بیماری های مفصلی

تاندونک، بهترین روش درمان گردن درد با استفاده از تکنولوژی UIC

 گردنبند تاندونک (Tandoneck) را می‌توان تنها روش مطمئن، بدون عوارض و آسان برای درمان انواع گردن درد دانست. احساس درد در ناحیه گردن و جستجو برای دست‌یابی به راهی که بتوان از این عارضه رهایی پیدا کرد از مواردی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده‌اند.

به کارگیری روش‌های گوناگون در کنار تجربه کلافگی و درد در طولانی‌مدت، مشکلات متداولی است که بیماران مبتلا به گردن درد با آن روبه‌رو می‌شوند. نکته پر اهمیت برای مقابله با این درد و مشکلات همراه آن، استفاده از روشی مفید و سریع برای بهبود شرایط و تسکین درد است.

گردنبند تاندونک در کنار تسکین سریع درد با تکیه بر تکنولوژی‌‌های روز، موجب بهبود شرایط بیمار و بیماری می‌شود تا در صورت نیاز به درمان‌های خاص، بستر مناسب آن فراهم شده باشد. حال با این توضیح کوتاه، سوالی بزرگ برای‌مان ایجاد می‌شود که گردنبند تاندونک چیست؟ تاندونک از کدام تکنولوژی استفاده می‌کند و چه شرایطی را برای مصرف‌کننده خود فراهم خواهد کرد؟

بیشتر بخوانید: درمان گردن درد با روش‌های طب سنتی تا جراحی‌‌های مدرن و لیزر

گردبند تاندونک چیست؟

گردنبند تاندونک با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و در کنار هم قراردادن سه فناوری مطمئن در تسکین درد، درمانی قطعی را برای انواع درد در ناحیه گردن ارائه می‌دهد. در گذشته‌های نه چندان دور امکان استفاده از این تکنولوژی‌ها به دلایلی مانند هزینه بالا یا حجیم بودن فراهم نمی‌شد. اگر هم چنین شرایطی فراهم می‌شد، فقط در اختیار گروهی از متخصصان یا مجموعه‌های درمانی قرار می‌گرفت؛ چراکه امکان تهیه و استفاده از این تکنولوژی‌ها به صورت شخصی و در منزل ممکن نبود.

اما شرکت زایس تُرونیک آلمان با تکیه بر تجربه و دانش روز کارشناسان خود، سه تکنولوژی مفید را در قالب یک دستگاه طراحی و ارائه کرده است که امروزه آن را با نام گردنبند تاندونک می‌شناسیم. این گردنبند شرایط بسیار مطلوبی را برای استفاده در هر مکانی برای کاربر خود فراهم کرده است.

طراحی گردنبند تاندونک به گونه‌ای انجام شده است که تمامی افراد و با هر سایز گردنی می‌توانند از آن سود ببرند. در نتیجه استفاده از یک دستگاه برای تمامی افراد یک خانواده ممکن است و هر شخص، به یک گردنبند مخصوص برای خود نیاز ندارد. اما با توجه به مسائل بهداشتی و درمانی، بهتر است یک گردنبند مورد استفاده همه افراد قرار نگیرد.

همان‌طور که اشاره شد، این گردنبند از تکنولوژی نوین سود می‌برد که با نام UIC شناخته می‌شود. این تکنولوژی شامل سه قسمت مجزا، اما همسو است که بهترین شرایط را برای کاربر خود ایجاد می‌کند. شما با استفاده از تاندونک به صورت همزمان از امواج اولتراسوند و مادون قرمز و در کنار آن‌ها کلاک پالس سود می‌برید که هر کدام توانایی‌های خاصی دارند.

موارد استفاده از گردنبند تاندونک برای بهبود و تسکین درد بیماری‌های زیر اثبات شده است:

 • روماتیسم ستون فقرات
 • آرتروز، اسپوندیلوز، استئوز
 • بدشکلی گردن
 • ناهنجاری کیاری
 • تخریب دیسک‌های بین مهره‌ای
 • جوش خوردگی ناقص
 • تنگی کانال نخاع
 • فتق دیسک
 • عفونت
 • کیفوز
 • درد عضلانی و اسپاسم گردن
 • روماتیسم مفصلی
 • کیست نخاعی یا سیرنگومیلی
 • تروما
 • گردن درد عصبی
 • درد مزمن گردن
 • آسيب شلاقی گردن (ویپلش)

همچنین شما می‌توانید تاندونک را برای درمان بسیاری از دردهایی که به هر دلیلی در ناحیه گردن خود حس می‌کنید، به کار بگیرید.

بیشتر بخوانید: رگ به رگ شدن گردن و روش‌های بهبودی پیچ خوردگی گردن

شاید این سوال در ذهن هر مخاطبی شکل بگیرد که استفاده از گردنبند تاندونک با داشتن چنین تکنولوژی پیشرفته‌ای، به غیر تسکین درد سود دیگری دارد یا خیر؟ به جرات می‌توان گفت این گردنبند در کنار تمامی موارد ذکر شده و بهبود شرایط در بیماری‌های بالا، کاربردهای فوق‌العاده دیگری هم دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • تقویت عضلات
 • بهبود گردش خون
 • کاهش ورم و تورم
 • تسکین درد
 • افزایش جریان خون و تسریع بهبودی
 • بهبود مشکلات خواب
 • کاهش استفاده از مسکن‌ها
 • افزایش عملکرد اندام

موارد بالا بر اثر عملکرد هر کدام از فناوری‌های موجود در تاندونک رخ می‌دهد که تکنولوژی UIC از آن حمایت می‌کند. در ادامه این مقاله به بررسی کامل UIC می‌پردازیم تا با این فناوری نوین به صورت کامل آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : 13درمان خانگی گردن درد،از کمپرس گرم تا مسکن‌های بدون نسخه

چرا برای تسکین گردن درد باید به تاندونک پناه ببریم؟

گردنبند تاندونک بهترین راه درمان درد گردن|سیوطب

سال‌ها است که انواع بیماری‌های گردن و گروهی دیگر از بیماری‌ها وجود دارند که باعث انواع درد در ناحیه سر و گردن می‌شوند. بدون‌شک با پیدایش درد، روش‌های مختلف درمانی هم برای انواع این بیماری‌ها به وجود آمده است و همچنان داروها و روش‌ها متفاوتی ارائه می‌شوند.

برای مثال بیمار‌های مختلفی مانند روماتیسم‌ها، ناهنجاری‌های گوناگون، دردهای ناشی از آسیب‌ها، دردهای ناشی از مشکلات مادرزادی و بسیاری دیگر از موارد باعث گردن درد خواهند شد.

در برابر این بیماری‌ها، روش‌‎های درمانی گوناگونی هم برای درمان، بهبود و تسکین وجود دارند. در ادامه به بررسی گروهی از روش‌های درمانی می‌پردازیم و آن‌ها را با استفاده از گردنبند تاندونک مقایسه خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: گردنبند فراصوت؛ درمان گردن درد با امواج اولتراسوند

استفاده از داروها پیش از گردنبند تاندونک

داروهای مسکن بسیاری وجود دارد که از آن‌ها برای تسکین انواع گردن درد می‌توان استفاده کرد؛ اما به کارگیری هر دارو، امکان دارد شرایط ویژه‌ای را ایجاد کند. برای مثال اینکه داروی مصرفی دقیقا در بدن هر شخص چه واکنشی را در برابر درد نشان دهد، به وضوح مشخص نیست.

همچنین استفاده از داروهای مسکن در بلند مدت می‌تواند موجب پیدایش انواع مشکلات کبدی، گوارشی و سردردهای شدید شود که هر کدام از آن‌ها برای بهبودی نیاز به دارو و مراقبت‌های پزشکی بیشتری دارند.

اما استفاده از گردنبند تاندونک بدون ایجاد این عوارض شرایط بهینه را برای بیماران فراهم می‌کند. همچنین استفاده از تاندونک بر اساس زمان‌بندی شخصی و عدم نیاز به تکرار آن در طول یک روز؛ دیگر تفاوت بزرگ در برابر انواع دارو خواهد بود که باید در زمان مقرر و به تکرار در روز از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دیسک گردن، فتق یا بیرون‌زدگی؛ بررسی همه علل و درمان‌ها

درمان به کمک عمل جراحی

گردنبند تاندونک بدون عوارض جراحی|سیوطب

جراحی در ناحیه گردن، ستون فقرات، کمر یا هر قسمت دیگر از بدن که باعث گردن درد شده است، می‌تواند آسیب‌های فراوانی داشته باشد. در بسیاری از مشکلات گردنی، اگر درد به میزانی باشد که مشکل زیادی برای بیمار به وجود نیاورد، پزشکان از انجام هرگونه عمل جراحی دوری می‌کنند. در این مواقع از نظر پزشک، انجام جراحی برای بیمار امکان دارد عوارض بیشتری را به وجود بیاورد. در نتیجه اگر فرد بتواند درد را کنترل کرده و شرایط بهینه‌‌ای برای خود ایجاد کند، عمل جراحی منتفی خواهد بود.

اما جراحی در هر اندازه و هر قسمتی از بدن امکان مشکلاتی را به وجود بیاورد. عوارض همیشگی داروهای بیهوشی، احتمال خونریزی داخلی، مشکلات عفونتی یا نیاز به جراحی مجدد و ترمیمی از مواردی هستند که امکان دارد در هر جراحی ساده یا پیچیده‌ای اتفاق بیفتد. از سوی دیگر در جراحی‌های پیچیده‌تر امکان وجود خطرات بسیار بیشتری است که با توجه به نوع جراحی و محل آن می‌تواند پدید بیاید.

در نتیجه با چنین شرایطی تمامی متخصصان و پزشکان از شرایط آسان و ایمن‌تر استفاده می‌کنند و اگر بیماری بتواند به راحتی و در منزل از انواع درد رها شود، گزینه جراحی را حذف می‌کنند. استفاده از گردنبند تاندونک برای چنین اشخاصی، جدا از مسائل درمانی و تسکینی، پیشگیری از عوارضی است که جراحی می‌تواند برای آن‌ها به وجود بیاورد.

بیشتر بخوانید: جراحی گردن و مراقبت های بعد از آن

فیزیوتراپی برای درمان درد گردن

یکی از درمان‌های رایج برای بهبود شرایط بیماران و افرادی که گردن درد را به هر دلیلی تجربه می‌کنند، استفاده از خدمات فیزیوتراپی است. وقتی به فیزیوتراپیست مراجعه می‌کنید، او با توجه به نیازمندی‌های بدن شما از دستگاه‌های این حوزه استفاده می‌کند تا شرایط بهینه را برای بیمار فراهم کند.

در حالی که مراجعه به چنین مراکزی بسیار مفید است و پیگیری درمان زیر نظر متخصص بهترین اقدام به شمار می‌رود، اما استفاده از گردنبند تاندونک می‌تواند مسیر بهبود و درمان را بسیار کوتاه کند. تکنولوژی UIC موجود در تاندونک، شباهت بسیاری به دستگاه‌های حرفه‌ای و گران‌قیمت مصرفی در فیزیوتراپی دارد، در حالی که شما می‌توانید به سادگی از آن استفاده کرده و از بهبود سریع لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی گردن، بهبود درد گردن و ستون فقرات

ورزش و گردن درد

انجام حرکات ورزشی از اقدامات درمانی مفید برای بیشتر دردها، مشکلات مفصلی و عارضه‌های ستون فقرات است. انجام این حرکات در منزل، باشگاه‌ها و مراکز تخصصی درمانی اتفاق می‌افتد؛ اما نکته‌هایی وجود دارد که در بسیاری از مواقع مانع ادامه ورزش شده و در نهایت شرایط تشدید درد و بیماری را ایجاد می‌کند.

فواصل دور محل سکونت تا مراکز درمانی و باشگاه‌های تخصصی، هزینه‌های زیاد عضویت، مربی یا ساعات حضور در مراکز درمانی، نبود مربی در منزل برای انجام حرکات ورزشی و از همه بدتر، انجام حرکات به صورت اشتباه، مواردی هستند که می‌تواند باعث مشکلات آتی برای بیمار شود.

در چنین شرایطی استفاده از روشی که باعث تسکین شده و در هر زمانی در اختیار افراد باشد، مفیدترین حالت را ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید :۸ ورزش گردن درد برای تسکین و بهبود درد گردن

روش استفاده از گردنبند تاندونک

شیوه به کارگیری گردنبند تاندونک بسیار آسان است. به شکلی که بدون نیاز به هیچ فرد دیگری، می‌توان گردنبند را دور گردن قرار داد و از آن برای مدت یک ساعت استفاده کرد.

استفاده روزانه به مدت یک ساعت از گردنبند تاندونک باعث می‌شود که ظرف چند روز، بهبودی را در ناحیه گردن خود تجربه کنید. استفاده از این گردنبند نیازمند هیچ زمان، مکان یا تکنیک خاصی نیست و بیمار می‌تواند در زمان استراحت خود از آن سود ببرد.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی با بهره‌گیری از تکنولوژی UIC مواردی مانند روان کردن سطوح مفصل، تسکین درد، از بین بردن چسبندگی، رفع انسداد مفصل و بازیابی حرکات را برای بیماران آسان کرده‌اند. نتایج شگفت‌آور این گردنبند یکی از مواردی است که موجب گسترش آن در سطح جهان شده است.

بیشتر بخوانید: ورزش دیسک گردن| حرکات اصلاحی+کششی برای تقویت عضلات

معرفی تکنولوژی UIC موجود در گردنبند تاندونک

UIC تکنولوژی گردنبند تاندونک|سیوطب

ترکیبی طلایی از سه فناوری مفید در کنار یکدیگر تکنولوژی UIC را به وجود آورده است. اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس در کنار هم و با توجه به قابلیت‌های مجزای هر کدام، می‌توانند شرایط تسکین، بهبود و درمان گردن درد را با بالاترین سرعت فراهم کنند. این فناوری‌ها به صورت همزمان در گردنبند تاندونک استفاده شده‌اند. برای آنکه تاثیر هرکدام در بالاترین سطح رخ دهد، هر سه فناوری با یکدیگر فعال شده و برای تسکین درد فعالیت می‌کنند.

درمان با مادون قرمز یا انفرارد

پیش از هرچیزی باید بدانیم که اشعه مادون قرمز چیست و چه شاخصه‌هایی را دارد:

 • از دسته امواج الکترومغناطیس به شمار می‌رود که با طول موج ۷۵۰ تا ۴۰۰۰۰۰ نانومتر به دست می‌آید
 • این امواج به دو دسته کلی مرئی و نامرئی تقسیم می‌‌شوند
 • اشعه مرئی انفرارد زمانی که جریان برق از داخل فیلامان کربن و تنگستن عبور می‌کند، توسط مولدهایی تولید می‌‌شود
 • عمق نفوذ این اشعه تا درم است و باعث گردش خون می‌‌شود
 • در سوی دیگر اشعه نامرئی از طریق گرم شدن یک المان یا سیم پیچ و انتشار آن توسط سطح فلزی تولید می‌شود
 • عمق نفوذ اشعه مرئی ۲میلی‌متر است و بیشتر اثر تسکین و کاهش درد دارد
 • دستگاه مادون قرمز یکی از دستگاه‌های موثر در درمان فیزیوتراپی است که اثر گرمای خشک دارد

بیشتر بخوانید: درمان دیسک گردن توسط دارو، فیزیوتراپی، جراحی و طب سنتی

درمان با استفاده از اشعه مادون قرمز یکی از بهترین روش‌ها برای تسکین و کاهش درد است. این اشعه برخلاف اشعه ماوراء بنفش که تاثیرات منفی بر بافت سلولی بدن دارد، هیچ عارضه‌ای به وجود نمی‌آورد. انفرارد کمک شایانی به سلول‌های بدن کرده و موجب می‌شود که آن‌ها توانایی ترمیم و بازسازی بیابند.

گردش خون غنی از اکسیژن توسط اشعه مادون قرمز افزایش پیدا کرده و در نتیجه بهبود بافت‌های عمیق بدن سرعت پیدا می‌کنند. این فرایند در نهایت موجب تسکین درد در بافت آسیب دیده یا دارای درد خواهد شد.

هنگامی که مادون قرمز به کوچک‌ترین واحد بدن ما یعنی سلول‌ها می رسد، توسط مولدهای انرژی سلول که «میتوکندری» نام دارند، جذب می‌شود. این امر متابولیسم سلولی را افزایش می‌دهد که باعث تحریک التیام عضلات، استخوان، پوست و بافت زیر جلدی خواهد شد.

همان‌طور که بیان کردیم، انفرارد یکی از فناوری‌های موجود در UIC بوده و این تکنولوژی در گردنبند تاندونک به کار رفته است. در نتیجه استفاده از گردنبند تاندونک موجب می‌شود که فرد به صورت مستقیم از خواص درمانی انفرارد استفاده کرده و بهبودی را برای خود فراهم کند. البته باید توجه داشته باشید که مادون قرمز یکی از فناوری‌های موجود در تاندونک است.

بیشتر بخوانید: ورزش آرتروز گردن به همراه 6حرکت موثر در درمان قطعی

اولتراسوندتراپی یکی از فناوری‌های موجود در گردنبند تاندونک

اگر بخواهیم مزایای استفاده از امواج فراصوت یا اولتراسوند را به صورت کلی بیان کنیم، باید بگوییم که اولتراسوند سه مزیت ویژه دارد:

 • با افزایش جریان خون در ناحیه تحت درمان باعث سرعت گرفتن روند درمان می‌شود
 • کاهش دهنده درد در نتیجه فرو نشاندن ورم و التهاب مزمن است
 • نرم کردن بافت زخم به واسطه ماساژ ملایم عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها بدون اینکه فشار زیادی به بافت بدن وارد آورد

بیشتر بخوانید: گردنبند طبی یا یقه گردنی؛ پشتیبانی که گاهی عوارض دارد

انواع اولتراسوند چیست؟

امواج اولتراسوند درمانی به دو گونه متفاوت وجود دارند.

 • اولتراسوند به روش امواج پالس
 • اولتراسوند به روش امواج پیوسته

در اولتراسوند به روش امواج پالس، این امواج بدون حرارت به سوی هدف از پیش تعیین شده حرکت می‌کنند. این شیوه برای بیمارانی که به تسکین درد ناشی از آسیب‌دیدگی نیاز دارند، کاربرد دارد.

اما در شیوه اولتراسوند به روش امواج پیوسته، موج‌های فراصوت بدون وقفه بر بافت بدن تابانده شده و حرارت تولید می‌شود. این تکنیک درمانی بیشتر برای بیماران دارای بیماری مزمن کاربرد پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: درمان آرتروز گردن به صورت قطعی با روش‌های سنتی و مدرن

مزایای استفاده از فناوری اولتراسوند گردنبند تاندونک

 • حرارت عمیق‌تر
 • کشش بیشتر
 • التیام بخشیدن بافت
 • مدیریت بافت زخم
 • کاهش درد

موج‌های صوتی پدید آمده از فناوری اولتراسوند به شکل پالس‌های فراصوت و در هر ثانیه به تعداد میلیون‌ها مرتبه به سوی بافت فرستاده می‌شوند. این موج‌های قدرتمند می‌توانند در مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها، عضلات و سایر بافت‌ها حرکت ایجاد کنند. این اتفاق باعث می‌شود بدون استفاده از دارو یا عمل جراحی، بسیاری از مشکلات در بدن بهبود پیدا کنند.

حرارت عمیق‌تر

اولتراسوند می‌تواند حرارت زیادی پدید بیاورد. به این صورت که امواج صوتی ارتعاش به وجود می‌آورند و این ارتعاش باعث حرکت و مالش در سطح مولکولی می‌شود. گرمای تولیدی به این روش، به هیچ‌وجه قابل مقایسه با روش‌های سنتی و خانگی نیست.

چراکه گرمای تولیدی از آن روش‌ها، فقط در سطح بافت خواهد ماند. اما در روش اولتراسوند این گرما در عمق ایجاد می‌شود. پزشکان از این تکنیک برای هدف قرار دادن بافت‌های آسیب‌دیده یا دارای درد که در عمق قرار دارند سود می‌برند.

کشش بیشتر توسط اولتراسوند

حرارت ایجاد شده توسط فناوری اولتراسوند در گردنبند تاندونک می‌تواند حالت آرامش را به عضلات خشک و رگ به رگ شده گردن بازگرداند. این حرارت قابلیت دارد تا اسپاسم گردنی که اصولا به دلیل آسیب یا کشیدگی رخ می‌دهد را تسکین دهد.

التیام بخشیدن بافت

یکی از روش‌های تاثیرگذاری اولتراسوند، ایجاد حرارت در سلول‌های بافت نرم است که متابولیسم آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. این عملکرد موجب آرامش و تسکین می‌شود. البته عملکرد به این شیوه است که سلول‌ها غالبا پذیرای مایعات آرامش‌بخش زیادی هستند و اولتراسوند می‌تواند تجمع این مایعات در جریان خون را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: درمان کمردرد چیست؟ روش های معالجه درد کمر

مدیریت بافت زخم با گردنبند تاندونک

امواج فراصوت اولتراسوند می‌توانند باعث ارتعاشات اندکی در سلول‌های بافت نرم بدن شوند. این ارتعاشات فیبرهای مسئول تشکیل بافت زخم را تحت تاثیر قرار می‌دهند. با مرور زمان فناوری اولتراسوند گردنبند تاندونک از شکل‌گیری بافت زخم و همچنین از بین بردن جای زخم‌ها موثر واقع می‌شود.

کاهش درد

مهم‌ترین مزیت موجود در اولتراسوند گردنبند تاندونک، قابلیت تسکین دهندگی و کاهش درد است. اولتراسوند با کاهش اسپاسم‌های عضلانی، رفع سفتی و درمان بافت‌ها، درد را مدیریت می‌کند.

برخلاف سایر روش‌های درمانی، این تکنیک هیچ نوعی احساس دردی در بیمار به وجود نمی‌آورد.

مزایای گردنبند تاندونک|سیوطب

الکتروتراپی و استفاده از کلاک پالس در گردنبند تاندونک

استفاده از دستگاه‌های الکتروتراپی (Electrotherapy) روشی متداول در درمان‌های فیزیوتراپی و توانبخشی به شمار می‌رود. در این روش (که با عنوان تحریک الکتریکی عضلات یا e-stim نیز شناخته می‌شود) از یک دستگاه الکتریکی که پالس‌های الکتریکی را به بدن بیمار منتقل می‌کند، استفاده می‌کنند.

این تحریک الکتریکی بافت‌ها به منظور کمک به روند بهبود عضلات و بازسازی بافت‌ها انجام می‌شود. الکتروتراپی نه تنها یک روش مرسوم در درمان فیزیوتراپی است، بلکه می‌تواند توسط سایر متخصصان توانبخشی نیز مورد استفاده قرار گیرد. زیرا این روش مزایای درمانی متعددی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • از بین بردن اسپاسم عضلانی
 • پیشگیری از آتروفی عضلات و متوقف کردن روند تحلیل عضلات به علت استفاده نادرست از آن‌ها
 • بهبود گردش و جریان خون
 • آموزش مجدد عضلات با استفاده از تحریک هدفمند
 • حفظ و بهبود دامنه حرکتی
 • کنترل و کاهش درد (دردهای مزمن، پس از حادثه و بعد از جراحی)
 • پیشگیری از ترومبوز وریدی عمقی بعد از عمل
 • کمک به ترمیم زخم

بیشتر بخوانید: درمان زانودرد، معالجه درد زانو با روش‌های موثر خانگی و دارویی

مزایای استفاده از فناوری کلاک پالس گردنبند تاندونک

در روش‌های رایج از این روش درمان در فیزیوتراپی و درمان‌های فیزیکی استفاده می‌شود. در این روش با قراردادن پدهای الکتریکی روی پوست و تاثیرگذاری بر اعصاب عضلات و مفاصل، تحریک الکتریکی را در بدن انجام می‌دهند.

از جمله مهم‌ترین کاربردهای الکتروتراپی سرعت بخشیدین و آسان‌تر کردن بهبود و ریکاوری عضلات است که در اثر فرکانس‌ها و پالس‌های الکتریکی بر بدن انجام می‌شود.

این تحرکات الکتریکی باعث:

 • کاهش التهاب
 • افزایش گردش خون
 • تحریک ماهیچه‌ها
 • تحریک آزادسازی اندورفین که به عنوان هورمون‌های ضد درد در بدن فعالیت می‌کنند

بیشتر بخوانید: ماساژ درمانی گردن و رفع درد، گرفتگی و خشکی گردن

عوارض استفاده از گردنبند تاندونک

باید بیان کرد که استفاده از گردنبند تاندونک هیچ عوارضی ندارد و در موارد بسیار نادر که افراد دارای موارد درمانی یا حساسیت خاصی هستند، توصیه‌هایی برای استفاده از این گردنبند می‌شود.

لازم به ذکر است تکنولوژی UIC هیچ‌گونه عوارض بیولوژیک نداشته و با خیال راحت همه افراد می‌توانند از این گردنبندها سود ببرند تا برای همیشه با درد گردن خداحافظی کنند.

 • گروهی از افراد که دچار حساسیت‌های پوستی هستند، امکان دارد در زمان استفاده از گردنبند تاندونک و به دلیل برخورد پدهای الکترودهای دستگاه، دچار حساسیت پوستی شوند
 • افرادی که همراه خود دستگاه ضربان‌ساز قلب، دفیبریلاتور، اینفیوژن پمپ و وسایلی از این قبیل دارند، نباید در معرض جریان الکتریکی تولید شده توسط گردنبند تاندونک قرار گیرند
 • در موارد بسیار نادر، ممکن است شدت جریان الکتریکی برای یک فرد بیش از حد باشد و در نتیجه موجب سوزش یا التهاب پوست شود
 • تاثیرات UIC روی جنین ناشناخته است، بنابراین زنان باردار نباید برای کاهش درد از این روش استفاده کنند
 • بیماران قلبی نیز بهتر است در این مورد احتیاط کنند

بیشتر بخوانید :درمان گرفتگی گردن به روش‌های خانگی و دارویی

در این مقاله به بررسی تکنولوژی UIC، فناوری‌های موجود در گردنبند تاندونک و چرایی استفاده از این گردنبند پرداختیم. به طور کلی تاثیر تسکینی گردنبند تاندونک بر گردن درد و حالات درمانی آن بر بیماری‌های ناحیه گردن اثبات شده است. شما می‌توانید با استفاده از این گردنبند و با توجه به فناوری‌های موجود در آن (اولتراسوند، انفرارد، کلاک پالس) بهترین نتیجه را برای تسکین گردن و بهبود شرایط عمومی بیماری به دست بیاورید.

تاندونک چیست؟

تاندونک گردنبندی برای بهبود و تسکین انواع دردهای ناحیه گردن است. این گردنبند به دلیل دارا بودن تکنولوژی UIC که شامل اولتراسوند (فراصوت)، انفرارد (مادون قرمز) و کلاک پالس می‌شود، توانایی تسکین سریع تمامی دردها را دارد.

قیمت گردنبند تاندونک چه قدر است؟

قیمت گردنبند تاندونک در مقایسه با بسیاری از روش‌های بهبود و تسکین بسیار مناسب است. چراکه بیمار در روش‌های دیگر باید هزینه‌ای را برای هر جلسه درمان پرداخت کند؛ اما با خرید گردنبند تاندونک می‌توانید یک مرتبه هزینه کنید و بدون محدودیت از آن سود ببرید.

منبع
healthline.com

5 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر لطفاً در باره کارایی گرنبند تاندونک و تاثیرات آن بر درمان گردن نکاتی بیان فرمایید در طول 24 ساعت چند ساعت باید از این گرنبند استفاده کنیم

  1. سلام وقتتون بخیر
   درباره تکنولوژی به کار رفته در گردنبند تاندونک و نحوه تاثیر آن بر درمان گردن درد در مقاله توضیح داده شده است
   و در خصوص مدت زمان استفاده از آن بین 45 دقیقه تا 2 ساعت در 24 ساعت می باشد

 2. سلام من مدت دوهفته است که این گردنبند برام اومده وهر و هم طبق دستور داخل کارتون استفاده کردم هیچ اتفاقی نیافتاده گردن دردم ساکت نشده یکی دوروز اول گردنبند خیلی خوب عمل می‌کرد وگرمای خوبی تولید میشد ولی الان اصلا گرم نمیشه متاسفانه با شماره‌ای روی کارتون گردنبند هم تماس میگیرم یا اشغال هست یا جواب نمیدن

  1. سلام.
   من آن گردنبند رو چندوقت پیش خریدم ازش راضی ام. نمیگم خوب شدم اما بهتر شدم
   شماره ای هم ک برای پشتیبانی رو بستم بود جواب میده معمولا چون یبار اداپتورش رو تعویض کردم رایگان.
   این شمارشونه
   021-9209782370
   09378023068

  2. ای بابا، من میخواستم تهیه کنم اینطور که فیدبک دادید ذهنم درگیر شد. ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا