر هورمون‌های خاصی یا هر عامل محرک دیگری بیش از اندازه طبیعی وارد آن‌ها شود، پدیده ژنیکوماستی یا رشد و بزرگ شدن سینه آقایان اتفاق می‌افتد.

ژنیکوماستی (Gynecomastia) می‌تواند در یک یا هر دو سینه رخ دهد. این معضل، در بیشتر مواقع به دلیل ایجاد اختلال‌های هورمون‌های جنسی اتفاق می‌افتد.

بزرگ شدن سینه مردان باعث می‌شود لباس‌ها در بدن آن‌ها فرم خوبی نداشته باشد و به طور کلی اعتماد به نفس مردان را پایین می‌آورد.

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت سینه یاماستوپکسی؛ راهی برای رهایی از افتادگی سینه

ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه مردان چیست؟

مردی که به دنبال جراحی ژنیکوماستی است|سیوطب

ژنیکوماستی وضعیتی است که در آن سینه‌ها بیش از حد رشد کرده یا بزرگ شده است و در هر سنی میتواند رخ دهد. این بیماری ممکن است نتیجه تغییرات هورمونی، وراثت، چاقی یا استفاده از برخی داروها نیز باشد.

ژنیکوماستی می‌تواند باعث ناراحتی عاطفی شود و اعتماد به نفس شما را مختل کند. برخی از مردان حتی از برخی فعالیت‌های فردی و جمعی برای پنهان کردن وضعیت خود، اجتناب می‌کنند.

ژنیکوماستی با موارد زیر مشخص می شود:

  • چربی موضعی اضافی
  • رشد بیش از حد بافت غده‌ای
  • پوست اضافی سینه (گاهی اوقات)

لازم نیست اجازه دهید ژنیکوماستی اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد. با کمک یک جراح زیبایی ماهر، می‌توانید ظاهر طبیعی مردانه را به سینه خود بازگردانید. تکنیک‌های پیشرفته امروزی امکان جراحی کوتاه، بهبودی سریع و عدم ایجاد بافت اسکار یا جای زخم بعد از جراحی را فراهم می‌کند.

در ادامه این مقاله از مجله پزشکی سیوطب درباره جراحی کوچک کردن سینه مردان و جراحی ژنیکوماستی بیشتر خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: لیپولیزر یا لیپوساکشن با لیزر؛ از شر اضافه وزن و چاقی موضعی خلاص شوید

جراحی ژنیکوماستی

مردی غمگین که به جراحی ژنیکوماستی نیاز دارد|سیوطب

جراحی ژنیکوماستی باعث کاهش سایز سینه در مردان و صاف شدن قفسه سینه می‌شود. در موارد شدید ژنیکوماستی، وزن بافت اضافی سینه ممکن است باعث افتادگی سینه ها و کشیدگی آرئول (پوست تیره اطراف نوک سینه) شود.

در این موارد می‌توان موقعیت و اندازه هاله را با جراحی بهبود بخشید و پوست اضافی آن را کاهش داد. جراحی پلاستیک برای اصلاح ژنیکوماستی، ماماپلاستی کاهشی نامیده می‌شود.

بیشتر بخوانید : بوتاکس زیر بغل؛ ایمن و موثر یا موقتی با عوارض فراوان؟

کوچک کردن سینه مردانه چیست؟

کوچک کردن سینه مردان موثرترین درمان شناخته شده برای ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه مردان است. این عمل جراحی زیبایی، چربی اضافی و بافت غدد را از بین می‌برد تا سینه صاف‌تر، محکم‌تر و مردانه‌تر به قفسه سینه بازگردد.

به دلیل ژنتیک، استفاده از برخی داروها یا دلایل نامشخص دیگر، برخی از مردان ظاهر سینه‌های بزرگی پیدا می‌کنند. تخمین زده می‌شود که تا 50٪ از مردان در ایالات متحده درجاتی از ژنیکوماستی را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند.

ژنیکوماستی در هر سنی ظاهر می‌شود و کوچک کردن سینه مردان را می‌توان با خیال راحت و با موفقیت در نوجوانان و مردان بالغ انجام داد.

بیشتر بخوانید: جراحی کوچک کردن سینه؛ از کاهش سایز سینه تا رفع عدم تقارن و افتادگی

چرا باید سینه مردان را کوچک کرد؟

مردی بعد از جراحی ژنیکوماستی|سیوطب

در حالی که کاهش وزن می‌تواند به کاهش اندازه سینه‌های مردان کمک کند، اغلب اوقات بافت اضافی نیز وجود دارد که باعث می‌شود حتی بیماران بسیار لاغر نیز بزرگ شدن و بزرگ بودن سینه‌های خود را احساس کنند.

در حال حاضر، کوچک کردن سینه مردان تنها درمان مداوم موثر برای ژنیکوماستی است که نتایج طولانی‌مدت یا حتی دائمی، دارد. پس از این عمل جراحی، بیماران معمولا می‌گویند که برای اولین بار در سال‌های گذشته احساس راحتی می‌کنند که بدون پیراهن هستند و اعتماد به نفسشان افزایش پیدا کرده است.

اگر در مورد ظاهر قفسه سینه خود احساس ناراحتی دارید یا به دلیل ترس از نشان دادن قفسه سینه خود از انجام برخی فعالیت‌ها اجتناب می‌کنید، کوچک کردن سینه مردانه گزینه‌ای است که باید در نظر بگیرید.

با کمک یک جراح زیبایی واجد شرایط، این روش بهبود چشمگیر و تقریبا فوری با کمترین جای زخم را ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید : بوتاکس خط خنده و فواید و عوارض تزریق آن در ناحیه لب‌ها

هزینه جراحی ژنیکوماستی

هزینه این جراحی بسته به جراح این عمل و اندازه و شرایط سینه مردان و همچنین نوع کیلینیک و شهری که جراحی را در آن انجام می‌دهید دارد. اما  در حال حاضر به طور میانگین حدود 10 میلیون تومان است.

انتخاب جراح زیبایی واجد شرایط

کوچک کردن سینه مردان یکی از ساده‌ترین روش‌های جراحی زیبایی است اما نتایج عالی نیاز به رویکرد ماهرانه‌ای دارد که فقط می‌تواند از آموزش و تجربه تخصصی حاصل شود.

شما با بررسی دقیق پزشکان بالقوه باید جراحی را پیدا کنید که این عمل را با خیال راحت انجام دهد و به نتایج دلخواه شما دست یابد.

هنگام انتخاب جراح زیبایی برای عمل کوچک کردن سینه مردان به 3 عامل کلیدی توجه کنید:

بیشتر بخوانید : مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس؛ ۱۲ نکته ضروری که باید بدانید

مهارت و تجربه

مطمئن شوید که جراح زیبایی شما به طور منظم کوچک کردن سینه مردان را به عنوان بخشی از عمل خود انجام می‌دهد. از او بپرسید که چند عمل انجام داده است، بخواهید تصاویر بیماران قبلی را به شما نشان دهد و مطمئن شوید آنچه را که می‌بینید، دوست دارید.

این امر نشان می‌دهد که سبک زیبایی شناختی جراح زیبایی با شما هماهنگ است.

گواهی تخصصی در جراحی زیبایی

جراحان زیبایی دارای گواهی تخصصی این رشته در تمام زمینه‌های جراحی زیبایی، از جمله لیپوساکشن و اصلاح ظاهر قفسه سینه، آموزش دیده‌اند که ممکن است در جراحی پلاستیک یا سایر رزیدنت‌های جراحی تحت پوشش قرار نگیرد.

همچنین، با انتخاب یک جراح زیبایی دارای مجوز رسمی، می‌توانید از انجام عمل خود در یک مرکز جراحی معتبر لذت برده و آسوده خاطر باشید.

ارتباط شما با جراح زیبایی

باید احساس راحتی داشته باشید تا با جراح زیبایی در مورد نگرانی‌ها و سابقه پزشکی خود صادق باشید.

بیشتر بخوانید : جراحی زاویه فک، چگونه با کمک پروتز خط فک داشته باشیم؟

درمان ژنیکوماستی با لیپوساکشن

امروزه جراحان زیبایی قادر به درمان تعداد فزاینده‌ای از بیماران ژنیکوماستی با استفاده از لیپوساکشن هستند. این تا حدی به دلیل پیشرفت در فناوری لیپوساکشن است که منجر به انتخاب گسترده‌تری از تکنیک‌های کمتر تهاجمی شده است.

با این حال، مهارت جراح نیز نقش مهمی ایفا می‌کند و انتخاب جراح زیبایی که در زمینه لیپوساکشن آموزش دیده و تجربه خاصی در انجام عمل کوچک کردن سینه مردان با استفاده از لیپوساکشن داشته باشد، مهم است.

روش درمان ژنیکوماستی با لیپوساکشن معمولا با استفاده از بی‌حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود و شامل یک برش کوچک در هر طرف قفسه سینه است.

بسته به نیاز شما و روش ترجیحی جراح زیبایی، برش‌ها احتمالا در امتداد بخشی از لبه هاله یا در زیر بغل قرار گیرند. از طریق این برش‌ها، جراح زیبایی شما چربی اضافی یا بافت غدد را از بین می‌برد و در عین حال وضعیت قفسه سینه جدید که برای بدن شما طبیعی به نظر می‌رسد را، می‌سازد.

بیشتر بخوانید : کربوکسی تراپی راهی برای رهایی از چروک‌‎های پوستی

دوران نقاهت بعد از جراحی ژنیکوماستی با روش لیپوساکشن

روند بهبودی پس از لیپوساکشن معمولا کاملا قابل تحمل است. به بیماران اغلب یک لباس تنگ برای چند هفته اول پس از جراحی داده می‌شود. این کار به کاهش تورم کمک می‌کند و از بافت‌های در حال بهبودی حمایت خواهد کرد.

در حالی که ورزش شدید معمولا برای حدود 3 هفته ممنوع است، بسیاری از مردان در طی چند روز پس از عمل به محل کار یا مدرسه باز می‌گردند. با این حال، درک این نکته مهم است که همه با سرعتی منحصر به فرد بهبود می‌یابند.

جراح زیبایی شما دستورالعمل‌های فردی را برای بهبودی به شما خواهد داد.

بیشتر بخوانید : علت کج شدن بینی بعد از عمل و علائم جابه‌جایی غضروف بینی

کوچک کردن سینه مردان با برداشتن بافت

موارد شدیدتر ژنیکوماستی امکان دارد برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به برداشتن بافت داشته باشد. علاوه بر این، معمولا بیمارانی که پوست کشیده و آویزان در اطراف سینه‌ها دارند به این روش نیاز دارند.

برداشتن بافت به جراح زیبایی اجازه می‌دهد تا مقدار بیشتری از بافت غده یا پوست را که نمی‌توان با موفقیت درمان کرد، بردارد. محل و طول برش‌ها به وسعت جراحی مورد نیاز بستگی دارد اما معمولا در اطراف لبه هاله (برش اطراف آرئول) یا در داخل چین‌های طبیعی قفسه سینه قرار دارند.

یک جراح زیبایی آموزش دیده و واجد شرایط برش‌ها را به گونه‌ای قرار می‌دهد که اسکارهای حاصل تا حد امکان نامشخص باشند. کوچک کردن سینه مردان با برداشتن بافت معمولا به عنوان یک روش سرپایی با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش انجام می‌شود.

دوران نقاهت بعد از جراحی ژنیکوماستی با روش برداشتن بافت

روند بهبودی مانند لیپوساکشن است. با این حال، برای بیماران شایع است که درد و مقداری تورم را تجربه کنند. به طور معمول، بیماران ظرف یک هفته پس از جراحی احساس آمادگی می‌کنند که به سر کار بازگردند. بازگشت تدریجی به ورزش معمولا پس از دو هفته اول مجاز است.

بیشتر بخوانید : عوارض جراحی بینی؛ از مشکلات تنفسی تا نیاز به جراحی ترمیمی

عوارض احتمالی پس از جراحی ژنیکوماستی

پس از جراحی ژنیکوماستی، باید متوجه بهبودی فوری در شکل و ظاهر قفسه سینه خود شوید. در حالی که احتمال دارد برای چند روز احساس درد کنید اما معمولا این درد زیاد نیست.

در حالی که جراح زیبایی شما احتمالا داروهای ضددرد تجویز می‌کند، بسیاری از مردان دریافتند که گزینه‌های بدون نسخه مانند تایلنول کافی است. اگر لباس تنگ به شما می‌دهند، آن را بپوشید.

این کار راحتی شما را افزایش می‌دهد و به بهبودی سینه شما نیز کمک می‌کند. در حالی که روند بهبودی هر بیمار منحصر به فرد است، اکثر بیماران بسته به ماهیت کارشان، تنها چند روز پس از جراحی ژنیکوماستی برای بازگشت به سرکار احساس آمادگی می‌کنند.

برخی از مردان پس از کوچک کردن سینه مردانه احساس از دست دادن بخشی از بدن خود در نواحی تحت درمان را تجربه می‌کنند اما این حس در بیشتر موارد، موقتی است. هر گونه از دست دادن حس باید به تدریج طی ماه‌های پس از عمل بازگردد.

بیشتر بخوانید: درد وسط قفسه سینه نشانه بروز بیماری است؛ ۱۲ علت علت درد جناغ

حفظ حالت سینه بعد از جراحی ژنیکوماستی

نتایج کوچک کردن سینه مردان دائمی است. چربی و بافت اضافی و پوست برداشته شده برای همیشه از بین می‌روند. با این حال، حفظ یک سبک زندگی سالم مهم است.

افزایش وزن قابل توجه، استفاده از استروئیدها یا برخی شرایط پزشکی می‌تواند منجر به عود ژنیکوماستی شود. علاوه بر این، داروهایی که بر سطح تستوسترون تاثیر می‌گذارند نیز می‌توانند بر نتایج شما موثر باشند.

یادداشت پایانی در ارتباط با جراحی ژنیکوماستی

یک جراح زیبایی با تجربه و دارای گواهی هیئت مدیره می‌تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چه کارهایی را برای حفظ نتایج طولانی مدت خود انجام دهید.

اگر از ژنیکوماستی رنج می‌برید، کوچک کردن سینه مردان می‌تواند راه حل مناسبی برای اصلاح این عارضه باشد و به شما کمک کند نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

بهترین راه برای اطلاع از گزینه‌های خود برای جراحی ژنیکوماستی، مشورت با یک جراح زیبایی واجد شرایط است. سپاس از اینکه با ما همراه بودید. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
dcosmeticsurgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا