ورزشورزش و لاغری

ورزش لاغری صورت با آموزش 11 تکنیک موثر برای زیبایی

ورزش لاغری صورت و فکر کردن درباره آن، نتیجه یک نگرانی جدی در مورد زیبایی صورت است. ما برای حذف برآمدگی‌های ناموزون بدن، می‌توانیم لباس‌ بپوشیم، اما نمی‌توانیم چربی صورت را به راحتی مخفی کنیم (مگر اینکه ترفندهای آرایشی را بلد باشیم).

در ادامه به مهم‌ترین نکات در مورد ورزش لاغری صورت می‌پردازیم و انواع حرکت‌های موثر در فرم‌دهی عضلات صورت را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: 6 ورزش برای چاقی سیبی شکل؛ از اسکات تا کار با وزنه و لانژ

ورزش لاغری صورت

ممکن است زمان خود را ساعت‌ها در باشگاه بگذرانید و سعی کنید چربی‌های بدن‌تان را کم کنید، اما وقتی سلفی‌تان چانه پف کرده را نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد که تمام تلاش‌های شما بیهوده بوده است. جایی که بدن شما چربی اضافی را در خود نگه می‌دارد به ژنتیک و نوع بدن شما بستگی دارد. تعدادی ورزش لاغری صورت وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا صورت باریک و گونه‌های تراشیده داشته باشید.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت با 6 روش و فواید و عوارض هر کدام

فواید ورزش‌ لاغری صورت

فرم دادن به صورت به کمک انواع ورزش لاغری صورت| سیوطب

درست همان‌طور که ورزش منظم می‌تواند به اهداف کاهش وزن و تقویت بدن شما کمک کند، ورزش‌ لاغری صورت نیز می‌تواند فواید زیادی داشته باشد.

ورزش لاغری صورت نه تنها عضلات صورت شما را تقویت می‌کند، بلکه می‌تواند ظاهر چین و چروک‌ها را نیز کاهش دهد. علاوه بر این، تمام آسیب‌های اطراف عضلات صورت را از بین می‌برد و گردش خون را در اطراف این ناحیه بهبود می‌بخشد. برای مشاهده نتایج مناسب، تمرینات صورت خود را 3 تا 5 بار در هفته به مدت حدود 20 دقیقه انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 10 ورزش لاغری با توپ از کرانچ و پلانک با توپ تا پل گلوت

انواع ورزش لاغری صورت

ورزش Simha Mudra

سیمها مودرا یا پوزه شیر یک ورزش‌ لاغری صورت است که تمام عضلات صورت را تحریک و تقویت می‌کند.

نحوه اجرا: به راحتی روی زمین زانو بزنید و کف دست خود را روی ران خود قرار دهید. زبان خود را بیرون بیاورید و با قدرت به سمت پایین بکشید. تا جایی که می‌توانید زبان را خارج کنید. در حین انجام این کار، نفس خود را بیرون دهید و مانند شیر غرش کنید.

بیشتر بخوانید: هر کدام از این تمرین‌ها می‌توانند بهترین ورزش برای لاغری باشند

ورزش صورت ماهی

اگر عاشق سلفی گرفتن هستید، بر این تمرین صورت تسلط دارید. صورت ماهی، عضلات گونه شما را تقویت و کشش می‌دهد.

نحوه اجرا: گونه‌ها و لب‌های خود را برای انجام این ورزش لاغری صورت، مانند ماهی به داخل بمکید. این وضعیت را برای مدتی نگه دارید و سعی کنید لبخند بزنید. تمرین را در طول روز تکرار کنید تا نتایج سریع‌تری ببینید.

بیشتر بخوانید: 11 ورزش لاغری غبغب از کشش زیر چانه و ورزش با توپ تا جویدن آدامس

Jivha Bandha (ژست زبان قفل شده)

این تمرین برای اسکنه کردن صورت و شکل دادن به خط فک شما عالی است.

نحوه اجرا: به راحتی روی زمین بنشینید و نوک زبان خود را روی دیواره بالایی دهان قرار دهید. زبان خود را به دیوار فشار دهید تا زمانی که کشش را در گردن خود احساس کنید. این تمرین را 4 تا 5 مرتبه تکرار کنید.

ورزش Jaw release

اگر می‌خواهید گونه‌های جذابی داشته باشید و چانه پف‌دار خود را از بین ببرید، این تمرین عالی است.

نحوه اجرا: راحت بنشینید و فک خود را طوری حرکت دهید که انگار می‌خواهید با دهان بسته غذا بخورید. در حین انجام این کار از بینی نفس بکشید. استراحت کنید و بعد از چند وقت تکرار کنید.

ورزش Jalandhara Bandha

این تمرین صورت شما را شکل می‌دهد و عضلات خط فک صورت را تقویت می‌کند.

نحوه اجرا: در وضعیت چهارزانو بنشینید و عمیق نفس بکشید. دستان خود را روی زانوهای خود قرار دهید، شانه‌های خود را بالا بیاورید و به جلو خم شوید. چانه خود را محکم به سینه در بین استخوان‌های ترقوه خود بچسبانید. نفس خود را تا جایی که ممکن است نگه دارید. استراحت کنید و سپس همین کار را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری با حلقه برای چه اشخاصی مناسب است؟

تکنیک دهانشویه

این ورزش‌ لاغری صورت گونه‌های شما را تقویت می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از شر غبغب خلاص شوید.

نحوه اجرا: دهان خود را با هوا پر کنید و هوا را از یک طرف دهان به طرف دیگر منتقل کنید، درست مانند تمیز کردن دهان با استفاده از دهانشویه. این کار را برای مدتی ادامه دهید، استراحت کنید و تکرار کنید.

رول گردن

رول گردن موثرترین ورزش‌ لاغری صورت برای درمان غبغب است. این تمرین همچنین عضلات چانه، خط فک و گردن شما را تقویت می‌کند.

نحوه اجرا: به راحتی روی زمین بنشینید و سرتان رو به جلو باشد. سر خود را به سمت یک طرف در راستای چانه خم کنید و به صورت دورانی بچرخانید. در حین انجام این کار، ستون فقرات خود را صاف و شانه‌ها را پایین نگه دارید. این کار را در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت تکرار کنید.

تمرکز چشم

این ورزش لاغری صورت ابروهای شما را صاف می‌کند.

نحوه اجرا: چشمان خود را کاملا باز کنید و مطمئن شوید که ابروهایتان چروک نیست. در این حالت بمانید و روی نقطه‌ای از دور تمرکز کنید. استراحت کنید و بعد از مدتی تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش لاغری بازو به همراه 7 تکنیک کاملا کاربردی

ابروهای خود را بالا ببرید

بالا بردن مرتب پیشانی در راستای ورزش لاغری صورت، ابروهای شما را بالا نگه می‌دارد و به رفع چین و چروک‌های پیشانی که در اثر عمل عضلات فرونتالیس روی پیشانی ایجاد می‌شوند، کمک می‌کند. این ورزش برای افتادگی ابروها نیز مفید است.

نحوه اجرا: انگشت اشاره و وسط خود را بین ابروهای خود قرار دهید. انگشتان و کف دست‌ها را روی صورت خود قرار دهید. در حالی که چشمان خود را باز نگه می‌دارید، ابروهای خود را با کمک انگشتان خود بالا و پایین ببرید. این ورزش‌ لاغری صورت را 3 ست هر کدام 30 ثانیه انجام دهید.

لیفت چانه را انجام دهید

تمرین لیفت چانه برای نیمه پایینی صورت از جمله فک است. این یک راه حل عالی برای از بین بردن چربی از ناحیه چانه به شمار می‌رود.

نحوه اجرا: برای انجام این ورزش لاغری صورت، سر خود را به سمت عقب حرکت دهید و گردن خود را تا جایی که می‌توانید بکشید. لب پایین خود را روی لب بالایی خود حرکت دهید و این وضعیت را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. به خاطر داشته باشید که باید به بالا نگاه کنید.

لیفت استخوان گونه

این ورزش‌ لاغری صورت به سفت شدن عضلات گونه، کاهش چربی صورت و حفظ فرم گونه‌ها کمک می‌کند.

نحوه اجرا: انگشتان خود را روی گونه‌ها قرار دهید و با کمک انگشتان پوست را به آرامی به سمت بالا ببرید. دهان خود را باز کنید، یک O بسازید. این حالت را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. در حین انجام تمرین، فشار خفیفی روی عضلات گونه خود احساس خواهید کرد. 10 بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید :جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چه عوارضی دارند؟

هر چند وقت یک بار باید ورزش لاغری صورت را انجام دهید؟

تمرینی برای فرم دادن گونه و چانه| سیوطب

اگر می خواهید نتایج را به سرعت ببینید، باید ورزش لاغری صورت خود را 3 تا 5 بار در هفته و هر بار حدود 20 دقیقه انجام دهید. اگر 20 دقیقه وقت ندارید، سعی کنید در عوض آن را به 10 دقیقه یوگای صورت قبل و بعد از روز پرمشغله خود تقسیم کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش‌هایی برای لاغری سریع در خانه

5 فایده ورزش‌ لاغری صورت

 • عضلات صورت شما را تقویت می‌کند
 • ظاهر چین و چروک را کاهش می‌دهد
 • گردش خون را افزایش می‌دهد
 • هرگونه تنش در صورت و گردن را از بین می‌برد
 • پوست صورت را سفت می‌کند

بیشتر بخوانید: 8 ورزش لاغری پهلو؛ تمرینات آسان برای خلاص شدن از شر چربی‌ها

نکاتی برای انجام ورزش لاغری صورت به روش صحیح

 • انجام تمرینات صورت در حالت دراز کشیدن موثرترین است
 • قبل از دست زدن به صورت از تمیز بودن دست‌های خود اطمینان حاصل کنید
 • سعی کنید ورزش‌ لاغری صورت خود را هر روز در یک زمان مشخص انجام دهید تا فراموش نکنید
 • هرگز پوست را به شدت نکشید، چراکه ممکن است چین و چروک را برجسته کند
 • تمرینات صورت را با ورزش‌های قلبی عروقی ترکیب کنید تا به بهترین شکل ممکن پوست خود را تقویت کنید

بیشتر بخوانید: جراحی فک بالا و پایین و شرایط لازم برای عمل ارتوگناتیک

چند روش دیگر برای لاغری صورت

از دست دادن چربی می‌تواند صورت شما را لاغر کند

اگر به دنبال کاهش چربی در صورت، شکم، پاها یا بازوهای خود باشید، روند کاهش وزن روشی یکسان است. ورزش مطمئنا به افزایش کالری‌سوزی شما کمک می‌کند و در نهایت چربی را در کل بدن شما کاهش می‌دهد، اما همه چیز از رژیم غذایی روزانه شروع می‌شود.

 • برای کاهش وزن، باید کسری کالری ایجاد کنید، یعنی کالری بیشتری نسبت به مصرف خود بسوزانید. این با پیدا کردن مقدار کالری لازم برای ثابت ماندن وزن (معروف به کالری نگهدارنده) شروع می‌شود. با استفاده از یک برنامه یا دفتر غذایی، وعده‌های غذایی خود را برای چند روز پیگیری کنید تا از میزان کالری دریافتی در روز مطلع شوید
 • توصیه می‌شود با کاهش 500 تا 1000 کالری در روز، کمبود ایجاد کنید. بر اساس سطح راحتی خود کالری را کاهش دهید. به عنوان مثال، اگر کاهش 600 کالری باعث غرغر کردن معده شما در هر شب می‌شود، کسری بدن را 200 یا 300 کالری کاهش دهید
 • به حداقل رساندن غذاهای فرآوری شده که می‌خورید، ساده‌ترین راه برای کاهش کالری روزانه است. به گفته آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، غذاهای بسیار فرآوری شده مانند چیپس، غلات یا نوشابه‌ها کالری بالا، اما مواد مغذی کمی دارند، به همین دلیل است که برای مدت طولانی احساس سیری نمی‌کنند
 • در عوض، بشقاب خود را با مقدار زیادی میوه و سبزیجات پر کنید تا مطمئن شوید که ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید. گیاهان همچنین دارای فیبر بالایی هستند، یک ماده مغذی که به آرامی هضم می‌شود و به شما کمک می‌کند احساس سیری کنید
 • اطمینان حاصل کنید که کربوهیدرات‌های خود را از منابع سالم و غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای یا کینوآ به جای انواع تصفیه شده مانند ماکارونی یا نان دریافت می‌کنید. به طور مشابه، برخی از وعده‌های غذایی گوشت قرمز خود را با پروتئین‌های کم چرب‌تر مانند ماهی، مرغ یا لبنیات کم‌چرب جایگزین کنید

بیشتر بخوانید: مزوتراپی روشی برای افزایش حجم مو، زیبایی پوست و لاغری

ورزش برای کاهش چربی

تحقیقات زیادی وجود ندارد که از ورزش لاغری صورت پشتیبانی کند. با این حال، حفظ یک برنامه تمرینی ثابت به افزایش کالری سوزی روزانه و به کاهش کلی چربی کمک می‌کند.

 • مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کند، باید هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت قلبی متوسط، مانند پیاده‌روی انجام دهید. کاردیو نه تنها به شما کمک می‌کند تا چربی بدن را از بین ببرید، بلکه برای سلامت قلب شما نیز مفید است
 • اما اگر طرفدار کاردیو حالت ثابت نیستید، می‌توانید ۷۵ دقیقه هفتگی تمرینات هوازی شدید مانند تمرینات تناوبی با شدت بالا را انتخاب کنید. این شکل از کاردیو در مدت زمان کوتاهی مقادیر زیادی کالری می‌سوزاند
 • همچنین، چند روز تمرین قدرتی را نیز برنامه‌ریزی کنید. تمرینات قدرتی می‌تواند به افزایش متابولیسم و ​​بهبود نسبت چربی به توده عضلانی بدن شما کمک کند
 • شورای آمریکایی ورزش توصیه می‌کند که حرکات ترکیبی، مانند ددلیفت یا ردیف‌های مغلوب را در اولویت قرار دهید. این تمرینات از چندین قسمت بدن شما به طور همزمان استفاده می‌کنند تا بدن شما کالری بیشتری بسوزاند

بیشتر بخوانید :قبل از جراحی بینی، این مطلب را بخوانید

احتباس آب ممکن است باعث پف صورت شود

ممکن است به دلیل احتباس موقت آب، صورت شما پف کرده یا متورم شود. مایع اضافی که به عنوان ادم خفیف نیز شناخته می‌شود، می‌تواند در دست‌ها، پاها یا بازوها جمع شود. گاهی اوقات صورت شما ممکن است مقداری مایعات اضافی را نیز در خود نگه دارد.

 • احتباس آب می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، مانند نشستن بیش از حد طولانی یا خوردن غذای بیش از حد شور. زنان ممکن است قبل از شروع چرخه قاعدگی، احتباس آب اضافی را تجربه کنند. گاهی اوقات ادم امکان دارد یکی از عوارض جانبی داروها مانند داروهای ضد التهابی باشد.

بیشتر بخوانید: بوتاکس چقدر ماندگار است و چه عوارضی دارد؟

چگونه پف صورت از بین ببریم؟

اگر می‌خواهید پف موقت صورت خود را کاهش دهید، به غذاهایی که هر روز می‌خورید نگاهی بیندازید. اگر بدن شما به نمک واکنش نشان دهد، باید از مصرف روزانه سدیم خود آگاه باشید.

 • بسته به سطح حساسیت خود، غذاهایی که دارای سدیم سنگین هستند، مانند ترشی یا چیپس را به حداقل برسانید یا حذف کنید. طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AHA) به طور کلی، شما باید روزانه کمتر از 2300 میلی‌گرم سدیم (حدود یک قاشق چای‌خوری) بخورید
 • همچنین مقدار زیادی آب بنوشید تا به دفع مقداری از سدیم اضافی بدن کمک کند یا برخی از غذاهای غنی از پتاسیم (مانند سیب زمینی شیرین یا گوجه فرنگی) را برای به حداقل رساندن اثرات سدیم، بر اساس AHA مصرف کنید. گاهی اوقات، ماساژ ناحیه متورم یا پف کرده می‌تواند به کاهش احتباس مایعات کمک کند

بیشتر بخوانید: ورزش برای لاغر شکم و پهلو، به همین راحتی!

یادداشت پایانی

ورزش لاغری صورت از دغدغه‌های مهم افراد به خصوص بانوان است. اما مهم‌تر از همه، باید سعی کنید دیدگاهی معقول در مورد ورزش و لاغری داشته باشید. خط فک تیز یا گونه‌های تراشیده مطمئنا ویژگی‌های جذابی هستند، اما سلامت کلی شما بیشترین اهمیت را دارد. به جای امتحان کردن یک رژیم غذایی مد روز یا ابزارهای فانتزی صورت، سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر کنید و به عنوان اولین دفاع، ورزش لاغری صورت منظم داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا