بیماری های مفصلی

پدکامفواستریپ،بهترین روش درمان درد عضلانی با تکنولوژی UIC

کامفواستریپ (Comfostrip) یکی از بهترین راه‌های درمان و تسکین انواع دردهای عضلانی بشمار می آید. این پد با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بکارگیری از روش درمانی جدید UIC تراپی به راحتی به لایه های عمقی عضلات نفوذ میکند و با افزایش خونرسانی و گرمادرمانی به انتقال بهتر اکسیژن در رگها کمک می کند که در نتیجه باعث کاهش التهاب و تورم و درد در ناحیه آسیب دیده می شود.

با نگاهی به گذشته و روند ساخت انواع دستگاه‌ها و ابزار پزشکی در حوزه فیزیوتراپی، خواهیم دید که به دلیل وجود دستگاه‌هایی با فناوری‌های ساده و بکارگیری مولدهای بزرگ در ساخت آنها و همینطور قیمت بسیار بالای این محصولات برای مصرف کننده، عملا استفاده از این پدها جهت درمان برای موارد خانگی و حتی مصارف عمومی‌تر  امکان پذیر نبود.

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ها و روش‌های درمانی جدید این دستگاه‌ها عمر مصرف خود را کوتاه کرده و با محصولات جدیدتر جایگزین شدند.یکی از محصولاتی که توانست به خوبی جای خود را در مصارف خانگی باز کند پد کامفواستریپ ساخت شرکت زایسترونیک آلمان است که بدون محدودیت در اختیار عموم مردم برای استفاده شخصی و خانگی در هر مکان و زمانی البته در حین استراحت عرضه شده است.

یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از پد کامفواستریپ کاربری آسان و قابل تنظیم آن برای تمامی عضلات بدن و هر ناحیه و اندامی که مورد آسیب واقع شده است می باشد. این پد به شکلی طراحی و تولید شده است که می‌توان آن را برای اندام‌هایی مانند: شانه، لگن، دست، پا و حتی عضلات بسیار کوچک مانند انگشتان دست به کار برد، اما اگر بخواهیم شاخص‌ترین مورد طراحی آن را بیان کنیم، امکان به کارگیری پد کامفواستریپ برای عضلات فیله کمری، ران پا، و عضلات بازو و ساعد است که طراحی این محصول را هوشمندانه جلوه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: درد آرنج، علل و علائم به همراه درمان‌های خانگی، دارویی و ورزشی

چگونگی عملکرد پد کامفواستریپ

این پد دارای تکنولوژی UIC است که در آن از امواج اولتراسوند، مادون قرمز و تکنولوژی کلاک پالس استفاده شده است.

با نگاهی به تاریخ علم فیزیوتراپی مشاهده خواهیم کرد امواج درمانی و ماساژتراپی یکی از روش‌هایی بوده است که همواره متخصصین این حوزه برای درمان انواع آسیب‌های عضلانی و مفصلی برای بیماران تجویز کرده اند. حالا تصور کنید یک محصول بصورت جامع این موارد درمانی را در خود جای داده است پس میتوانیم نتیجه بگیریم پد کامفواستریپ یکی از بروز ترین تکنولوژی‌های حوزه فیزیوتراپی را در خود جا داده است که طول درمان و روند بهبودی را تسریع تر کرده است.

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد این پد برای درمان انواع دردهای عضلانی بکار می‌رود در ادامه به موارد استفاده از این پد در درمان انواع دردهای عضلانی ناشی از هرگونه آسیب به بافت نرم می‌پردازیم.

همیشه دردهای عضلانی ناشی از گرفتگی و آسیب  به علت کار کشیدن از عضلات حاصل نمی‌شود در برخی موارد بیماری‌های ژنتیکی و زمینه ای نیز باعث بوجود آمدن این دردها می شوند. بیماری‌هایی که منجر به دردهای عضلانی می‌شوند و میتوان برای تسکین دردهای عضلانی ناشی از آنها از  پد کامفواستریپ استفاده کنیم عبارت اند از:

 • سندرم تونل کارپال
 • استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید
 • درد و سفتی زانو
 • گردن درد مزمن
 • کمردرد مزمن
 • درد عضلانی
 • التهاب تاندون (آرنج تنیس بازان، التهاب تاندون آشیل و غیره)
 • نوروپاتی دیابتی
 • سیاتیک
 • آرتروز
 • اسپاسم
 • تسکین درد عصب
 • درد ناشی از دویدن
 • پیچ خوردگی عضله

بیشتر بخوانید: ۱۴ درمان خانگی آرتروز شانه؛ نجات مفصلی پرکار در منزل

اگر بخواهیم به صورت خلاصه عملکرد پد کامفواستریپ را توصیف کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • تقویت عضلات
 • بهبود گردش خون
 • کاهش ورم و تورم
 • تسکین درد
 • افزایش جریان خون و تسریع بهبودی
 • بهبود مشکلات خواب
 • کاهش استفاده از مسکن‌ها
 • افزایش عملکرد اندام

بیشتر بخوانید: درد ساعد دست و بهترین درمان خانگی درد ساعد دست چپ و راست

روش استفاده از پد کامفواستریپ

استفاده آسان از پد کامفواستریپ|سیوطب

 استفاده از پد کامفواستریپ بسیار آسان است. هر شخصی می‌تواند این پد را روزانه به مدت یک ساعت در اندامی که درد را احساس می‌کند قرار دهد. پس از استفاده در کوتاه مدت، بیماران شاهد نتیجه شگفت‌آور پد کامفواستریپ خواهند بود.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی از تکنولوژی درمانی UIC برای افزایش دامنه حرکتی سطوح مفصلی، تسکین درد، از بین بردن چسبندگی، رفع انسداد مفصل، بازیابی کامل حرکات و بدون درد استفاده می‌کنند. این تکنولوژی و نتیجه فوق‌العاده آن در بهبودی سریع افراد، مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: شانه درد؛ ۷ علت درد شانه و کتف از پارگی تاندون تا آرتروز شانه

محصولات و تکنولوژی‌های مشابه کامفواستریپ

محصولات زیادی در زمینه امواج تراپی وجود دارند مانند پدهای ضد درد با فناوری فراصوت یا حتی پدهایی ماساژی که از الکتروتراپی در کاربری خود استفاده کرده اند اما وجه تمایز پد کامفو استریپ با این محصولات بکار گیری بهینه از این تکنولوژی ها بصورت یکجا در روش درمانی خود است که سبب شده است بیماران با هزینه کمتر و طول درمانی کوتاه‌تر بهبودی خود را باز یابند.

نتایج درمانی پد کامفواستریپ

برای رسیدن به نتایج دلخواه در درمان توسط این پد عواملی تاثیر گذار هستند که در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است:

 • میزان شدت درد و بیماری
 • مدت زمان درگیری با عارضه یا درد
 • مدت زمان استفاده از پد کامفواستریپ

 روند درمانی با توجه به موارد بیان شده ممکن است چند روز تا چند هفته زمان بر باشد. اما در نهایت بیماران با توجه به شدت و نوع عارضه ای که به آن دچار هستند به نتایج مطلوب خواهند رسید. باید توجه داشته باشیم که موعد رسیدن به نتایج با در نظر گرفتن تفاوت در ناحیه آسیب دیدگی، نوع درد و شاخصه‌های آن، مکانیسم کنترل و بازخورد بدنی هر شخص به درد می‌تواند گوناگون باشد.

اگر بخواهیم به صورت کلی به درمان با پد کامفواستریپ نگاهی داشته باشیم، اولین علائم بهبودی بعد از چند بار استفاده بصورت متوالی و درست از این محصول مشاهده می شود و در زمانی کوتاه روند بهبودی آغاز می شود.

بیشتر بخوانید: علت درد ساق پا در شب، خستگی تا بیماری + بهترین درمان های خانگی

درد عضلانی چیست؟

درد عضلانی یا میالژی، نشانه آسیب، عفونت، بیماری یا سایر مشکلات سلامتی است. ممکن است یک درد عمیق و مداوم یا دردهای تیز تصادفی احساس کنید. برخی از افراد در سراسر عضله درد را احساس می‌کنند، در حالی که برخی دیگر در نواحی خاص و نقطه ای آن را تجربه می‌کنند.

درد عضلانی ممکن است برای همه ی افراد بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت اتفاق بیفتد. هنگامی که یک فعالیت بدنی جدید را امتحان می‌کنید یا برنامه تمرینی خود را تغییر می‌دهید، ممکن است درد عضلانی را تجربه کنید. دردهای عضلانی می‌توانند 6 تا 12 ساعت بعد از تمرین ظاهر شوند و تا 48 ساعت طول بکشند.

بیشتر بخوانید : دست درد؛ از سندرم تونل کارپال تا شکستگی و آرتروز تا انگشت ماشه‌ای

گزینه‌های بسیاری از جمله آسیب به بافت نرم، عفونت و انواع بیماریها می‌توانند باعث درد عضلانی (میالژی) شوند. درد عضلانی می‌تواند کوتاه‌مدت یا مزمن باشد. گروهی از دردها هم پس از ورزش رخ می‌دهند.

شما می‌توانید برای پیشگیری و مدیریت درد عضلانی و شرایطی که باعث آن می‌شود اقداماتی انجام دهید، اما در زمان‌هایی پیشگیری پاسخگو نبوده و به هر دلیلی چنین دردی را ممکن است در بدن خود احساس کنید.

روش‌های گوناگونی برای درمان درد‌های عضلانی و تسکین چنین دردهایی وجود دارد، اما یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های پاسخگویی به این شرایط، استفاده از پد کامفواستریپ است.

بیشتر بخوانید: ۸ علت درد کف پا از خار پاشنه تا متاتارسالژی،نوروپاتی محیطی و نوروما

روش کار پد کامفواستریپ با تکیه بر UIC

اولتراسوند، انفرارد، کلاک پالس فناوری‌های موجود در کامفواستریپ|سیوطب UIC

UICتراپی از جدیدترین فناوری‌هایی است که به کمک پزشکی آمده و تاثیرات خود را بر انواع درد به اثبات رسانده است. این تکنولوژی ترکیبی از Ultrasound، Infrared و Clock Pulse است.

باید بدانیم که در حال حاضر این تکنولوژی به عنوان محصولی نوظهور و پیشرو در درمان‌های درد عضلات و فیزیوتراپی به کمک متخصصان این حوزه آمده است. پد کامفواستریپ با عملکردی یکپارچه و وابسته به سه تکنولوژی موجود، بر تمامی موارد مورد نظر متخصصان تاثیر گذاشته و شرایطی بهینه را فراهم می‌کند.

مولد‌های اولتراسوند (فراصوت) که اولتراسوند تراپی را انجام می‌دهند، موجب بهبود و تسکین درد در بافت آسیب دیده خواهند شد. از سوی دیگر و به شکل هم زمان مولد های اِنفرارد با توانمندی بسیار خود برای نفوذ در بافت‌های مفصلی مانند شانه، لگن، مچ دست‌ها و مچ پاها موجب افزایش خون رسانی، تسکین درد در بافت‌ها و کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلات می‌شوند.

از سوی دیگر در کنار این دو فناوری مورد تایید جامعه پزشکی، تکنولوژی دیگر کِلاک پالس است که به صورت متناوب و با ریتم‌های مناسب، دقیق و هماهنگ اقدام به ماساژ عضلات می‌کند. بی هیچ تردیدی در کنار هم قرار گرفتن تمامی این گزینه و همکاری هماهنگ آنان با یکدیگر، باعث بهبودی و به دست آوردن نتایج فوق‌العاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: درد استخوان دنبالچه؛ نگاهی به ۱۱ نشانه کوکسیدینیا +۷ علت 

نقش اولتراسوند در درمان با پد کامفواستریپ

اگر با تکنولوژی اولتراسوند آشنایی داشته باشید، می‌دانید که در نمای کلی، این فناوری به دو صورت گرمایی و غیرگرمایی بر بدن تاثیر می‌گذارد. به این صورت که تاثیرات غیرگرمایی آن برای موارد حساس و عمیق‌تر درمان کارایی دارد. اولتراسوند غیرگرمایی می‌تواند بر تحریک مایعات زیرپوستی، افزایش ترکیب پروتئین و فراهم‌آوری شرایط بهتر برای جریان خون تاثیرات فوق‌العاده داشته باشد. هر کدام از موارد ذکر شده می‌توانند موجب تسکین درد (در دردهای بسیار شدید، کاهش و بهبود نسبی) و رفع ورم عضلات کمک کنند.

امواج صوتی تولید شده توسط دستگاه‌های اولتراسوند به شکل پالس بوده و در هر ثانیه میلیون‌های مرتبه روی ناحیه درد فرود می‌آیند. امواج اولتراسوند این توانایی دارند تا مفاصل، تاندون‌ها، عضلات و بیشتر بافت‌های بدن را تحت تاثیر قرار بدهند. این تاثیر به گونه‌ای است که بافت‌های بدن بدون استفاده از هیچ‌گونه ماده مسکنی به سمتی سوق داده می‌شوند که تسکین پیدا کنند و شرایط افراد بهبود یابد.

در روش اولتراسوند به شیوه گرمایی امواج با نفوذ به لایه های عمقی بافتها باعث ایجاد حرارت در آن نواحی می شوند. تاثیر امواج یا همان ارتعاشات روی سلول‌ها و افزایش حرکت مولکولی آن‌ها باعث می‌شود حرارت تولید شود. اما این حرارت با گرم کردن بدن توسط مولدهای حرارتی کاملا متفاوت است. چراکه حرارت ایجاد شده داخل بافت تاثیرات بهینه‌ای دارد و در موارد سنتی گرما در سطح ایجاد شده و از بین می‌رفت. در اولتراسوند امکان تنظیم میزان فرکانس وجود دارد و این کار می‌تواند میزان حرارت و عمق رخ دادن این فرایند را به انتخاب تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: درمان درد ساق پا با کمک روش‌های خانگی، سنتی و جراحی

نقش حرارت در اولتراسوندتراپی

حرارت عمیقی که از دستگاه اولتراسوند ساطع می‌شود با ایجاد حرارت در بافت آسیب دیده تحرکات اکسیژن رسانی و خونرسانی را به بافت ها افزایش می دهد و در نتیجه: می‌تواند حالت آرامش را به عضلات خشک یا رگ به رگ شده بازگرداند، همچنین این حرارت می‌تواند اسپاسم عضله را که اغلب اوقات با آسیب‌دیدگی یا کشیدگی همراه است به حداقل برساند و افزایش دامنه حرکتی عضله را در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: لگن درد؛ معرفی ۱۰ نشانه مربوط به درد لگن و ۱۰ راه تشخیص

اولتراسوند بخشی از تکنولوژی UIC موجود در پد کامفواستریپ است در درمان عارضه‌های زیر موثر خواهد بود:

 • تسکین درد آرتروز؛ آرتروز مفاصل، آرتروز روماتوئید جوانان، آرتروز پسوریاتیک
 • تسکین درد عصب سیاتیک
 • پادرد؛ عارضه فاسئیت پلانتار، کشیدگی مچ پا
 • مشکلات گردش خون
 • گردن درد، شانه درد، کمر درد شدید، کمر درد فوقانی، کمر درد تحتانی، کمر درد میانی، دردهای مزمن، درد ناشی از بیماری زونا، زانو درد، درد نقرس، درد عصب، درد مفاصل، درد مچ پا، درد دست، درد اندام فانتوم
 • آسیب زانو، آسیب کمر، آسیب تاندون روتاتور کاف، آسیب مچ پا، آسیب دیدگی آرنج
 • آماس عصب
 • گیرافتادگی عصب، گیرافتادگی عصب شانه
 • تاندونیت؛ تاندونیت آشیل
 • بورسیت؛ بورسیت لگن، بورسیت زانو
 • درمان فتق دیسک
 • رگ به رگ شدن گردن، اسپاسم گردن، تسکین درد عصب، درد ناشی از دویدن، سردرد، پیچ خوردگی عضله
 • خون مردگی، پارگی عضله کف پا، اسپاسم ساق پا، خشکی عضله، پارگی ماهیچه
 • شکستگی استخوان، شکستگی تیبیا، شکستگی مچ دست، شکستگی آرنج و استخوان
 • کشیدگی عضله؛ کشیدگی عضله ساق پا، کشیدگی کشاله ران، کشیدگی عضله همسترینگ
 • سندروم رایتر؛ سندروم درد بافت میوفاسیال، سندروم درد منطقه‌ای پیچیده، سندروم تونل کارپال
 • شانه یخ زده، اسپوندیلیت آنکیلوزانيا، فیبرومیالژیا، اختلال مفصل گیج‌گاهی فکی تحتانی

بیشتر بخوانید: ۳ درمان در رفتگی لگن؛ نجات مفصلی که وزن بدن ما را تحمل می‌کند

کامفواستریپ و برگ برنده‌ای به نام انفرارد

انفرارد یکی از فناروی‌های کامفواستریپ|سیوطب

واژه اِنفرارِد را بسیار شنیده‌اید، اما این بار قرار است از اِنفرارِدتراپی( درمان توسط امواج مادون قرمز) صحبت کنیم. استفاده از مادون قرمز برای درمان انواع درد‌ شدید، حاد و مزمن سابقه طولانی داشته است، چراکه مادون قرمز برخلاف سایر اشعه های مورد استفاده در انواع روش‌های درمانی اثر تخریبی روی بافت و سلول‌های بدن ندارد. نور مادون قرمز بر تمامی سلول‌های تاثیر گذاشته و آن‌ها را برای بازسازی و ترمیم آماده می‌کند. این امواج  تاثیر ویژه‌ای بر گردش خون غنی از اکسیژن دارد و با این کار شرایط بهبودی را سرعت بخشیده و تسکین درد را در عمق بافت‌های آسیب‌دیده فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید : ۱۷ درمان خانگی درد دست چپ با شناسایی ۱۰ عامل ایجاد درد

برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از مادون قرمز استفاده می‌شود که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • سندرم تونل کارپال
 • استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید
 • درد و سفتی زانو
 • گردن درد مزمن
 • کمر درد مزمن
 • درد عضلانی
 • التهاب تاندون (آرنج تنیس بازان، التهاب تاندون آشیل و غیره)
 • نوروپاتی دیابتی
 • سیاتیک
 • برش‌های جراحی

بیشتر بخوانید : ماساژ دست و ۹ نکته مهم برای رفع خستگی، تنش عضلات و آرامش ذهن

مطالعات و تحقیقات فراوانی تاثیر مثبت درمان با مادون قرمز را اثبات کرده‌اند. اما در کنار این توانایی، تحقیقات بیان می‌کنند تاثیرات مثبت درمان مادون قرمز بر بیماری‌هایی مانند آرتریت، درد مفاصل و عضلات، التهابِ مفاصل و… بدون هیچ عارضه‌ای است. چنین موضوعی می‌تواند قابلیت‌های متفاوت کامفواستریپ را به نمایش بگذارد.

محققان فوتومادیک (Photomatics) در برزیل، اواخر سال 2018 مطالعه‌ای را منتشر کردند که نشان می‌دهد درمان با مادون قرمز تمام سطوح سیتوکین را پس از درمان کاهش داده و تعداد سلول‌های ایمنی را در پستانداران افزایش می‌دهد. چنین نتیجه‌ای این مفهوم را برای ما دارد که درمان با مادون قرمز به شکل کامل روند التهابی آرتریت را تغییر خواهد داد و بهبودی سریع را با تحریک نوری سلول‌های ایمنی فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: درمان پا درد؛ از داروهای ضدالتهابی،کیسه‌های یخ و کفش طبی

زمانی که انفرارد به واحد کوچکی مانند سلول در بدن انسان می‌رسد، توسط مولدهای انرژی سلول که میتوکندری نامیده می‌شوند جذب خواهند شد. این فرایند باعث شده متابولیسم سلولی افزایش پیدا کند. افزایش متابولیسم موجب التیام و تسکین عضلات، استخوان، پوست و بافت زیرجلدی می‌شود.

در واقع این اتفاق به این شکل رخ می‌دهد که بهبود متابولیسم سلول‌ها باعث افزایش جریان خون می‌شود. افزایش جریان خون به رساندن خون اکسیژن‌دار و مواد مغذی به قسمت‌های مختلف بدن به ویژه در مناطقی که درد وجود دارد کمک می‌کند. همچنین افزایش جریان خون راه را برای تخلیه سریع‌تر مواد زائد بدن هموار خواهد کرد. این موارد تاثیر بسیاری برای بهبود شرایط نواحی آسیب دیده دارد و تسکین و بهبود را سرعت می‌بخشد.

بیشتر بخوانید : درد مچ دست؛ معرفی ۳ عامل اصلی که ریسک ابتلا به مچ درد را می‌افزایند

فواید استفاده از الکتروتراپی یا کلاک پالس

یکی از روش‌های مرسوم در فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده از دستگاه الکتروتراپی (Electrotherapy) است. در این روش که با عنوان تحریک الکتریک عضلات هم شناخته می‌شود، از دستگاهی با قابلیت ایجاد پالس‌های الکتریک استفاده می‌شود. این دستگاه پالس‌ها را به بدن بیمار منتقل کرده و عمل تحریک را در عضلات انجام می‌دهد. چنین تحریکی در راستای بهبود عضلات و بازسازی بافت‌ها انجام می‌گیرد.

الکتروتراپی یکی از روش‌هایی است که استفاده از آن مزایای بسیاری دارد. مزایای الکتروتراپی که در پد کامفواستریپ هم وجود دارد:

 • رفع انواع اسپاسم عضلانی
 • جلوگیری از آتروفی عضلات و متوقف کردن روند تحلیل آن‌ها به دلیل استفاده نادرست
 • بهبود جریان و گردش خون
 • آموزش دوباره عضلات با استفاده از تحریک هدفمند
 • حفظ دامنه حرکتی و بهبود آن
 • کنترل و کاهش دردهای مزمن، پس از حادثه و بعد از جراحی
 • پیشگیری از ترومبوز وریدی عمقی بعد از عمل
 • کمک به بهبود و ترمیم زخم‌ها

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی دست و ۷ تمرین اثر گذار برای درمان درد دست

اگر بخواهیم مهم‌ترین کاربرد آن را بیان کنیم، باید به سرعت بخشیدن و آسان‌تر کردن بهبود و ریکاوری عضلات اشاره داشته باشیم. این فرایند در اثر ورود و تاثیر فرکانس‌ها و پالس‌های الکتریکی بر بدن اتفاق می‌افتد.

به طور کلی تحرکات الکتریکی موجب:

 • کاهش التهاب
 • افزایش گردش خون
 • تحریک ماهیچه‌ها
 • تحریک و آزادسازی اندورفین که به عنوان هورمون ضد درد در بدن فعالیت می‌کند

بیشتر بخوانید: درد پاشنه پا؛ معرفی ۱۲ درمان برای این عارضه

از کلاک پالس موجود در پد کامفواستریپ و الکتروتراپی برای درمان این دردهای مزمن سود برده می‌شود:

 • دردهای پس از جراحی
 • شکستگی‌ در کمر
 • شکستگی‌ در گردن
 • شکستگی‌ در ناحیه دست
 • شکستگی‌ در زانو
 • و…

بیشتر بخوانید : درمان در رفتگی مچ پا به روش‌های مختلف به همراه شیوه تشخیص

همچنین از آن برای تسکین درد گروهی از آسیب‌ها مانند موارد زیر استفاده می‌کنند:

 • کمر درد نخاعی
 • مشکلات دیسک کمر
 • درد پایین کمر
 • عمل‌های جراحی ناموفق ناحیه کمر
 • و …

اگر بخواهیم سایر کاربردهای الکتروتراپی یا همان کلاک پالس در پد کامفواستریپ را مورد بررسی قرار دهیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسکین درد
 • افزایش جریان خون و تسریع بهبودی
 • بهبود مشکلات خواب
 • کاهش استفاده از مسکن‌ها
 • افزایش عملکرد اندام
 • تقویت عضلات
 • بهبود گردش خون
 • کاهش ورم و تورم

بیشتر بخوانید : پا درد کودکان، چگونگی تشخیص و روش های درمانی درد پا

آیا پد کامفواستریپ عوارضی برای کاربر خود دارد؟

باید بگوییم که پد کامفواستریپ با توجه به دارا بودن فناوری‌های مدرن و بی‌خطر، هیچ عوارضی برای کاربر خود به وجود نمی‌آورد. همچنین تکنولوژی UIC براساس تحقیقات انجام شده، عارضه بیولوژیکی ایجاد نمی‌کند. پس با خیالی آسوده می‌توان از این پد سود برد و با دردهای عضلانی خداحافظی کرد.

بیشتر بخوانید: ۱۴ درمان درد لگن در زنان؛ از جراحی لاپاروسکوپی و هیسترکتومی تا توانبخشی و درمان خانگی  

موارد اندک منع مصرف پد کامفواستریپ

استفاده از کامفواستریپ برای گروهی از افراد منع شده است|سیوطب

همانطور که در بالا اشاره شد امواج استفاده شده در پد کامفواستریپ کاملا ایمن هستند و همان امواجی هستند که در سونوگرافی جنین مورد استفاده قرار میگیرند. پس میتوان با خیال راحت و بدون نگرانی از عوارض شدید یا بیولوژیکی از این پد استفاده کنیم. درمواردی مانند زمان بارداری بخاطر شرایط حساس زنان باردار باید با مشورت گرفتن از پزشک خود به درمان درد خود بپردازند و از استفاده سرخود از هر روش درمانی پرهیز کنند.

بیشتر بخوانید : علت پا درد از زانو به پایین و بهترین روش‌های درمان خانگی و پزشکی

استفاده از پد کامفواستریپ بسیار آسان و راحت است. به شکلی که افراد می‌توانند هنگام استراحت حدود یک ساعت از این پد روی اندام مورد نظر استفاده کنند. آن‌ها در کوتاه مدت شاهد نتیجه و عملکرد فوق‌العاده کامفواستریپ خواهند بود.

پدهای کامفواستریپ شبیه به هیچ‌کدام از محصولات با کاربری‌های مشابه نیستند. نتیجه درمانی استفاده از پد کامفواستریپ کاملا به شدت درد یا مدت زمانی که با آن درد درگیر هستید، بستگی دارد. با توجه به شرایط بیمار و بیماری، مدت زمان درمان درد و بهبود از چند روز تا چند هفته طول می‌کشد.

نتیجه پایانی و قطعی به دست آمده با توجه به شدت آسیب ، نوع درد و روش‌های مکانیسم کنترل درد در هر شخص با دیگری متفاوت است. براساس گزارش‌ها، نتایج اولیه در روزهای آغازین استفاده از پد کامفواستریپ مشخص می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از پد کامفواستریپ به جنگ دردهای عضلانی خود بروید.

پد کامفُواِستریپ چیست؟

پد کامفُواِستریپ فناوری جدیدی است برای تسکین و درمان انواع دردهای عضلانی. این محصول یا استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا(  UICتراپی) یا همان درمان توسط امواج فراصوت و مادون قرمز به همراه ماساژ باعث کاهش التهاب، افزایش خون‌رسانی و اکسیژن به بافت‌ها می شود.

قیمت پد کامفُواِستریپ چقدر است؟

با توجه به فناوری استفاده شده در این محصول و کاربری آسان و قابل تنظیم آن، در مقایسه با سایر روشهای درمانی همانند دارودرمانی، جراحی و فیزیوتراپی قیمت و هزینه صرف شده برای این محصول بسیار بصرفه‌تر و ارزان‌تر از سایر روش‌های درمان است.

چگونه می‌توانیم پد کامفُواِستریپ اصلی را تهیه کنیم؟

این محصول ساخت شرکت زایسترونیک در آلمان است، اما خوشبختانه نمایندگی‌های مجاز و رسمی در ایران برای عرضه این محصول موجود است. شما می‌توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی، این محصول را از سایت‌های مجاز قابل فروش و از نمایندگی اصلی آن در ایران تهیه کنید.

عوارض استفاده از پد کامفُواِستریپ چیست؟

خوشبختانه در این محصول از امواجی استفاده شده است (فراصوت) که در آزمایشگاه‌ها و سونوگرافی جنین استفاده می‌شود. پس می‌توان گفت این پد اثرات بالینی جانبی در بر نخواهد داشت و کاملا ایمن هست.

نحوه استفاده از پد کامفُواِستریپ چگونه است؟

یکی از مزیت‌هایی که این پد نسبت به سایر محصولات مشابه دارد نحوه استفاده و کاربری آسان و قابل تنظیم آن است. شما می‌توانید با توجه به ناحیه درد، محصول را در آن قرار دهید و از اثرات آرامبخش آن بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا