بیماری های مفصلی

اسپیلاوایزر زانوبند فراصوت، بهترین راه برای درمان زانو درد

اسپیلاوایزر یکی از انواع روش های درمانی برای کاهش درد و التهاب ایجاد شده در زانوی آسیب دیده می باشد. این زانوبند، با کمک امواج فراصوت باعث ایجاد لرزش و ارتعاش در بافت های آسیب دیده و افزایش خون رسانی به آن ناحیه می شود که همین اتفاق باعث کاهش درد در زانو و آرتروز می شود.

زانودرد یکی از دردهای شایع در بین ما ایرانیان است. روش های مختلفی برای درمان زانودرد وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند؛ اما همه ما به دنبال راهی هستیم که بتوانیم بدون کمترین عوارض و تهاجم، زانو درد خود را کاهش دهیم. در این میان روش های مختلفی به غیر از جراحی وجود دارند که عوارض بسیار کمی را نیز برای بدن انسان ایجاد می کند؛ اما اگر به دنبال راهی بدون عوارض و با بازدهی بالا هستید، می توانید روی اسپیلاوایزر حساب کنید. 

بیشتر بخوانید: سریعترین و کم هزینه ترین روشهای درمان زانودرد در سال 2021

زانوبند اسپیلاوایزر درمانی برای آرتروز | سیوطب

اسپیلاوایزر چیست؟

بسیاری از ما انسان ها تا به حال دردهای مبهم زانو را تجربه کرده ایم. گاهی اوقات زانو درد به علت های ناشناخته ای ایجاد می شود؛ اما گاهی اوقات زانو درد دارای علت مشخصی است و می توان با روش های مختلفی آن را درمان کرد. از مهم ترین بیماری های زانو می توان به شکستگی های ایجاد شده در مفصل زانو، تورم در مفاصل زانو، تاندونیت یا تورم ایجاد شده در تاندون های زانو، پارگی جزئی رباط های زانو به خصوص رباط صلیبی قدامی زانو، پارگی کامل رباط های زانو به خصوص رباط صلیبی قدامی زانو و آسیب به منیسک زانو اشاره کرد.

تمامی بیماری های ذکر شده برای زانو، دارای علائم مختلفی هستند که همه این علائم در دردهای زانو مشترک می باشند. افراد با داشتن بیماری های مختلف زانو، می توانند از روش های مختلف درمانی برای کاهش درد خود استفاده کنند؛ اما بهترین روش درمانی با کمترین آسیب و تهاجم چیست؟

حال می خواهیم بدانیم که زانوبند اسپیلاوایزر چیست؟ اسپیلاوایزر یکی از انواع زانوبندهای موجود در جهان است که خواص درمانی بسیار زیادی را برای افرادی که زانوی آن ها آسیب دیده است، ایجاد می کند. این زانوبند از فناوری فراصوت و یا امواج اولتراسوند استفاده می کند که یکی از به روزترین روش های درمانی موجود در جهان می باشد.

بیشتر بخوانید: زانوبند طبی مناسب زانودرد شما کدام است؟

با عملکرد امواج اولتراسوند در زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر spila vizer بیشتر آشنا شوید!

شاید خیلی از افراد با مکانیسم ایجاد درد در زانو و یا دیگر بافت های بدن آشنا نباشند. در واقع، علت درد ایجاد شده در تمام بدن یک علت مشخص است. زمانی که یکی از بافت های بدن دچار آسیب می شود، یک تورم و التهابی در بافت ایجاد می شود که باعث ایجاد درد می شود. در واقع، تورم ایجاد شده در بافت به بافت عصبی که گیرنده های حسی درد می باشند، فشار می آورند و باعث ایجاد درد در ناحیه مورد نظر می شود.

بنابراین، هنگامی که زانوی شما درد می گیرد، باید بدانید که یکی از بافت های مجاور زانو و یا بافت هایی که در زانو قرار دارند، دچار آسیب و تورم شده اند. همین تورم ایجاد شده در ناحیه زانو، باعث فشار آوردن به سیستم عصبی زانو و حس های گیرنده درد در زانو می شود که همین اتفاق باعث می شود که شما در ناحیه زانو خود احساس درد کنید.

اگرچه چند وقتی است که این زانوبند به بازار آمده است و افراد زیادی نیز از این زانوبند برای کاهش دردهای مبهم و شناخته شده در زانوی خود استفاده می کنند؛ اما مسئله مهمی که باید قبل از خرید اسپیلاوایزر در نظر داشت، این است که عملکرد امواج اولتراسوند در زانوبند اسپیلاوایزر چگونه است؟

همانطور که می دانید، اسپیلاوایزر از امواج فراصوت برای کاهش درد و التهاب در زانو استفاده می کند. در واقع، این زانوبند با کمک امواج فراصوت که به ناحیه زانو تابانده می شوند، باعث کاهش تورم ایجاد شده در زانو و به دنبال آن درد در زانو می شوند.

عملکرد امواج فراصوت در زانوبند، به این گونه است که زمانی که این امواج به زانو تابانده می شوند، در سلول های موجود در بافت آسیب دیده ارتعاش و لرزش رخ خواهد داد. این لرزش و ارتعاش ایجاد شده در سلول ها به علت طول موج مشخص امواج فراصوت است که باعث ایجاد لرزش در بافت ها می شود. زمانی که بافت در معرض این لرزش قرار می گیرد، بدن به منظور رساندن خون کافی به ناحیه ای که در حال ارتعال های ریز می باشند، خون رسانی به آن محدوده را افزایش می دهد.

زمانی که خون رسانی در محدوده آسیب دیده زانو افزایش پیدا کند، به تدریج تورم و التهابی که خود باعث ایجاد درد در زانو می شود، کاهش پیدا کرده و بیمار درد کمتری را در ناحیه زانو احساس می کند.

بیشتر بخوانید: زانوبند آرتروزی تا چه حد برای زانودرد مفید است؟

طرز استفاده از زانوبند اسپیلاوایزر

یکی از سوالات رایجی که معمولا از خریداران زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر سوال می شود، این است که طرز استفاده از این زانوبند چگونه است؟ طرز استفاده از زانوبند اسپیلاوایزر خیلی ساده می باشد و همه افراد می توانند به راحتی می توانند از این زانوبند استفاده کنند.

برای استفاده از اسپیلاوایزر شما باید در زمان استراحت خود این زانوبند را بر روی زانوی خود ببندید و آن را روشن کنید. زمان استفاده از زانوبند اسپیلاوایزر به عوامل مختلفی از جمله میزان درد و یا التهاب ایجاد شده در زانو بستگی دارد. بنابراین، نمی توان گفت که دقیقا چه زمانی برای دریافت بیشترین اثربخشی از اسپیلاوایزر کافی است؛ اما معمولا افرادی که از این زانوبند استفاده می کنند، می گویند که استفاده یک الی دو ساعته از این زانوبند در طول استراحت می تواند اثربخشی بسیار خوبی برای کاهش درد و التهاب در زانو داشته باشد.

بنابراین، بهتر است که زانوبند اسپیلاوایزر را در زمان استراحت خود، به طور مثال در شب، بر روی زانو خود ببندید و اجازه دهید که حدود یک الی دو ساعت امواج فراصوت بر روی زانوی شما تابانده شود. دقت داشته باشید که برای استفاده از زانوبند، حتما باید بی حرکت و در حال استراحت باشید. لذا استفاده از اسپیلاوایزر در هنگام فعالیت، راه رفتن و … امکان پذیر نمی باشد.

معمولا بعد از گذشت 3 الی 4 روز از استفاده یک الی دو ساعته در روز از زانوبند اسپیلاوایزر، کم کم التهاب و یا درد ایجاد شده در زانو کاهش پیدا می کند و افراد نتیجه استفاده از این زانوبند را خواهند دید.

اما با توجه به نوع بیماری و درد ناشی از بیماری، می توان زانوبند فراصوت را به مدت 15 روز الی 30 روز را استفاده کرد تا از حداکثر خواص درمانی این زانوبند استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: تیلاکس پرو چیست

خرید زانوبند اسپیلاوایزر

شاید خیلی از افراد به دنبال یک روش درمانی مناسب برای کاهش دردهای ایجاد شده در زانو باشند. روش های مختلفی نیز برای کاهش درد و التهاب ایجاد شده در مفاصل وجود دارد که افراد می توانند با کمک آن ها دردهای زانوی خود را کاهش دهند؛ اما آیا تمامی روش های موجود برای کاهش دردهای زانو بدون ضرر می باشند؟

متاسفانه بسیاری از روش های درمانی اعم از مصرف مسکن های خوراکی و یا موضعی، دارای عوارض می باشند و نه تنها مشکل افراد را برطرف نمی کنند، بلکه باعث افزایش درد و بیماری در دراز مدت می شود.

بنابراین، توصیه ما این است که حتما از روش های درمانی استفاده کنید که علاوه بر کاهش درد باعث شود که شما بهبود پیدا کنید و علائم مختلف زانو درد شما تسکین پیدا کند. یکی از روش هایی که می توان با کمک آن دردهای زانو را کاهش داد، خرید زانوبند اسپیلاوایزر می باشد.

خرید زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر برای کاهش درد و علائم بیماری های زانو توصیه می شود. بنابراین، اگر قصد دارید که یک محصول غیر تهاجمی و بدون ضرر را برای کاهش دردهای زانوی خود خریداری کنید، به فکر خرید زانوبند فراصوت و یا همان اولتراسوند اسپیلاوایزر باشید.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی زانودرد با این 15 راه مفید

زانوبند اسپیلاوایزر برای آرتروز

آرتروز زانو یکی از رایج ترین زانو دردهای ایجاد شده در زانو می باشد. تعریف آرتروز زانو به این گونه است که زمانی که سطح غضروفی بین دو استخوان زانو در مفصل زانو، تخریب و آسیب پذیر شود، دو استخوان زانو به یکدیگر برخورد کرده و همین اتفاق باعث ایجاد التهاب و ورم در بافت های دیگر زانو می شود.

در واقع، از بین رفتن غضروف مفصلی در زانو باعث می شود که قسمتی از زانو بدون غضروف شده و پس از هر بار خم و راست شدن زانو، دو استخوان موجود در مفصل زانو با یکدیگر برخورد کنند. سایش ایجاد شده بین دو استخوان زانو باعث ایجاد درد و تورم در ناحیه زانو می شود.

جالب است که بدانید غضروف مفصلی، یک بافت بدون عروق و بافت عصبی است. به همین خاطر در هنگام آسیب به غضروف مفصلی، این غضروف هیچ دردی را حس نمی کند و درد ایجاد شده در این بیماری، به علت سایش دو استخوان و التهاب ایجاد شده در بافت های مجاور می باشد. همین اتفاق باعث می شود که فرد در مراحل انتهایی آرتروز علائم درد در زانو را حس کنند.

روش های مختلفی برای درمان آرتروز زانو وجود دارد که یکی از بی خطر ترین و بهترین روش های موجود در علم پزشکی، بهره مندی از امواج فراصوت و یا اولتراسوند می باشد. اسپیلاوایزر یکی از روش های درمانی با امواج فراصوت است که افراد می توانند با کمک این زانوبند، التهاب های ناشی از تخریب غضروف مفصلی را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: کشکک زانو چیست و چرا دانستن در مورد آن اهمیت زیادی دارد؟

امواج فراصوت؛ یکی از انواع امواج درمانی در علم پزشکی

در پزشکی روش های مختلفی برای کاهش درد و التهاب وجود دارد. به طور مثال زمانی که زانو آسیب می بیند، ناحیه آسیب دیده با بانداژ و یا گچ ثابت می شود و همین اتفاق نیز باعث کاهش تورم در ناحیه آسیب دیده خواهد شد. بنابراین، هر عاملی که بتواند التهاب ایجاد شده در زانو و یا هر بافت آسیب دیده را کاهش دهد، جزء روش های درمانی می باشد.

در دنیای امروز، تجهیزات پزشکی روز به روز پیشرفت می کند و تجهیزات قدیمی جای خود را به تجهیزات جدید و به روز می دهند. در این بین روش های مختلفی برای درمان وجود دارند که یکی از این روش ها استفاده از امواج با طول موج مشخص می باشد.

امواج فراصوت و یا اولتراسوند، یکی از انواع امواج موجود در علم پزشکی است که خاصیت های درمانی بسیار زیادی دارد. از این امواج برای تصویر برداری و یا روش های درمانی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که امواج فراصوت دارای یک طول موج مشخص است که با نفوذ در بافت می تواند باعث ایجاد خواص درمانی شود.

درد زانو مردی میانسال در کنار جعبه اسپیلاوایزر | سیوطب

آیا امواج فراصوت برای بدن و بافت های مختلف آن ضرر دارد؟!

یکی از باورهای رایج بین عموم مردم این است که چون زانوبند اسپیلاوایزر از امواج فراصوت یا اولتراسوند استفاده می کند؛ باعث ایجاد ضرر و آسیب در بافت های مجاور می شود! اما این باور یک باور اشتباه است. امواج فراصوت تنها یکی انواع امواج در فضا هستند که دارای طول موج مشخصی می باشند. همین امواج و طول موج مشخص آن ها باعث می شود که بافت آسیب دیده زانو ترمیم شود.

اما خوشبختانه، این امواج هیچ ضرری و عوارضی ندارند و آسیبی را برای بافت های مجاور زانو ایجاد نمی کنند. بنابراین، اگر قصد خرید اسپیلاوایزر را دارید، هیچ گونه نگرانی را به دل خود راه ندهید و با توجه به روش استفاده ای که در مقاله توضیح داده شد، اقدام به خرید و استفاده از این زانوبند کنید.

نکته مهمی که باید در رابطه با عوارض زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر عنوان کنیم این است که امواج فراصوت به کار رفته در این زانوبند، از نوع امواجی است که در سونوگرافی به کار می رود و همانطور که می دانید امواج به کار رفته در روش تشخیصی سونوگرافی هیچ گونه عوارضی را برای بدن انسان ایجاد نمی کند.

 

بیشتر بخوانید: زانوبند کشی، پرطرفدارترین و آشناترین راه مقابله با زانودرد

زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر؛ کاهش درد یا درمان؟

یکی از سوالات و ابهاماتی که در رابطه با اسپیلاوایزر وجود دارد این است که آیا این زانوبند فقط باعث کاهش درد در زانو می شود یا خاصیت درمانی هم دارد؟ در واقع، این سوال یک سوال درست و منطقی در رابطه با زانوبند فراصوت می باشد.

روش های مختلفی برای کاهش درد زانو وجود دارند. به طور مثال زمانی که ما یک قرص مسکن می خوریم، فقط درد موجود در زانو را کاهش دادیم؛ اما کاری برای کاهش علائم بیماری نکرده ایم!

اما اسپیلاوایزر به این گونه عمل نمی کند. این زانوبند باعث افزایش خون رسانی به ناحیه آسیب دیده می شود و همین اتفاق نیز باعث می شود که تورم موجود در بافت زانو کاهش پیدا کند. زمانی که تورم کاهش پیدا می کند، کم کم فعالیت سلول های ترمیم کننده بافت آغاز می شود و بافت مورد نظر ترمیم می شود.

بنابراین، در کنار اینکه زانوبند فراصوت  باعث کاهش درد در زانو می شود، باعث کاهش علائم بیماری و بهبود روند بیماری نیز می شود. مخصوصا زمانی که افراد دارای بیماری پیش رونده آرتروز هستند، می توانند به صورت روزانه از این زانوبند استفاده کنند و علائم بیماری خود را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: مینیسک زانو | بهترین راه حل‌ها برای درمان مینیسک

برای چه دردهایی می توانیم از زانوبند اسپیلاوایزر استفاده کنیم؟

قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر کنید، باید بدانید که این زانوبند برای چه دردهایی از زانو مورد استفاده قرار می گیرد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اسپیلاوایزر می تواند باعث کاهش درد و درمان بسیاری از بیماری های زانو شود؛ اما می توان گفت که میزان اثربخشی این زانوبند در هر یک از بیماری های زانو متفاوت می باشد.

بنابراین، می توان اشاره کرد که این زانوبند برای کاهش درد و درمان بیماری های مختلف زانو که در ادامه بیان می کنیم، مفید است.

 • کاهش دردهای ناشی از التهاب در تاندون های موجود در زانو
 • کاهش دردهای ناشی از پارگی جزئی و یا کامل رباط های موجود در زانو
 • کاهش دردهای ناشی از آسیب به هر یک از منیسک های زانو
 • کاهش دردهای ناشی از تخریب غضروف مفاصل در بیماری آرتروز
 • کاهش دردهای ناشی از بیماری نقرس
 • کاهش دردهای زانو ایجاد شده در زانو ناشی از بیماری بورسیت
 • و …

بیشتر بخوانید: 12 ورزش برای درمان آرتروز زانو که بهترین متخصصان آن ها را توصیه می‌کنند

و اما سخن آخر …

در این مقاله سعی کردیم شما را با زانوبند فراصوت که با کمک امواج فراصوت و یا همان اولتراسوند کار می کند، آشنا کنیم؛ اما برای سخن آخر باید به شما بگوییم که این زانوبند عملکرد بسیاری خوبی را برای کاهش درد و التهاب ایجاد شده در زانو دارد.

اگر دارای هر بیماری زانویی هستید، می توانید زانوبند اسپیلاوایزر را خریداری کنید و با استفاده مداوم از آن هم درد خود را کاهش دهید، هم علائم بیماری خود را بهبود ببخشید. برای دیدن اثربخشی لازم از این زانوبند، باید که این زانوبند را در هنگام استراحت بر روی زانوی خود ببندید تا امواج فراصوت بتوانند اثربخشی لازم را در زانوی شما ایجاد کنند.

اسپیلاوایزر هیچ گونه عوارضی را برای بافت های مختلف بدن ایجاد نمی کند. تنها با تابش امواج فراصوت از زانوبند به زانو، خون رسانی به ناحیه آسیب دیده زانو افزایش پیدا می کند و همین اتفاق باعث کاهش درد در زانو می شود. بنابراین، با خیال راحت این زانوبند را خریداری کنید و حدود یک الی دو ساعت در روز از آن استفاده نمایید.

در ویدئوی زیر اطلاعاتی توسط اسپیلاوایزر ارائه شده که پیشنهاد میکنیم حتما ببینید:

39 دیدگاه

 1. سلام من دوروزه همش دنبال یه شماره ای چیزی هستم واس خرید اسپیلایزر ولی متاسفانه نتونستم تهیه کنم لطفا راهنمایی کنین

 2. سلام از کجا میشه تهیه کرد،تو اینترنت یه جا ثبت شده که شماره ۲ رو به سرشماری پیانو کنید،اینکار رو کردم ولی تماس نگرفتند،ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. می تونیم به جای دوساعت در روز دوتا یک ساعت یا چهارتا نیم ساعت در روز از زانو بند استفاده کنیم ؟

 4. سلام وقت بخیر دهقانی هستم
  میخواستم بدونم که کجا میشه زانوبند اسپیلاویزر رو تهیه کرد باتشکر

 5. سلام. شب بخیر.آدرس دقیق خرید دستگاه اوریجینال اسپیلا وایزر کجاست و قیمت واقعی چند هست؟

 6. سلام دوستان من اوایل اردیبهشت گرفتم برای زانو درد مادرم.
  اون موقع ۹۷۰تومن گرفتم ارسال رایگانه.دستگاه خوبیه مادرم هرروز استفاده میکنه .باید همیشه استفاده کنی.امروز خوب شد نندازی کنار.
  اینم شماره ک از سایت اقدام کردم و بهم زنگ زدن
  021*********
  سایتش یادم نیس.تو گوگل بگردید پیدا میکنید.
  مشابه چینی نداره فک کنم مال فرانسه اس

  1. باعرض سلام. روزانه چندبار
   می توان ازاین زانوبنداسپیلا
   وایزر استفاده کرد
   سؤال دوم: ایاکمتراز۲ساعت
   بستن زانوبندمشکلی برای
   بهبودزانوایجادمی کند
   ممنون ازراهنمایی شما

 7. سلام چطور میتوانیم این دستگاه را سفارش دهیم
  آیا نمایندگی فروش در ایران را دارد
  درخواست مشاوره و خرید دارم

 8. درود به شما
  من مقیم سوئد هستم و مایلم از این زانوبند استفاده کنم.
  ایا امکان این وجود دارد, و چگونه؟.
  با سپاس از شما

 9. وسیله بسیا جالبی میباشد من برای خودوپسرم خریداری کردم همسرم هم استفاده میکند وکمال رضایت را داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا