بلوغ جنسیمسائل جنسی

درمان زود انزالی با وازلین! 10 درمان‌ خانگی ضروری زود انزالی که به کمکتان می‌آید

فهرست محتوا نمایش

درمان زود انزالی با وازلین موضوعی است که ذهن برخی از افراد را متوجه خود ساخته است، اما آیا درمان زود انزالی با وازلین امکان‌پذیر است؟ در این مقاله از مجله پزشکی سیوطب می‌کوشیم تا افراد از باورهای غلط دوری کنند و برای درمان زود انزالی بهترین روش را در پیش بگیرند.

انزال زودرس یکی از شایع‌ترین مشکلات در مردان به خصوص برای مردان بالای 40 سال به شمار می‌رود. دلایل زیادی برای انزال زودرس وجود دارد، مانند اختلال نعوظ، استرس روانی و اختلال شدید عصبی.

در راستای این موضوع بسیاری از روش‌‌ها مانند رفتار درمانی، داروها و درمان‌های طبیعی برای جلوگیری از انزال زودرس در دسترس هستند. همراه با این روش‌های کنترل زود انزالی، برخی‌ها به درمان زود انزالی با وازلین پرداخته‌اند.

 

انزال زودرس ناشی از چیست؟ مسائل روانی یا عوامل بیولوژیکی

فردی مبتلا به افسردگی و اضطراب که به درمان زود انزالی با وازلین نیاز دارد|سیوطب

اگرچه علت دقیق شناخته نشده است، اما بدون شک سروتونین در این امر نقش دارد. سروتونین یک ماده طبیعی است که توسط اعصاب ساخته ‌می‌شود که مقادیر بالای آن در مغز زمان انزال را طولانی می‌کند. مقادیر متوسط، ​​‌زمان انزال را کوتاه و فرد به زود انزالی مبتلا خواهد شد.

 

مسائل روانشناختی انزال زودرس

 • افسردگی موقت
 • فشار
 • احساس گناه
 • انتظارات غیر واقعی در مورد عملکرد جنسی
 • سابقه سرکوب جنسی
 • عدم اعتماد به نفس کلی
 • مشکلات رابطه

بیشتر بخوانید: درمان زود انزالی با تغذیه ۱۵ غذای مفید؛ از مارچوبه تا کرفس
 

علل بیولوژیکی انزال زودرس

 • سطح غیرمعمول هورمون سروتونین در بدن
 • سطوح غیر طبیعی مواد شیمیایی مغز که بر انتقال دهنده‌‌های عصبی در بدن تاثیر ‌می‌گذارد
 • هر گونه عفونت یا حساسیت به ناحیه پروستات یا مجرای ادرار
 • هر گونه مشکل باروری در بدن مرد مانند سندرم دات.

 

انواع راه‌های درمان زود انزالی خانگی

 

1. درمان خانگی زود انزالی مرد؛ دارچین و عسل را حتما امتحان کنید

دارچین یکی از موثرترین گیاهان طبیعی برای درمان زود انزالی و حاوی برخی ‌ترکیبات معطر و مواد شیمیایی طبیعی است که به طولانی شدن رابطه جنسی کمک خواهد کرد.

دارچین در تولید داروهایی برای انزال زودرس کاربرد فراوانی دارد. دمنوش دارچین و ترکیب آن با عسل را تهیه و دو ساعت قبل از نزدیکی مصرف کنید. این ترکیب یکی از انواع درمان قطعی زود انزالی خانگی به حساب می‌آید که از زمان‌های دور همچنان مورد استفاده است.

2. درمان انزال زودرس با بلغور جو دوسر؛ باور نکردنی ولی امکان‌پذیر

بلغور جو دوسر یکی از غیرمنتظره‌ترین درمان‌های طبیعی انزال زودرس در مردان به شمار می‌رود. پس از مطالعات و بررسی‌‌های پزشکی، جو دوسر در آرام کردن عضلات منقبض موثر است؛ بنابراین به تاخیر در انزال در مردان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

محققان دریافتند که جو به افزایش ‌ترشح هورمون سیستم عصبی کمک ‌می‌کند. سروتونین، که به عنوان هورمون شادی شناخته ‌می‌شود، در بهبود رابطه جنسی نقش موثری ایفا می‌کند.

مقدار مناسبی از جو دو سر را در آب خیس کنید و قبل از مقاربت مصرف کنید تا تنش روانی که یکی از دلایل انزال زودرس محسوب می‌شود را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: ۱۳ درمان خانگی زود انزالی با روش‌های موضعی، گیاهی و تکنیک‌های خاص
 

3. درمان زود انزالی خانگی فوری؛ روغن نعناع بهترین داروی طبیعی رفع زود انزالی

درمان زود انزالی با وازلین یا روغن نعناع|سیوطب

روغن‌‌های طبیعی نقش مهمی‌در رفع مشکل زود انزالی به روشی موثر و طبیعی دارند. یکی از برجسته‌ترین انواع روغن‌‌های طبیعی که ‌این نقش را ایفا ‌می‌کند، روغن نعناع است.

روغن نعناع حاوی خواص متعددی است که باعث بهبود عملکرد نعوظ در مردان خواهد شد. همچنین این روغن کیفیت و کمیت اسپرم را بهبود می‌بخشد و مردانگی را تقویت ‌می‌کند. حتما با این واقعیت آشنا هستید که ضعف اسپرم مشکلات شدید غیر انزالی یا زود انزالی را به دنبال دارد.

روغن نعناع همچنین احساس بی حسی آلت تناسلی را افزایش و احساس هیجان را کاهش ‌می‌دهد و به این طریق انزال را به تاخیر می‌اندازد.

بنابراین هر مردی که از زود انزالی رنج می‌برد می‌تواند قبل از نزدیکی برای درمان زود انزالی با وازلین چند دقیقه آلت تناسلی را با روغن نعناع ماساژ دهد. به این ترتیب مشکل زود انزالی به طرز جادویی برطرف می‌شود. در بسیاری مواقع برای درمان زود انزالی با وازلین به آن روغن نعناع اضافه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: عوارض رابطه جنسی زیاد در مردان و زنان، مرز آن را بشناسید
 

4. گیاه هلیون، هم نشاط بخش و هم افزایش‌دهنده زمان رابطه

یکی از برجسته‌ترین فواید گیاه هلیون افزایش سلامت جنسی مردان است. این گیاه در به تاخیر انداختن انزال در مردان و طولانی شدن دوره آمیزش نیز نقش موثری ایفا ‌می‌کند؛ زیرا حاوی درصد بسیار بالایی از ویتامین‌‌های مهم مورد نیاز اندام تناسلی است و ضمن افزایش توانایی برای داشتن رابطه جنسی با کیفیت، حس انرژی و نشاط را به فرد می‌دهد.

گیاه هلیون را در مقدار مناسب آب بجوشانید، یک قاشق غذاخوری عسل کوهی به آن اضافه و روزانه به مدت یک هفته مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: همه آنچه که باید درباره ترک خود ارضایی بدانید
 

5. درمان زود انزالی با وازلین! آیا حقیقت دارد؟

با توجه به اینکه زود انزالی یک مشکل عمومی بین افراد است و بسیاری از آن رنج می‌برند برخی‌ها از این مسئله سود برده و با ایجاد باورهای غلط سعی در بزرگ کردن کسب و کار خود کرده‌اند. درمان زود انزالی با وازلین باور غلطی از جانب افراد کاسب‌کار است. برای رفع زود انزالی مواردی وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده و نحوه تاثیر آن‌ها بر زود انزالی مشخص شده است.

وازلین یک ماده آرایشی است که برای رفع خشکی پوست کاربرد دارد و گاهی آن را به عنوان روان‌کننده برای مقاربت به کار می‌برند. بی شک هیچ منبع معتبری در خصوص درمان زود انزالی با وازلین در دست نیست و هرآنچه هست فقط ماهیت تجارتی دارد.

 

6. روی و منیزیم؛ مولد تستسرون و طولانی‌کننده زمان انزال

روی یک ماده مغذی ضروری است که به تقویت سیستم ایمنی و بازسازی سلول‌‌های بدن کمک ‌می‌کند و نقش بسیار مهمی ‌در تولید تستوسترون در مردان دارد.

بنابراین اگر مردی از کمبود روی رنج ‌می‌برد، با مشکلات نعوظ نیز روبرو خواهد بود. غذاهای غنی از روی مانند تخم کدو و شیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

منیزیم نیز از مواد معدنی ضروری است که به بازسازی سلولی و ‌ترشح هورمون کمک می‌کند و در طولانی شدن میل انزال هم نقش بسزایی دارد. سبزیجات برگ سبز، عدس و آجیل را برای افزایش مصرف منیزیم در برنامه غذایی خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید: لیدوکائین؛ ۵ نکته بسیار مهمی که باید قبل از استفاده از آن بدانید
 

7. آیا گیاهان در درمان زود انزالی نقش دارند؟ چند گیاه طلایی را بشناسید

 • آشواگاندا یا جینسنگ هندی از گیاهان موثر برای انزال زودرس و به عنوان یک گیاه تقویت‌کننده تستوسترون شناخته ‌می‌شود. برای افزایش متابولیسم و ​​افزایش هورمونی، بیشتر به صورت پودر با یک لیوان شیر مصرف ‌می‌شود. امکان دارد با مصرف آن نتیجه فوری در انزال زودرس حاصل نشود، اما استفاده مداوم به تدریج زمان انزال را افزایش خواهد داد.
 • گوتو کولا یک گیاه سنتی جنوب آسیاست که عمدتا به عنوان درمانی برای انزال زودرس و اختلالات جنسی استفاده ‌می‌شود. مصرف آن گردش خون در آلت تناسلی را بهبود می‌بخشد و نعوظ بهتر با دوره انزال طولانی‌تر را به دست می‌دهد.
 • شیلاجیت از گیاهان محبوب برای انزال زودرس است که بیشتر برای درمان اختلالات جنسی مصرف ‌می‌شود. توانایی شیلاجیت برای آرام کردن استرس و احیای بدن جهت کمک به مبارزه با مشکلات جنسی مانند انزال زودرس و اختلال نعوظ عالی است.
 • گیاهان دیگر مانند اراندامولا، براهمی، جاتیفالا، آمالکی و ماندوکاپارنی نیز برای درمان زود انزالی کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید: علائم زگیل تناسلی در مردان، راه‌های درمان و چگونگی پیشگیری از آن
 

8. درمان زود انزالی با پیاز یا سلامت جنسی با پیاز، واقعیت کدام است؟

پیاز به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی میل جنسی شناخته شده است و همچنین اندام های تولید مثل را تقویت می‌کند. سطح تستوسترون را در بدن افزایش می‌دهد و به افزایش قوای جنسی کمک شایانی می‌کند.

آب به دست آمده از پیاز برای استقامت جنسی عالی است. مزه آن تلخ است و باید آن را به آرامی میل کرد تا به سیستم گوارشی شوک وارد نشود. افزودن سیر به آب پیاز نیز ایده خوبی برای تقویت قوای جنسی محسوب می‌شود. این مخلوط به دلیل فواید فوق‌العاده‌ای که برای سلامت جنسی دارد، یک تونیک جنسی به شمار می‌آید.

 یکی دیگر از دستور‌العمل‌های عالی برای پیاز، سرخ‌کردن آن در کره و مصرف آن با عسل در اول صبح است. این مخلوط برای سلامت آلت تناسلی عالی و یک داروی مقوی عالی غرایز جنسی است.

بیشتر بخوانید: ۱۵ درمان خانگی واریکوسل؛ از کمپرس یخ تا عسل و سیاه دانه
 

9. کرم و اسپری تاخیری؛ پرطرفدار اما با عوارض

کرم و اسپری‌‌های تاخیری این روزها پرطرفدارترین محصول برای انزال زودرس هستند. آن‌ها با ایجاد یک لایه ضخیم بر روی اندام تناسلی و بی‌حس ساختن موضعی پوست، احساس در هنگام مقاربت را کاهش ‌می‌دهند و از این طریق مشکل انزال زودرس را از بین ‌می‌برند.  استفاده از این محصولات، عوارضی مانند قرمزی، خارش و بثورات در ناحیه تناسلی به همراه دارد.

 

آیا انزال زودرس قابل درمان است؟ راهکارهای آن را که باید بدانید

انزال زودرس یک مشکل جنسی است اگر به موقع درمان نشود، منجر به مشکلات شدید جنسی خواهد شد. یادگیری این که چگونه زود انزالی را به موقع متوقف کرد بسیار مهم است. با روش‌های مورد بررسی در متن مقاله بر این اختلال جنسی غلبه کنید و قبل از اینکه روی زندگی زناشویی تاثیر منفی بگذارد چاره ای بیاندیشید.

انتخاب درمان صحیح در مرحله مناسب، بی شک زمان لذت جنسی را بیشتر ‌و فرد را دوباره به شریک زندگی خود باز خواهد گرداند. برای پی بردن به درمان زود انزالی با وازلین به متن مقاله رجوع کنید تا روش‌های موثرتر را هم یاد بگیرید.

 

سوالات متداول درباره درمان زود انزالی با وازلین

1.آیا روی باعث ماندگاری بیشتر رابطه جنسی می‌شود؟

روی سرشار از مواد مغذی است که میل جنسی و سطح تستوسترون را افزایش ‌می‌دهد؛ بنابراین مصرف مداوم غذاهای غنی از روی باعث دوام بیشتر فرد هنگام رابطه خواهد شد.

2.موثرترین درمان طبیعی زود انزالی کدام است؟

روغن نعناع و ترکیب دارچین و عسل، بهترین داروی طبیعی رفع زود انزالی هستند.

3.درمان زود انزالی با خمیر دندان! واقعیت یا باور غلط؟

مواد موجود در خمیر دندان بر ارگاسم یا قدرت ماندگاری در رابطه اثری ندارند. خمیردندان دارای مواد شیمیایی، سفید‌کننده و روغن‌هایی مانند روغن نعناع است که پوست‌های حساس را می‌سوزاند. اگر پوست آلت دچار آسیب شود، احتمال ابتلا به سلولیت (یک عفونت باکتریایی بالقوه جدی) دور از ذهن نیست. مواد شیمیایی و سفید‌کننده‌های موجود در خمیردندان می‌توانند باعث تحریک یا ایجاد عفونت در واژن یا مقعد شود.

منبع
ohman.in

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا